Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ζητείται καλός παιδίατρος!!!


babette

Recommended Posts

Γιατρέ, ξέχασες να αλλάξεις τη γραμματοσειρά

 

χαχαχαχαχαχ εισαι θεαααααααααααα.....συμφωνω!!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρόνια Πολλά yioulipa και Χριστός Ανέστη!

Νομίζω πως σου αρέσουν οι αστυνομικές ιστορίες και βασικά οι ''θεωρείες συνομοσίας''.

Φάνηκε από το τωρινό σχόλιό σου, όσο και από εκείνα που έγραψες παλαιότερα στο forum για τον τραγουδιστή Γιώργο Νταλάρα και τη δήθεν φιλανθρωπική του δράση.

Νομίζω πως σου αρέσει να κάνεις ''σκοποβολή'' στους επιτυχημένους. Μπορεί να έχεις αγνές προθέσεις, να είσαι ευθύς και έντιμος χαρακτήρας, αλλά νομίζω πως η καχυποψία σου πολύ συχνά ακυρώνει τον τελικό σου σκοπό.

 

Συμφωνώ απόλυτα.

 

Αννα εσύ που επισκέπτεσαι τον κύριο Κοματά ,μήπως τυχαίνει να γνωρίζεις αν ο κύριος Κοματάς έχει site στο internet;

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά yioulipa και Χριστός Ανέστη!

Νομίζω πως σου αρέσουν οι αστυνομικές ιστορίες και βασικά οι ''θεωρείες συνομοσίας''.

Φάνηκε από το τωρινό σχόλιό σου, όσο και από εκείνα που έγραψες παλαιότερα στο forum για τον τραγουδιστή Γιώργο Νταλάρα και τη δήθεν φιλανθρωπική του δράση.

Νομίζω πως σου αρέσει να κάνεις ''σκοποβολή'' στους επιτυχημένους. Μπορεί να έχεις αγνές προθέσεις, να είσαι ευθύς και έντιμος χαρακτήρας, αλλά νομίζω πως η καχυποψία σου πολύ συχνά ακυρώνει τον τελικό σου σκοπό.

 

οκ επιτυχημένε...

(καλέ πότε έγραψα εγώ για τον Νταλάρα?)

NLYdp2.png VqePp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο patousaki viewpost.gif

Ανδρέας Φρετζάγιας,

αναπληρωτής καθηγητής Παιδιατρικής

αναπληρωτής διευθυντής στην Γ' Πανεπιστημιακή Κλινική ("Αττικόν").

Ιατρείο Αγγ. Σικελιανού 8 Ν. Ψυχικό

Τηλέφωνο 2106726996

 

Απλά... ΚΟΡΥΦΑΙΟΣ!

σε ευχαριστώ κι εγώ, είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου, εσύ τον είδες πριν γεννήσεις? σου τον συνέστησε ο γιατρός σου?

 

 

ΕLEANAX είχες πληροφορίες για τον συγκεκριμένο παιδίατρο ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια . Μένω Δυτικά (στη Νικόπολη) και έχω πρόβλημα με την κόρη μου από τότε που γεννήθηκε (πρόωρα) και κάνουμε λογοθεραπεία και εργοθεραπεία. Πηγαίνω κάπου στο κέντρο της πόλης αλλά είναι δύσκολη η μετακίνηση και ακριβή η βενζίνη. Ξέρετε κάποιο καλό και οικονομικό κέντρο στα Δυτικα? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 10 months later...

Αναφερόμεθα συνοπτικώς, στον παιδίατρο Κονταλέκα Αλέξανδρο, με επαγγελματική έδρα την οδό Μεταλλείων Ταύρου στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης, έχοντας γνώση της αστικής και πονικής νομοθεσίας, τους κανόνες του Forum καθώς και τις διατάξεις του Κώδικα Ιατρικής Δεοντολογίας.

Κατά την πρώτη και δεύτερη επίσκεψη στο ιατρείο του, με το τότε νεογνό μας, ως γονείς, κι ενώ είχε ακουμπήσει και πιάσει μία σωρό από αντικείμενα (ποντίκι του Η/Υ, στυλό, χαρτιά κ.α.), έθεσε δάχτυλα του δεξιού του χεριού (χωρίς γάντια ή ξυλάκι), για να δει εντός του στόματος του νεογνού. Μάλλον συνέλαβε την δυσφορία μας, και στις μετέπειτα επισκέψεις, "το διόρθωσε". Κατά τις επτά επισκέψεις που πραγματοποιήσαμε εν συνόλω, νιώθαμε και ήμασταν σφιγμένοι, καθώς ανέστελε κάθε ερώτηση και απορία για το πρωτότοκο μας, για μετά από την εξέταση. Σε κάθε ερώτηση μας (αλήθεια, πόσες μπορεί να είναι αυτές εντός πέντε ή οκτώ λεπτών?), μας διέκοπτε με σχετική αγένεια με φράσεις - κλειδιά, "θα τα πούμε όλα", "μη βιάζεστε", κ.α., παρότι ήταν απολύτως φυσιολογικό κατά τη ροή της "μίνι συζητήσεως" να απαντηθούν εκείνη τη στιγμή. Μετά όμως από την εξέταση κι ενώ συμπλήρωνε ταχύτατα το βιβλίο εσόδων - εξόδων και την Α.Π.Υ., ήταν πλέον αργά, αφού σηκωνόταν, άνοιγε το πορτοφόλι του, δείχνοντας μας με τον τρόπο αυτό, πως η επίσκεψη τελείωσε και θα έπρεπε να αποχωρήσουμε (σημειωτέον καμία επίσκεψη δεν κράτησε πάνω από 15 -20 λεπτά). Κατά τη διάρκεια των 7 μηνών τον ενοχλήσαμε δύο φορές τηλεφωνικά, ευγενέστατα, ζητώντας μερικές πληροφορίες. Ήταν ολιγομίλητος, μάλλον περισσότερο άλαλος, (χρησιμοποιήσαμε το λεγόμενο "τσιγκέλι", χωρίς φυσικά να λάβουμε σαφείς απαντήσεις επί συγκεκριμένων θεμάτων (διατροφή - οι δύο αραιά γραμμένες σελίδες που μας έδωσε περί διατροφής ήταν εξαιρετικά ελλειπείς και ανυπόγραφες, άρα νομικώς άνευ ευθύνης του). Αυτό είναι περίπου το περίγραμμα των βασικών σχέσεων μας, με τον εν λόγω παιδίατρο, δίχως να υπεισέλθουμε σε λεπτομέρειες, χρήζουσες περαιτέρω ανάλυσης. Συμπεράσματα, κατά την κρίση καθενός, δεδομένου ότι τα ανωτέρω είναι αληθή, βάσιμα και ευκόλως αποδεικνυόμενα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...