Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πειτε την αληθεια σας...στην πεθερα σας!


LA LATINA

Recommended Posts

τι θα της λεγατε αν μπορουσατε να μιλησετε καθαρα και λογικα μαζι της?

 

ξεκιναω....

 

απ τη μερα που με "ζητησατε" σε φωναξα "μαμα" γιατι για μενα ησουν η μαμα του αντρα μου, ο ανθρωπος που τον μεγαλωσε και τον εκανε αυτον που αγαπω....

απ τη μερα που με γνωρισες με κρινεις, με διαφορα κοσμητικα....

παντα φροντιζα να δεις το παιδι σου, να φαμε μαζι, να σου μιλησει στο τηλεφωνο με δικη μου παροτρυνση...ποτε δεν εμεινες ευχαριστημενη, παντα ηθελες παραπανω....

στον αρραβωνα ηρθες με το ζορι, στο γαμο εκλαιγες απαρηγορητη, σου πηρα το παιδι σου στα 30 του και το πηγα 10 λεπτα πιο περα....κρατησαν τα κλαμματα και η γκρινια σου 4 χρονια...

το σπιτι μου το υποτιμας, εμενα με εχεις γραμμενη, με καμια χαρα του γιου σου δε χαρηκες, παντα μουτρα, κλαμματα και γκρινια....

παλι ηρθα, παλι λυπηθηκα, παλι σου ειπα μυστικα της οικογενειας μου, να σε κανω να νιωσεις οτι εισαι κι εσυ μελος, οτι δε σε παραγκωνιζω....το παιδι σου δε σου λεει τιποτα κι εγω....οτι θελεις, να παω, να ερθω, να φερω τα παιδια....κανω τα παντα να καταλαβεις οτι δε σε ξεχναμε...

με τα εγγονια το ιδιο, συναγωνισμος, γιατι η μανα μου ζει ακομα, γιατι εσυ δε θες να τα βλεπεις σπιτι μου αλλα στο δικο σου....ασε το πως τα προσεχεις, ειπαμε, ο θεος τα φυλαει ...

δε σε μαλωσα, δε σου μουτρωσα, δεν ξερεις την κακη μου κουβεντα, ολο ναι μαμα, ενταξει μαμα, οτι πεις μαμα.....

 

γιατι εισαι μανα και σα μανα σε αγαπησα....εγω σε παιρνω τηλεφωνο να σου πω οτι φτασαμε γιατι ξερω οτι ανησυχεις, εγω σου φερνω τα παιδια γιατι ξερω οτι κλαις και τα πεθυμησες, εγω περναω ολο τον ελευθερο χρονο μου σε καφεδες μαζι σου να ακουω οτι μα οτι σου ερχεται για να μη νιωθεις οτι σε ξεχασαμε....

 

ξερεις τι λεει το παιδι σου???? η μανα μου σε καμια χαρα μου δε χαρηκε....ποτε, απο μωρο...παντα με πολεμουσε.....ξερεις τι κοπο εχει να τον κανω να ερχεται να σε βλεπει? γιατι λοιπον με πολεμας??? το παιδι σου και τα εγγονια σου φροντιζω με την καθε σταγονα αιματος που κυλαει στις φλεβες μου....

 

ειναι τοσο δυσκολο να με αγαπησεις και μενα λιιιιγο???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σε διαβαζω εδω και καιρο .....

αυτα ολα γραψτα σε ενα χαρτι και ταχυδρομησετα σε εκεινη ,μην τα λες μονο εδω αλλα εκει ,αληθεια καντω επιτελους και οχι πρωσοπο με πρωσοπο γιατι καταλαβαινω οτι ντρεπεσαι αλλα ταχυδρομησε αυτο το κειμενο .

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με την αφροδιτη αν και δεν το ειχα σκεπτι εγω αυτο, αδερφουλα μην πονας. δεν αξιζει να πονας. κανε την προσπαθεια σου¨μιλα της¨, αλλα μην πονας. δεν αξιζει να πονας για τετοια πραγματα.

οτι μπορεις αλλαξε το , οτι δεν μπορεις αστο εξω απο τη ζωη σου..

