Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

η πρωτη μου φορα..........


Recommended Posts

καλημερα! βρισκω πολυ ενδιαφεροντα ολα οσα διαβαζω αν και μερικες φορες μου δινουν θαρρος ,αλλες παλι οχι.την Μ. τριτη κανω την εξεταση της χοριακης. μετα απο την πρωτη μας προσπαθεια για παιδακι. η ψυχολογια μου ειναι χαλια. ειμαι 30 χρονων και πρωτη φορα στη ζωη μου δεν ξερω πως να αντιδρασω.τελικα το δυσκολοτερο κομματι της ολης διαδικασιας ειναι αυτο. τα συμπτωματα που εχω δεν μπορω να τα ερμηνευσω αν ειναι θετικα η οχι. αρχικα ειχα εντονο πρηξιμο σε κοιλια και στηθος,και αρκετες κραμπες. τωρα 3 μερες απο την εξεταση το στηθος μου δεν με ενοχλει καθολου σε αντιθεση με την κοιλια μου που ειναι ''τεραστια'' και εχω πονους περιοδου αρκετους. δεν ξερω τι μου συμβαινει... ευχαριστω που θα το διαβασετε και καλη επιτυχια σε ολες τις εν δυναμην μανουλες του κοσμου!!! :roll: javascript:emoticon(':roll:')

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα! βρισκω πολυ ενδιαφεροντα ολα οσα διαβαζω αν και μερικες φορες μου δινουν θαρρος ,αλλες παλι οχι.την Μ. τριτη κανω την εξεταση της χοριακης. μετα απο την πρωτη μας προσπαθεια για παιδακι. η ψυχολογια μου ειναι χαλια. ειμαι 30 χρονων και πρωτη φορα στη ζωη μου δεν ξερω πως να αντιδρασω.τελικα το δυσκολοτερο κομματι της ολης διαδικασιας ειναι αυτο. τα συμπτωματα που εχω δεν μπορω να τα ερμηνευσω αν ειναι θετικα η οχι. αρχικα ειχα εντονο πρηξιμο σε κοιλια και στηθος,και αρκετες κραμπες. τωρα 3 μερες απο την εξεταση το στηθος μου δεν με ενοχλει καθολου σε αντιθεση με την κοιλια μου που ειναι ''τεραστια'' και εχω πονους περιοδου αρκετους. δεν ξερω τι μου συμβαινει... ευχαριστω που θα το διαβασετε και καλη επιτυχια σε ολες τις εν δυναμην μανουλες του κοσμου!!! :roll: javascript:emoticon(':roll:')

αν καταλαβα καλα μιλας για εξωσωματικη.

τι εννοεις 3 μερες μετα την εξεταση?

καλως ηρθες και ευχομαι μια μεγαλη χοριακη.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι ακριβως μιλαω για εξωσωματικα. και εννοω 3 μερες μαχρι την χοριακη. μακαρι να πανε ολα καλα, αν και η διαισφηση μου αλλα μου λεει. σ'ευχαριστω πολυ!!

Link to comment
Share on other sites

σου ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα.εγω εκτος απο καφε συχνοουρια και φτερνισματα δεν ειχα τ ι π ο τ α αλλο

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Γεια σου Inka μου!

Την Δευτέρα θα πάω και σε τρίτο γιατρό να δω τι θα μου πει για τις υδροσάλπιγγες. Αν πει και αυτός λαπαροσκόπηση, θα την κάνω το Μάϊο και λογικά η επόμενη προσπάθεια θα είναι Ιούνιο αν όλα πάνε καλά!

Καλή επιτυχία σου εύχομαι κοριτσάκι!!! Και να μας ενημερώνεις...

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη οσο μπορω αλλα δεν θελω να αφησω τον εαυτο μου να το πιστεψει γιατι μετα θα απογοητευτω πολυ σε περιπτωση αποτυχίας. αχ δεν ξερω... παρεπιπτοντως με λενε Αναστασια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

s eyxaristo valia mou !!!!

 

tha se enimerono !!!...an kai mexri tote exoume ligo dromo akoma.... :roll:

 

 

ki esy kali epitixiaaaaaaaaa stin therapia sou kai fisika stis prospathies sou !!!!! :)

 

katelikses se giatro i tha eksartithei apo tin episkepsi sou tora;;; :?

 

Δεν κατέληξα ακόμα! Θα εξαρτηθεί και το τι θα μου πει ο 3ος την Δευτέρα...

Εχω απογοητευτεί και δεν ξέρω ποιον να διαλέξω... Θα είναι σωστή η επιλογή μου;;; Θα πάνε καλά όλα;;; Πολύ ψυχοφθόρα όλη η κατάσταση...

Εσύ πέρνεις φάρμακα τώρα;;;

Link to comment
Share on other sites

s eyxaristo valia mou !!!!

 

tha se enimerono !!!...an kai mexri tote exoume ligo dromo akoma.... :roll:

 

 

ki esy kali epitixiaaaaaaaaa stin therapia sou kai fisika stis prospathies sou !!!!! :)

 

katelikses se giatro i tha eksartithei apo tin episkepsi sou tora;;; :?

 

Δεν κατέληξα ακόμα! Θα εξαρτηθεί και το τι θα μου πει ο 3ος την Δευτέρα...

