Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γιατί τόση ατυχία πια?? αιματοουρία - παιδονεφρολογος


Recommended Posts

Γεια σας. Η μπέμπα μου από την αρχή που γεννήθηκε όλο μας τρέχει σε γιατρούς (έχουμε πάει από νευροχειρούργο μέχρι αλλεργιολόγο και άλλους ακόμα..). Πάνω που λέω ότι ηρεμήσαμε κι απ' αυτό, κάτι άλλο εμφανίζεται. :(

Πρόσφατα ανακαλύψαμε ότι το παιδί απο τον 11/2009 (6 μηνών τότε) μέχρι και τώρα (10 μηνών) έχει ελαφριά αυξημένα τα ερυθρα στις γενικές ούρων που της κάνω. (οι τιμές είναι 6-8 κοπ). Οι τιμές δεν αυξάνονται, αλλά δεν πέφτουν κιόλας! Πήγαμε σε νεφρολόγο, μας είπε να κάνουμε πάλι υπέρηχο νεφρών, γενικές ούρων με διαφορά 1 μήνα η μία από την άλλη και γενική ούρων κι εγώ με τον άντρα μου, για να ελέγξει τυχόν κληρονομικότητα...Θέλει να μας ξαναδεί σε 2 μήνες πάλι. Μας καθησλυχασε ότι δεν είναι κάτι να ανησυχήσω πολύ, αλλά καταλαβαίνετε, εγώ όλο αυτό σκέφτομαι.

Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν έχει τύχει κάτι τέτοιο σε κάποιον από εσάς και αν ναι πώς εξελίχθηκε.

Επίσης αν μπορεί κάποιος να μου συστήσει κάποιον πολύ καλό νεφρολόγο, δεν με ενδιαφέρει αν είναι ακριβός.

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν εχουμε περασει κατι τετοιο απλα ηθελα να σου να ειναι περαστικο και να το ξεπερασετε γρηγορα.Ξερω πως νιωθεις λιγακι που πας σε γιατρους και στεναχωριεσαι για το παιδακι σου....και παλι περαστικα να ειναι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ευχαριστώ βρε κορίτσια για το ενδιαφέρον! Πιάστηκα με το θέμα της elena32 και ξέχασα τα δικά μας... Αν κάποιος γνωρίζει κάποιον καλό παιδονεφρολόγο, ας μου στείλει ένα πμ!!

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...