Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

3ο ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ... ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!


Recommended Posts

ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ 3ο ΣΠΕΡΜΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ, ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΚΛΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ 2ο!

ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ ΜΕΣΑ ΔΕΚΕΜΒΡΗ!

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ..

pregnancy-ticker___.pngpregnancy-ticker___.png

ΤΗΕ ΕΝD......

H BAΡΚΑ ΜΟΥ ΝΑΥΑΓΙΣΕ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τριτο σπερμοδιαγραμμα??? πες μου,βρε κοριτσι μου,το μυστικο,Πως το επεισες να παει να το κανει,γιατι εγω εχω βγαλει ασπρα μαλλια για το θεμα αυτο.

Δεν θελει,παει και τελειωσε!!! "καλα ειμαι,"λεει,"δεν εχω τιποτα"

 

Με λιγη τυχη ,ομως αυριο το πρωι,μαααααλλον,θα το κανει!!εεε,δεν γινεται,εγω να τρυπιεμαι με ενεσεις στην κοιλια και ο κυριος να μην παει να κανει την ΜΟΝΑΔΙΚΗ εξεταση που του ζητησα(εγω,γιατι ο ιατρος δεν το θεωρει απαραιτητο!!!!!)

 

Τωρα ,για το δικο σου θεμα=σιγουρα θα ειναι διαφορετικο το σπερμοδιαγραμμα(ελπιζω καλυτερο),απο το αλλο που κανατε πριν 4 μηνες!! Καλη επιτυχια,κοπελα μου!!!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

αχ αχ τι μου θυ,ησες τωρα... :?:( τι τραβηξα για αυτα τα σπερμ/τα!! ξερεις ποσα καναμε??

11το πιστευεις?μια περιουσια δωσαμε :lol::shock:

λοιπον πρεπει να μου πεις ιστορικο για ν βγαλω νοημα. παιζουν πολλα ρολο. πηρε χαπια?ενδυναμωσης?εκανε εγχειρηση? τι εγινε?κ ξανακανατε?

το πρωτο ποσο ηταν?τι προβλημα παρχει..που??

το εχω ψαξει αρκετα το θεμα. αν χρειαστεις κατι στειλε μου προσωπ. μην

καληνυχτα. αχ τι αγωνιες περασα με τα σπερμ/τα....

θεουλη μου!!! φιλια

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ, ΠΑΝΕ ΠΙΣΩ Κ ΠΑΡΕ ΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

τριτο σπερμοδιαγραμμα??? πες μου,βρε κοριτσι μου,το μυστικο,Πως το επεισες να παει να το κανει,γιατι εγω εχω βγαλει ασπρα μαλλια για το θεμα αυτο.

Δεν θελει,παει και τελειωσε!!! "καλα ειμαι,"λεει,"δεν εχω τιποτα"

 

Με λιγη τυχη ,ομως αυριο το πρωι,μαααααλλον,θα το κανει!!εεε,δεν γινεται,εγω να τρυπιεμαι με ενεσεις στην κοιλια και ο κυριος να μην παει να κανει την ΜΟΝΑΔΙΚΗ εξεταση που του ζητησα(εγω,γιατι ο ιατρος δεν το θεωρει απαραιτητο!!!!!)

 

Τωρα ,για το δικο σου θεμα=σιγουρα θα ειναι διαφορετικο το σπερμοδιαγραμμα(ελπιζω καλυτερο),απο το αλλο που κανατε πριν 4 μηνες!! Καλη επιτυχια,κοπελα μου!!!

Ο συζηγος δεν μου κανει εντυπωση που δεν θέλει! Ο γιατρος μου κανει εντυπωση!!!

Ολοι οι γιατροι ζητανε σπερμοδιαγραμμα οταν δεν υπαρχει συλληψη τον 1ο χρονο!

Παρε και μια 2η γνωμη απο αλλο γιατρο! Δεν ειναι κακο!

και ο δικος μου ο αντρας μου βγαζει το λάδι οταν ειναι να δωσει σπερμα! Την πρωτη φορα εκανα να τον πεισω 6 μηνες!

pregnancy-ticker___.pngpregnancy-ticker___.png

ΤΗΕ ΕΝD......

H BAΡΚΑ ΜΟΥ ΝΑΥΑΓΙΣΕ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια κι εμείς αύριο πάμε για 2ο σπερμοδιάγραμμα. Φοβάμαι κυρίως την καλλιέργεια γιατί το προηγούμενο έδειξε αμφίβολο για χλαμύδια. Αλλά και οι τιμές δεν μας άρεσαν καθόλου μά καθόλου. 14εκατ. /ml και χαμηλή κινητικότητα. "φτωχό" χαρακτηρίστηκε. Ας ε΄λπίσουμε για το καλυτερο

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Margi μου να' ξερες πόσο σε καταλαβαίνω.. Εγώ το καλύτερο νούμερο που έχω δει από τα 5 σπερμοδιαγράμματα που έχει κάνει ο σύζυγος τον τελευταίο χρόνο είναι 19.000.000 και αυτό που έκανε μόλις πριν 2 βδομάδες ήταν 10.500.000....

 

Για τα υπόλοιπα ας μην το συζητήσω καλύτερα.. Σίγουρα έχεις διαβάσει την ιστορία μου και τα μηνύματά μου και ξέρεις..