την γλυκια μου καλημερα μανουλες. το μωρο μου επιτελους του επεσε ο πυρετος αλλα ειναι εξαντλημενο και κοιμαται.. συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Ποσο δικιο μπορει να εχεις...Τα ιδια ακριβως περνω κι εγω με τον δικο μου αντρα..Οι γονεις του ειναι σε διασταση απο τα 13 του,εχει 2 αδερφες μια μεγαλυτερη κατα 1 χρονο και 1 μικροτερη επισης κατα 1 χρονο και ολοι σε αυτη την οικογενεια κοιτανε την παρτυ τους!Η πεθερα μου εφυγε απο το σπιτι για εναν αλλο αντρα οπου μεχρι και σημερα ζει μαζι του κανοντας του ενα παιδι παιρνοντας τα 3 παιδια της μαζι.Τα παιδια ζουν σε αλλο οροφο ξεχωριστα απο την μανα,αυτα τα παιδια δεν εχουν επικοινωνια με τον πατερα τους γιατι ο πατερας τους ηταν πολυ τσιγκουνης,ενω η μανα τους το ακριβως αντιθετο..πολυ σπαταλη!Δεν με θελει απο την πρωτη στιγμη που με ζητησε ο γιος της και εκανε πως δεν με ηξερε..Δεν ειμαι καθολου καλη για εκεινον.Οπως ειπες και εσυ παραπανω της εκλεψα το γιο(τον εβαλα μεσα στο σπιτι 200 τ.μ που μου εφτιαξαν οι γονεις μου με αιμα,ιδρωτα και πολλες ωρες κουρασης και υπερωριων,αρρωστειας κτλ),τον εβαλα σε υποχρεωσεις (που δεν πληρωνει τιποτα ουτε για ρευμα,ουτε νερο,ουτε φαγητα,παρα μονο το κιν και τις βενζινες στο αυτοκινητο που του πηραν οι γονεις μου επισης!).Ακομα φροντιζω να την δει και να την παρει τηλεφωνο και αυτην και τις αδερφες του να δει τι κανουν υστερα πο παροτρυνση επισης δικη μου,φροντιζω να παμε να την δουμε να δουμε το μικρο αδερφο του απο τον "γκομενο" γτ του εχει αδυναμια.Στον αρραβωνα δεν εδωσαν ουτε 1 Ε να βοηθησουν!ΟΛΑ ΠΑΛΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ και μου ελεγαν ενω εγω εκνευριζομουν: "Δεν πειραζει κοριτσι μου αυτοι ειναι φτωχοι,βλεπεις ο πεθερος σου ζει με επιδομα ανεργιας,η πεθερα σου εχει κανει αλλη οικογενεια δεν ειναι υποχρεωμενος ο αλλος (ο γκομενος της) να πληρωνει για τα παιδια της αλληνης!Να'ναι καλα η μανουλα και ο μπαμπας σου και θα σε βοηθησουν για οοοοσο ζουν!"Και παλι δεν μιλησα,ενω ηρθε με τα 1000 ζορια στον αρραβωνα γτ δεν ηθελε,η μεγαλη του αδερφη δεν ηρθε καθολου και η μικρη ηρθε για 1 ωρα και εφυγε!Εν πασει περιπτωση το θεμα ειναι και ο αντρας μου..Αντι να εκτιμησει ΟΛΑ αυτα που του δινουν με την αγαπη τους οι γονεις μου,υποστηριζει ακομα τους δικους του λεγοντας πως εν μερει εχει δικιο η μανα του γτ ζει με αλλον και δε μπορει να βοηθησει και για τον πατερα του που ειναι τσιγκουνης μεχρι εκει που δεν παει(φανταστειτε οτι μου ειπε να μην κανω καθε μερα μπανιο και εννοω στην μπανιερα και οχι στη θαλασσα,γτ καταναλωνουμε νερο!!:shock::shock::shock::shock::shock::shock:).Που λετε στον πεθερο μου ειναι ...ΜΟΥΓΚΑ_ΤΣΑΝΕΛ που ειχε πει και μια αλλη κοπελα!Αδιαφορει οταν του μιλανε,δεν ασχολειται με δουλειες στο σπιτι π.χ να αλλαξει μια λαμπα στο σπιτι ή να κουρεψει το γκαζον και να κουρεψει τα δεντρα γτ εχουν σχημα!Αφηνει τον πατερα μου να τα κανει και ουτε καν προθυμοποιειται να τα κανει!!!Αδιαφορια και εκμεταλλευση ο τυπος!Εφτασα στο αμην και του τα ειπα χθες οτι απαιτω να φερεται στους γονεις μου οπως εγω στους δικους του!!!!!!!!!!!!!:evil::evil:Και να ευχαριστα που ο Θεος τον αξιωσε να μπει σε ενα σπιτακι οπου του δινουν ολη την αγαπη που δεν πηρε απο τους δικους του γτ τον ειχαν "πεταμενο"!!!!Ο γαμπρος μου(της αδερφης μου),το παληκαρι ειναι επισης απο πολυ φτωχη οικογενεια,δουλευει μερα νυχτα 12ωρα δεν εχουν δικο τους σπιτι ΑΚΟΜΑ,γτ ο πατερας μου ετοιμαζει τωρα το δικο τους,Του εδωσε αμαξι για να πηγαινοερχεται στη δουλεια και καθε φορα σκιζεται να τον βοηθησει σε τυχον δουλειες!Κατα τα αλλα της "εκλεψα" το φυντανι της πεθερας μου και εγω ειμαι η κακια νυφη που θα μπορουσε ο γιος της να βρει κατι πολυ καλυτερο απο μενα και κατι φυσικα πολυ ομορφοτερο!!!Επισης δεν της αρεσει η δουλεια μου:evil::evil:Ειμαι τραπεζικος υπαλληλος..Με τιποτα δεν ειναι ευχαριστημενη πια....Με τιποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τα μωράκια είναι εκεί ψηλά και διαλέγουν σε ποιά κοιλίτσα θα μπούν....!!!!!!!!!!!!!!!!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνωμη για το τεραααααστιο ποστ,αν θελουν οι admin μπορουν να το σβησουν!!!Απλα ενιωθα οτι ηθελα να πω τον πονο μου μιας και ανοιξε αυτο το τοπικ..Εσεις καταλαβαινετε,ετσι δεν ειναι?

