Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ειναι πολυ ΤΣΙΡΚΟ???


ΕΛΕΝΟΥΦΙ

Recommended Posts

¨

Λοιπον θελω γνωμες κ προτασεις κ υποδειξεις κ ολο το πακετο παρακαλω....

κατοπιν σκεψης κ σερφαρισματος εδω μεσα, μου κολλησε να βαλω στο μιξερ διαφορα βρεφικα κ να βγει το εξης αποτελεσμα =

προσκλητηρια σε σχημα σαλιαρας,

μπομπονιερες ειτε με πιπιλες ειτε μεσα σε παπουτσακια, ειτε με σαγιοναρες σε κανονικο μεγεθος ,ειτε σαν μπρελοκ

στολισμος τραπεζιων πολυχρωμες σαγιοναρες πανω σε βοτσαλα(σου εκλεψα την ιδεα Κατια ντ.,ελπιζω να μη μου θυμωσεις).

οσον αφορα στολισμο εκκλησιας,βιβλιο ευχων, κλπ δεν εχω σκεφτει τιποτα,ισως κ να κανω κατι τελειως ουδετερο,ειδικα για τα της εκκλησιας.

 

κ ερωτω : ποσο τσιρκο θα ειναι?η μηπως σας φαινεται οτι κολλανε επειδη εχουν κοινο παρονομαστη τη μπουμπου μου? κ για εκκλησια,λαμπαδες?νετες σκετες?πειραζει?

κ αν σας αρεσει ξαναερωτω :τι να κανω στις μπομπο,απ ολα αυτα που ειπα?

κ επισης , να τα φτιαξω μονη μου?η να απευθυνθω καπου?κ που?ξερετε καποιον που να μπορει να βρω τςετοια περιπου πραγματα , που να μπορει να αναλαβει να μου τα φτιαξει?

σορυ για το βομβαρδισμο ερωτησεων,βομβαριστε με κ σεις τωρα με ιδεες κ προτασεις,μου αξιζει,ετσι για να μαθω να σας κουραζω.... :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον ενα ενα...

καταρχάς να σου ζησει το κοριτσάκι σου και καλως ορισες...

Εδω μεσα θα τρελαθεις με ολα που θα δεις...απο ιδεες ειμαστε ολες μανουλες...μας ενωνει η αγάπη για τα μικρουλινακια μας η οποια κάνει θαυματα..

τιποτα δεν ειναι αχτραρμας αν ειναι αυτο που σου σρεσει...περι ορεξεως...!!!!!!!!!!

τα ισορροπείς με κάποια απλά πραγματα οπως η λαμπάδα αρα δεν εχεις θεμα...τσιρκου...

η σαγιονάρα ειναι πολύ ομορφη-αν την στησεις καλά...-και δεν εχει φορεθει καθολου μπορω να πω...

εχεις μια αλληλουχία πραγμάτων που σαρεσουν και ειναι ολα μπεμπέ...

σαλιάρα, πιπιλες , παπουτσάκι...αρα που ειναι το τσιρκο...!!!!!!!;;;;

και αν βάλεις και παστέλ χρωματα τωτε θα ειναι ενα ονειρο...

Οσον αφορά ποιος θα τα φτιάξει, πρεπει να σκεφτεις πορο χρονο εχεις...ποσα χρηματα μπορεις να διαθεσεις...καταποσο πιάνουν τα χερια σου και αν μπορεις απο κάπου να προμηθευτεις τα υλκά χονδρικη η σε καλή λιανικη τιμη...αυτο εχει τρεξιμο και πολλές αναβολες, αλλά αν εχεις χρονο και διάθεση αλλά και χωρο θα σου ελεγα να το εκανες...

σε μερικά πραγματα η διαφορά τιμης απο το να τα φτάξεις στο να τα πάρεις ετοιμα ειναι μικρη(εξαρτάτε το ειδος..)ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ...

Σκεψουτα και εδω ειμαστε εμεις ξανα...

