Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΛΕΟΝ ΑΝΗΣΥΧΗΣΕΙ. Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΜΟΥ13 ΜΗΝΩΝ ΕΧΕΙ ΔΙΑΡΡΟΙΑ ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ. ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΒΕΛΤΙΩΘΗΚΕ ΑΡΧΙΣΕ ΕΜΕΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ ΔΙΑΡΡΟΙΑ....Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΣΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΕΙ ΜΕ ΡΥΖΙ ΚΑΙ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ....ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ? ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΜΟΥ. :( . ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΩ ΘΕΛΩ. ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΨΑΞΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΙΑΤΡΙΚΗ ΓΝΩΜΗ...ΑΝ ΚΑΙ 2 ΙΔΙΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ!!

Διαφημίσεις

το χαμε αντιμετωπισει κι εμεις οταν η μικρη ηταν 18 μηνων,μιλαμε ειχα τρελαθει.για 18 μερες τι ιδιο σκηνικο.8 9κ 10 φορες τη μερα κ τα κακα της νερο.πηγα σε 10 γιατρους μου πανε το ιδιο.οτι μετα απο γαστρεντεριτιδα χαλαει το εντερο κ μπορει ν αργησει να επανερθει.εμας η μικρη επανηλθε στα φυσιολογικα μετα απο 20 μερες.μην ανυσηχεις...

το χαμε αντιμετωπισει κι εμεις οταν η μικρη ηταν 18 μηνων,μιλαμε ειχα τρελαθει.για 18 μερες τι ιδιο σκηνικο.8 9κ 10 φορες τη μερα κ τα κακα της νερο.πηγα σε 10 γιατρους μου πανε το ιδιο.οτι μετα απο γαστρεντεριτιδα χαλαει το εντερο κ μπορει ν αργησει να επανερθει.εμας η μικρη επανηλθε στα φυσιολογικα μετα απο 20 μερες.μην ανυσηχεις...

αχ ευχαριστω....δεν ειναι πολλές φορες αλλα είναι νερο. στο σταθμο εχουν πάθει σοκ. την ταιζατε τα πάντα? ή περιμενατε με δίαιτα...κατι να βοηθήσουμε το εντερακι? :?:

Να πατε στο φαρμακειο και να ζητησετε χαπακια καρβουνο εινια 100% φυσικο και σταματαει την εντονη διαρροια 100%

εγω μικρη ολο τετοια επερνα μια και ειχα μεγαλο προβλημα.Ρωτηστε τον φαρμακοποιο!

MZw9p3.png

δυστηχως πρεπει να αποφυγεις τα γαλακτοκομικα γιατι δεν του κανουν καθολου καλο αντιθετα μεγαλωνουν το προβλημα.εγω παντως εδινα γαλα για τη διαρροια της novalak αν δεν κανω λαθος αλλα ειναι λιγο ακριβο γιατι μου ζητουσε συνεχεια γαλα και δεν επινε τιποτε αλλο περα απο λιγο νερο και φοβομασταν για αφυδατωση.βεβαια παντα με τη συμφωνη γνωμη της παιδιατρου μας.τωρα για φαρμακα δεν μας ειχε πει τιποτα.δεν χανεις τιποτα να παρεις και μια δευτερη γνωμη ισα ισα που θα κανει καλο.σου ευχομαι γρηγορα περαστικα

Πολλά παιδιά, πολλές σκοτούρες. Κανένα παιδί, καμιά χαρά.

Κικέρων

Γεωργια 03/10/06 Στελλα 04/03/08

Διαφημίσεις

ευχαριστω ευχαριστω....

σημερα ξεκινησε με σχεδον κανονικα κακα και 2 φορες μαλιστα!!!(οτι θα χαιρομουν τοσο για κακα δεν το περιμενα!) Ηταν ομως παρα πολυ υποτονικος και αδυναμος.. τρομαξα και δεν εβρισκα την γιατρο..εδωσα κουταλακι κουταλακι νερο για 2 ωρες και το παιδι ειναι αλλος ανθρωπος!! Θα συνεχισω ετσι μεχρι να νιωσει ετοιμος να αρχισει να γκρεμίζει το σπιτι.

