Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΡΕΘΗΚΑ...


Recommended Posts

Βαρέθηκα:

- να τσακώνομαι κάθε μέρα με τον άντρα μου.

- να θεωρεί το παιδί αποκλειστικά δική μου ευθύνη κι εκείνος... να κάνει τα πάντα (στη θεωρία)

- να τον βλέπω διαρκώς πίσω από μία οθόνη υπολογιστή στην οποία ευχαρίστως θα έβαζα μπουρλότο

- να ακούω σχόλια του στυλ: "εγώ, ο μ@λ#κ$ς έτρεχα με τη μάνα σου το παιδί ΣΟΥ βόλτα" επειδή μία φορά αποφάσισα να πάω για καφέ.

- να ακούω: "ε, έκανα μπάνιο το παιδί, τι άλλο να κάνω. Εσύ βγήκες" για εκείνη τη μία φορά: η δεύτερη βόλτα του παιδιού, τα πλυντήρια, το μαγείρεμα, το σκούπιμα, το σφουγγάρισμα δεν είναι δουλειές...

- να ακούω: "δεν παντρεύτηκα για να κάνω δουλειές, έτσι μου αρέσει"

- να έχει νεύρα όποτε χάνει στο παιχνίδι, χάνει μία ομάδα, τον ενοχλεί το παιδί όταν βλέπει τηλεόραση κλπ και να φωνάζει στο μικρό (εκεί βάζω ευχαρίστως σε εκείνον μπουρλότο)

- να κάνω τη γνωστή βιτσιόζα σκλάβα για τις δουλειές του σπιτιού και να ακούω σχόλια του στυλ: "ε, καλά, δεν έκανες και τίποτα"

- να μαγειρεύω, να ακούω ότι "ε, έτσι κι έτσι είναι" και τα πιάτα να εξαφανίζονται δύο δύο,

- να αφήνω το παιδί για λίγο να πεταχτώ στο μαγαζάκι απέναντι και γυρίζοντας να το βλέπω να κλαίει πίσω από την πόρτα με λυγμούς και ο μπαμπάς κάθεται στον υπολογιστή... αμέριμνος

- να νιώθω εγκλωβισμένη και να μην θέλω να μην μπορώ να πάω πουθενά γιατί, φυσικά, το παιδί μου δεν το αφήνω...

- να βλέπω ότι πλέον η "κολώνα του σπιτιού" αντιλαμβάνεται την αρμονία μεταξύ μας μόνο στο... κρεβάτι. Οι αγκαλιές, τα ωραία λόγια κλπ έχουν εκλείψει από καιρό...

- να σκέφτομαι συνέχεια: "να κάνω δεύτερο παιδί για να μην είναι μόνο του το δικό μου; ή να το αφήσω για να μην καταλήξω στο δαφνί;"

- και φυσικά το κυριότερο:

ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!!!

 

(Ουφ, τα είπα και ξέσκασα...)

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Υπομονη ?????

Ωπα κοπελιτσα !

Η αληθεια ειναι οτι για τους αντρες μας

και τα σκουπιδια να κατεβασουν θεωρειται

ΑΘΛΟΣ ! Αλλα , το παιδι δεν ειναι αποκλειστικη

ευθυνη κανενος . Δυο χρειαστηκε να το κανουν

και αυτοι οι δυο ειναι υπευθυνη για το μεγαλωμα του .

Πες του να καθισετε ηρεμα και να

συζητησετε αυτα που γραφεις .

Μην αρχισεις τα ΄΄ εγω σκοτωνομαι και

εσυ καθεσαι ΄΄ , '' το παιδι δεν ειναι δικο μου

μονο '' κλπ.

 

Πες του οτι τον αγαπας, αλλα ειναι ωρα να συζητησετε

καποια πραγματα που θα ηθελες να ακουσει .

Ψυχραιμα και ηρεμα .

