Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ξέρει κανείς από Χαλκιδική all inclusive??


nancy_pan

Recommended Posts

Είπες ότι είσαι Έλληνας έτσι? στο thomascook

Σου ζήτησαν κάτι extra στο ξενοδοχείο ή στο πρακτορείο μετα?

δεν ζητανε τιποτα εχτρα ουτε χρεωνουν κατι αλλο. μας εστειλαν με mail ta voucher, τα εκτυπωσα και τα δωσαμε στο ξενοδοχειο. μολις γυρισαμε και περασαμε τελεια, παρολο που δεν βοηθησε πολυ ο καιρος.

ανεβηκαμε στο τρενακι, καναμε ποδηλατο, κουνιες, παραλια, νεροτσουλιθρες, παιδοτοπος, ηταν ολες οι μερες γεματες και τελειες!!!

ευχομαι καλες διακοπες σε ολους

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με μένα κάτι δε πάει καλά.

Πλήρωσα τα μισα και μετά στείλανε ένα εμαιλ ότι .... η προσφορά ειναι για γερμανούς .... και μπορεί ο ξενοδόχος να ζητήσει κάτι... ακόμη.... (πριν μία μέρα είχε έρθει με το τιμολόγιο ότι αυτό ειναι για γερμανούς...., αφου βέβαια είχα πληρώσει)

Αν είναι ο ξενοδόχος θα το κανονίσω...

 

Αν θέλουν όμως αυτοί δε πρόκειται να δώσω...

.png.png
Link to comment
Share on other sites

με μένα κάτι δε πάει καλά.

Πλήρωσα τα μισα και μετά στείλανε ένα εμαιλ ότι .... η προσφορά ειναι για γερμανούς .... και μπορεί ο ξενοδόχος να ζητήσει κάτι... ακόμη....

Αν είναι ο ξενοδόχος θα το κανονίσω...

 

Αν θέλουν όμως αυτοί δε πρόκειται να δώσω...

περιεργο και απαραδεκτο. κλεινουμε πολλα χρονια και φετος κλεισαμε 4 δωματια... δεν αντιμετωπισε κανενας και καμια φορα προβλημα. μεσω ποιου πρακτορειου το εκλεισες? διπλα στις προσφορες αναφερει και το ονομα του πρακτορειου. εμεις κλεισαμε απο το byebye.

3OaPp3.png CNKep3.png
Link to comment
Share on other sites

από αυτό και εμείς. Περιμένω να δω και το εμαιλ... που θα μου στείλουνε.

Δεν εχω λάβει κάτι μέχρι τώρα (εχω λάβει μόνο ένα χτες που έλεγε ότι μπορεί να πληρώσω)

 

Κοίτα στο εμαιλ που σου στείλανε με τα voucher. Ελεγε τίποτα για κάτοικο Γερμανίας, Αυστρίας κλπ...? σε παρακαλω... από περιέργεια

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις πηγαμε σε all inclusive ξενοδοχείο στην Κώ αλλα επισκεφθήκαμε ένα ιστοχωρο που εχει όλα τα ξενοδοχεία και πληρωσαμε για 7 ημερες 350 ? το ατομο και τα ανηψια 3 παιδια δωρεάν . σας συστηνουμε να μπείτε να δείτε και εσείς .

 

Οι τιμές τους απο οτι είδαμε και εμείς μετά είναι τιμές όπως πληρωνουν οι άγγλοι και οι γερμανοί στην ελλάδα .

 

Επικοινωνησαμε μαζι τους και μας καθοδηγησαν απο το τηλεφωνο πως θα κλεισουμε .

 

 

 

http://www.fevgodiakopes.com

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και κατι ακομη...αν βρειτε ξενοδοχειο που σας αρεσει μεσω ιντερνετ καλα ειναι να παρετε στο ξενοδοχειο και να ρωτησετε τιμη..καμια φορα η τιμη πορτας ειναι πιο χαμηλη..αν θελετε για πολλες μερες παλι ζητηστε αν γινετε να σας κανουν καλυτερη τιμη..για σαββατοκυριακα δυσκολο να κατεβουν...αυτα

Link to comment
Share on other sites

περιεργο και απαραδεκτο. κλεινουμε πολλα χρονια και φετος κλεισαμε 4 δωματια... δεν αντιμετωπισε κανενας και καμια φορα προβλημα. μεσω ποιου πρακτορειου το εκλεισες? διπλα στις προσφορες αναφερει και το ονομα του πρακτορειου. εμεις κλεισαμε απο το byebye.

 

 

 

Πηρα τηλεφωνο στον agent στην Ελλάδα και μου είπε ότι υπήρχαν ξενοδοχεία που διαμαρτυρήθηκαν γιατί οι Ελληνες κλείνουν φτηνά όπως και οι Γερμανοί...

