Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

αιμα κοκκινο-καφε

Recommended Posts

Κοριτσια είμαι να σκάσω σήμερα. Χτες το βράδυ είδα λίγο κόκκινο αίμα και τώρα απο το πρωι έχω λίγο καφέ. Ο γιατρος μου είπε να κάτσω στο κρεβάτι και να συνεχίζω να παίρνω τα utrogestan. Το βράδυ έχω ραντεβού μαζί του για το πρώτο υπέρηχο !!! Δεν ξέρω αν θα μου πει να παω. Ξέρετε τι διαφορά έχει το κόκκινο απο το καφέ αίμα? είχε καμιά σας??

Διαφημίσεις

geΓεια σου εστρελλα

Ο γιατρός μου ,μου ειχε πει οτι και το καφέ ειναι αιμα απλά μέχρι να βγει έξω έχει ωξειδωθεί

ευχομαι να σου πάνε όλα καλά

το καθαρο κοκκινο αιμα ειναι σημαδι αποβολης τα καφε καμια φορα ειναι υπολοιματα της μητρασ κ δεν ειναι παντα ανησυχητικα.παρολαυτα εσυ παρε τα χαπια κ το βραδυ να πας για υπερυχο ακομα κ αν δεν στο ζητησει γιατι καθε εγκυμοσυνη ειναι μοναδικη.σου ευχομαι να ειναι ολα καλα.

Εγώ είχα δυο φορές αίμα στην αρχη της εγκυμοσύνης μου και καφέ και κόκκινο.

Είχα παθεο μερική αποκόλληση πλακούντα.

Πήρα utrogestan αλλα στο κρεββατι δεν εκατσα καθόλου.

Εσυ να κατσεις βεβαια εννοείται.

Καλό είναι πάντως να σε δεί ο γιατρός σου.

Εγώ την πρώτη φορά τον πήρα τηλ. στις 11 και μισή το βράδυ και μου είπε να παω κατευθείαν.

Φυσικα όπως βλεπεις τελος καλο!!

dhtZp3.png

Κοριτσακι μην τρελλαινεσαι...!

Για να σου πει να παρεις τα χαπια αυτα..ειναι καποια αποκολληση που την παθαινουν οι περισσοτερες απο τις μισες εγκυους...

κ εγω τα επινα αυτα τα χαπακια...κατσε στο κρεββατι πινε τα χαπια οπως σου εχει πει ο γιατρος σου...(ποσα την ημερα?) διωξε το αγχος κ ολα θα πανε καλα..!

Πονους δεν εχεις ε?

αν δεν εχεις μην ανησυχεις...απλα πολυ προσοχη θελει..κ οσο μπορεις στο κρεβατι..μεχρι να σου πει ο γιατρος..!

οσο απο δουλειες??????

μην κανεις τιποτα..!!!!!!!!!!!!!!!

Να κοιταξεις να εχονται να σε βοηθανε..κ επισης να σου μαγειρευουν..αυτο θελει αποκλειστικα κρεβατι!!!!!!!!

Αντε κ με το καλο....να υποδεχτεις το μωρακι σου!:D;)

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Διαφημίσεις

Χτες ευτυχώς σταμάτησε το αίμα και το βράδυ πήγα στον γιατρό για τον πρώτο υπέρηχο. Είδαμα σάκκο με εμβρυικά στοιχεία. Μου είπε να κάτσω στο κρεβάτι τουλάχιστον μέχρι την άλλη Πέμπτη που θα πάω για τον δευτερο υπέρηχο οπου λογικά θα ακούσουμε καρδιά. Μέχρι τότε κρεβάτι και 3 utrogestan την μέρα. Αχ, πως θα περάσουν οι μέρες !!!!!

Θα περάσουν μην ανησυχείς, ... θέλει υπομονή και πραγματικά να κάτσεις κάτω... γιατί εσύ μπορείς να νιώθεις γερή... αλλά αυτό από μέσα να σε θέλει "κάτω"... λίγη υπομονή και θετική σκέψη και όλα καλά θα πάνε... να του μιλάς κιόλας από τώρα...

2Niwp2.png

6PDKp2.png

Θα περασουν γλυκια μου..θα περασουν..... εγω εκανα υπομονη 2 μηνες σχεδον.....αξιζει για το μπεμπε.

Κ τωρα ειμαι πολυ καλα..!

Θα δεις ολα θα περασουν..αρκει να προσεξεις..κ να κανεις οτι σου λεει ο γιατρος σου..δεν θα ακους κανεναν αλλον απο συγγενεις κ τετοια...μονο τον γιατρο..!