:D

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι οπτικός τύπος...αν έχεις φτιάξει κάτι βάλε φωτο να δούμε...

αν πάντως τα χρώματα δεν είναι πολύ μπαμ και πάρα πολλές και διαφορετικές αποχρώσεις τότε δε θα έχεις πρόβλημα...

 

αν και τώρα που το σκέφτομαι ίσως να ήθελες να διαλέξεις σαν θέμα

τα μωρουδιακά οπότε οι σαγιονάρες δεν κολλάνε πάρα πολύ... αλλά και πάλι τα πάντα είναι σχετικά

Ιt always rains hardest on the people who deserve the sun

 

Mjb3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λαθος...

τι ειναι λαθος?

 

οσο για την προηγουμενη απαντηση σου,πρωτ απ ολα ευχαριστω για την ανταποκριση σου- δε φαινεται να συγκινησαν πολλους οι προβληματισμοι μου ( :cry: )

 

με ρωτας αν εχω χρονο κ διαθεση κλπ.

το μεγαλο μου προβλημα ειναι το ΤΡΕΞΙΜΟ που οπως ειπες κ συ χρειαζεται-γι αυτο κ ρωτησα αν ξερετε καποιον που ειτε να μπορω να του αναθεσω ολα αυτα ειτε τουλαχιστον ενα μερος που μπορω να βρω "συγκεντρωμενη" την πρωτη υλη να τα φτιαξω

οχι αμελητεο ειναι κ το προβλημα χρονος με την εννοια οτι λεμε για τελος ιουλιου κ γω μπορω να αρχισω ετοιμασιες μετα το τελος απριλιου-ξερω γω?γινεται να προλαβω?μιλαμε κ για ψιλοαρκετους καλεσμενους-δυστυχως!

απο διαθεση καλα παμε-αν κ ειμαι λιγο τεμπελουλα

τα χερακια μου,νομιζω κατι κανω,δεν ειμαι τελειως κουλη

τελικα ισως το μεγαλυτερο μου προβλημα ειναι το να συγκεντρωσω τα υλικα-γι αυτο προσανατολιζομαι σε αναθεση σε επαγγελματια....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχεις πολλα στο μυαλο σου και αυτο θα κανει πιο δυσκολη την αποφαση σου!!και οσο περισσοτερα κοιτας εδω τοσο θα δυσκολευεσαι γιατι τα κοριτσια εχουν κανει απιστευτα πραγματα!

μηπως να βαλεις σε προτεραιοτητα τι σου αρεσει περισσοτερο για να καταληξεις;;

γνωμη μου να διαλεξεις ενα θεμα (δεν εννοω κατι σε ηρωα αλλα πιο πολυ το στυλ περιπου, ρομαντικο, παιχνιδιαρικο, τα χρωματα που θελεις) και εκει να βαδισεις.

Μπορεις να πας και σε μερικα μαγαζια να παρεις ιδεες η καποιο περιοδικο για βαφτιση.

Αστα, ειναι πολυ δυσκολο να αποφασισεις, ιδιαιτερα αν θα τα κανεις μονη σου.

καλο κουραγιο, πες μας τα νεοτερα απο τις σκεψεις σου

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

katerinaki75,τωρα ειδα την απαντηση σου

εννοειται κ δεν εχω φτιαξει απολυτως τιποτα,ολα ειναι μεσα στο μυαλο μου.

θα καταφερω να ασχοληθω αρχες μαϊου!σορυ που δεν μπορω να κανω κατι

για το .....οπτικο του πραγματος

 

θα ελεγα οτι ειναι τα μωρουδιακα το "θεμα" που εχω στο μυαλο μου,κ οταν αναφερω για σαγιναρες,εννοω φυσικα παιδικες,σαν να ειχα παπουτσακια(αλλα λογω καλοκαιριου προσανατολιζομαι στις σαγιοναρες)

Link to comment
Share on other sites

ngeo23 εχεις δικιο,εχω πελαγωσει....αλλα οπως προειπα,λεω να κινηθω γυρω απ τα μωρουδιακα-

το πως ακριβως ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.....