Δουλευεις ? Αν οχι , ζητησε του 1-2 φορες την εδβομαδα

να πηγαινετε δολτιτσα , παιδοτοπο , παιδικη χαρα

οι 3 σας .

Αν δουλευεις , παλι , εξηγησε του οτι και εσυ κουραζεσαι

και θελεις λιγο χρονο για τον εαυτο σου , ετσι ωστε να

μπορεις να ανταποκριθεις καλυτερα στις υποχρεωσεις σου

ως μανα και ως συντροφος του .

 

Βασικο παντως ειναι , πιστευω , να μην αρχισεις την επιθεση.

Στο λεω εκ πειρας .

Μονη μου ????? Ουτε στον παραδεισο

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη ?????

Ωπα κοπελιτσα !

Η αληθεια ειναι οτι για τους αντρες μας

και τα σκουπιδια να κατεβασουν θεωρειται

ΑΘΛΟΣ ! Αλλα , το παιδι δεν ειναι αποκλειστικη

ευθυνη κανενος . Δυο χρειαστηκε να το κανουν

και αυτοι οι δυο ειναι υπευθυνη για το μεγαλωμα του .

Πες του να καθισετε ηρεμα και να

συζητησετε αυτα που γραφεις .

Μην αρχισεις τα ΄΄ εγω σκοτωνομαι και

εσυ καθεσαι ΄΄ , '' το παιδι δεν ειναι δικο μου

μονο '' κλπ.

 

Πες του οτι τον αγαπας, αλλα ειναι ωρα να συζητησετε

καποια πραγματα που θα ηθελες να ακουσει .

Ψυχραιμα και ηρεμα .

Δουλευεις ? Αν οχι , ζητησε του 1-2 φορες την εδβομαδα

να πηγαινετε δολτιτσα , παιδοτοπο , παιδικη χαρα

οι 3 σας .

Αν δουλευεις , παλι , εξηγησε του οτι και εσυ κουραζεσαι

και θελεις λιγο χρονο για τον εαυτο σου , ετσι ωστε να

μπορεις να ανταποκριθεις καλυτερα στις υποχρεωσεις σου

ως μανα και ως συντροφος του .

 

Βασικο παντως ειναι , πιστευω , να μην αρχισεις την επιθεση.

Στο λεω εκ πειρας .

 

Απ την στιγμή που διάβασα ότι το παιδί κλαίει κ αυτός δεν κάνει τίποτα...μπήκα ακριβώς στην θέση της!εμένα δεν το κάνει συνέχεια αλλά το έκανε αρκετές φορές.κ άσε όλα τα αλλά για συζήτηση που λες!πρέπει εμείς να πούμε:AΓAΠH MOY OTAN EIΣAI ΣTO KOMΠIOYTEP ΜΗΝ ΑΦΉΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΊ ΝΑ KΛAIEI; Η απόλυτη αγάπη ίσως κ μοναδική είναι η αγάπη της μάνας προς το παιδί της.ούτε άντρες ούτε φιλοι ούτε συγγενείς.

Εγώ άρχισα να το παίρνω απόφαση σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

[quote="mariantinos

 

Απ την στιγμή που διάβασα ότι το παιδί κλαίει κ αυτός δεν κάνει τίποτα...μπήκα ακριβώς στην θέση της!εμένα δεν το κάνει συνέχεια αλλά το έκανε αρκετές φορές.κ άσε όλα τα αλλά για συζήτηση που λες!πρέπει εμείς να πούμε:AΓAΠH MOY OTAN EIΣAI ΣTO KOMΠIOYTEP ΜΗΝ ΑΦΉΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΙΔΊ ΝΑ KΛAIEI; Η απόλυτη αγάπη ίσως κ μοναδική είναι η αγάπη της μάνας προς το παιδί της.ούτε άντρες ούτε φιλοι ούτε συγγενείς.Εγώ άρχισα να το παίρνω απόφαση σιγά σιγά.

 

Δεν γραφω πουθενα αυτο που λες φιλη μου !

