Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ (Ν. Ιωνια)


στεφανίτσα

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Στεφανιτσα μπραβο για το τοπικ που ανοιξες.Κι εμεις ψαχνουμε παιδιατρο στην περιοχη της ΝΣμυρνης ή καπου εδω γυρω.Ξερετε μηπως αν υπαρχει στην Αθηνα παιδιατρος συμβουλος θηλασμου?

Link to comment
Share on other sites

Στεφανιτσα μπραβο για το τοπικ που ανοιξες.Κι εμεις ψαχνουμε παιδιατρο στην περιοχη της ΝΣμυρνης ή καπου εδω γυρω.Ξερετε μηπως αν υπαρχει στην Αθηνα παιδιατρος συμβουλος θηλασμου?

 

Στο δικο σας ερωτημα υπαρχουν ηδη αρκετα δημοσιευμενα.

Παρακαλω χρησιμοποιειτε την αναζητηση πριν ή ελενξτε στο ΙΑΤΡΙΚΟ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ οτι δεν υπαρχει ηδη αυτο που ψαχνετε .

 

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΓΕΝΙΚΑ

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗ Ή ΔΑΦΝΗ

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ (ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ ΘΗΛΑΣΜΟΥ)

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ

παιδιατρος στα πατησια υποστηρικτης και γνωστης του θηλασμου; Παιδίατρος_Άνω Γλυφάδα

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ Ν.ΣΜΥΡΝΗ

παιδιατρος σε περιοχη Κολωνου η Περιστεριου

Παιδίατροι!!!! SOS!!!

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΜΑΔΕΣ:-)

ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ Η ΤΡΙΓΥΡΩ?

 

Μπορειτε να δειτε σε αυτα τα ποστ

 

Ενας καλος παιδιατρος υπαρχει? (Βόρεια Προάστια)

Μπαρμπούνη Αναστασία (Ν. Ηράκλειο)

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

210-2823238, δεχεται δημοσιο, ειναι εξαιρετικη, γλυκια, ερχεται σπιτι στην πρωτη επισκεψη, και μου πηρε για 2 μωρα 60 ευρω! μονο τα καλυτερα εχω να πω για αυτη την εξαιρετικη γιατρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Επισης δειτε και αυτο

Οικονομακος στην Νεα Ιωνια (ομοιοπαθητικος)

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ (ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ)... :P ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΞΕΡΕΙ. ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΕΤΑΚΟΜΗΣΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ... ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΟΓΡΕΖΑ ΣΤΗΝ Ν.ΙΩΝΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΑΠΟ ΔΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ. ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΓΥΝΑΙΚΑ. ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 19 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΝΑ 1ος ΜΗΝΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΜΠΑΜΠΑΔΕΣ (ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ)... :P ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΞΕΡΕΙ. ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΕΤΑΚΟΜΗΣΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ... ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΚΑΛΟΓΡΕΖΑ ΣΤΗΝ Ν.ΙΩΝΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΑΠΟ ΔΩ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ. ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΓΥΝΑΙΚΑ. ΕΧΩ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 19 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΝΑ 1ος ΜΗΝΑ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ!!!!:P

καλημερουδια.

σχεδον στην ιδια περιοχη μενουμε. εγω πηγαινω τα παιδια μου (κορη 2ετ. κ 1 μηνα κ διδυμα 3 μην.) στο μητερα στον παιδιατρο μου , γιατι το ιατρειο αυτο καθ'αυτο πεφτει μακρια-γλυφαδα. αν αντεχουν τα οικονομικα σου= 1 παιδι 50 ευρω, για τα 3 μαζι η΄τα δυο μεμονομενα 70 ευρω. αν σε ενδιαφερει να σου στειλω πμ τα τφ. η βοηθος του θα απαντησει γιατι ειναι σε ''ρετιρε'' θεση. βεβαια οταν τον χρειαστεις για αναγκη επικοινονει αμεσα.

ειναι συμβεβλημενος μα ταμεια κτλ.

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Θα ήθελα να αλλάξω παιδίατρο. Μένω στη Ν. Ιωνία και θα ήθελα να είναι στις γύρω περιοχές. (Ηράκλειο- Καλογρέζα, Περισσό, Γαλάτσι, Άνω Πατήσια) κλπ....

