Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Mικρες σε ηλικια μαμαδες....ποσες....?


elina_nagia

Recommended Posts

Εγώ πάντως στην ηλικία σας βρε κορίτσια, ούτε που το σκεφτούνα. Κι ας παντρεύτηκα κι εγω σχετικά μικρή (25). Κατά τα 28 αρχισε να χτυπαει το βιολογικό μου ρολοι, στα 29 ατυχησαμε και στα 30 ευτυχήσαμε. Ο αντρας μου επειδή μου ρίχνει και 9 χρονάκια, ήθελε νωρίτερα, αλλα εγω δεν...

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ας μπω κ'εγώ στο club, είμαι 25 χρονών έχω τη Νεφέλη 23 μηνών, την Άλκηστη 8 μηνών και είμαι έγκυος στο τρίτο! Μικρές ή μεγαλύτερες μανούλες να είμαστε καλά να φροντίζουμε τα ζουζουνάκια μας!

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites

Ας μπω κ'εγώ στο club, είμαι 25 χρονών έχω τη Νεφέλη 23 μηνών, την Άλκηστη 8 μηνών και είμαι έγκυος στο τρίτο!

 

Μπράβο σας, να σας ζήσουν. Το τρίτο τι είναι? Αν είναι αγοράκι, θα εχετε την τέλεια ισορροπια μεσα στο σπιτάκι σας νομιζω.

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουμε ακόμα το φύλο γιατί πριν από μία εβδομάδα μπήκα στον τρίτο. Θα θέλαμε και οι δύο ένα αγοράκι πλέον αλλά οποσδήποτε όχι φανατικά. Εύχομαι να είναι γερό πάνω απ'όλα!!:-P

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η πεθερά μοα έκανε 11 παιδιά! Λατρεύω τις Κυριακές που είναι όλοι μαζί. Δεν πρόκειτε να ακολουθήσω τα χνάρια της αλλά θέλω να κάνω και τέταρτο. Οποσδήποτε θα κάνω διάλλειμμα βέβαια μετά το τρίτο!

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμένα κορίτσια. Και γω ανηκων στο club. Ειμαι 26, η κορουλα μου ειναι 1 ετους και περιμένω το 2ο παιδακι μου τον Ιουνιο και ειμαι πολυ ευτυχισμενη

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

γεια σας και απο μενα!!παντρευτηκα στα 23,τωρα ειμαι ακριβως 27,5, και η κορουλα μου ειναι 3,5 περιπου,την γεννησα οταν ημουνα 24!!!!

ακριβως ετσι τα ονειρευομουνα απο μικρη!!και τωρα νομιζω οτι ηρθε η καταλληλη στιγμη για ενα δευτερο παιδακι:):):)

 

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα ξεχασα να γραψω κατι που ηθελα..

καταρχην ξεχασα να πω οτι γενικα εδω μεσα ειναι οι περισσοτερες μικρες μανουλες!!!αλλα και λιγο μεγαλυτερες να ειναι δεν εγινε και τιποτα...φτανει να βγαινουνε ολα τα παιδακια υγιεστατα και να τα χαιρονται οι μανουλες τους!

σκεφτομουνα οτι οταν θα ειμαι στα 37,5 σε 10 χρονια και η κορουλα μου θα ειναι στα 13,5 (ολοκληρη κοπελα).παναγια μου το παιδακι μου!!!δεν θα ειμαι και μεγαλη στα 37,5 ε?μια φιλη μου ειναι τοσο τωρα και γεννησε πριν 2 χρονια περιπου..οποτε καλα ειμαι πιστευω!!!

 

η μαμα μου οταν γεννησε τον αδερφο μου ητανε 18 και ο μπαμπας μου 20,

εμενα μ εκανε στα 21 της!!!(τι μικρουλια??)αλλα τοτε ητανε συνηθισμενο αυτο!!!

