Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ξεμύτησε το πρώτο δοντάκι!


Recommended Posts

Κοριτσια μου ειναι γεγονος, στην αρχη δεν πιστευα στα ματια μου ρωτησα μια φιλη μαμα κ εκεινη κ μου ειπε αποκλειεται, βεβαια δεν το ειδε απο κοντα... Κι ομως σημερα ηρθε μια αλλη φιλη που εχει ηδη ενα παιδακι κ μου το επιβεβαιωσε... Ναι μαλιστα 2 μηνων βγαζουμε δοντακι!!!! :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ βρε Ρουλα μου κ εγω νομιζα πως ειναι της φαντασιας μου!!

και για πες καμια ιδεα... τι πρεπει να της αγορασω για τα δοντακια? βαζει το χερακι της με μανια στο στομα για να της περασει το πονακι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα ειδικά παιχνιδάκια που είναι για τα δοντάκια τους, βέβαια θα πρεπει να της τα κρατάς εσύ γιατί εκείνη δεν θα μπορει από μονη της, υπάρχουν και κάποια τέτοιου είδους παιχνιδάκια που τα βάζεις στο ψυγείο και τους τα δίνεις και το κρυο τα ηρεμεί κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα ειδικά παιχνιδάκια που είναι για τα δοντάκια τους, βέβαια θα πρεπει να της τα κρατάς εσύ γιατί εκείνη δεν θα μπορει από μονη της, υπάρχουν και κάποια τέτοιου είδους παιχνιδάκια που τα βάζεις στο ψυγείο και τους τα δίνεις και το κρυο τα ηρεμεί κάπως.

 

αυτα μου συστησαν κ δυο φιλες μου, συγκεκριμενα της fisher price. Δευτερα στα Τζαμπο... τρεχοντας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κι εμείς στο κλαμπ! Τώρα έχουμε 5 δόντια, αλλά τα πρώτα δύο τα βγάλαμε (ταυτόχρονα) στους δύο μήνες.

 

Και δαγκώωωωνειιι! :D

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς στο κλαμπ! Τώρα έχουμε 5 δόντια, αλλά τα πρώτα δύο τα βγάλαμε (ταυτόχρονα) στους δύο μήνες.

 

Και δαγκώωωωνειιι! :D

 

Πραγματι κ εμας αρχικα φαινοταν ενα αλλα βγαινουν τελικα κ τα 2 μαζι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ασπριζουν τα ουλακια τους, συνηθως μπροστα κ κατω, αφου αυτα τα δοντακια βγαινουν πρωτα. εμενα μου ελεγαν ολοι αποκλειεται ωσπου πηγαμε στον γιατρο για εμβολιο κ μου το επιβεβαιωσε.

οταν το τριψεις ειναι σκληρουλη στην αφη.

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα... εμεις δεν κανουμε σαλακια, εχουμε ομως φοβερη φαγουρα κ τριβουμε τα ουλη μας με το χερακι μας κ το κανουμε τοσο μανιωδως που ακουγεται κ ενα δυνατο πιπιλσμα ταυτοχρονα! εχει πολυ πλακα, αλλα πρεπει να την τρωει πολυ. της το τριβω κ εγω λιγο με ενα ειδικο τζελ.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πως το καταλαβατε?εχετε κ γκρινια ταυτοχρονα?σαλια κλπ?

 

Γκρίνια ναι, και νόμιζα απλά ότι είναι γκρινιάρα.

 

Σάλια άπειρα, όλα μούσκεμα, ρούχα, σεντόνια, μάρσιππος, όλα χάλια!

 

Πάντα με την κλασική σταγόνα σάλιου στην άκρη των χειλιών.

 

Και δύο χέρια μέσα στο στόμα!

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Link to comment
Share on other sites

Δύο μηνών και βγάζουν δόντια εε;;;

Κι εγώ την κορόιδευα τη μαμά μου που μου είπε ότι και ο μπέμπης μας πρέπει να βγάζει δόντι!!!

Είσαι καλά ρε μαμά;;;; Δύο μηνώς είναι ακόμα το μωρό... Τα ξέχασες μου φαίνεται...

Κι ο δικός μοοου όταν έχει πιπίλα τη μασάει με μανία, αλλά συνήθως τη φτύνει γιατί προτιμάει τα χεράκια του (βάζει και τα δυο μαζί στο στόμα). Και σαλάκια έχουμε και γκρίνια άφθονη (αλλά αυτό είναι μάλλον το φυσικό μας!!!).

Λέτε;;; Όταν ξυπνήσει θα πάω να κοιτάξω τα ούλα του :wink:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εκει που τρωγαμε φρουτοκρεμα ακουω ενα τακ τακ

 

ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι βγαλαμε δοντακι

 

ειμαι πολυ χαρουμενηηηηηηηηηηηηηη και στα δικα σας οσες εχετε φαφουτες η φαφουτηδες :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

μπραβο σε οοοολα τα μωρακια που θα αρχισουν να δαγκωνουν!!!!! και μενα η δικια μου βγαζει 2 μαζι! φαινονται οι κορυφες! ειναι τα πρωτα μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...