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΝΟΥΦΙ, πρώτα από όλα...να σου ζήσει η μπεμπούλα!

 

Όπως είπε και η Aggeloudia, τίποτα δεν είναι τσίρκο αν αρέσει σε εσένα και βρεις μία ισορροπία σε όλα αυτά. Αν θέλεις να τα κάνεις εσύ, θα δεις φοβερές ιδέες εδώ μέσα από τις χρυσοχέρες του parents...

Αν θέλεις να απευθυνθείς σε κάποιον άλλον, γράψε μας άν θέλεις να είναι χειροποίητα, ακριβά, οικονομικά, την πόλη, την περιοχή που θέλεις να κινηθείς...κ.λ.π. Στα καταστήματα ειδών βάφτισης, υπάρχουν αρκετά μαγαζιά, που μπορούν να αναλάβουν τα πάντα. Αν πάλι δεν σε ενδιαφέρει να τα αναλάβει ένα μαγαζί όλα, και έχεις καταλήξει στο θέμα των "μωρουδιακών", θα ξεκινήσουμε να σου παραθέτουμε μαγαζιά με το θέμα αυτό...

Καλώς ήρθες! :D

t6c4p3.pngXRnsp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΝΟΥΦΙ τώρα διάβασα το ποστ σου. μου αρέσουν πολύ οι ιδέες σου, είναι πρωτότυπες. κι εγώ έτσι με κάποιες σκέψεις και διάσπαρτες ιδέες ξεκίνησα να το οργανώνω στο μυαλό μου (για βάφτιση τέλος ιουνίου). όλα εξαρτώνται από τον χρόνο και τα χρήματα που έχεις να διαθέσεις. εγώ για παράδειγμα που δουλεύω μέχρι τις 6 το απόγευμα δεν προλαβαίνω να τρέξω για όλα ( αν μου βγει η γλώσσα έξω από το τρέξιμο προλαβαίνω και δεν φοβάμαι την κούραση απλώς προτιμώ όλο τον ελεύθρο χρόνο μου να τον περνάω με τον μικρούλη μου). επίσης, να πω ότι τα χέρια μου δεν πιάνουν καθόλου, που σημαίνει ότι αν έφτιαχνα κάτι μόνη μου θα ... τρώγαμε ντομάτες μάλλον :oops::oops: . οπότε τα έχω αναθέσει όλα σε μια κοπέλα που μου έχουν συστήσει και αυτό με βοηθάει πολύ. αν ενδιαφέρεσαι για στοιχεία της μπορώ να σου στείλω με πμ.

να ξέρεις όμως πως αν αναθέσεις σε κάποιον να σου φτιάξει τις μπομπονιέρες και τις προσκλήσεις, μπορεί να σου φτιάξει ένα δείγμα από κάθε ιδέα που έχεις έτσι ώστε να δεις τι σου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΛΕΝΟΥΦΙ, κι εμένα δεν μου φαίνονται καθόλου τσίρκο, ίσα - ίσα που είναι όλα γλυκά και χαριτωμένα! Για προσκλητήριο θα σου πρότεινα και την ιδέα "απλωμένα ρουχαλάκια" (έτσι ήταν το προσκλητήριο της δικής μου βάφτισης)! Μπορεί να κυκλοφορεί εδώ και χρόνια, αλλά πάντα υπάρχουν στην αγορά καινούργια σχέδια και υλικά, ανάλογα και με τα χρήματα που θες να διαθέσεις. Θα σου πρότεινα, επίσης, να βρεις ένα χρωματικό συνδυασμό που να σου αρέσει, ίσως και ένα ιδιαίτερο στυλ, όπως σου είπε η ngeo23, γιατί αυτό θα σε βοηθήσει πολύ να επιλέξεις πράγματα που θα ταιριάζουν μεταξύ τους, πράγμα δύσκολο, όπως θα διαπιστώσεις όταν βρεθείς στο χάος της αγοράς.