Κ μπανια μην σηκωνεσαι να κανεις πολυ συχνα....κ οταν κανεις δεν θα κανεις ζεστα.....χλυαρα...να το αντεχει το δερμα σου...!

Κ ολα θα πανε καλα..θα δεις...μην ανυσυχεις πολλες κοπελες το παθαινουν..αλλα να προσεχεις ετσι?

Φιλια!

lamlamsdg20100211_-6_My+child+is.png

Θαυματάκι μου...σε λατρευω..εισαι ολη μου η ζωή!!!!!!!!!

Χτες ευτυχώς σταμάτησε το αίμα και το βράδυ πήγα στον γιατρό για τον πρώτο υπέρηχο. Είδαμα σάκκο με εμβρυικά στοιχεία. Μου είπε να κάτσω στο κρεβάτι τουλάχιστον μέχρι την άλλη Πέμπτη που θα πάω για τον δευτερο υπέρηχο οπου λογικά θα ακούσουμε καρδιά. Μέχρι τότε κρεβάτι και 3 utrogestan την μέρα. Αχ, πως θα περάσουν οι μέρες !!!!!

• 11 months later...

Εάν με ακούει κανείς είμαι έγκυος σην 5η εβδομάδα, ένα υπερηχο έκανα ήδη και είδα ότι υπάρχει σάκκος.όμως στην συνέχεια είδα αίμα και καφε και κ'οκκινο όταν σκουπιζόμουν κυρίως και λίγο στο σερβιετάκι μου. 'Εχω τρελλαθεί . Πήρα τον γιατρό μου τηλ. και μου είπε ξάπλα και 3 utrogestan την ημέρα και την Τρίτη που θα μας έρθει να πάω για υπέρηχο. Έχ τρλλαθεί, άραγε με αούει κανείς? Υπάρχει περίπτωση να το έχω χάσει κιόλας??????HELP.....

Διαφημίσεις

Αγαπητη corfu.. mh fobasai gia tipota.. kai mhn axgonese ola tha pane kala.. oles oi egkymoshnes an oxi h perissoteres ksekinoun kapws etsi, afoy milhses me to giatro sou kai sou edwse kapoia farmaka kai na ka8iseis sto krebati na to kaneis.. akoma kalytera 8a htan na exeis ligo psila ta podia sou.. prospa8hse na mh skeftesai arnhtika logo tou mwrou sou.. kai egw dianoio thn 10 ebdomada ths egkymoshnhs ton prwto kairo eixa kai egw kafe kai ligo aima ka8hsa sto krebati opws soy egrapsa prin kai twra den exw tipota.. h hremia sthn egkymoshnh epibalete, na fantasteis oti akoma den exw paei sto giatro na me dei mono test ekana.. gia kapoioys dikoys moy logoys.. gi ayto loipon koita na hremhseis na mh skeftesai arnitika na prosexeis stis kineiseis kai ola 8a pane kala..

Y.Γ na se enhmerwsw proliptika epeidh exw kanei polles apoboles.. mia apobolh apotelhte apo friktoys ponoys sth mesh kai katw sth koilia opws otan exeis periodo kai fysika den erxonte pote kafe erxete kanonika kokkino aima opws h periodo gia mia mera h alliws soy erxetai apotoma 1 koybas aima apo katw to opoio den mporeis na sygkrathseis.. sygnwmh an se stenaxwrisa m ayta pisteyw pws kapoies fores prepei na ta kseroyme giati to apotomo einai polles fores epodyno paaaaaaaaara poly pistepse me..

κανε οτι σου ειπε ο γιατρος σου και ολα θα πανε καλα

θελει ξεκουραση και κρεβατι

αυτο συμβαινει ειτε επειδη υπαρχει αποκολληση στον πλακουντα ειτε επειδη απο συσπασουλες στην μητρα πιεζεται ο τραχηλος και ματωνει

την εγκυμοσυνη μου μου συνεβησαν ολα..και αποκκολληση πλακουντα στην 12 και προωρες συσπασεις με αιμα στην 29 και στην 33....το ξεπερνουσα με ξεκουραση και ουτροζεσταν

μην ανησυχείς αυτό το είχα και εγω,να μην σου πω καφε έχω ακομα,εμενα μου ζητησε να είμαι ξάπλα,μου έδωσε παραπανω utrogestan,μου έκοψε το salospir που έκανα και όλα είναι μία χαρα. Καποια στιγμή που είχα και αίμα μου έκανε prelouton ένεση,απο ότι καταλαβα γίνεται συνεχεια σε πολλες εγκυμοσύνες,το σποράκι σου θα είναι μία χαρα!!(το καφε φαντασου ΄΄εχω και τωρα ) ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ

YiMXp3.png

geias sas koritsia...exw kai egw ena tetoio provlhmataki...kafe ygra ka8os skoupizome..:( eimai kainouria sto club...dld prwth fora menw egkyos psilofovame....exw akousei tosa kai tosa....o giatros mou edwse ta utrogestan 1 ka8e 8 wres...alla egw pali anxonomai to exw auto...:(... oso gia thn douleia mou ...douleyw security se limani kai vasika den mporw na pws pws kourazomai....mono otan kanw katagrafes sta skafoi pou kanw kapoies peripolies...kata ta alla ka8omai sthn karekla...to mono provlima einai oti den me voleyei kai ponaei h mesh mou......

gstella μην ανησυχείς κάνε ότι σου λέει ο γιατρός και όταν γυρίζεις απο τον γιατρό να ξεκουράζεσαι,μην κάνεις δουλειές,εμενα για την μεση μου είχε δώσε buscopan,αν δεις ότι βγάζεις καφε και δεν σταματαει καλο θα ήταν να ζητήσεις να σου γράψει άδεια ο γιατρός σου,το άγχος δεν βοηθάει... φιλια και όλα θα πανε καλα:)

YiMXp3.png

Διαφημίσεις

gstella μην ανησυχείς κάνε ότι σου λέει ο γιατρός και όταν γυρίζεις απο τον γιατρό να ξεκουράζεσαι,μην κάνεις δουλειές,εμενα για την μεση μου είχε δώσε buscopan,αν δεις ότι βγάζεις καφε και δεν σταματαει καλο θα ήταν να ζητήσεις να σου γράψει άδεια ο γιατρός σου,το άγχος δεν βοηθάει... φιλια και όλα θα πανε καλα:)

zitamar se eyxaristw polu .... to kserw oti to agxos den kanei kalo...alla exw akousei tosa kai tosa pou me exoun trelanei...eimai enos mhnou kai epta merwn...kai mou lene oti h treis mhnes einai duskolh kai oti kai na ginei ...kai ...kai ...kai.... mia kalh koubenta den exw akousei....sthn douleia mou den exw pei tipota ...giati de3n kserw pws 8a to paroun security sto limani kai egkyos....einai kapos ...alla exw anagkh gia 30 ensima gia na parw kai to epidoma....kai fovamai mhn me stamatisoun... exw kai ayto....alla ayto einai to teleutaio.... to mwro mou na einai kala...kai na pane kala... kai tipota allo den me noiazei...

Εάν με ακούει κανείς είμαι έγκυος σην 5η εβδομάδα, ένα υπερηχο έκανα ήδη και είδα ότι υπάρχει σάκκος.όμως στην συνέχεια είδα αίμα και καφε και κ'οκκινο όταν σκουπιζόμουν κυρίως και λίγο στο σερβιετάκι μου. 'Εχω τρελλαθεί . Πήρα τον γιατρό μου τηλ. και μου είπε ξάπλα και 3 utrogestan την ημέρα και την Τρίτη που θα μας έρθει να πάω για υπέρηχο. Έχ τρλλαθεί, άραγε με αούει κανείς? Υπάρχει περίπτωση να το έχω χάσει κιόλας??????HELP.....

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!ΖΟΥΜΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ!!ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΗΝ ΠΕΜΠΕΤΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΜΦΑΝΙΣΑ ΑΙΜΑ!!ΕΙΜΑΙ ΞΑΠΛΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ UTROGESTAN!Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΩ...ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΧΑΣΕΙ..ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΦΡΙΚΤΟΥΣ ΠΟΝΟΥΣ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΟ ΑΙΜΑ!!ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...

gstella καλα έκανες που δεν το ειπες αλλα και απο την άλλη το πιο σημαντικό είναι το μωράκι σου. Δεν ξέρω αν είσαι με συμβαση άν όχι όταν τους το ανακοινωσεις να τους δώσεις και χαρτί απο το γιατρό που θα υπογραψουν ότι ενημερώθηκαν έτσι ότι και να γίνει δεν μπορούν να σε διώξουν.Εσυ χαλάρωσε και με το καιρό θα βρεις τη λυση

YiMXp3.png

ΑΧ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ...ΧΘΕΣ ΗΜΟΥΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΘΑΡΗ..ΤΑ ΞΗΜΡΩΜΑΤΑ ΝΙΩΘΩ ΠΩΣ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΑΙΜΑ..ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΠΗΡΕ Ο ΥΠΝΟΣ...ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΛΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΓΧΩΘΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΚΑΝΟ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ...ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ!ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ....

