Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ριζαλευρο με γευση βανιλια


Νιόβη09

Recommended Posts

όταν λες σκέτο ρυζαύλερο εννοείς αυτό που δεν έχει βανίλια, ούτε γάλα 2ης βρεφικής ηλικίας;

οι κρέμες μέσα έχουν ήδη γάλα, δε νομίζω ότι χρειάζεται επιπλέον. εκτός αν υπάρχει εντολή γιατρού!

 

Ναι, το σκέτο πήρα, στα συστατικά γράφει "ρυζάλευρο και βιταμίνη Β1" αν θυμάμαι καλά. Δεν έχει άρωμα βανίλιας, ένα πράγμα σαν λαπάς είναι...

Μήπως πρέπει να το φτιάχνω με γάλα αντί για νερό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι, το σκέτο πήρα, στα συστατικά γράφει "ρυζάλευρο και βιταμίνη Β1" αν θυμάμαι καλά. Δεν έχει άρωμα βανίλιας, ένα πράγμα σαν λαπάς είναι...

Μήπως πρέπει να το φτιάχνω με γάλα αντί για νερό;

 

αν στο π΄ροτεινε ο παιδίατρος... τηλεφώνησέ του να σου πει οδηγίες. μόνο αυτός ξέρει

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

εμεισ ξεκινησαμε πριν απο μια εβδομαδα φρουτα κ ρυζαλευρο ,η παιδιατρος μας προτεινε ανθο ορυζης της γιωτης ή ρυζαλευρο της νουτριτσια που ειναι προψημενα,μου ειπε να τις φτιαχνω με νερο κ οχι με γαλα (με γαλα μονο στην υστατη περιπτωση που δεν την φαει) μια χαρα την τρωει με νερακι,ο σκοπος μου ειπε ειναι να απογαλατιστει σιγα σιγα το μωρο (σε αυτα τα 2 γευματα) ,την ρωτησα για την βανιλια ρυζαλευρο της νουνου μα μου ειπε οτι δεν το θελουμε διοτι περιεχει γαλα μεσα 2ης βρεφικης ηλικιας που μπορει να της προκαλεσει αλλεργια,η κορη μου πινει υποαλλεργικο γαλα..

NJMAp3.png
Link to comment
Share on other sites

αα και μου ειπε οτι συνεχιζουμε αποστειρωση μονο στα μπουκαλια διοτι κρατανε μικροβια και το νερο βρασμενο για την ωρα (οσο τρωει τοσο νερακι να της δινω μου ειπε κ οταν φαει ολη την κρεμα της να της γεμιζω ενα μπιμπερο κ να της δινω ολη μερα) το σιχαινεται κ οταν της δινω κανει λες κ της δινω δηλητηριο...

NJMAp3.png
Link to comment
Share on other sites

το σιχαινεται κ οταν της δινω κανει λες κ της δινω δηλητηριο...

 

Και μένα στην αρχή έτσι με το νερό,ούτε μια γουλιά. Και της έδινα μια γουλίτσα κάθε τεταρτάκι και μέρα με την μέρα αύξησε τις ποσότητες και τώρα πίνει 60μλ με την μία. Πώς και αρχίσατε τροφές τόσο νωρίς;

mKndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επαψε να ενδιαφερεται τοσο για το γαλα και μας κοιτουσε στο στομα οταν τρωγαμε κ εκλαιγε,η παιδιατρος μας ξεκιναει νωρις τις τροφες,μην φανταστεις τρωει τοσο λιγο που μεχρι να τρωει κανονικα θα εχει περασει κανενας μηνας τουλαχιστον.

NJMAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...