Αλλα την απαντηση την εδωσες μονη σου :wink:

 

Απο την αλλη εμενα ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΠΟΤΕ!!!!!!!!

Τα παιδια εχουν ΑΠΟΛΥΤΗ προτεραιοτητα .

Αλλα θα πω αυτο που εχω ξαναπει !!!!!!!!

Οι αντρες ΔΕΝ ΤΑ ΘΕΩΡΟΥΝ ΔΕΔΟΜΕΝΑ και φυσικα

δεν ειναι ολοι ιδιοι!!!!

Δεν συμφωνω ομως να αρχισει να το παιρνει αποφαση!

Να παρει αποφαση τι ? Οτι τελειωσε ο γαμος ?

Ετσι ? Αμαχητι ???? Χωρις να κανει ΜΙΑ προσπαθεια

για συζητηση ?????

Αυτα που οι γυναικες - μανες τα θεωρουν ευνοητα

οι αντρες θελουν υποδειξη να τα καταλαβουν !!

Μονη μου ????? Ουτε στον παραδεισο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμ με την τσιμπλα στο μάτι σοβαρή κουβέντα θέλουμε.κ για τις 2 μας το λέω.δες τι έγραψα πάνω πάνω.αναφέρθηκα για το κλάμα του παιδιού μόνο.κ τα αλλά να τα συζητήσει έγραψα.μάλλον λάθος διατύπωση έκανα.κ για αγάπη μίλησα για απόλυτη αγάπη.όχι ότι δεν υπάρχει αλλού είδους.γιατί κ η κοπέλα πιστεύω αγαπάει τον συζηγο κ εγώ τον Ντίνο.

Link to comment
Share on other sites

Εμ με την τσιμπλα στο μάτι σοβαρή κουβέντα θέλουμε.κ για τις 2 μας το λέω.δες τι έγραψα πάνω πάνω.αναφέρθηκα για το κλάμα του παιδιού μόνο.κ τα αλλά να τα συζητήσει έγραψα.μάλλον λάθος διατύπωση έκανα.κ για αγάπη μίλησα για απόλυτη αγάπη.όχι ότι δεν υπάρχει αλλού είδους.γιατί κ η κοπέλα πιστεύω αγαπάει τον συζηγο κ εγώ τον Ντίνο.

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εγω παντως ειμαι ξυπνια απο τις 5.30

Μονη μου ????? Ουτε στον παραδεισο

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλευεις , παλι , εξηγησε του οτι και εσυ κουραζεσαι

και θελεις λιγο χρονο για τον εαυτο σου , ετσι ωστε να

μπορεις να ανταποκριθεις καλυτερα στις υποχρεωσεις σου

ως μανα και ως συντροφος του .

 

Βασικο παντως ειναι , πιστευω , να μην αρχισεις την επιθεση.

Στο λεω εκ πειρας .

 

Δυστυχώς "επίθεση" πλέον είναι το... παρατσούκλι μου!! Με φέρνει εκτός εαυτού όταν κάτι πρέπει να το πω 50 φορές για να το ακούσει. θα συμφωνήσω, όμως!! Λάθος τακτική!! Τώρα δεν ξέρω αν αλλάζει.

Αγάπη υπάρχει... από καιρό σε καιρό... Όταν δε νιώθω αξεσουάρ στο σπίτι... μετά τον υπολογιστή.

Αυτό που με βγάζει από τα ρούχα μου είναι ότι οι ανάγκες του παιδιού είναι προτεραιότητα μόνο για εμένα. Για εκείνον είναι... οι δικές του ανάγκες. "Τώρα πάω για ύπνο". Αν θέλω κι εγώ να κοιμηθώ κι ο μικρός μας είναι ξύπνιος... δεν έχει καμία σημασία. "Εσύ είσαι μάνα".

Κορίτσια ντρέπομαι να πω ότι χαίρομαι που δεν είμαι μόνη. :oops::oops:

Μιας και δεν περιέγραψα καμία ειδυλιακή κατάσταση.