μην αγχώνεσαι σε παρακαλώ,μπορεί να είναι μία μικρή αποκόλληση,μπορεί και να μην είναι τίποτα απλα για να μας τρομάζει... απλα ξεκούραση,καθολου βαρος (προσεξε το καλα) και όλα να δεις που θα είναι καλα για σένα και το σποράκι. Περιμένουμε νέα σου!!

YiMXp3.png

gstella καλα έκανες που δεν το ειπες αλλα και απο την άλλη το πιο σημαντικό είναι το μωράκι σου. Δεν ξέρω αν είσαι με συμβαση άν όχι όταν τους το ανακοινωσεις να τους δώσεις και χαρτί απο το γιατρό που θα υπογραψουν ότι ενημερώθηκαν έτσι ότι και να γίνει δεν μπορούν να σε διώξουν.Εσυ χαλάρωσε και με το καιρό θα βρεις τη λυση

geia sou zitamar me sumbash eimai...alla ananewnete ka8e 3mhno 6mhnw..kapws etsi.....einai kai oti 8elw 30 ensima kai to epidoma toulaxiston....estw 1 mhna na katsw akouma kala 8a einai....alla opws eipes ontos to mono pou me noiazei einai to mwraki mou xtes akousa thn kardoula tou....kai de8ika perisotero mazi tou...vlepeis kapoios allos h8ele na to vgalw alla den to akousa...kai xwrisame .... den ginomai fonias kai ayto psuxoula exei....kai gi'auto 8elw na pane ola kala .....

μην αγχώνεσαι σε παρακαλώ,μπορεί να είναι μία μικρή αποκόλληση,μπορεί και να μην είναι τίποτα απλα για να μας τρομάζει... απλα ξεκούραση,καθολου βαρος (προσεξε το καλα) και όλα να δεις που θα είναι καλα για σένα και το σποράκι. Περιμένουμε νέα σου!![/quote

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ...ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙ ΑΝ ΕΧΩ ΑΠΟΒΑΛΛΕΙ Η ΑΝ ΟΧΙ..ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΑ..ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΥΟ ΧΩΡΙΑΚΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΘΑ ΔΕΙΞΟΥΝ!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ??Ο ΘΕΟΣ ΒΟΗΘΟΣ...

GSTELLA πολυ καλά έκανες και δεν είσαι ούτε ή΄πρώτη ούτε η τελευταία,πιστευω ότι θα γίνεις μία καταπληκτική μητερα,προσπάθησε τουλάχιστον όταν γυρίζεις απο την δουλειά να ξεκουράζεσαι!!

MARIA 27 μην απελπίζεσαι ξανακάνε χοριακή και μήπως μετα πήγαινες και σε ένα δευτερο γιατρο να πάρεις μία δεύτερη γνώμη?

YiMXp3.png

GSTELLA πολυ καλά έκανες και δεν είσαι ούτε ή΄πρώτη ούτε η τελευταία,πιστευω ότι θα γίνεις μία καταπληκτική μητερα,προσπάθησε τουλάχιστον όταν γυρίζεις απο την δουλειά να ξεκουράζεσαι!!

MARIA 27 μην απελπίζεσαι ξανακάνε χοριακή και μήπως μετα πήγαινες και σε ένα δευτερο γιατρο να πάρεις μία δεύτερη γνώμη?

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ??ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΧΩΡΙΑΚΗ!!ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ..ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΕΙΔΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΓΥΟΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΜΕΙΝΑΜΕ!ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΩ Κ ΓΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΕΙΝΑΙ.ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ!ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 5 ΒΔΟΜΑΔΑ??ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΑΤΙ Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ??ΔΕΝ ΞΕΡΩ..ΑΣ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ Κ ΜΕΤΑ ΑΛΛΑΖΩ ΓΙΑΤΡΟ!!

oso pio polu mporw ksekourazomai otan pigenw spiti...anypomwnw pantos na perasei o kairos..kai na to katalavenw kiolas..kai pio polu na perasei o kairos pou 8a to parw sthn agkalia mou ......na fantasteis ta anipsakia mou me fonazoun mama...eimai toso xazo8eia ....pou na kanw kai to mwraki...:) ka8e mera parakalaw na pane ola kala .....!