Τα μωράκια είναι εκεί ψηλά και διαλέγουν σε ποιά κοιλίτσα θα μπούν....!!!!!!!!!!!!!!!!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  1. Αυτή δεν αγαπάει το ίδιο της το παιδί εσένα θα αγαπήσει?
  2. Εσύ να συνεχίσεις να κάνεις αυτό που σου λέει η συνειδησή σου αλλά ανταλλάγματα μη ζητάς. Είναι λίγοι οι άνθρωποι που αναγνωρίζουν το καλό που τους κάνει κάποιος και το ανταποδίδουν.
  3. Να προσπαθεις να μαζεύεστε σαν οικογένεια έστω σε γιορτές για να δώσεις στα παιδιά σου ένα σωστο πρότυπο οικογένειας.

Αυτά από έμενα και καλή δύναμη και ψυχική ηρεμία!

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το τεραααααστιο ποστ,αν θελουν οι admin μπορουν να το σβησουν!!!Απλα ενιωθα οτι ηθελα να πω τον πονο μου μιας και ανοιξε αυτο το τοπικ..Εσεις καταλαβαινετε,ετσι δεν ειναι?

 

εννοειται...και που εισαι? εγω το ειπα το ΜΟΥΓΚΑ ΤΣΑΝΕΛ!!!

αλλα εμενα εκτιμαει πολυ μα παρα πολυ τη μαμα μου και οσα προσφερει!

και τους τα χτυπαει και στα μουτρα!

Link to comment
Share on other sites

  1. Αυτή δεν αγαπάει το ίδιο της το παιδί εσένα θα αγαπήσει?
  2. Εσύ να συνεχίσεις να κάνεις αυτό που σου λέει η συνειδησή σου αλλά ανταλλάγματα μη ζητάς. Είναι λίγοι οι άνθρωποι που αναγνωρίζουν το καλό που τους κάνει κάποιος και το ανταποδίδουν.
  3. Να προσπαθεις να μαζεύεστε σαν οικογένεια έστω σε γιορτές για να δώσεις στα παιδιά σου ένα σωστο πρότυπο οικογένειας.

Αυτά από έμενα και καλή δύναμη και ψυχική ηρεμία!

 

να εισαι καλααααα!

Link to comment
Share on other sites

  1. Αυτή δεν αγαπάει το ίδιο της το παιδί εσένα θα αγαπήσει?
  2. Εσύ να συνεχίσεις να κάνεις αυτό που σου λέει η συνειδησή σου αλλά ανταλλάγματα μη ζητάς. Είναι λίγοι οι άνθρωποι που αναγνωρίζουν το καλό που τους κάνει κάποιος και το ανταποδίδουν.
  3. Να προσπαθεις να μαζεύεστε σαν οικογένεια έστω σε γιορτές για να δώσεις στα παιδιά σου ένα σωστο πρότυπο οικογένειας.

