Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

μεταβαση απο Libero No1 σε No2


Recommended Posts

μεχρι σημερα φοραμε τα Libero No 1 2-4 kg ομως τις τελευταιες μερες βρισκω διαρροη απο τσισα στο πλαι (οχι απο τις κενωσεις), εμεις ειμαστε πια 4100 Kg αλλα οχι μεγαλοσωμες..απο την αλλη το Νο2 3-6 kg πλεει στη μικρη μου και βασικα χασκει στα μπουτακια..εν ολιγοις ειμαστε καπου στο ενδοιαμεσο..το Νο 2 ειναι ιδανικο για τα τσισα γιατι προφανως εχει αυξηθει με τον ογκο και η ποσοτητα αλλα στις υδαρεις κενωσεις προβλεπω διαρροη στα μπουτακια..

να παω βουρ για Νο 2 η να μεινω καμια εβδομαδα ακομη στο Νο1 και μετα να μεταβω?προς το παρον βαζω και τις δυο μεχρι να εξαντλησω το Νο1..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Tα libero σε βοηθουν στο αν χρειαζεσαι αλλαγη απο τα αυτοκολλητα στο πλάι.Αν κολλανε στο κεντρο δεν χρειαζεσαι αλλο νουμερο.Αλλα αν κολανε πχ στο πιο σκουρο χρωμα,αλλαξε τα.Δες κι εδω http://www.liberoclub.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν ηταν καλα κλεισμενη η πανα? Μηπως ηταν πολλα τα τσισακια και δεν τα κρατουσε η πανα? Καμμια φορα συμβαινει αυτο αν αφησουμε την πανα για ωρες και τυχει να κατουρησει πολυ το μωρακι.....

 

Για τις κενωσεις τωρα, εμεις ειχαμε το εξης προβλημα, μεχρι να αρχισουμε στερεες.......απο ενα σημειο και μετα αφου σαραντησε, εκανε κακα μονο μια φορα την μερα αλλα σε τρελες ποσοτητες που δεν τα κρατουσε η πανα και λερωνοταν ολοκληρος.......ειχα τρελλαθει στο πλυσιμο!!!

 

Το μονο που με εσωζε ηταν να αντιληφθω εγκαιρως οτι τα αμολουσε, να προλαβω να τον σηκωσω ορθιο, να τον ξεκουμπωσω σε χρονο ντε τε και να καταφερω να τον βαλω στην αλλαξιερα (που ειχα στησει στον παγκο του μπανιου διπλα στο νιπτηρα) με τετοιο τροπο ωστε να μη λερωθει ολοκληρος.....μιλαμε για δραμα κατασταση....με αγχος του χεσιματος ειμασταν ολη μερα.....σκεψου οτι ενιοτε ετρεχαν τα κακα κατω στο πατωμα ενω ετρεχα στο μπανιο...... :shock:

 

Μονο οταν αρχισε στερεες τροφες (κι εγιναν τα ζουμια κατσικισιοι σβολοι) σταματησε το προβλημα......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

εμεις βάζουμε libero no 2 και πριν 12 μέρες που μας ζυγισε η παιδίατρος είμασταν 4.210 κιλά.

Διαρροές έχουμε σπάνια, μόνο αν έχουμε πολλά τσίσα ή δεν κλείσουμε καλά την πάνα ( ο μπαμπάς συνήθως ευθύνεται για το τελευταίό) :D:D

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όντως αν δεν κλείσει καλά η πάνα έχεις διαροές. Εμείς στις φάσεις μετάβασης χρησιμοποιούσαμε για λίγες μέρες τις παμπερς. Μετά πηγαίναμε κατευθείαν στο επόμενο νούμερο της λιμπερο.

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

να κλεινουν οι πανες στο κεντρο?

 

εμενα η δικη μου ειναι 4300 αλλα ειναι φουσκωμενη η κοιλιτσα της και τωρα που φοραω το Νο2 αν παω το αυτοκολλητο προς το κεντρο νομιζω οτι τη σφιγγει..βεβαια δεν βαζω τα αυτοκολλητα ακρη ακρη..και παλι διαρροη απο τα πλαγια ειδα τρεις φορες και με τη Νο 2..επισης προσεξα οτι εχει απορροφητικο καλυμα μεχρι μπροστα ψηλα ενω πισω τελειωνει πιο χαμηλα και ετσι αναγκαζομαι να κατεβαζω το μπροστινο μερος λιγο προς τα πισω..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το κλείνω στο κέντρο, φροντίζω όμως να είναι σφιχτό, τόσο όσο να χωράει ένα δάκτυλο μέσα. Σύμφωνα με τις οδηγίες στο site της libero το μπροστινό μέρος της πάνας πρέπει να είναι 2 με 4 εκατοστά πιο πάνω από το πίσω μέρος.

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις το παθαιναμε αυτο με τα libero Και αλλαξαμε σε pampers baby dry!

ρε δεν προλαβαιναμε να πλενουμε τα φορμακια...ακομα βριζει ο αλλος οταν ακουει τη λέξη libero!

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις το παθαιναμε αυτο με τα libero Και αλλαξαμε σε pampers baby dry!

ρε δεν προλαβαιναμε να πλενουμε τα φορμακια...ακομα βριζει ο αλλος οταν ακουει τη λέξη libero!

 

Eμενα δυστυχως διαρροές (από κακα) εχουμε και με τα pampers.. Πλεον χρησιμοποιουμε το Νο 2 (εδω και 3 εβδομαδες δηλαδη) και τωρα είμαστε στα 4400..Αλλα τα κακα εως το σβερκο παντα!! :lol::lol: (Εμ..ξεχασα οτι εμεις κανουμε κακα μια φορά καθε 4 μερες οπότε η ποσότητα είναι λιγουλακι παραπάνω από το συνηθισμένο :lol::lol: )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ δεν το κλείνω στο κέντρο, φροντίζω όμως να είναι σφιχτό, τόσο όσο να χωράει ένα δάκτυλο μέσα. Σύμφωνα με τις οδηγίες στο site της libero το μπροστινό μέρος της πάνας πρέπει να είναι 2 με 4 εκατοστά πιο πάνω από το πίσω μέρος.

 

καλα..αυτο δεν παιζει..αντιθετα εγω το χω πιο χαμηλα το μπροστινο μερος γιατι τα κακα της γυριζουν πισω και πισω η libero εχει χαμηλοτερα απο οτι μπροστα το απορροφητικο καλυμμα.

Τους τηλεφωνησα και μου ειπαν οτι λεει στο site και οταν τους παραθεσα τις αντιρρησεις μου σε σχεση με το μωρο μου μου συνεστησαν να κανω υπομονη και οτι θα στρωσει..

προς το παρον το συστημα μου δουλευει αλλα εγω το πολυ καθε τρεις ωρες την αλλαζω η οποτε αντιληφθω οτι εκανε κακα..για να αποφευγω και τα συγκαματα δηλαδη..εν ολιγοις σπαταλαμε πανες αλλα τι να κανουμε?..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...