Όσο για την κουβέντα... το έχω προσπαθήσει πολλές φορές... Με το καλό, με το πολύ καλό, με το άγριο... Δώσε θάρρος το χωριάτη έχω καταλήξει. Όταν είναι λάσκα, τότε δεν κάνει τίποτα. Ακόμα και τα σκουπίδια είναι όντως... μεγάλη δουλειά.

Μα δεν έχει κρατήσει κι άλλες: βγάζει τα σκουπίδια, κάνει μπάνιο το παιδί (γκρινιάζοντας "πάλι εγώ" συνέχεια) και συνήθως ψωνίζει... Αυτά!!

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Υπομονη ?????

Ωπα κοπελιτσα !

Η αληθεια ειναι οτι για τους αντρες μας

και τα σκουπιδια να κατεβασουν θεωρειται

ΑΘΛΟΣ ! Αλλα , το παιδι δεν ειναι αποκλειστικη

ευθυνη κανενος . Δυο χρειαστηκε να το κανουν

και αυτοι οι δυο ειναι υπευθυνη για το μεγαλωμα του .

Πες του να καθισετε ηρεμα και να

συζητησετε αυτα που γραφεις .

Μην αρχισεις τα ΄΄ εγω σκοτωνομαι και

εσυ καθεσαι ΄΄ , '' το παιδι δεν ειναι δικο μου

μονο '' κλπ.

 

Πες του οτι τον αγαπας, αλλα ειναι ωρα να συζητησετε

καποια πραγματα που θα ηθελες να ακουσει .

Ψυχραιμα και ηρεμα .

Δουλευεις ? Αν οχι , ζητησε του 1-2 φορες την εδβομαδα

να πηγαινετε δολτιτσα , παιδοτοπο , παιδικη χαρα

οι 3 σας .

Αν δουλευεις , παλι , εξηγησε του οτι και εσυ κουραζεσαι

και θελεις λιγο χρονο για τον εαυτο σου , ετσι ωστε να

μπορεις να ανταποκριθεις καλυτερα στις υποχρεωσεις σου

ως μανα και ως συντροφος του .

 

Βασικο παντως ειναι , πιστευω , να μην αρχισεις την επιθεση.

Στο λεω εκ πειρας .

 

Συμφωνώ απόλυτα. Η συζήτηση είναι αυτό που θα φέρει την διαφορά στο σπίτι σας και όχι οι καυγάδες. Συμφωνώ επίσης ότι όλοι οι άντρες δεν είναι ίδιοι. Εμένα επιστρέφει από την δουλειά και πριν προλάβει να αφήσει την τσάντα του laptop, μου λέει "...βγες έξω να κάνεις ένα τσιγαράκι να χαλαρώσεις... τώρα είμαι εγώ εδω..."

Ίσως πρέπει να του δώσεις να καταλάβει τι περνάς κάθε ημέρα. Θα σου προτείνα για 3-4 ώρες να τους αφήσεις μαζί. Να έχει την πλήρη ευθύνη του παιδιού. Να το ταϊσει, να το πλύνει, να το κοιμίσει. Και ίσως τότε δεθεί και εκείνος περισσότερο με το παιδί. Μπορεί να σε ζηλεύει κιόλας, να βλέπει το δέσιμο που έχεις εσύ με το παιδί και επειδή δεν μπορεί να το αποκτήσει, αντιδράει κατά αυτό τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν φυσικά κ πρέπει να γίνει κουβέντα αλλά μέσα σ αυτή την κουβέντα να μπούνε όροι κ καταμερισμός ευθυνών,δικαιωμάτων κ υποχρεώσεων του καθενός.να θέσετε χρονικό όριο για την ώρα που περνάει στο κομπιούτερ(γιατί πολλά πηγάζουν απ αυτό το κόλλημα του απ ότι κατάλαβα).να του πεις ήρεμα κ ωραία αγάπη μου εσυ περνάς πχ 20ώρες την βδομάδα στο κομπιούτερ,εγώ έχεις αναλογιστεί πόσο χρόνο εχω για τον εαυτό μου,για να κάνω κατι που μου αρέσει;αν δεν καταλαβαίνει πες του ότι MONO αν έρθει στην θέση σου θα σε καταλάβει!έτσι εξαφανίζεισ για 2 μέρες το πληκτρολόγιο εκτός σπιτιού κ τις ώρες που καθόταν στο κομπιούτερ τον βάζεις να κρατάει το μωρό κ εσυ να κανείς πράγματα για τον εαυτό σου.για να καταλάβει AKPIBΩΣ τι περνάς!