Αυτά από έμενα και καλή δύναμη και ψυχική ηρεμία!

 

Δεν εχει πατησει ποτε το ποδι της ουτε καν εξω απο το σπιτι...ΠΟΤΕ!!!!Δεν ξερει που μενουμε...Την εχω καλεσει παααααρα πολλες φορες για φαγητο,για καφε,για ενα σαβ/κο..Ποτε δεν ηρθε!:-(Με τους γονεις μου εχουν μιλησει ολο και ολο μονο μια φορα την ημερα του αρραβωνα και τι ειπαν?!?!?!Μην φανταστειτε...Ενα "γεια σου τι κανεις,χαρηκα!"ΑΥΤΑ...Τιποτα πριν τιποτα μετα...Δεν θα σκασω αλλο γιατι τον αγαπω παρα πολυ αυτον τον ανθρωπο,θελω να κανω οικογενεια μαζι του,ΑΛΛΑ αγαπαω περισσοτερο τον εαυτο μου!!!!!!!Και θα φροντισω να ειμαι καλα εγω......(δυστυχως δεν εχω παιδακια ακομα...:-(:sad::-(:sad:)

Τα μωράκια είναι εκεί ψηλά και διαλέγουν σε ποιά κοιλίτσα θα μπούν....!!!!!!!!!!!!!!!!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στέλλα εξηγησέ μου λιγάκι γιατί κάθε 3 και λίγο πρέπει να βλέπουμε θέματα με βαρύγδουπους τίτλους για τις πεθερές;όλα αναρτημένα απο σένα;γιατί έχεις τόσο πολύ ανάγκη την αποδοχή μας;την έγκρισή μας,τη γνώμη μας,τον καλό μας το λόγο οτι είσαι μια καλή νύφη;

σε παρακολουθώ καιρό γνωρίζω το πρόβλημα υγείας που έχεις είναι εξαιρετικά σοβαρό και πραγματικά σου αξίζουν πολλά παράσημα αλλά γιατί αποζητάς την αποδοχή απο αγνώστους;

και πάρε επιτέλους χαμπάρι οτι τα πεθερικά είναι γονείς ενός άλλου κι οχι δικοί μας γονείς.

οχι δεν είμαι επιθετική,στα λέω με αγάπη όπως θα τα έλεγα στην κολλητή μου που ξέρει οτι μπορεί να πω κάτι να μην της αρέσει αλλά θα είναι η αλήθεια που βλέπω εγω όπως τη βλέπω εγω.

αντί να χαίρεσαι την υπέροχη σχέση που μας έχεις πει οτι έχεις με τον άντρα σου και τα παιδιά σου ασχολιέσαι συνεχώς με την πεθερά σου...άστη να πάει στο :evil: σε μια τελική και άρχισε να χαίρεσαι τη ζωή σου....σου ανήκει κι είναι καταδική σου!!δε θα αντικαταστήσει τη μαμά σου όταν φύγει δε θα γίνει ποτέ η γιαγιά που ονειρεύεσαι για τα παιδιά σου...πάντα ιθα είναι εκείνη που σε αντιπαθεί..

 

σου ζητώ συγνώμη και φυσικά μπορείς να με αναφέρεις αν θέλεις...σ'ενα δημόσιο διάλογο φυσικά όλες οι απόψεις δε μπορούν να είναι πάντα υποστηρικτικές και πρέπει να ακούγονται όλες!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

εννοειται...και που εισαι? εγω το ειπα το ΜΟΥΓΚΑ ΤΣΑΝΕΛ!!!

αλλα εμενα εκτιμαει πολυ μα παρα πολυ τη μαμα μου και οσα προσφερει!

και τους τα χτυπαει και στα μουτρα!

 

 

Να αγιασει το στομα σου με το ...ΜΟΥΓΚΑ-ΤΣΑΝΕΛ!!!!!!!!Μπραβο κοπελα μου!!!!!!!!!!!!ΕΜενα δυστυχως δεν εκτιμαει οπως θα ειδες παραπανω....Εισαι πολυ τυχερη που εχεις εναν τετοιο αντρα διπλα σου...Πρεπει να εχετε πολυ καλη επικοινωνια και για να ειναι με εναν τετοιο ανθρωπο οπως εσυ μαζι,πρεπει κι εκεινος να ειναι πολυ καλος ανθρωπος!!!Να ειστε καλα ΜΑΖΙ και ασε την πεθερα σου,οπως θα αφησω κι εγω την δικια μου,μη σου πω κι εκεινον αν δεν "μαζευτει" λιγο και οπως ειπα...ΤΟΝ ΑΓΑΠΩ,ΑΛΛΑ ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ!!!!!!!!δεν θα χαλαστω αλλο πια για την πεθερα μου....Υπαρχει Θεος απο πανω μας και βλεπει...Εκεινος κρινει,οχι εμεις!!!!!