 

To ζήτημα του να είναι ο παιδίατρος ικανοποιητικός σε παραπάνω από ένα επίπεδα, για μένα είναι εξαιρετικά σημαντικό, και δυστυχώς δεν έχω κανέναν να συμβουλευτώ σχετικά. Δεν θα ήθελα λοιπόν να πάω σε κάποιον στα τυφλά με τη λογική του ότι αν δεν μου κάνει θα φύγω γιατί θεωρώ πως αυτό το γύρω γύρω σε διαφορετικούς γιατρούς είναι και για εμάς τους γονείς και για το παιδάκι μου ψυχοφθόρο.

Θα με ενδιέφεραν γνώμες από μαμάδες για κάποιο-κάποια παιδίατρο με τα εξής χαρακτηριστικά:

- Υποστηρικτής -τρια του θηλασμού (Στ' αλήθεια όμως!!!!)

- Να είναι γλυκός-κια με το παιδάκι. Φιλικός-η με τους γονείς (χωρίς τουπέ και ύφος χιλίων καρδιναλίων) Γενικώς να είναι ανθρώπινος-νη, και να μην θέλει 20 χρόνια έως ότου ζεσταθεί γιατί τότε το παιδί δεν θα τον - την βλέπει πια.

- Να τον-την βρίσκεις όποτε θες.

- Να σε ακούει. Να μην σε βάζει κάτω λέγοντας σου μία κασέτα, ανόητων ή αυτονόητων πραγμάτων, για τα οποία μετά θα σου ζητήσει ένα απίστευτο ποσό.

- Να μην είναι υπερβολικός-ή. Εννοώ με ζητήματα όπως το κρύωμα, τα μικρόβια κλπ....

-Να μην επικρίνει (άμεσα ή έμμεσα) τις επιλογές μας ως προς τον τρόπο που θα μεγαλώσουμε το παιδί μας.

- Να είναι οικονομικός-ή

-Να είναι ενημερωμένος-η.

-Να οργανώνει καλά τα ραντεβού του της, ώστε να μην περιμένεις στο σαλόνι με το νήπιάκι σου 2 ώρες!!!!!!!!!!!!!

 

Τα αυτονόητα δηλαδή, αλλά καμία φορά τα ξεχνάμε τα αυτονόητα....Αν έχετε κάτι σε τέτοιο υπόψιν θα σας ήμουν ευγνώμων να το μοιραζόσασταν μαζί μου.;)::?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλησπερα με βαση αυτα που διαβασα για την παιδιατρο αννα φραγκουλοπουλου δεν ξερω γιατι η προηγουμενη μαμα την θεωρησε βιαστικη παντως εχω να πω τα καλυτερα γι αυτην διοτι ειναι πολυ καλη γιατρος και πρωτα ανθρωπος που ειναι πολυ βασικο εγω την εχω 3 χρονια και δεν την αλλαζω

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να αλλάξω παιδίατρο. Μένω στη Ν. Ιωνία και θα ήθελα να είναι στις γύρω περιοχές. (Ηράκλειο- Καλογρέζα, Περισσό, Γαλάτσι, Άνω Πατήσια) κλπ....

 

To ζήτημα του να είναι ο παιδίατρος ικανοποιητικός σε παραπάνω από ένα επίπεδα, για μένα είναι εξαιρετικά σημαντικό, και δυστυχώς δεν έχω κανέναν να συμβουλευτώ σχετικά. Δεν θα ήθελα λοιπόν να πάω σε κάποιον στα τυφλά με τη λογική του ότι αν δεν μου κάνει θα φύγω γιατί θεωρώ πως αυτό το γύρω γύρω σε διαφορετικούς γιατρούς είναι και για εμάς τους γονείς και για το παιδάκι μου ψυχοφθόρο.

Θα με ενδιέφεραν γνώμες από μαμάδες για κάποιο-κάποια παιδίατρο με τα εξής χαρακτηριστικά:

- Υποστηρικτής -τρια του θηλασμού (Στ' αλήθεια όμως!!!!)

- Να είναι γλυκός-κια με το παιδάκι. Φιλικός-η με τους γονείς (χωρίς τουπέ και ύφος χιλίων καρδιναλίων) Γενικώς να είναι ανθρώπινος-νη, και να μην θέλει 20 χρόνια έως ότου ζεσταθεί γιατί τότε το παιδί δεν θα τον - την βλέπει πια.

- Να τον-την βρίσκεις όποτε θες.

