Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδικος σταθμος-προνηπιο κοντα στη Βαρη


Recommended Posts

καλησπερα! μενω στη Βαρη και εχω δυο ζουζουνακια τα οποια θα ερθουν για πρωτη φορα σε επαφη με το σχολικο περιβαλλον... και οπως καθε μαμα θελω το καλυτερο για τα μωρα μου....! ο μεγαλος μου ειναι 4 χρονων και θα παει προνηπιο και η μικρη μου ειναι 3 χρονων και θα παει παιδικο. και επειδη θα προτιμουσα να πηγαινουν και τα δυο μαζι, μετα απο συζητησεις εχω καταληξει μαλλον στου γειτονα(αλλα ακριβο) και στο παιδικο πανεπιστημιο(λιγο μακρυα βεβαια). μηπως ξερει καποιος να μου πει εντυπωσεις απο το παιδικο πανεπιστημιο ή να μου προτεινει κατι αλλο?:confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


και εγώ μένω στη Βάρη και νομίζω ότι θα σε εξυπηρετήσουν και οι παιδικοί σταθμοί στη Γλυφάδα και τη Βούλα , τα σχολικά εξυπηρετούν την περιοχή..πάντως και το παιδικό πανεπιστήμιο νομίζω ότι ειναι πολύ καλό...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Αχ..! και εμενα Ζωϊτσα την λενε τη μικρη μου!:o και τον γιο μου Παναγιωτη! απο Γλυφαδα και Βουλα ηταν λιγο μπερδεμενες οι αποψεις για τους παιδικους-προνηπια... εκτος απο τους "Ιχνηλατες", αλλα αυτος ειναι μονο παιδικος, και δεν με βολευει για τον Παναγιωτη.

Link to comment
Share on other sites

πάντως το παιδικό πανεπιστήμιο μου φαίνεται καλό..υπάρχειι και το prince allen το ξέρεις? απλά νομίζω ότι δεν έχει θέση...τόσο κόσμο έχει

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

πηρα τηλ. στο παιδικο πανεπιστημιο και περιμενω να επικοινωνησουν μαζι μου...! το prince allen οχι δεν το ξερω, πρωτη φορα το ακουω.. που ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.prince-allen.com/nursery/

είναι εκεί που στρίβουμε και για τον Καίσαρη..εγώ πήρα και μου είπαν ότι δεν έχει θέση για τη μπεμπούλα μου...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

τελικα μιλησα με το παιδικο πανεπιστημιο και αυριο εχουμε ραντεβου να παμε εκει... αν ειναι θα σου πω εντυπωσεις και λεπτομερειες...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια μένω και εγώ στο Κόρμπι και ψάχνω για παιδικό για τον μικρό μου.

Έχω ραντεβού στο playland κ θα πάω και στους ιχνηλάτες, αλλά δεν έχω ενθουσιαστεί με κάποιον άλλο παιδικό.

Για το παιδικό πανεπιστήμιο... μου φαίνεται λίγο μακρυα και δύσκολος ο δρόμος. Μου έστειλαν διαφημιστικό, τον έχω δει και απ'εξω και γενικά δεν μου έχει κάνει κλικ υποθέτω....

Ξέρετε για κάποιον αλλον εδώ στη Βάρη ή στη Βάρκιζα?

uzFzp2.png?18utfIlc
Link to comment
Share on other sites

εγώ την πάω στον Κήπο των παιχνιδιών...

αφού φύγαμε από τον αγγλικό που πηγαίναμε ανακάλυψα ότι οι εγκαταστάσεις δεν κάνουν τον σταθμό!!

σε αυτόν που πάμε τώρα (δεν θα τον βρεις στο νετ, γιατί έχει τόσο κόσμο που δεν χρειάζεται διαφήμιση) είναι ο χειρότερος από πλευράς εγκαταστάσεων και ο καλύτερος από έμψυχο υλικό δλδ ανθρώπους!!

άμα ενδιαφέρεσαι θα σου πω...

Υ.Γ και ο playland μου άρεσε αλλά είχε ωράριο μέχρι τις 4. ενώ σε αυτόν είναι τώρα μέχρι τις 6

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Πήγανε σήμερα στο playland, αλλά δεν ενθουσιάστηκα ούτε με τις εκαταστάσεις αλλά κυρίως με τις τιμές!!!!!6000 το χρόνο, συν 350 με την εγγραφή για γραφική ύλη(?!), συν εισητήρια για παραστάσεις, εκδηλώσεις κλπ...! Πολύ επιχείρηση...

Μου είπαν κ για το βιο-λαγουδάκι κ ια την ονειρούπολη. Ξέρεις κάτι?

Για ποιούς άλλους σταθμούς ξέρεις?

uzFzp2.png?18utfIlc
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα,

Επαναφέρω το θέμα γιατί ψάχνω για σταθμό για τον μικρό μου (3χρ).

Με ενδιαφερουν οι περιοχες Βαρη, Βαρκιζα, Βουλα. Θα ήθελα γνώμες απο μαμάδες που το έχουν ψάξει ή πάνε ήδη τα παιδάκια τους σε παιδικό. :)

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλες !!!

Έχω μια κορούλα 2 χρόνων και σκεφτόμαστε να την ξεκινήσουμε παιδικό σταθμό απο τον Σεπτέμβρη. Έχετε κάποιους πολύ καλούς υπόψη σας στην περιοχή της Γλυφάδας, Βούλας, Ελληνικού, Αργυρούπολης ? έχω δει τον παιδικό σταθμό του Γείτονα (εξαιρετικά ακριβό) και των εκπαιδευτηρίων Ζώη (δεν ενθουσιάστηκα με τις εγκαταστάσεις ειδικά του παιδικού).

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...