Τα μωράκια είναι εκεί ψηλά και διαλέγουν σε ποιά κοιλίτσα θα μπούν....!!!!!!!!!!!!!!!!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποσο δικιο μπορει να εχεις...Τα ιδια ακριβως περνω κι εγω με τον δικο μου αντρα..Οι γονεις του ειναι σε διασταση απο τα 13 του,εχει 2 αδερφες μια μεγαλυτερη κατα 1 χρονο και 1 μικροτερη επισης κατα 1 χρονο και ολοι σε αυτη την οικογενεια κοιτανε την παρτυ τους!Η πεθερα μου εφυγε απο το σπιτι για εναν αλλο αντρα οπου μεχρι και σημερα ζει μαζι του κανοντας του ενα παιδι παιρνοντας τα 3 παιδια της μαζι.Τα παιδια ζουν σε αλλο οροφο ξεχωριστα απο την μανα,αυτα τα παιδια δεν εχουν επικοινωνια με τον πατερα τους γιατι ο πατερας τους ηταν πολυ τσιγκουνης,ενω η μανα τους το ακριβως αντιθετο..πολυ σπαταλη!Δεν με θελει απο την πρωτη στιγμη που με ζητησε ο γιος της και εκανε πως δεν με ηξερε..Δεν ειμαι καθολου καλη για εκεινον.Οπως ειπες και εσυ παραπανω της εκλεψα το γιο(τον εβαλα μεσα στο σπιτι 200 τ.μ που μου εφτιαξαν οι γονεις μου με αιμα,ιδρωτα και πολλες ωρες κουρασης και υπερωριων,αρρωστειας κτλ),τον εβαλα σε υποχρεωσεις (που δεν πληρωνει τιποτα ουτε για ρευμα,ουτε νερο,ουτε φαγητα,παρα μονο το κιν και τις βενζινες στο αυτοκινητο που του πηραν οι γονεις μου επισης!).Ακομα φροντιζω να την δει και να την παρει τηλεφωνο και αυτην και τις αδερφες του να δει τι κανουν υστερα πο παροτρυνση επισης δικη μου,φροντιζω να παμε να την δουμε να δουμε το μικρο αδερφο του απο τον "γκομενο" γτ του εχει αδυναμια.Στον αρραβωνα δεν εδωσαν ουτε 1 Ε να βοηθησουν!ΟΛΑ ΠΑΛΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ και μου ελεγαν ενω εγω εκνευριζομουν: "Δεν πειραζει κοριτσι μου αυτοι ειναι φτωχοι,βλεπεις ο πεθερος σου ζει με επιδομα ανεργιας,η πεθερα σου εχει κανει αλλη οικογενεια δεν ειναι υποχρεωμενος ο αλλος (ο γκομενος της) να πληρωνει για τα παιδια της αλληνης!Να'ναι καλα η μανουλα και ο μπαμπας σου και θα σε βοηθησουν για οοοοσο ζουν!"Και παλι δεν μιλησα,ενω ηρθε με τα 1000 ζορια στον αρραβωνα γτ δεν ηθελε,η μεγαλη του αδερφη δεν ηρθε καθολου και η μικρη ηρθε για 1 ωρα και εφυγε!Εν πασει περιπτωση το θεμα ειναι και ο αντρας μου..Αντι να εκτιμησει ΟΛΑ αυτα που του δινουν με την αγαπη τους οι γονεις μου,υποστηριζει ακομα τους δικους του λεγοντας πως εν μερει εχει δικιο η μανα του γτ ζει με αλλον και δε μπορει να βοηθησει και για τον πατερα του που ειναι τσιγκουνης μεχρι εκει που δεν παει(φανταστειτε οτι μου ειπε να μην κανω καθε μερα μπανιο και εννοω στην μπανιερα και οχι στη θαλασσα,γτ καταναλωνουμε νερο!!:shock::shock::shock::shock::shock::shock:).Που λετε στον πεθερο μου ειναι ...ΜΟΥΓΚΑ_ΤΣΑΝΕΛ που ειχε πει και μια αλλη κοπελα!Αδιαφορει οταν του μιλανε,δεν ασχολειται με δουλειες στο σπιτι π.χ να αλλαξει μια λαμπα στο σπιτι ή να κουρεψει το γκαζον και να κουρεψει τα δεντρα γτ εχουν σχημα!Αφηνει τον πατερα μου να τα κανει και ουτε καν προθυμοποιειται να τα κανει!!!Αδιαφορια και εκμεταλλευση ο τυπος!Εφτασα στο αμην και του τα ειπα χθες οτι απαιτω να φερεται στους γονεις μου οπως εγω στους δικους του!!!!!!!!!!!!!:evil::evil:Και να ευχαριστα που ο Θεος τον αξιωσε να μπει σε ενα σπιτακι οπου του δινουν ολη την αγαπη που δεν πηρε απο τους δικους του γτ τον ειχαν "πεταμενο"!!!!Ο γαμπρος μου(της αδερφης μου),το παληκαρι ειναι επισης απο πολυ φτωχη οικογενεια,δουλευει μερα νυχτα 12ωρα δεν εχουν δικο τους σπιτι ΑΚΟΜΑ,γτ ο πατερας μου ετοιμαζει τωρα το δικο τους,Του εδωσε αμαξι για να πηγαινοερχεται στη δουλεια και καθε φορα σκιζεται να τον βοηθησει σε τυχον δουλειες!Κατα τα αλλα της "εκλεψα" το φυντανι της πεθερας μου και εγω ειμαι η κακια νυφη που θα μπορουσε ο γιος της να βρει κατι πολυ καλυτερο απο μενα και κατι φυσικα πολυ ομορφοτερο!!!Επισης δεν της αρεσει η δουλεια μου:evil::evil:Ειμαι τραπεζικος υπαλληλος..Με τιποτα δεν ειναι ευχαριστημενη πια....Με τιποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

