Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βάπτιση: μετά την εκκλησία, τι;;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Κτήμα Αριάδνη

 

http://www.ktimariadni.gr/

 

είχαμε περάσει απο εκεί ψάχνοντας αίθουσα για το γάμο μας και είχαμε πέσει σε μια βάπτιση.

Ήταν πολύ ωραία. Ιδανικό βέβαια για δεξίωση στον ανοικτό χώρο (γκαζόν, πισίνες, ωραία τοποθεσία και περιβάλλον). Γενικά μας έκανε καλή εντύπωση και θα είναι στις επιλογές μας όταν έρθει η ώρα της βάπτισης.

Υπάρχουν 152 τρόποι να κρατήσεις ένα μωρό και είναι ΟΛΟΙ σωστοί!

 

Link to comment
Share on other sites

άργησα να σας ευχαριστήσω, είμαι καινούρια βλέπεις στο άθλημα! το κτήμα ιγγλέση έχω κανονίσει να το δω το σάββατο, θα σας πω εντυπώσεις. το αριάδνη μου φαίνεται ακριβό (44Ε και χωρίς μουσική). προσκλητήρια σίγουρα απο τυπογραμμη. σούπερ ιδέες και τιμές. για στολισμό τραπεζιών τι προτείνετε; περιμένω :shock

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οταν λες Βορεια? το Μικελινα στην Παλληνη σου κάνει??

 

επισης πολυ ωραιο ειναι και το κτημα αλεξανδρατου (συνορα Μελισσια με Κηφισια) αλλα λιγο ακριβουλι... http://www.soiree.gr

 

εχω πάει και στα δυο και ηταν πολυ ωραια!!

όμως το σκεφτηκες καλα για κτημα τον Μαιο??

 

 

εγω πάντως θα βαφτισω την κορη μου στη Ζωοδοχο πηγη Μελισσιων και ακριβως απο πισω εχει δασος. Καλεσα catering και θα το κανουμε εκει...

Link to comment
Share on other sites

παντως υπαρχει ενας πολυ ωραιος χώρος για εκδηλωσεις

 

http://www.kanakisgarden.gr/

 

πάντα μου αρεσε....

 

αλλα στο γαμο δεν μας χωρουσε και τωρα στη βαφτιση ηθελα να μου βγει πολυ οικονομικα και δεν με παιρνει...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ευχαριστώ! το κτήμα αλεξανδράτου ήταν ακριβό (55ε). το εχω ήδη ψάξει. οι φωτογραφίες για το kanakis garden είναι καλές. θα κοιτάξω και το άλλο που μου είπατε. επισκέφτηκα και το καλυψω, ωραίο και αυτό αλλά μακρία (σείριος). άσε που σε περίπτωση βροχής την πατήσαμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κτήμα Ιγγλέση..

 

http://www.tatoiou392.gr/index.htm

Εκεί παντρεύτηκα, και είναι πραγματικά τέλεια και όχι ιδιαίτερα ακριβά. Μόνο που πρέπει να έχεις ελάχιστο αριθμό ατόμων 250.

Link to comment
Share on other sites

ναι όντως, μίλησα και εγώ με το kanakis garden, τέλη μαη με αρχες ιουνη θα έχουν μετακόμιση. αύριο θα πάω ιγγλέση. τηλ και στους αμπελώνες μάρκους, μου είπαν 45ε. έχω προαίσθημα ότι θα κλεισω ιγγλέση....

Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως θα βαφτισω την κορη μου στη Ζωοδοχο πηγη Μελισσιων και ακριβως απο πισω εχει δασος. Καλεσα catering και θα το κανουμε εκει...

 

:arrow: catering εννοείς στο δάσος θα στήσετε τραπέζια κτλ; Επιτρέπετε; Πες μας λίγες λεπτομέρειες.

:arrow: Επίσης θέλω να σε ρωτήσω αν ξέρεις πως είναι ο παπάς στη βάπτιση. Θέλω έναν να μην τα βουτάει με το ζόρι μέσα στην κολυμπύθρα. Ξέρω ότι υπάρχουν μερικοί που φαίρονται πιο τρυφερά αλλά δεν έχω παρακολουθήσει βάπτιση στις περιοχές αυτές.

 

Εμείς σκεφτόμαστε να είμαστε μόνο οι πολύ κοντινοί στη βάπτιση (το πολύ 30 άτομα). Έχετε να προτείνετε κάποιο μέρος για το τραπέζι;

 

Συγνώμη που καταχράστηκα το ποστ για δικές μου ερωτήσεις!

Link to comment
Share on other sites

επισκέφτηκα το κτήμα ηριανός, σαν χώρος ήταν καλός αλλά δε μου άρεσαν σαν "επαγγελματίες". θα δω το νικολέλη και χατζηγάκη, και ελπίζω μετά να αποφασίσω....πήγε καμια να τα δει;......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρίτα έχεις δει το Club Πολύδροσο είναι στο πολύδροσο Χαλανδρίου ή Αμαρουσίου (δεν έχω καταλαβει τελικα). Είναι απίστευτος χώρος (εκει εκανα το γάμο μου Μάη και γω) με πισίνα αλλά και εσωτερικό χωρο γιατί το Μαη δεν ξέρεις από καιρό. Τελειο catering το Οδος Κασσανδρας. Δες το μπορεί να σ αρεσει.

vickytsoch κοντογειτονιότισσες είμαστε. Μένω στα 5 λεπτά από τη Ζωοδόχο πηγης. Ποιος ξέρει μπορεί να σας πετυχω στο δασακι και να με κεράσετε και μένα κάτι.... :D

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το κακο.. δεν θα στησουμε τραπεζια. Θα εχουμε λιγα καθισματα (μην ζαλιστει κανας ανθρωπος) αλλα οι περισσοτεροι θα ειναι ορθιοι. Γιαυτο και το μενου δεν θα ειναι φαγητο αλλα μεζεδακια...

 

δεν θυμαμαι αν ο παππας ειναι αγαρμπος. Ειχε βαφτισει και ο ξαδερφος μου αλλα δεν θυμαμαι καθολου..

 

αδεια δεν εχω παρει ακομα, αλλα ο κυριος απο το catering μου ειπε οτι εχει ξανακανει και δεν θα εχω προβληματα..

 

ελπιζω να βγει καλό...

Link to comment
Share on other sites

τηλ και στο club πολύδροσο. ακριβό μου φάνηκε. ζήτησε 2000 για το χώρο και 33ε το άτομο για μπουφε. μου είπαν και το jockeys club, νομίζω στους θρακομακεδόνες. είναι καλά;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...