Κι εγώ την μια τον μισώ κ την άλλη τον λατρεύω. Κ να θυμάσαι ότι δεν υπάρχουν ΤΕΛΕΊΕΣ σχέσεις!

Κ ότι OΛOI περνάνε κ φάσεις τσακωμών κ νεύρων κτλ

Link to comment
Share on other sites

marianthos

φυσικά και δεν υπάρχουν τέλειες σχέσεις.

Αυτό που ζητάω συνήθως είναι να έχει σχέση με όλους, δλδ και με μένα, και με το παιδί και με τον υπολογιστή.

Εντάξει, χθες που του πήρα το καλώδιο έπαιξε με το παιδί, το πήγε βόλτα σε ένα κοριτσάκι που παίζουνε, το έκανε και μπάνιο.

Μετά, βέβαια, έκατσε στο κομπιούτερ, αλλά... τι να κάνουμε, υπάρχει κι αυτό!!

Τι να πω. Συζητήσαμε πάλι, αλλά δεν βγάλαμε και πολλά.

Να σας πω την αλήθεια, θέλω να βρω έναν άλλον τρόπο προσέγγισης. Μέχρι σήμερα δεν έχει πιάσει ούτε ο καυγάς, ούτε με το καλό.

Ψάχνω...

Μέχρι που έχω σκεφτεί και την αδιαφορία... Την έχω προσπαθήσει, αλλά ως που να φτάσει κανείς... πόσα να κάνει...

το μόνο που πιάνει είναι η ζήλια... για λίγο... Καμία άλλη ιδέα;

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν τσακωνομαστε θα ηθελα να μπορουσα να μην του μιλαω καθολου για μερες.καθολου ομως!δεν γινεται ομως ρε παιδια.δεν θα μιλησεις για το μωρο?δεν θα στρωσεις μεσημεριανο να φαει?ε κατι θα πεις!δεν θα πεις?αυτη θα ηταν καλη μεθοδος αδιαφοριας αλλα σε ζευγαρια ελευθερα οχι παντρεμενα με παιδι!

Link to comment
Share on other sites

εγω οταν τσακωνομαστε θα ηθελα να μπορουσα να μην του μιλαω καθολου για μερες.καθολου ομως!δεν γινεται ομως ρε παιδια.δεν θα μιλησεις για το μωρο?δεν θα στρωσεις μεσημεριανο να φαει?ε κατι θα πεις!δεν θα πεις?αυτη θα ηταν καλη μεθοδος αδιαφοριας αλλα σε ζευγαρια ελευθερα οχι παντρεμενα με παιδι!

 

Ούτε εγώ μπορώ να κρατήσω μουγκα.προτιμώ να αρχίσω να φωνάζω παρά να το παίζω αόρατη.

Link to comment
Share on other sites

θα ηταν καλη μεθοδος αδιαφοριας αλλα σε ζευγαρια ελευθερα οχι παντρεμενα με παιδι!