- Να σε ακούει. Να μην σε βάζει κάτω λέγοντας σου μία κασέτα, ανόητων ή αυτονόητων πραγμάτων, για τα οποία μετά θα σου ζητήσει ένα απίστευτο ποσό.

- Να μην είναι υπερβολικός-ή. Εννοώ με ζητήματα όπως το κρύωμα, τα μικρόβια κλπ....

-Να μην επικρίνει (άμεσα ή έμμεσα) τις επιλογές μας ως προς τον τρόπο που θα μεγαλώσουμε το παιδί μας.

- Να είναι οικονομικός-ή

-Να είναι ενημερωμένος-η.

-Να οργανώνει καλά τα ραντεβού του της, ώστε να μην περιμένεις στο σαλόνι με το νήπιάκι σου 2 ώρες!!!!!!!!!!!!!

 

Τα αυτονόητα δηλαδή, αλλά καμία φορά τα ξεχνάμε τα αυτονόητα....Αν έχετε κάτι σε τέτοιο υπόψιν θα σας ήμουν ευγνώμων να το μοιραζόσασταν μαζί μου.;)::?

 

γεια σου!

η παιδίατρος του γιού μου είναι νεο ηράκλειο. Αν σε ενδιαφέρει σου στέλνω τα στοιχεία της.

σε όλα όσα ζητάς είναι μέσα!

για το οικονομικό μόνο δεν μπορώ να σου πω σίγουρα, γιατί εμένα λόγω επαγγέλματος δεν μου παίρνει λεφτά.

για τα ραντεβού, για να μην περιμένεις, να κλείνεις πρωτο ραντεβού!

 

για τον θηλασμό, και η ίδια ακόμα θηλάζει την 2η κόρη της 18 μηνών!

και εμένα που θήλασα περίπου 3 χρόνια!! μια χαρά με βοηθησε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

filoudaki από αυτά που μου γράφεις νομίζω πως σε αυτή πήγαμε τελικά! Και πράγματι από αυτά που είδα ως τώρα είναι μέσα σε αυτά που ζητάω και μας ικανοποίησε πάρα πολύ! Σ' ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
γεια σου!

η παιδίατρος του γιού μου είναι νεο ηράκλειο. Αν σε ενδιαφέρει σου στέλνω τα στοιχεία της.

σε όλα όσα ζητάς είναι μέσα!

για το οικονομικό μόνο δεν μπορώ να σου πω σίγουρα, γιατί εμένα λόγω επαγγέλματος δεν μου παίρνει λεφτά.

για τα ραντεβού, για να μην περιμένεις, να κλείνεις πρωτο ραντεβού!

 

για τον θηλασμό, και η ίδια ακόμα θηλάζει την 2η κόρη της 18 μηνών!

και εμένα που θήλασα περίπου 3 χρόνια!! μια χαρά με βοηθησε!!!!!

 

 

 

Καλησπέρα,

μένω ν. ηράκλειο και ψάχνω να αλλάξω παιδίατρο, μηπως μπορεις να μου στείλεις τα στοιχεία της γιατρού που λες;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...
Α, επίσης όποιος-α θα ήθελε να μου πει γνώμες για την Κ. Φραγκουλοπούλου Άννα που αναφέρεται παραπάνω????????????????? Ευχαριστώ πολύ.

 

 

καλησπερα και απο εμενα σε ολους τους γονεις.

θα ηθελα να αναφερθω στην κυρια φραγκοπουλου λεγωντας οτι ειναι παρα πολυ βιαστικη οντως οπως ειπε και καποια φιλη παραπανω και επισης πολλες φορες δεν σηκωνει το τηλεφωνο και κυριως σαββατοκυριακο που ειναι κλειστο το ιατρειο.ενας παιδιατρος κατα την αποψη μου πρεπει να σηκωνει το τηλεφωνο του ανα πασα ωρα και στιγμη διοτι προκειται για παιδια και μπορουν να συμβουν πολλα.απο την πειρα μου με την συγκεκριμενη γιατρο θα πω οτι δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη διοτι ο γιατρος δεν ειναι μονο για τα εμβολια και χα χα χα , οταν παρειστατε αναγκη πρεπει να ειναι εκει και στην δικη μας περιπτωση που εχουμε μωρακι εγινε εισαγωγη του μωρου στο νοσοκομειο και δεν επικοινωνησε μετα απο κληση μας ουτε με εμας ουτε με το νοσοκομειο.αυτα απο την προσωπικη μου εμπειρια.ευχαριστω και ελπιζω να βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...