εμένα όλο αυτό μου μυρίζει κομπλεξιλίκι. Έχεις μία οικογένεια δεμένη, ισορροπημένη που σε στηρίζει, έχεις μία καλή δουλειά, έχεις δικό σου σπίτι. Λογικό είναι να σε ζηλεύει γιατί έχεις όλα αυτά που δεν έχει και τώρα πια έχεις και τον γιό της. Κοίτα να βρείς τις ισορροπίες σου με τον άντρα σου και μετά αντιμετωπίζεις και την πεθερά. Αν έχεις τον άντρα σου στο πλευρό σου η πεθεράσ μπορει να σε στενοχωρεί αλλά δεν ,μπορεί να σου χαλάσει το σπίτι.

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

εμένα όλο αυτό μου μυρίζει κομπλεξιλίκι. Έχεις μία οικογένεια δεμένη, ισορροπημένη που σε στηρίζει, έχεις μία καλή δουλειά, έχεις δικό σου σπίτι. Λογικό είναι να σε ζηλεύει γιατί έχεις όλα αυτά που δεν έχει και τώρα πια έχεις και τον γιό της. Κοίτα να βρείς τις ισορροπίες σου με τον άντρα σου και μετά αντιμετωπίζεις και την πεθερά. Αν έχεις τον άντρα σου στο πλευρό σου η πεθεράσ μπορει να σε στενοχωρεί αλλά δεν ,μπορεί να σου χαλάσει το σπίτι.

 

 

Λες να ειναι κομπλεξιλικι?!?!?Τι να πω?Αυτο ακριβως θα κανω,θα προσπαθησω να ειμαι καλυτερα με εκεινον.Και σε οποιον αρεσουμε...Για τους αλλους δεν θα μπορεσουμε,που λεει και το τραγουδι...Να εισαι καλα!!!!:-D

Τα μωράκια είναι εκεί ψηλά και διαλέγουν σε ποιά κοιλίτσα θα μπούν....!!!!!!!!!!!!!!!!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

 

δεν εχω κανενα λογο να σε αναφερω απλα και μονο γιατι στο μηνυμα σου βλεπω ανθρωπια και αγαπη και οχι κατακριση και ειρωνεια, μιλας τοσο ανθρωπινα σα να ησουν οντως η κολλητη μου...

οπως βλεπεις ομως, τα θεματα αυτα αγγιζουν κι αλλο κοσμο εκτος απο μενα γι αυτο και απαντανε, και μιλαμε, και ξεσπαμε και ισως καπου στο βαθος να ηρεμουμε που τα ειπαμε καπου....