 

θα συμφωνή απόλυτα μαζί σου αλλά θα πρόσθετα την λέξης ίσως "ίσως θα ηταν καλή μεθοδος"

 

πάντως εαν του λες να σε βοηθησει στις δουλειες του σπιτιού και αντιδραει έτσι εγώ μια δικαιολογία θα του έδινα...δεν ειναι όλοι οι άντρες μαθημενοι-ζυμωμενοι να ασχολούντε με το σπιτι..αλλά και εμένα προσωπικά δεν θα μου άρεσε σαν εικόνα να έβλεπα το συζηγο με τη σκούπα και τη σφουγγαριστρα ασχετα με το εαν ηταν προθυμος να το κανει ή όχι λέω δεν θα μου άρεζε...

 

όλα τα άλλα που αναφέρεις λύνοντε με όμορφη συζητηση...και εμενα τον πιάνουν κατα καιρούς τέτοια κολλήματα αλλά τα ξεπερναμε...

δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο :wink:

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω αναρωτιεμαι σε αυτο τον κοσμο:

-εχει καταλαβει οτι το παιδι ειναι πανω απο ολα;

-ξέρει οτι το φαγητο δεν μαγειρευεται μονο του αλλα θελει χρονο;

-οτι τα ρουχα ουτε πλενονται ουτε σιδερωνονται μονα τους;

-οτι το τελος της μερας δεν σημαινει απαραιτητα σεξ γιατι μπορει να υπαρχουν χιλια δυο στο μυαλο;

-ξερει αραγε οτι εγω κανω εγκεφαλικο σεξ και πρεπει να ειμαι ηρεμη και σε διαθεση;

-οτι εχω αναγκη να ξεφυγουμε λιγο απο αυτη τη μιζερια;

-οτι περνάν τρελες ιδεες απο το μυαλο μου αλλά ευτυχως υπάρχει ο μικρος που με κρατα προσγειωμενη;

-οτι αυριο το πρωι το σχολικο δεν θα περασει αλλά το παιδι θα μεινει στο σπιτι, ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ Ή ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕΙ;

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που ρωταω αλλα γιατι δεν θα παει το μικρο σχολειο και γιατι θα σταματησεις τι δουλεια και τελικα βγαλατε ακρη για το πασχα?απο ενδιαφερον ρωταω.συγνωμη

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκινησω λεγοντας οτι ο αντρας μου σε πολυ γενικες γραμμες βοηθαει.

μη με ρωτησετε τι εννοω!! δε ξερω :lol::lol::lol:

ας πουμε χθες με πηρε ο υπνος οταν προσπαθουσα να κοιμησω τη μικρη και μαγειρεψε! θα κανει και δουλειες...τις περισσοτερες φορες βεβαια θα τις αφησουμε για .......πολυυυ αργοτερα

θελω να πω οτι ακουω πολλες φορες για τελειως αδιαφορους αντρες και πραγματικα αναρωτιεμαι πως τους παλευετε!!! ιδιως οσον αφορα στο παιδι.

εγω του εκανα προχθες το εξης!!

ο αντρας μου καθεται στην αυλη με τις ωρες και φτιαχνει διαφορες χαζομαρουλες...

προχθες λοιπον κ εγω του αφησα τη κορη μας και επαιζα μπιριμπα με τις γειτονισες!!! :D:D:D

δεν ειπε τπτ αλλα ξερω οτι αν το κανω κανα δυο φορες θα γκρινιαξει!!

αυτο θελουν! να τους προλαβεις και να τους αφησεις το παιδι να κανεις κατι που γουσταρεις!!

το θεμα ομως ειναι οτι αφηνουν το παιδι και κλαιει κ γκρινιαζει....εκει τωρα τι να πω δε ξερω....