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!άντε να μπω κι εγώ στην παρέα σας!!δεν είμαι κουτσικη, 29 χρονων, κοντευω να κλεισω τα 30!!αλλα έχω μια κορούλα 4,5 χρονών, μια κορούλα 19 μηνων και περιμενω τον μαρτη πρώτα ο Θεός τον γιοκα μου!!!!:):):)

as1cvb40g410010MDAwMDEwN2x8MDAwMTEwOGxkfEggcHJpZ2lwaXNzYSBNYXJpYSBtYXMgZWluYWkgLi4.gif an1cCu90g410010MTA4MjM3bHN8MDAwMDExMWRhfFRvIDJvIGFzdGVyaSBtYXMgaCBhZ2F0aGEgZWluYWk.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κι απο εμενα! Ειμαι 23 κι εχω μια κορουλα που την Κυριακη (δηλαδη σε 3 μερουλες) θα γινει 10 μηνων!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω μπορω να πω οτι αργησα να κανω το πρωτο (στα 27 τωρα ειμαι 29) και θα αργησω πολυ να κανω το δευτερο.... Και μου ελεγε ο αντρας μου απο πολυ μικρη ηλικια να κανουμε παιδι αλλα εγω τοτε δεν ακουγα. Τωρα το μετανοιωνω.....

Link to comment
Share on other sites

Nα σας ζήσουν τα μωρούδια σας,να είστε όλες καλά και να τα χαίρεστε!:P

Εγώ είμαι 23 και γύρω στις 20 Φεβρουαρίου με καισαρική θα έχω την κόρη μου...Με πιάνει το κλαμπ,ε;:roll:

Είναι οι πιο ευτυχισμένες μέρες της ζωής μου,κι ας αμφιβάλλουν μερικοί!:wink:

Link to comment
Share on other sites

Nα σας ζήσουν τα μωρούδια σας,να είστε όλες καλά και να τα χαίρεστε!:P

Εγώ είμαι 23 και γύρω στις 20 Φεβρουαρίου με καισαρική θα έχω την κόρη μου...Με πιάνει το κλαμπ,ε;:roll:

Είναι οι πιο ευτυχισμένες μέρες της ζωής μου,κι ας αμφιβάλλουν μερικοί!:wink:

 

Αυτό που μερικοί αμφιβάλλουν είναι απίστευτο! Γκρρρρ!

 

Γεια σας και από μένα, έκλεισα πριν λίγες μέρες τα 26 και περιμένω την κορούλα μου 6 Μαρτίου!

 

Πλάκα στην πλάκα και εμένα βρέθηκαν αρκετοί που μου έδωσαν συγχαρητήρια που θα γίνω μαμά τόσο... νέα!! Μου φάνηκε πολύ κουφό!

X4v5p2.png

Ζω το απόλυτο θαύμα με την Αθηνά μου!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.. Αν και εχω μονο 20 χρονια διαφορα με τη μητερα μου, δεν ακολουθησα τα βηματα της. Ειμαι 28 χρονων και πριν απο λιγα χρονια βρηκα τον ανθρωπο μου και πηρα την αποφαση οτι θα ηθελα να μεγαλωσω την οικογενεια μας.. Δεν μετανοιωνω που πηρα για μερικους αργα την αποφαση αλλα για μενα σημασια εχει πρωτα να βρω τον ΕΝΑ και μετα να κανω ενα μεγαλο βημα..

Ειμαστε βεβαια ακομα 7 βδομαδων αλλα για μας ηταν οτι ευχομασταν!!

EwCip3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γειάσας κι από μένα. Είμαι τωρα 33 αλλά έχω μια κόρη 4,5 ετών και ένα γιο δυο ετών. Κατά τη γνώμη των συγγενών μου (γιαγιάδες, θειάδες κτλ) παντρεύτηκα και έκανα τη ζουζούνα μου σε μεγάλη ηλικία. έπρεπε να το φροντίσω αυτό πιο νωρίς. κατά τη γνώμη των φιλενάδων μου παντρεύτηκα μικρή, δεν πρόλαβα να αποκατασταθώ ακόμη επαγγελματικά ή .... να ζήσω τη ζωή μου και θα το μετανοιώσω που μπλέχτηκα με παιδιά τόσο νωρίς!!!

 

Η γνώμη η δική μου;

Η ηλικία δεν παίζει ρόλο! Μπορεί να είσαι μικρή και να έχεις ζήσει τόσα πολλά και μπορεί να είσαι μεγάλη και να μην έχεις προλάβει να ζήσεις τίποτε!!

Αρκεί να ειμαστε καλά με το συντροφό μας και να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας.

:P
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
×
×
  • Δημιουργία νέου...