συγχωρεσε με αν εγινα κουραστικη ομως πιστεψε με δε φταιω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λες να ειναι κομπλεξιλικι?!?!?Τι να πω?Αυτο ακριβως θα κανω,θα προσπαθησω να ειμαι καλυτερα με εκεινον.Και σε οποιον αρεσουμε...Για τους αλλους δεν θα μπορεσουμε,που λεει και το τραγουδι...Να εισαι καλα!!!!:-D

 

 

χωρίς ίχνος εμπάθειας εγω θα έλεγα οτι ο δικός σου μάλλον είναι βολεψάκιας και βρήκε και τα κάνει....μακάρι να είμαι λάθος κι ελπίζω κι εύχομαι να μην επηρεάσει και τη μεταξυ σας σχέση αργότερα.

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

δεν εχω κανενα λογο να σε αναφερω απλα και μονο γιατι στο μηνυμα σου βλεπω ανθρωπια και αγαπη και οχι κατακριση και ειρωνεια, μιλας τοσο ανθρωπινα σα να ησουν οντως η κολλητη μου...

οπως βλεπεις ομως, τα θεματα αυτα αγγιζουν κι αλλο κοσμο εκτος απο μενα γι αυτο και απαντανε, και μιλαμε, και ξεσπαμε και ισως καπου στο βαθος να ηρεμουμε που τα ειπαμε καπου....

συγχωρεσε με αν εγινα κουραστικη ομως πιστεψε με δε φταιω

 

 

δεν είναι οτι γίνεσαι κουραστική αλλά ανακυκλώνεις το θέμα...δε θα τα βρεις μαζί της..είσαι καλόψυχο παιδί και θα στα κάνει όσο εσυ την αφήνεις να στα κάνει...ασε τον άντρα σου να πάρει την κατάσταση στα χέρια του..μην πηγαίνεις,μην παίρνεις τηλ.,ασ'τη και λιγάκι να βράζει στο ζουμί της δε θα πάθει τίποτα....πάρε χαμάρι επιτέλους οτι δε σου αξίζει αυτη η συμπεριφορά....και κακώς την ανέχεσαι!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ισως αν το κατανοησω να ειναι πιο ευκολο

πως να κατανοησεις ομως τετοια κακια χωρις λογο?

μεγαλωσα πιστευοντας πως ολος ο κοσμος ειναι καλος

και η ζωη δε με διεψευσε, δεν ειχα ποτε προστριβες και μαλωματα, δεν αλλαξα κακη κουβεντα με κανεναν...

και ξαφνικα εκει που ολες με περιτριγυριζαν μπας και ριξω μια ματια στους γιους τους, βρεθηκε η μια και μοναδικη να με κανει κουρελι...

 

παντως συμμετεχω σε πολλα θεματα ρε φιλεναδαμ μη με αδικεις!

Link to comment
Share on other sites

 

 

δεν είναι οτι γίνεσαι κουραστική αλλά ανακυκλώνεις το θέμα...δε θα τα βρεις μαζί της..είσαι καλόψυχο παιδί και θα στα κάνει όσο εσυ την αφήνεις να στα κάνει...ασε τον άντρα σου να πάρει την κατάσταση στα χέρια του..μην πηγαίνεις,μην παίρνεις τηλ.,ασ'τη και λιγάκι να βράζει στο ζουμί της δε θα πάθει τίποτα....πάρε χαμάρι επιτέλους οτι δε σου αξίζει αυτη η συμπεριφορά....και κακώς την ανέχεσαι!

 

πόσο μα πόσο συμφωνώ...

 

και στην τελική ρε κορίτσια νομίζω άδικος κόπος... εμένα δεν μ έχει δεχτεί ύστερα από 12 χρόνια και δύο εγγόνια...

 

ότι και να πώ, ότι και να κάνω, ακόμα κι αν αλλάξει κατι το ξέρω πως θα είναι επιφανειακό...οπότε ποιος ο λόγος...

 

βέβαια κάποιες φορές ακόμα αναρωτιέμαι ΓΙΑΤΙ??? αλλά μετά απολαμβάνω την ηρεμία που έχει η ζωή μου χωρίς την παρουσία τους και το ξεπερνάω στο λεπτο...

Link to comment
Share on other sites

 

βέβαια κάποιες φορές ακόμα αναρωτιέμαι ΓΙΑΤΙ??? αλλά μετά απολαμβάνω την ηρεμία που έχει η ζωή μου χωρίς την παρουσία τους και το ξεπερνάω στο λεπτο...