Εχω απογοητευτεί και δεν ξέρω ποιον να διαλέξω... Θα είναι σωστή η επιλογή μου;;; Θα πάνε καλά όλα;;; Πολύ ψυχοφθόρα όλη η κατάσταση...

Εσύ πέρνεις φάρμακα τώρα;;;

 

oxi akoma..den perno!!!tha kano kateythian emvryometafora apos ki esy!!!

na se rotiso allazei okyklos meta tin eksosomatiki;exeis akousei kati paromio;giati apo kyklo 28-30 mou egine 33 ayti tin fora.

 

pantos gia ton giatro an den sou kanei kanenas...des kai alous ekmetalefsou ayto to xroniko diastima pou exeis!!!na exeis enthousiasmo otan tha ksekiniseis !!!!!stis nataschas piges i den itan stis epiloges sou;

inka

 

dev042bp___.png

Link to comment
Share on other sites

ημαστε 3 χρονια παντρεμενοι και προσπαθουμε εναμιση χρονο περιπου. μετα απο ενα οχι πολυ καλο σπερματοδιαγραμα το πηραμε αποφαση. επισης ο δικος μου κυκλος ειναι αρκετα ασταθης λογω ''μικροπολυκιστικων'' ωοθηκων.

Link to comment
Share on other sites

s eyxaristo valia mou !!!!

 

tha se enimerono !!!...an kai mexri tote exoume ligo dromo akoma.... :roll:

 

 

ki esy kali epitixiaaaaaaaaa stin therapia sou kai fisika stis prospathies sou !!!!! :)

 

katelikses se giatro i tha eksartithei apo tin episkepsi sou tora;;; :?

 

Δεν κατέληξα ακόμα! Θα εξαρτηθεί και το τι θα μου πει ο 3ος την Δευτέρα...

Εχω απογοητευτεί και δεν ξέρω ποιον να διαλέξω... Θα είναι σωστή η επιλογή μου;;; Θα πάνε καλά όλα;;; Πολύ ψυχοφθόρα όλη η κατάσταση...

Εσύ πέρνεις φάρμακα τώρα;;;

 

oxi akoma..den perno!!!tha kano kateythian emvryometafora apos ki esy!!!

na se rotiso allazei okyklos meta tin eksosomatiki;exeis akousei kati paromio;giati apo kyklo 28-30 mou egine 33 ayti tin fora.

 

pantos gia ton giatro an den sou kanei kanenas...des kai alous ekmetalefsou ayto to xroniko diastima pou exeis!!!na exeis enthousiasmo otan tha ksekiniseis !!!!!stis nataschas piges i den itan stis epiloges sou;

 

Εμένα μου άλλαξε ο κύκλος.. Ενώ πάντα είχα κύκλο 28-30 μέρες, τώρα έχει γίνει 36, 43... εκεί ...

Δεν πήγα στης Nataschas ακόμα... Το σκέφτομαι... Αν της Δευτέρας μου πει τα ίδια και μου "κάνει" θα συνεχίσω σε αυτόν... Τώρα αν μου πει άλλα ή αν δεν μου "κάνει" θα κοιτάξω να πάω και στης Nataschas... Δεν ξέρω... Φοβάμαι μην το μπλέξω πολύ και δεν ξέρω μετά τι να κάνω... Ο άντρας μου μου λέει να δουμε τι θα μου πει ο καινούριος γιατρός και μετά το ψάχνουμε..

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχ! καλώς ηρθες στο φορουμ...και καλή επιτυχία! δεν μας είπες μέτα από πόσο καιρό προσπαθειών καταφύγατε στην εξωσωματική?
ευχαριστω!!ημαστε 3 χρονια παντρεμενοι και προσπαθουμε εναμιση χρονο περιπου. μετα απο ενα οχι πολυ καλο σπερματοδιαγραμα το πηραμε αποφαση. επισης ο δικος μου κυκλος ειναι αρκετα ασταθης λογω ''μικροπολυκιστικων'' ωοθηκων.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αναστασία! Σου εύχομαι να έχεις θετικό αποτέλεσμα και να γιορτάσεις την γιορτούλα σου πιο χαρούμενη από ποτέ! Μην σκέφτεσαι τα συμπτώματα γιατί δεν είναι standard, προσπάθησε να χαλαρώσεις και να σκέφτεσαι θετικά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αναστασία! Σου εύχομαι να έχεις θετικό αποτέλεσμα και να γιορτάσεις την γιορτούλα σου πιο χαρούμενη από ποτέ! Μην σκέφτεσαι τα συμπτώματα γιατί δεν είναι standard, προσπάθησε να χαλαρώσεις και να σκέφτεσαι θετικά.

σ ευχαριστω πολυ καλη μου. μακαρι να πανε ολα καλα. και αν οχι τι να κανουμε, θα ξαναπροσπαθησουμε. ελπιζω να βρω τη δυναμη και να ξαναπροσπαθησω! σ ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να μην την χρειαστείς τη δύναμη... ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΞΩ! Καλή επιτυχία και να μας ενημερώσεις την Τρίτη.

 

Φιλια.

ευχαριστω πολυ! καλο βραδυ!
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...