Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ

VENETIA

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!! ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ...ΕΨΑΞΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ..

Η ΒΑΦΤΙΣΗΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 12/7, ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΙΣ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙΑ ΜΕ ΒΑΣΙΛΙΚΟ(ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ).

ΤΑ ΚΟΥΦΕΤΑ ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ???

ΜΠΑΓΙΑΤΕΥΟΥΝΕ? ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ ΜΟΝΕΣ ΣΑΣ ΠΟΤΕ ΑΡΧΙΣΑΤΕ?

ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΙΟΛΑΣ ΟΠΟΤΕ...

ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ.

ΕΑΝ ΕΧΩ ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΑ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙ ΜΕ ΚΟΡΔΕΛΙΤΣΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ, ΤΑ ΚΟΥΦΕΤΑ ΣΕ ΕΞΤΡΑ ΧΑΡΤΙΝΟ ΧΩΝΑΚΙ, ΚΑΙ ΤΟ ΓΛΥΚΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΦΙΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΕΝΑ? Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΡΟΥΝΕ ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΠΙΑΣΟΥΝΕ!!! ΤΟ ΤΟΥΛΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΛΑ ΣΤΟ ΓΛΑΣΤΡΑΚΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΧΩΝΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ ΣΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ.

ΣΟΡΡΥ ΕΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΑΓΧΩΘΗΚΑ!!!!!!!!

ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ!!!!!!!

Διαφημίσεις

Βενετία μου εγώ δεν έχω εμπειρία από ετοιμασία μπομπονιέρας γιατί θα τα πάρω έτοιμα.

Θα συμφωνήσω με τον άντρα σου! Πώς θα τα κρατήσουν όλα αυτά;;; Ή μάλλον.... πώς θα φάνε το γλυκό αν τα κρατάνε όλα! Μήπως αν έβαζες το χωνάκι κ το γλυκό σε ένα τσαντάκι για να μπορούν να τα κρατήσουν πιο εύκολα; Βέβαια με αυτή τη λύση δεν θα είναι σε κοινη θέα το χωνάκι αλλά θα το βλέπουν μετά!!

Θα σου πουν κ άλλες ιδέες κ οι υπόλοιπες μανούλες οπότε θα αποφασίσεις πως θα το κάνεις! ;)

και εμενα τελικα δεν μου φαινεται πρακτικο..το ιδιομου ειπε και η baby boy...

θα δω...θα το δεσω καπως επανω. ευχαριστω πολυ!!!!!!!

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=22723&highlight=%E3%EB%E1%F3%F4%E1%EA%E9&page=3

ριξε μια ματια εδω...

εγω καπως ετσι θα το φτιαξω μονο οτι θα βαλω βινκα η αλλιως δαφνουλα που ειναι ανθισμενα ροζ φουξια και ασπρα λουλουδακια ειναι πιο μεγαλο το κασπω μου και θα ειναι φουξια εχει και ξυλο στο χερακι και ειναι απο την μια μερια ως την αλλη, θα βαλω και ροζ φουξια ασπρες κορδελες και αυτα θα ειναι και τα χρωματα της βαπτισης ηταν λιγακι ακριβο αλλα μ αρεσε παρα πολυ για γλυκο θα δωσουμε παγωτο και θα κρατανε το γλαστρακι τους απο το χερακι του

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

ναι αλλα πως στετεκαι η μπομπονιερα απο την κορδελα?με κολλα?εμενα γλυστραει..

σκεφτηκα να βαλω ξυλακι με το ονομα σαν σημαιουλα και να το στερεωσω εκει και να σταματαει στην βαση του κασπω...οταν κανω δειγμα θα το ανεβασω να μου πειτε..

τα κουφετα με τουλι ή χαρτι αφης?τι λετε? (αλλο θεμα τωρα!!!!!! ολο ιδεες ειμαι!!!)

Διαφημίσεις

καταλαβα τι λες... το δικο μου εχει χερακι απο πανω οπως στα κουβαδακια... το δικο σου δεν εχει? ειναι οπως στην φωτο της κοπελας?

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

venetia μπορείς να βάλεις λίγη θερμόκολα στην κορδελίτσα σε μερικά σημεία γύρω γύρω για να την στερεώσεις. Το χαρτί αφής που γράφεις εμένα προσωπικά μου αρέσει περισσότερο και είναι και πρωτότυπο.Γιατι πραγματικά είναι πολλα αυτά που λές, και έχει δικιο ο άντρας σου στο πως θα τα κρατήσουν όλα αυτά.