Χαίρομαι που σου άρεσε και η ιδέα με τις σαγιονάρες για το στολισμό των τραπεζιών! Θα κάνουμε κλαμπ! Εγώ, όπως έγραψα, φτιάχνω τις δικές μου με cernit και γίνονται πολύ χαριτωμένες, φαντάσου τες σαν μικρά κεραμικά διακοσμητικά. Με το καλό η βάφτιση!

Link to comment
Share on other sites

τελικα οσο περισσοτερο το σκεφτομαι τοσο περισσοτερο μου αρεσει η ιδεα για μωρουδιακα,βοηθησατε βεβαια κ σεις με την ψηφο εμπιστοσυνης σας!

 

elisa,ευχαριστω για τις ευχες κ ανταποδιδω για τα παιδακια σου!

μενω πειραια αυτον τον καιρο

το "χειροποιητο" δεν το πιανω απολυτα,με την εννοια οτι αν το αναθεσω φανταζομαι οτι θα ειναι εκ των πραγματων χειροποιητο,σωστα?ισως καταλαβαινω κατι λαθος...

θα θελα να αποφυγω το τρεξιμο

αυτο βεβαια ισως μου τιναξει τον προυπολογισμο στον αερα(αν παω σε εναν).θελω ομως να κρατησω low budget εφοσον κ στο γαμο μου πριν 6 μηνες ειχα γραφειο διοργανωσεων κ ....ξεσαλωσα οικονομικως! :oops:

αρα τωρα δε με παιρνει...να ξαναξεσαλωσω(αυτο βεβαια δε σημαινει οτι δε θελω να κανω το καλυτερο για το μπεμπακι μου)

κ φοβαμαι οτι για να υλοποιηθουν αυτα που σκεφτομαι....πχ,εχω μια ιδεα,αντι για το καθιερωμενο σταυρουδακι για μαρτυρικα να ναι πιπιλιτσες-μινιατουρες-αλλα αντε βρες να στις κανουν κ μαλιστα οικονομικα--ξερει καμια σας???----(αξιζει τον κοπο με την εννοια οτι λιγοι τα προσεχουν,κ ακομα λιγοτεροι τα κρατανε απ τους καλεσμενους!)

melina,χαιρομαι που τις βρισκεις πρωτοτυπες!ευχαριστω για το ενδιαφερον,ναι πολυ θα θελα τα στοιχεια της(μηπως μπορω να δω κ δειγμα δουλειας της online?.περιμενω πμ κ σ ευχαριστω προκαταβολικα)

κατια ντ. ωραια η ιδεα σου για τη μπουγαδα,αλλα μου χει κατσει η σαλιαρα που χει να κανει με φαγητο

γιατι εκτος του οτι η μπουμπου μου ειναι φαγανη-2,5 μηνων κ κατεβαζει 210ml στο γευμα σε χρονο dt!-ειδα μια ιδεα για κειμενο προσκλησης απο τη marilita(δυστυχως δεν ξερω πως να κανω λινκ να το δειτε,αλλα αν εχετε περιεργεια,βρισκεται στο θεμα με τιτλο δημιουργιες marilitas ,πρωτο πρωτο),που ειναι σα συνταγη για γλυκο κ νομιζω κολλαει τελεια με τη σαλιαρα

οσο για τις σαγιοναρες,εννοειται οτι θα κανουμε κλαμπ,με εσενα επιτιμο μελος!

ωραια τα κεραμεικα,αλλα προσανατολιζομαι σε δερμα,που παραπεμπει στη δουλεια του αντρα μου(ασχολειται με δερματα)-οχι πως θα ασχοληθει καθολου με την πετρια που εχω φαει εγω για τη βαφτιση-αντρες!

σορυ για το μεγαλο μηνυμα :oops:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...