Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κύστη Κόκκυγος σε 15χρονο.


Recommended Posts

Γειά σας!Το όνομά μου είναι Ηλίας,είμαι 15 χρονόν όπως λέω και στον τίτλο,και απο βδομάδα μάλλον θα μπώ για χειρουργίο κύστης του κόκκυγος.Βασικά μπήκα στο φόρουμ για να μου πείτε εμπειρίες τι να προσέχω κτλ αν ξέρετε,γιατί έχω αγχωθεί λίγο είναι η αλήθεια.Τις αλλαγές θα κάνει η μητέρα μου έχοντας εμπειρία επι του θέματος,αφού η πληγή του πατέρα μου απο την ίδια ασθένεια δεν έχει κλίσει ακόμα!(Ναι ναι!...ακόμα δεν τελείωσε με τον πατέρα μου,αναλαμβάνει εμένα!).Οι βασικές μου ερωτήσεις είναι:

- Για πόσο καιρό θα πρέπει να μένω ακίνητος;Έχω ΔΕΠΥ και έχω και μια κινητικότητα!Τί θα κάνω;

-Η όλη διαδικασία απο το χειρουργίο μέχρι τις αλλαγές είναι ταλαιπωρία και κυρίως επίπονες διαδικασίες;

-Πάω προπόνηση kick-boxing,πότε θα ξαναμπορέσω να πάω κανονικά προπόνηση;Κυρίως αυτό είναι που ανυσηχεί!Είμαι σε περίοδο δίαιτας,και απο 100 κιλά έχω πάει 70 με γυμναστήριο και προπόνηση,και φοβάμαι μην τα ξαναπάρω τώρα που θα κάθομαι!Ααα!Εχω ύψος 1,75.

Γενικά οι ερωτήσεις μου είναι πολύ εξιδικευμένες,άλλα απο τις εμπειρίες σας πότε θα επανέλθω;

Αυτα ! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευχαριστώ!...Πολύ ευχάριστα τα νέα :-(.Και θα πονάω και θα μείνω και πολύ καιρό χωρίς προπονήσεις κτλ.Χάνω και τα μπάνια του καλοκαιριού.

Τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!...Πολύ ευχάριστα τα νέα :-(.Και θα πονάω και θα μείνω και πολύ καιρό χωρίς προπονήσεις κτλ.Χάνω και τα μπάνια του καλοκαιριού.

Τέλεια!

 

Μην απαγοητεύεσαι έτσι.Κάνε αυτό που πρέπει να κάνεις ,ακολούθα τις οδηγίες του γιατρού και όλα θα πάνε καλά.ΚΑι ο πόνος θα περάσει και οι προπονήσεις θα γίνουνε μετά από ένα διάστημα και θα έρθουνε ακόμα πολλά καλοκαίρια΄που θα μπορείς να απολάυσεις τα μπάνια σου.

Κάποια πράγματα δυστυχώς δεν μπορούμε να τα αποφύγουμε ,οπότε πρέπει να τα περάσουμε και να τα ξεπεράσουμε.

Καλη δύναμη!

Link to comment
Share on other sites

Τελος πάντον...τι να πώ.Ίσως να προλάβω μερικά μπάνια αρχές Σεπτέμβρη...δεν ξέρω.Βασικά φοβάμαι κιόλας μην πάρω κιλά.Εχασα 30 με πολύ άσκηση.Αν τώρα αρχίσω να κάθομαι και να μην κουνιέμαι...μπορεί να ξαναπάρω μερικά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...