δοκιμασε παντως να κατσεις εσυ στον υπολογιστη!!! τι θα σου πει? σηκω? ε πες του κατι παιζω τωρα και εχω κολλησει...μετα απο λιγο θα αρχισει να λεει οτι και εσυ και θα του δωσεις τις απαντησεις που σου δινει!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, να σας πω κι ένα αστείο:

Σήμερα μίλαγε με τον αδελφό του, ο οποίος δουλεύει τις ημέρες του Πάσχα (γιατρός) και του έλεγε ότι δεν θα έρθει στο χωριό. Κι άρχισε ο δικός μου έναν ωραίο μονόλογο: "και τη μάνα την έχουμε αφήσει μόνη, και πρέπει να κάνουμε δουλειές, και να κανονίσεις να μη δουλεύεις, ή είμαστε οικογένεια ή δεν είμαστε, τα έχουμε ξεφτιλίσει όλα" κλπ!!

Ε, όταν το έκλεισε του είπα πόσο ωραία τα έλεγε... και του θύμισα ότι η "οικογένεια" περιλαμβάνει κι εμάς. Του θύμισα τις δουλειές που έχει πει μήνες τώρα ότι θα κάνει κλπ!!! :wink::wink:

Κοκκίνισε, πρασίνισε, τον έπιασε πονοκέφαλος... Είχε πολύ πλάκα... :lol::lol:

Ξέχασα... το έχω κάνει κι άλλες φορές και πιάνει... του λέω ότι μου λέει ή του κάνω ότι μου λέει... :wink::wink:

 

irene-stathis

επειδή αυτό με το σεξ το είχα κι εγώ, π.χ. όταν βλέπω ότι είναι κουρασμένος - πτώμα όμως - τον κυνηγάω και του λέω αυτά που μου λέει επί του θέματος. Αυτός φυσικά δεν θέλει... αλλά πιάνει!!

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μία έρευνα που ειχα διαβάσει πέρυσι... ελεγε πως οι περισσότερεσ αιτήσεις διαζυγίων κατατίθενται μέχρι να φτασουν τα παιδια 4 ετών!!!!

Η ουσια ειναι μια παιδια.... κανένας δεν ποναει το παιδι όπως η μάνα! (και δεν ενοος τη βιολογική μανα... αλλα αυτη που το μεγαλώνει το παιδι!)

Link to comment
Share on other sites

Μία έρευνα που ειχα διαβάσει πέρυσι... ελεγε πως οι περισσότερεσ αιτήσεις διαζυγίων κατατίθενται μέχρι να φτασουν τα παιδια 4 ετών!!!!

Η ουσια ειναι μια παιδια.... κανένας δεν ποναει το παιδι όπως η μάνα! (και δεν ενοος τη βιολογική μανα... αλλα αυτη που το μεγαλώνει το παιδι!)

 

Θα συμφωνήσω!! Οι περισσότεροι μπαμπάδες έχουν το παιδί σαν αξεσουάρ (μη σου πω και τη γυναίκα μαζί!!!)

Πάντως ο δικός μου, τώρα που ο μικρός μου ατσουμπαλάκος τρέχει και τρώει τούμπες (έπεσε από την κορυφή της τσουλίθρας ο άτιμος) έχει γίνει πιο προσεχτικός!!

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή προς ολες τις απεγνωσμένες συζύγους-μανούλες: μην περιμένετε τίποτα και από κανέναν. Να έχετε στο μυαλό σας ότι μόνες μεγαλώνετε το παιδί. Έτσι, κάθε βοήθεια που θα δέχεστε από τον σύζυγο, θα είναι μια ευχάριστη έκπληξη!! :D (αυτό το τρικ ακολουθεί μια φίλη και από τότε έχει ανέβει η ψυχολογία της)

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλή προς ολες τις απεγνωσμένες συζύγους-μανούλες: μην περιμένετε τίποτα και από κανέναν. Να έχετε στο μυαλό σας ότι μόνες μεγαλώνετε το παιδί. Έτσι, κάθε βοήθεια που θα δέχεστε από τον σύζυγο, θα είναι μια ευχάριστη έκπληξη!! :D (αυτό το τρικ ακολουθεί μια φίλη και από τότε έχει ανέβει η ψυχολογία της)

 

μια ομορφια δηλαδη!!!!!!!!!!!!!1

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...