Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους.προκειται να υποβληθω σε ενα χειρουργειο με επισκληριδιο και μεθη.μπορει καποιος να μου πει τι ειναι η μεθη?μετα θα εχω παρενεργειες?κοιμασαι με την μεθη?ειμαι πολυ φοβιτσιαρα :oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το χειρουργειο με μεθη ειναι ακινδυνο.Δεν υπαρχει λογος να φοβασαι γιατι προφανως ειναι μικρο χειρουργειο γι αυτο γινεται η μεθη.Δε χρειαζεσαι ολικη ναρκωση.Δε θα εχεις παρενεργειες απλα θα χρειαστεις λιγο χρονο να συνελθεις,ομως δε θα καταλαβεις τιποτα.Ουτε θα πονας ουτε τιποτα.Δε θα το καταλαβεις.Μην αγχωνεσαι γιατι το αγχος μπορει να σου δημιουργησει χειροτερα!!!!!

Καλη επιτυχια να εχεις!!!!!!!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει μια φορα για ενα χειρουργειο στο ποδι.Αλλα ειμαι νοσηλευτρια και γνωριζω μερικα πραγματα πανω στις ναρκωσεις.Μην ανυσηχεις για τιποτα,ολα καλα θα πανε!!!!

Θα ξυπνησεις και θα νομιζεις οτι απλα κοιμοσουν στο σπιτι σου!!!!!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η μεθη ειναι σουπερ!!!!!!!

:D:D:D έτσι πιστεύω κι εγώ! Δεν έχω κάνει, έχω κάνει όμως επισκληρήδιο και φανταζομαι ότι σε συνδυασμό με μέθη θα είναι όντως σούπερ, καμία σχέση με τη βαριά ολική αναισθησία!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ ολες σας για τις πληροφοριες.ενα δεν εχω καταλαβει.με την μεθη θα κοιμηθω?και μετα θα ξυπνησω και θα επικοινωνω κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα μεθη πριν δυο χρονια περιπου για κολονοσκοπιση και γαστροσκοπιση βασικα αν δεν υπηρχε η μεθη δεν θα τις εκανα αυτες τις εξετασεις με τπτ.ημουν λιγο ζαλισμενη μολις ξυπνησα σαν απο πολυ βαρυ υπνο αλλα σηκωθηκα και ντυθηκα μονη μου σε ενα 10λεπτο ημουν οκ.ειχα και τον συζηγο αλλα ποιο πολυ με βοηθησε ψυχολογικα η παρουσια του!μην ανυσηχεις πραγματικα και στην ολικη ενα λαθος που γινετε γτ εχω κανει δυο φορες ειναι οτι δεν συνεργαζονται καλα ο χειρουργος με τον αναισθησιολογο και ξυπνας καποιες φορες με ασχημα αποτελεσματα βασικα αν ειναι ο αναισ.αστερι δεν υπαρχει λογος ανησυχιας ουτε για ολικη.μπορει να δεις και ονειρο αντε και αν δεις τους αριθμους του τζοκερ κοιτα εχω τρια παιδακια ριξε κανα ψυχουλο προς τα δω!!!;)

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα.Εχω κανει κι εγω μια φορα μεθη και 2 ολικη.Επισης εχω συνοδευσει και τον αρραβωνιαστικο μου σε εξεταση που χρειαστηκε να του κανουν μεθη.Οταν σε ξυπνανε εισαι μια χαρα,ζαλιζεσαι λιγακι στην αρχη αλλα ειναι μεχρι να συνελθεις .Μετα απλα θα θελεις να κοιμηθεις οποτε μετα την επεμβαση με τη μια σπιτι,κρεβατακι και νανι.Θα ξεραθεις μιλαμε στον υπνο.Εννοειται θα πρεπει να εχεις κι αλλο ατομο μαζι για να σε γυρισει σπιτι..δε θα μπορεις να οδηγησεις η να κυκλοφορησεις μονη σου..θα εισαι λιγο σα μεθυσμενη!!!Ασε που θα πρεπει να εχεις δικο σου ανθρωπο να μιλησει με το γιατρο μετα την επεμβαση.Κι εσυ θα μπορεις να μιλησεις μαζι του και να συνεννοηθεις μια χαρα αλλα μετα απο καποιες ωρες που θα συνελθεις εντελως δε θα πολυθυμασαι τι ειπε ο γιατρος.Οταν πηγα τον αραβωνιαστικο μου..οδηγησα εγω για να γυρισουμε σπιτι...αυτος φυσικα κοιμοταν σε ολη τη διαδρομη...με το που γυρισαμε παλι ξεραθηκε στον υπνο και οταν ξυπνησε του ελεγα ειπε ο γιατρος αυτο κι εκεινο και οντως καποια δεν τα θυμοταν καν.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ ολες για τις πληροφοριες σας κοριτσια.πιστευω να ταπαω καλα.μια ακομα ερωτηση εχω να κανω.την μεθη στην κανουνε μεσα στο χειρουργειο η πριν μπεις?α και κατι ακομα θελω να ρωτησω,μετα απο ποση ωρα απ την ωρα που ξυπνας εισαι οκ?

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ ολες για τις πληροφοριες σας κοριτσια.πιστευω να ταπαω καλα.μια ακομα ερωτηση εχω να κανω.την μεθη στην κανουνε μεσα στο χειρουργειο η πριν μπεις?α και κατι ακομα θελω να ρωτησω,μετα απο ποση ωρα απ την ωρα που ξυπνας εισαι οκ?

 

Μου κανανε μεθη στην καισαρικη.. πρωτα ραχιαια για να βγει το παιδι και μετα μεθη για να με ραψουν...

 

Ειναι σαν να παιρνεις ενα μεσημεριανο υπνακο... ξυπνας, εισαι λιγο ζαλισμενη και ψιλοκρυωνεις αλλα σε λιγη ωρα εισαι οκ...

Link to comment
Share on other sites

Η μεθη ειναι σουπερ!!!!!!!

συμφωνώ και επαυξάνω πρωτον ξύπνας χωρις να λές βλακειες (βασικό για εμενα)στη δευτερη όλικη που εκανα στη ζωη μου ένα θα σας πω ξύπνησα απο το νευρικό γέλιο που είχε πιάσει την αναισθησιολογο ΤΟ ΤΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 4ΩΡΕΣ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ 1 ΩΡΑ ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΑ ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΕΣΤΕ!!!:oops::oops::oops::oops::oops:

Και ναι κατάφερα έγω να ξυπνησω και άλλες 3 στην ανανηψη χωρις να τις πειράξει η αναισθησιολόγος(επρεπε να παρω ποσοστά)

το μόνο κακο ήταν όταν άρχισα να λέω τον τραυματιοφορεα κόντο κ ασχημό και να γελάω μέσα στο διαδρομό(αφου δεν με πεταξε απο το παραθυράκι):mrgreen: παντως περνουσε καθε μερα και με χερετουσε!!!!(καλός ανθρωπος τελικά)αφηστε που σε όποιον περνούσε απο το δωματιο 4μέρες ζηταγα κ ενα συγνώμη γιατι ήταν δεδομένο ότι τον είχα κοροϊδεψει.ΜΕΓΑΛΗ ΡΟΜΠΑ ΣΑΣ ΛΕΩ

ΖΗΤΩ Η ΜΕΘΗ

ccBbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...