Οσο για τα χαπακια καρβουνο θα ρωτησω...

και χρονια πολλα για την σημερινη

λιγες μερες της εκανα διαιτα,τιποτα δεν αλλαζε ,κ μια παιδογαστρεντερολογος του παιδων μου χε πει να τρωει τα παντα κι οτι θα περασει σιγα σιγα.

Αφηστε κορίτσια και εγω το ίδιο προβλημα εχω απο τις 23 του μήνα Μαρτίου, εντονο ηταν χτές εμετους και Διάροιες ποναγε πολυ (ειναι 20 μηνών) πήρα τον γιατρο και μου είπε να δώσω priperan υποθετο της σταμάτησαν οι διάροιες απο χτές το απόγευμα και οι εμετοι απλα ποναγε εχει πολα αέρια και δεν μπορούσε να κοιμηθεί..........υπομονή πηγαίνει και στθμό καταλαβαίνεται...ο Απρίλιος θα είναι δύσκολος μήνας φανταζομαι μετα δεν θα έχουμε τετοια προβλήματα....και στεναχωριέμε γιατι περα απο λαπά και γαλα αραιωμένο δεν μπορει να φάει τιποτα άλλο και εχει ατονία η κακομοίρα τι να πεις!!!!

ff033a3307.png

Αφηστε κορίτσια και εγω το ίδιο προβλημα εχω απο τις 23 του μήνα Μαρτίου, εντονο ηταν χτές εμετους και Διάροιες ποναγε πολυ (ειναι 20 μηνών) πήρα τον γιατρο και μου είπε να δώσω priperan υποθετο της σταμάτησαν οι διάροιες απο χτές το απόγευμα και οι εμετοι απλα ποναγε εχει πολα αέρια και δεν μπορούσε να κοιμηθεί..........υπομονή πηγαίνει και στθμό καταλαβαίνεται...ο Απρίλιος θα είναι δύσκολος μήνας φανταζομαι μετα δεν θα έχουμε τετοια προβλήματα....και στεναχωριέμε γιατι περα απο λαπά και γαλα αραιωμένο δεν μπορει να φάει τιποτα άλλο και εχει ατονία η κακομοίρα τι να πεις!!!!

και μένα σταθμό είναι αλλα μονο ο δικός μου λένε οτι είναι αρρωστος...anyway αν θες να την πιάσει καλύτερα το γάλα βάλε μια μεζούρα άνθος ορύζης. χτες του έφτιαξα και πουρέ πατάτα καρότο και το πρωί μπανάνα μήλο και ανθος ορύζης και ενω έκανε πολλα κακα αλλα καμία σχεση με την γνωστή διαρροια. Σήμερα χορευουμε κιολας!!!!!

Διαφημίσεις

τωρα μίληα με την μητέρα μου και μου ειπε οτι κοιματε ολη την ωρα τη να κάνω να ανησυχήσω ??κοιμάτε πολες ώρες>...........
έχω διαβάσει οτι η υπνηλία είναι ένδειξη αφυδάτωσης. Εμενα το μωρό ήταν έτσι χθες το πρωί. του έδωσα νερό και κιντερτε (μάραθο) κουταλιά κουταλιά επί 2 ώρεςκάθε 5 λεπτά και συνήλθε. Η μητέρα μου μου είπε ότι καλό θα ήταν να έχω πάρει τον γιατρό. εγώ δεν την έβρισκα όμως...πάντως σκέψου πως κοιμάσαι όταν είσαι αρρωστη... (προ μωρου!!!)

πήραμε τον γιατρό μου ειπε να την αφήσω να κοιμηθεί θέλει ξεκούραση και να της δίνω πολυ νερό .ευτυχώς πίνει πολυ νερό ιδωμεν πως θα εξελιχθεί!!!!!

ff033a3307.png

πήραμε τον γιατρό μου ειπε να την αφήσω να κοιμηθεί θέλει ξεκούραση και να της δίνω πολυ νερό .ευτυχώς πίνει πολυ νερό ιδωμεν πως θα εξελιχθεί!!!!!

κουράγιο και περαστικά!!!