Link to comment
Share on other sites

δομνίνα μου, ξέρω ότι έκανες μία προσπάθεια εξωσωματικής που πέτυχε μεν, παλινδρόμησε δε. Λυπήθηκα πολύ, να το ξέρεις. Κι εγώ, αν θυμάσαι έιχα περισυ ένα εξωμήτριο, προσπαθούμε εντατικά 10 μήνες, οι γιατροί έλεγαν δεν χρειάζεται να γίνει σπερμοδιάγραμμα, γιατί είχα συλλάβει. Ευτυχώς επέμενα και το καναμε. Σήμερα κάναμε επανάληψη.Τη Δευτέρα θα έχουμε αποτελέσματα. Το ιστορικό σου δεν έχει τύχει να το διαβάσω κάπου. Αν θες, μου τα ξαναλές....Φιλιά.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Margi μου εννοούσα την παλίνδρομη...φυσικά και ξέρω την ιστορία σου.. Εύχομαι να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα...

 

Ανυπομονώ να μάθω τη Δευτέρα τι έγινε..

 

Φιλάκια πολλά!

Link to comment
Share on other sites

Ποσο σασ καταλαβαινω κοριτσια, να ξερατε!! Περσυ, τετοια εποχη, εστειλα τον αντρα μου για σπερμοδιαγραμμα. το πρωτο εδειξε 200.000 σπερματοζωαρια, απο τα οποια το 95% ακινητα!!! Καλο ε? Το δευτερο ακομα χειροτερα 40.000. καλα διαβαζετε τουσ αριθμουσ , δεν ειναι τυπογραφικο λαθος. Με λιγη βοηθεια απο τον καλο Θεουλη, φετος απολαμβανουμε το μωρακι μασ.

γι αυτο, μην απελπιζεστε ο,τι νουμερα και να βλεπετε.

να εχετε πιστη οτι θα ερθει αυτο που περιμενετε.

rYWUp3.png?PFNMbDcb
Link to comment
Share on other sites

Ποσο σασ καταλαβαινω κοριτσια, να ξερατε!! Περσυ, τετοια εποχη, εστειλα τον αντρα μου για σπερμοδιαγραμμα. το πρωτο εδειξε 200.000 σπερματοζωαρια, απο τα οποια το 95% ακινητα!!! Καλο ε? Το δευτερο ακομα χειροτερα 40.000. καλα διαβαζετε τουσ αριθμουσ , δεν ειναι τυπογραφικο λαθος. Με λιγη βοηθεια απο τον καλο Θεουλη, φετος απολαμβανουμε το μωρακι μασ.

γι αυτο, μην απελπιζεστε ο,τι νουμερα και να βλεπετε.

να εχετε πιστη οτι θα ερθει αυτο που περιμενετε.

Να τον χαίρεσαι τον μπεμπούλη σου!!! Θα μας πεις πώς ακριβώς έγινε; Εμεινες φυσιολογικά ή με εξωσωματική; Ακολουθήσατε κα΄ποια θεραπεία;

Δομνίνα μου, τα αποτελέσματα θα τα πάρω την Τετάρτη τελικά.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με φυσιολογικοτατο τροπο κοριτσια. αλλα πρωτα απ ολα εκοψε ο συζυγος το τσιγαρο. πηρα και ενα βιβλιο ''διατροφη και γονιμοτητα'' και το ακολουθουσα οσο μπορουσα. κυριως ελεγε για υγιεινη διατροφη και βιολογικα προιοντα . θυμαμαι εκεινη την περιοδο ειχα τρελαθει να πινω ενα νεροζουμι με λεμονια και σφενδαμο οργανικο!!!και κατι ακομα ... δεν ξερω καταποσο πιστευετε στην δυναμη της θετικης σκεψης. εγω γενικα ειμαι πολυ απαισιοδοξη. κι ομωσ μια φορα στη ζωη μου ειπα κι εγω να σκεφτω θετικα και επιασε!!! και στα δικα σασ κοριτσια

rYWUp3.png?PFNMbDcb
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κοπέλα μου. Κορίτσια, εμένα με αγχώνει κυρίως που στο προηγούμενο σπερμοδιάγραμμα υπήρχαν αμφιβολίες για χλαμύδια. Αυτό φοβάμαι πολύ.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

MARGI ΜΟΥ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ. ΜΟΛΙΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ

rYWUp3.png?PFNMbDcb
Link to comment
Share on other sites

καλα πωσ εμεινεσ φυσιολογικα μου φαινεται απιστευτο συγνωμη κκιολασ και στο λεω γιατι και εμεισ ξεκινησαμε με 400.000 και 10%κινητικοτητα με 1%φυσιολογικα μετα απο θεραπεια κατεβηκαν αντι να ανεβουν στισ 300.000 και 8%κινητικοτητα και βεβαια πηγαμε για εξωσωματικη και στην ωοληψια βρεθηκαν που ξεαγχωθηκαμε 500.000 σπερματοζωαρια..παλι δεν γινεται να πιασεισ...τι να πω αυτο που επιασεσ εσυ ειναι οντωσ θαυμα!!!!

z3hWp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήραμε τα απότελέσματα του δεύτερου σπερμοδ! Από 14εκ πήγε 18.900.000!!! Η κινητικότητα 38%. Φυσιολογικά 50%. Ο Ουρολόγος είπε πως ούτε τέλειο είναι ούτε και χάλια. Θα κάνει μία θεραπεία με καρνιτίνη και βιταμίνη β και σε δύο μήνες θα το επαναλάβουμε. Ηρέμησα λίγο. Α, και το πιο σημαντικό: δεν υπάρχουν χλαμύδια!!!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

margi μου μην αγχωνεσται ολα θα πανε καλα ηδη υπαρχει μια πολυ μεγαλη βελτιωση απο το σπερματοδιαγραμμα που κανατε σε λιγο καιρο μακαρι να αποκτησουμε ολες ενα μωρακι

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...