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

theni μου το γλαστρακι ειναι λευκο κασπω.δεν εχει χερουλακι.

annina μου μονο με κολλα στερεωνεται γιατι αλλιως φευγει...το προβλημα ειναι πως θα στερεωθει η μπομπονιερα επανω...εαν την δεσω μαζι με την κορδελα το δοκιμασα καιμετα δεν μπορουσα να την ξελυσω να φαω τα κουφετα!!!!! σπασιμο θα τα ακουσω απο πολλους και δεν θελω...και θα εχουν και δικιο!!!!!

μαλλον θα κανω αυτο με τη σημαιουλα και να στηριζονται εκει τα κουφετα.

καρφωμενο ξυλακι μεσα στο χωμα απο το οποιο θα εχω περασει το ιδη φτιαγμενο πουγκακι καιθα φευγει μολις βγαλει ο κοσμος την σημαιουλα με το ονομα...

η μαλλον για να μην περναει απο το χωμα και ειναι ασχημο θα το δεσω με ευκολο δεσιμο πανω στο ξυλακι με φιογκακι να λυνεται απο εκει...

θα σας βαλω φωτο οταν το κανω..

αννιαν μαλλον χαρτι αφης θα βαλω..λευκο θα εχει αραγε??

ευχαριστω για τον χρονο σας!!!!! φιλακια!!!

να ξερεις οτι μερικες φορες το χρωματιστο χαρτι αφης ξεβαφει το καλοκαιρι...

αν φτιαξεις τα χωνάκια και περασεις μέσα τους το ξυλάκι και καρφωσεις τα χωνακια στο χωμα αναμεσα απο τον βασιλικο? δεν ξερω αν πιανει.. ετσι απλα μου ηρθε...

να σε ρωτησω και κατι ? ειδα σε άλλο τοπικ οτι το θεμα σου ειναι

κοκκινο-λαχανι μανιταρια-φραουλες και αγροτακια

πως το εχεις στο μυαλο σου συνολικα?

θα την δοκιμασω και αυτην την ιδεα!!! ευχαριστω πολλυ!!!

το θεμα μου..λοιπον αρχιζω!!!!!!

το εχω δει σε καταστημα και θα εχει ενα αεροστατο που το πανω μερος του ειναι σαν δεντρακι.επανω εχει καρφωμενα παιδακθα αγορακια αγροτακια τα λεω εγω που κρατανε φραουλιτσες και εχει και διασπατες πασχαλιτσες και μανιταρακια...

απο το αεροστατο κρεμονται κοκκινες και λαχανι κορδελες..

κατω απο τραπεζι των μπομπο θα εχει μανιταρια μεγαλα σαν στρουμφοσπιτα)θα τα τακτοποιησει η κοπελα που ξερει) και παραδιπλα εανα δεντρακι στην ιδια λογικη.

στις σκαλες θα βαλει 2-3 γλαστρες βασιλικους στολισμενες και οτι αλλο εμπνευστει η κοπελα.

κανω τις μπομπο βασιλικους ασπρα γλαστρακια με λαχανι κορδελες, τα μαφιν με λευκο γλασσο και λαχανι το φ μονογραμμα με λαχανι και κοκκινα κορδελακια και για τα παιδακια σκιαχτρα για τις γλαστρες...

ειναι πολλυ προτωτυπο και ομορφο!!!!! εγω να φανταστεις ηθελα γαλαζια αλλα μολις τοι ειδα κολλησα!!!!!

Διαφημίσεις

ναι απο καταστημα το ειδα...μονη μου αποκλειεται να το σκεφτομουνα..ειμαι λιγο πιο κλασσικη αλλα αυτο μου αρεσε...

τωρα με πηρανε απο το χαμογελο του παιδιου και μου ειπανε πως ο κωδικος της παιδικης μπομπονιερας που παρηγγειλα ακυρωθηκε!!!!

λεω να παρω τετραδια..πως ομως να τα κανω για δωρακι???να φαινονται ομορφες με κουφετακια ισως? ε,τι δεν θα παρουν τα μικρα κουφετα?

πωπω τωρα μπερδεμα....

Για τα παιδακια παρε χαρτι (δεν ξερω πως λεγεται) σε ρολο ειναι και τυλιξε τα τετραδια σςν καραμελες που απο την μια μερια να εχεις τα σμαρτις.

Η βαλε τα τετραδια ( τα μπλοκακια με 1 μολυβακι πως σου φαινονται;) σε σακουλακι σαν πουγκακι και δεσε τα σμαρτις επανω στην κορδελιτσα.

Υπαρχουν ετοιμα κομενα στρογγυλα κοματια οργαντζα σε διαφορα χρωματα που ειναι για τα κουφετα. Συνεφακια βαπτισης λεγονται.