 

και γι αυτό επειδή εμφανίστηκαν τετοιες περιπτώσεις μου στείλανε τετοιο εμαιλ

Μου είπαν ότι για το hotel που εκλεισα, δε θα πληρωσω κάτι άλλο

Τους είπα ότι τέτοια εμαιλ ΔΕΝ εχουν κανένα λόγο να τα στέλνουν γιατί μπερδεύουν τον κόσμο και γίνεται bad διαφήμιση.... Αυτό δηλαδή που έκανε εγω στο φορουν τώρα... γιατί φοβήθηκα..... (που ειναι λογική αντίδραση, να αρχίσω να το ψάχνω)

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τα ξενοδοχεία δεν έχουν μια συγκεκριμένη πολιτική για τις κρατήσεις που γίνονται από Έλληνες μέσω Γερμανίας ή Αγγλίας. Έχω ακούσει για ξενοδόχο που δε δεχόταν καν να πληρώσουν κάτι παραπάνω και παρ' ότι ήρθε η τουριστική αστυνομία δε τους δεχθηκε στο ξενοδοχείο. Έτσι για να είναι καλυμένο το γραφείο είναι υποχρεωμένο να σου στείλει το συγκεκριμένο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

αυτό το εχω ρωτήσει στο ξενοδοχείο πριν κλείσω απο γερμανία

Αν μου έκαναν όμως κάτι σαν αυτό που λες... πολύ απλά αυτό το ξενοδοχείο θα είχε πεθάνει στο ιντερνετ από τα κακά σχόλια.

Δε νομίζω ότι ΠΟΤΕ θα έκλεινε κάποιος ξανά σε αυτό. Αρα ειναι τρομακτικό το ρίσκο για τον ξενοδόχο να μην δεχτει πελάτες

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολυ ωραια ειναι στο π. καρρας. εχει πολλα πραγματα να κανεις.... περσυ πηγαμε ποσειδι, ολα καλα, καλο φαγητο, αλλα δεν εχει δραστηριοτητες και ειναι και αυτος ο δρομος εκει μπροστα που ειναι λιγο επικινδυνος. παντα κλεινουμε απο γερμανικο πρακτορειο με καλες τιμες. κλεισαμε πριν λιγο καιρο, στον καρρα για φετος τον Ιουλιο με 120€ το δικλινο+1 παιδι, με ημιδιατροφη.

επισης καλουτσικο αλλα ακριβο για αυτο που προσφερει ειναι και www.makryammos-hotel.gr

στη Θάσο.

 

και εμεις πορτο καρρας παμε..βρηκες εκει δωματιο με 120Ε και μαλιστα ιουλιο?????πες μου απο που εκλεισες!!!!!σε ποιο ξενοδοχειο σιθωνια η μελιτον??

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Συνεχίζω το θέμα, Περισυ πήγα όπως σας είπα στο Αθως στην χαλκιδική, ολα πληρωμένα από thomas cook, και το συνιστώ

 

Προτείνω για το συγκεκριμένο Hotel sea view για να μπορείτε να βλέπετε τα παιδιά σας και απο το μπαλκόνι όταν ειναι στα kids activities στην πισίνα

.png.png
Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ALL INSLUSIVE ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΤΟ

http://www.akrathos-hotel.gr ΣΤΟ 3 ΠΟΔΙ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗ

ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΘΕΛΕΙΣ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΟΥ

 

το πρόγραμμα του AI είναι πουθενά να το δούμε?

η απόσταση από τη θάλασσα? Εχει δρομάκι? Οι ομπρέλες κάτω είναι του ξενοδοχείου

.png.png
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Νομίζω ότι πλέον το διακύβευμα, και χρησιμοποιώ την λέξη ειρωνικά, είναι οι τιμές. Από εκεί και περα, καλώς ή κακώς, πόδι, χέρι ή ξένος δάκτυλος (γιατί δάχτυλα τα λένε στην Εσπερία τα πόδια της Χαλκιδικής) δευτερεύον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...
http://www.thomascook.de

ξεκινατε αναζητηση απο hotel. εχει καιρο που τα εκλεισα, τωρα φυσικα τα εχει πιο ακριβα...

θελει να γνωριζεις και λιγα γερμανικα βεβαια...

εχουμε κανει και ασφαλεια σε περιπτωση που κατι συμβει, για να μην χασουμε τα χρηματα. (γυρω στα 50€)

επισης καλο site ηταν το http://www.holidaycheck.de αλλα φετος δεν στελνει τα voucher ελλαδα. αν εχετε καποιον συγγενη γερμανια, εχει καλες τιμες, εχουμε κλεισει πολλες φορες παλαιοτερα απο εκει.

 

http://www.bucher-reisen.de

καλησπερα παιδια.ειναι η πρωτη φορα που θα το κανω και χρειαζομαι λιγη βοηθεια...θελω να κλεισω μεσω 1 γερμανικου site http://www.HolidayCheck.de για το istion club hotel.πως μπορω?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 9 χρόνια μετά...

Τις πιο καλες προσφορες για all inclusive στη Χαλκιδική έχει στο booking και σε sites με προσφορες οπως το  edit admin  και το  edit admin αλλα θα σας πω το κόλπο.

 

Δειτε πρωτα ένα πακέτο απο αυτα και πάρτε μόνοι σας τηλέφωνο. Δίνουν προμήθεια 15-20%

Πείτε έχω δει αυτο το πακέτο στα 500 πχ, μπορώ να έχω κατι αντίστοιχο σε ένα μπατζετ στα 450;

 

9 στα 10 θα το παρετε

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...