 

τουλαχιστον δεν αναρωτιεμαι μονο εγω...

Link to comment
Share on other sites

σε διαβαζω εδω και καιρο .....

αυτα ολα γραψτα σε ενα χαρτι και ταχυδρομησετα σε εκεινη ,μην τα λες μονο εδω αλλα εκει ,αληθεια καντω επιτελους και οχι πρωσοπο με πρωσοπο γιατι καταλαβαινω οτι ντρεπεσαι αλλα ταχυδρομησε αυτο το κειμενο .

 

Συμφωνώ! Έχεις να χάσεις κάτι;;; Αν δεν πιάσει κι αυτό (που δεν θα πιάσει αλλά τουλάχιστον μπορεί κάπως να την ταρακουνήσει), θα ακολουθήσεις το "σε όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...":grin:

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα εξηγησέ μου λιγάκι γιατί κάθε 3 και λίγο πρέπει να βλέπουμε θέματα με βαρύγδουπους τίτλους για τις πεθερές;όλα αναρτημένα απο σένα;γιατί έχεις τόσο πολύ ανάγκη την αποδοχή μας;την έγκρισή μας,τη γνώμη μας,τον καλό μας το λόγο οτι είσαι μια καλή νύφη;

σε παρακολουθώ καιρό γνωρίζω το πρόβλημα υγείας που έχεις είναι εξαιρετικά σοβαρό και πραγματικά σου αξίζουν πολλά παράσημα αλλά γιατί αποζητάς την αποδοχή απο αγνώστους;

και πάρε επιτέλους χαμπάρι οτι τα πεθερικά είναι γονείς ενός άλλου κι οχι δικοί μας γονείς.

οχι δεν είμαι επιθετική,στα λέω με αγάπη όπως θα τα έλεγα στην κολλητή μου που ξέρει οτι μπορεί να πω κάτι να μην της αρέσει αλλά θα είναι η αλήθεια που βλέπω εγω όπως τη βλέπω εγω.

αντί να χαίρεσαι την υπέροχη σχέση που μας έχεις πει οτι έχεις με τον άντρα σου και τα παιδιά σου ασχολιέσαι συνεχώς με την πεθερά σου...άστη να πάει στο :evil: σε μια τελική και άρχισε να χαίρεσαι τη ζωή σου....σου ανήκει κι είναι καταδική σου!!δε θα αντικαταστήσει τη μαμά σου όταν φύγει δε θα γίνει ποτέ η γιαγιά που ονειρεύεσαι για τα παιδιά σου...πάντα ιθα είναι εκείνη που σε αντιπαθεί..

 

σου ζητώ συγνώμη και φυσικά μπορείς να με αναφέρεις αν θέλεις...σ'ενα δημόσιο διάλογο φυσικά όλες οι απόψεις δε μπορούν να είναι πάντα υποστηρικτικές και πρέπει να ακούγονται όλες!

 

Αμήν!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ! Έχεις να χάσεις κάτι;;; Αν δεν πιάσει κι αυτό (που δεν θα πιάσει αλλά τουλάχιστον μπορεί κάπως να την ταρακουνήσει), θα ακολουθήσεις το "σε όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε...":grin:

 

τι να διαβασει? ισχυριζεται οτι με λατρευει και μακαρι να κανει κι αλλη τετοια νυφη....

γιατι ειδε οτι αφου εφυγαν 3 νυφες απο τον αλλο γιο....τρεχοντας, κι αυτη που μας εφερε τωρα την κραταει σε αποσταση και να οι πληθυντικοι, και ουτε μαμα ουτε τιποτα, και δεν ξερει αν θα μεινουν και απο πανω της οπως θελει αυτη, και και και....

ο αντρας μου ξερετε τι λεει? οτι μονο οταν δει ποσο κρυα θα της φερεται η αλλη νυφη θα καταλαβει οτι εγω πραγματικα ημουν σωστη απεναντι της...

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε στέλλα δεν είναι ότι πιο ευχάριστο να τρως τόση απορριψη στα καλά καθούμενα... αλλά εγώ το πήρα απόφαση πως μπορώ να ζήσω και μ αυτό... δεν θα κάθομαι να ζητιανεύω... το έκανα στην αρχή και μου έφαγε κάποια χρόνια απ την ζωή μου...

 

τώρα δεν με θέλουν, δεν τους θέλω κι όλα καλαααα

 

στο κάτω κάτω ξέρουμε να απορρίπτουμε και μεις...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...