Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

στολισμος τραπεζιου υποδοχής


chrysa.ps

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Την Κυριακή βαφτίζω την μπεμπα μου και θέλω στο τραπέζι μετά να βάλω στην είσοδο ένα τραπεζάκι υποδοχής με τα γνωστά π.χ βιβλίο ευχών , κουφέτα και τέτοια. Οι αποχρώσεις γενικά θέλω να ειναι φουξ με λαχανι και θέλω καμιά ιδέα ή καμιά φωτό σχετική να μου προτείνεται. Thank you!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ θα σου πρότεινα να αγοράσεις τούλια ή γάζες αυτών των δύο χρωμάτων,να βάλεις γυάλες με τα κουφέτα ή ακόμα να προσθέσεις κ marshmellows σε τέτοια χρώματα,να βάλεις το βιβλίο ευχών κι ένα μικρό μαυροπίνακα ή κάτι αντίστοιχο σε ταμπλό τελοσπάντων, όπου θα είναι σαν να μιλάει η μπέμπα και να τους ζητάει να γράψουν μια ευχούλα.Επίσης μπορείς να αγοράσεις από το ικεα ένα άσπρο δεντράκι που έχει και να κρεμάσεις από εκει χρωματιστές κλωστές,χάντρες σε φουξ,λαχανί, βάλε και φουξ φτερά εάν σου αρέσουν που είναι πολύ εντυπωσιακά.Μπορείς να πάρεις και λίγα μήλα,να τα βάλεις εδώ κι εκεί,βάψτα ασημί και κάρφωσε πάνω στικ με το όνομα του μωρού.Αυτά μου έρχονται προς το παρόν!

ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΟΥ!!!!

 

url=http://lilypie.com].png[/url]

Link to comment
Share on other sites

thanks manoula giorgou.

Ηδη αγορασα τουλια φουξ και λαχανι, βιβλιο ευχων και 2 γυαλες οπου θα βαλω χρωματιστο νερο και κερακια που επιπλεουν. Βασικά θα το επιμεληθει η αδερφή μου οποτε μου εφυγε το αγχος

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χαίρομαι..είναι ωραία να σε βοηθάει κάποιος και να έχεις να σκέφτεσαι όσο λιγότερα πράγματα γίνεται.Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να το χαρείτε όλοι σας εκείνοι την μέρα!!

ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΟΥ!!!!

 

url=http://lilypie.com].png[/url]

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ ΚΑΔΡΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΦΥΛΛΟ ΚΙ ΕΓΡΑΦΕ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΥΧΗ ΣΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ,ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΦΟΥΣΚΕΣ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΝΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ,ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΠΛΑΣΤΕΛΙΝΕΣ,ΕΙΧΑ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΦΑΝΑΡΑΚΙ ΜΕΓΑΛΟΥΤΣΙΚΟ Κ ΚΟΥΒΑΔΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΜΠΟ ΜΕ ΚΑΡΑΜΕΛΕΣ,ΣΜΑΡΤΙΕΣ Κ ΓΛΥΦΙΤΖΟΥΡΙΑ........Κ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΩΝ ΕΥΧΩΝ ΦΥΣΙΚΑ!

ΙΔΕΕΣ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙΣ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ...ΠΕΡΙΤΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΕ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΑΔΡΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι?

 

Εγώ που θέλω όλη τη διακόσμηση να την κάνω μόνη μου, πότε θα προλάβω και πώς?

(άτομο να με βοηθήσει ξεχάστε το)

 

π.χ. θα πάω να πω στον ταβερνιάρη να ετοιμάσω όλα αυτά πριν τη βάπτιση να'ναι έτοιμα?

Και πότε θα ετοιμαστώ εγώ?\

Ή με το μαλλί κάγκελο και το νύχι στην τρίχα θα στρώνω γιάλες, βιβλία και τραπεζομάντηλα???

line_m121_beg_40_time_1226293200_text_ef20ecf0e5ecf0dceaeff220e5dfede1e920eae9fcebe1f2.gif71650c2s4z65rli.gif
Link to comment
Share on other sites

εγω που ρωτησα την ταβερνα μου ειπαν να τους τα παω την προηγουμενη και να τα στησουν εκεινοι... δεν παιζει να τα κανεις εσυ ανημερα... με τιποτα!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

εγω που ρωτησα την ταβερνα μου ειπαν να τους τα παω την προηγουμενη και να τα στησουν εκεινοι... δεν παιζει να τα κανεις εσυ ανημερα... με τιποτα!

 

στην βαφτιση του γιου μου τους ειχα συνενοηθει 10 το πρωι να εχουν στρωμενα τα τραπεζια για να παω να τα ετοιμασω,βεβαια δεν τα ειχαν .

τα ειχα προετιμασει ολα και τα στολισαμε με μια ξαδερφη μου 1300 ειχαμε τελειωσει

Link to comment
Share on other sites

μπα εγω δεν υπαρχει περιπτωση να το κανω αυτο! να περασω να τσεκαρω ναι, αλλα να τα ετοιμασω δεν θα προλαβω σιγουρα! απ'οτι μου'παν αυτο συνιθιζουν πολλοι πελατες, εκτος αν εχουν βαλει καποιον πχ του ανθοπωλειου για στολισμο... πραγμα που εγω δεν θα εχω...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω σκεφτεί αυτό, αλλά ''λέει'' να πληρώσεις κάποιον από το ανθοπωλείο για να στολίσει πράγματα δικά σου, που δεν τα χρεώνει επιπλέον το ανθοπωλείο?

Δε νομίζω να δεχτούν.....

Αλλά αν δεχτούν πόσο περίπου πρέπει να δώσω (μη με κλέψουν κιόλας επειδή είμαι άπειρη!) ?

 

Όσο για τη ταβέρνα, μακάρι να δεχτούν να τα στολίσουν αυτοί και να καταλάβουν φυσικά πώς τα θέλω, μη πάω και δουν άλλα αντ'άλλων τα ματάκια μου !

 

Πάντως -άσχετο- το θέμα μου θα είναι θαλασσινό, λέω να στολίσω με κοχυλάκια, λευκά κεριά, δίχτυα και τέτοια.

 

Καμιά επιπλέον ιδέα ?

Να βάλω νερό σε γυάλα και κεράκια να επιπλέουν ?

line_m121_beg_40_time_1226293200_text_ef20ecf0e5ecf0dceaeff220e5dfede1e920eae9fcebe1f2.gif71650c2s4z65rli.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το ανθοπωλειο εννοειται πως θα παει, εφοσον εχεις ζητησει και στολισμο... αλλιως χλωμο το κοβω...

αν η ταβερνα ειναι προθυμη να σε βοηθησει καλως.. εμας πχ παντα το κανουν... τα γκαρσονια ειναι εμπειρα..

μια χαρα τα υλικα για το θεμα σου... εχεις απειρες ιδεες και υλικα να βρεις... αστεριες, κοχυλια... ακομα και τους κοκκινους φελους που εχουν τα διχτυα...

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...