Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΑΕΔ - ταμείο ανεργίας & εγκυμοσύνη (και εξουσιοδοτηση)


Recommended Posts

για να πούμε και άλλο ένα ωραίο του φανταστικού μας κράτους πρόνοιας... άνεργη, έγκυος στον 7ο μήνα, ρωτάω τον προϊστάμενο ΟΑΕΔ: όταν θα γεννήσω μπορώ να στείλω κάποιον άλλον για η σχετική υπογραφή με εξουσιοδότηση? (να σημειώσω ότι 7 μήνες που παίρνω ταμείο δεν έχει γίνει ουδέποτε ταυτοπροσωπία, δεν έχουν ζητήσει ποτέ ταυτότητα ή άλλο αποδεικτικό...).

ΟΧΙ μου λεέι, μόνο εσύ μπορείς να έρθεις...

καλά και αν γεννήσω δηλαδή πως θα έρθω...??

Απάντηση: (όλα τα λεφτά....) Καλά δεν μπορείς κυρία μου να πάρεις μισό σαραντισμό και να έρθεις????

τα σχόλια δικά σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ FOREVER......αυτο μου έρχετε....

 

Ξέρεις τι θα του απαντούσα???

 

"Στην γυναικα σου θα πηγαινες ο ίδιος τα χαρτιά ή θα της έλεγες να πάρει μισο σαραντισμό και να έρθει μόνη της???"

 

Αντε με τον κάθε βολεμένα ΕΛΛΗΝΑΡΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, επειδη κ εγω βρισκομαι στην ιδια φαση οταν τους ρωτησα μου ειπαν οτι ναι μεν δεν μπορω να στειλω καποιον αλλον αλλα εχω περιθωριο 60 ημερες για να παω να δωσουν εντολη για πληρωμη.οποτε ρωτα κανεναν αλλο εκει περα γιατι μαλλον επεσες σε μ@#$%^.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ... Δεν ξερω αν εχεις προσεξει αλλα εργαζομαι στον ΟΑΕΔ.

Ειναι χρηματα δεν ειναι χαρτια απλα.

Για αυτο ειναι αυστηρα προσωπικα για σενα και μονο .ΕΣΥ πρεπει να παρεβρεθεις εκει για να δωθει η εντολη πληρωμης.Εμεις σαν υπηρεσια και σαν υπαλληλοι δεν γνωριζουμε τι "σχεση " εχεις μ'αυτον που θα στειλεις για να σε πληρωσουμε,δεν ρισκαρει κανεις να το κανει αυτο,πιστεψε με για να γινοτναι αυτα κατι εχει γινει πιο πριν και βγαζουν αυτους τους ορους.

Για αυτο και υπαρχει το χρονικο περιθωριο των 60 ημερων για να πας να πληρωθεις.

Δεν τα χανεις θα τα παρεις μαζεμενα ολα μαζι.

Τωρα η απαντηση του Προισταμενου ηταν οντως πολυ βλακωδες και αποψη μ δεν ξερω με τι μυαλο το ειπε αυτο.Εγω δεν θα το δεχομουν ειλικρινα... αλλα ειναι μερικοι ασε μην πω καλυτερα.!!!

 

Μην τα βλεπετε ολα απλα δεν ειναι ειλικρινα κι οταν προκειται για χρηματα.!!!

 

Κι οσο για το οτι δεν βλεπουν την ταυτοτητα σου ειναι κι αυτο λαθος...δεν ξερω τι να πω ντρεπομαι για μερικους τετοιους υπαλληλους....

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ... Δεν ξερω αν εχεις προσεξει αλλα εργαζομαι στον ΟΑΕΔ.

Ειναι χρηματα δεν ειναι χαρτια απλα.

Για αυτο ειναι αυστηρα προσωπικα για σενα και μονο .ΕΣΥ πρεπει να παρεβρεθεις εκει για να δωθει η εντολη πληρωμης.Εμεις σαν υπηρεσια και σαν υπαλληλοι δεν γνωριζουμε τι "σχεση " εχεις μ'αυτον που θα στειλεις για να σε πληρωσουμε,δεν ρισκαρει κανεις να το κανει αυτο,πιστεψε με για να γινοτναι αυτα κατι εχει γινει πιο πριν και βγαζουν αυτους τους ορους.

Για αυτο και υπαρχει το χρονικο περιθωριο των 60 ημερων για να πας να πληρωθεις.

Δεν τα χανεις θα τα παρεις μαζεμενα ολα μαζι.

Τωρα η απαντηση του Προισταμενου ηταν οντως πολυ βλακωδες και αποψη μ δεν ξερω με τι μυαλο το ειπε αυτο.Εγω δεν θα το δεχομουν ειλικρινα... αλλα ειναι μερικοι ασε μην πω καλυτερα.!!!

 

Μην τα βλεπετε ολα απλα δεν ειναι ειλικρινα κι οταν προκειται για χρηματα.!!!

 

Κι οσο για το οτι δεν βλεπουν την ταυτοτητα σου ειναι κι αυτο λαθος...δεν ξερω τι να πω ντρεπομαι για μερικους τετοιους υπαλληλους....

 

σε ευχαριστώ για την ειλικρινή σου απάντηση - αν έστω και μια φορά κάποιος με είχε ελέγξει, θα μου φαινόταν απολύτως λογικό.. από τις 6-7 φορές που έχω πάει, μέχρι τώρα έχω πέσει σε 3 διαφορετικούς υπαλλήλους, κανένας τους δε ζήτησε ταυτότητα. Σκέφτομαι να στείλω καμιά φίλη έτσι να δω τι θα γίνει δηλαδή... αλλά ο τύπος απίστευτος!!! τυπικό παράδειγμα ανθρώπου που η κάποια εξουσία έχει εξαφανίσει και το τελευταίο δείγμα ανθρωπιάς - μην πω εξυπνάδας...

όσο για τα χρήματα αφού δεν δίδονται στο χέρι αλλά μπαίνουν στον λογαριασμό της τραπέζης, τον δικό μου λογαριασμό, τι σχέση έχει ποιος έρχεται στον ΟΑΕΔ...??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sorry που επεμβαίνω αλλά νομίζω οτι οι εξουσιοδοτήσεις για κάτι τέτοιους λόγους γίνονται. πιό είναι το πρόβλημα του υπαλλήλου αν κάνεις σε κάποιον εξουσιοδότηση και πάει αυτός?

έλεος πια με τον κάθε ξερόλα-υπάλληλο που δεν σέβεται τίποτα!!!!!!!!!!!

kc3rp3.pngD0HJp3.png

"Μέχρι τώρα είχαμε ο ένας τον άλλον.. τώρα έχουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ..!"

31.07.2010

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...