Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΤΟ ΙΚΑ ΣΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΗΝ 23Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ????


Recommended Posts

ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕ ΓΝΩΡΙΖΩ.Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΗΤΑΝ ΣΤΟ 4ο ΜΗΝΑ ΚΥΗΣΗΣ ΚΑΙ ΠΗΓΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ .ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΗΤΑΝ ΝΕΚΡΟ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΗΣΑΝΕ ΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ.ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ,ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΗΡΘΑΝ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΕ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΩΣ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ?

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Αυτο που λες το εχω ακουσει κι εγω...Οτι με νεκρο εμβρυο προκαλουν φυσιολογικο τοκετο.

Οταν το πρωτοακουσα το θεωρησα ακραιο και σκεφτηκα οτι η καλυτερη λυση και η πιο ανωδυνη θα ηταν η καισαρικη.

Ομως εκ των υστερων εμαθα οτι για τον οργανισμο της ιδιας της γυναικας ειναι οτι καλυτερο να περασει το εμβρυο απο το γεννετικο σωληνα.

Ψυχθοφρορο πολυ αλλα συμβαλει στην υγεια της μετεπειτα.

Σχετικα με παροχες απο το ΙΚΑ δε ξερω να σου απαντησω....

line_test_beg_minie_time_1170565200_text_546f205374656c6c696e616b69206d6f752065696e6169.gif

 

 

enCup3.png?InVDjopT

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίνει σήμερα μια πολύ καλή μου φίλη να περνάει κατι ανάλογο (χρειάστηκε να προχωρήσει σε διακοπή της εγκυμοσύνης στον 6ο μήνα ...:(:()

Προσπάθησε να γεννήσει φυσιολογικά αλλά δεν τα κατάφερε...

Είχε ρωτήσει αν δικαιούται τπτ απο το ΙΚΑ αλλά της ειπανε πως οχι . Θα πληρώσει κανονικά το ιδιωτικό μαιευτήριο αλλά δεν θα πάρει επίδομα τοκετού. Τώρα αυτό μου φαίνεται καπως παράλογο:twisted::twisted::twisted:

Τι να πεις , αν μάθω κατι άλλο θα σου πω

WDWSp2.png

 

TAlMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η περίπτωση που περιγράφει η kanella είναι διαφορετική: Η διακοπή κύησης γίνεται όταν το έμβρυο είναι ζωντανό, για αυτό και λέγεται διακοπή.

Στην περίπτωση της TXARA το έμβρυο ήταν ήδη νεκρό και έπρεπε να γίνει η πρόκληση τοκετού γιατί διαφορετικά κινδύνευε η ζωή της μητέρας.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η περίπτωση που περιγράφει η kanella είναι διαφορετική: Η διακοπή κύησης γίνεται όταν το έμβρυο είναι ζωντανό, για αυτό και λέγεται διακοπή.

Στην περίπτωση της TXARA το έμβρυο ήταν ήδη νεκρό και έπρεπε να γίνει η πρόκληση τοκετού γιατί διαφορετικά κινδύνευε η ζωή της μητέρας

 

hmmm ναι μάλλον έχεις δίκαιο . Ωστόσο και στις 2 περιπτώσεις η μητέρα προχωρά σε τοκετό, άρα απο τεχνικής άποψης ίσως θα έπρεπε να δικαιούται κατι... δεν ξέρω καθόλου απο αυτά απλά υποθέσεις κάνω.

WDWSp2.png

 

TAlMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κανονικά και στις δυο περιπτώσεις πρέπει να δικαιούται κάτι, γιατί για να κάνει κάποια διακοπή στον 6ο μήνα κάτι σοβαρό πρέπει να συμβαίνει. Δυστυχώς πολλά είναι αυτά δικαιούμαστε με βάση την κοινή λογική αλλά με βάση τη λογική του ΙΚΑ δεν παίρνουμε τίποτα. Καλύτερα πάντως να το ψάξει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έκανα καισαρική στην 35η εβδομάδα για να μου πάρουν το νεκρό έμβρυο πήρα κανονικά όλα τα επιδόματα σαν να είχα γεννήσει ένα ζωντανό.Αυτό έγινε το 2007.Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από τότε.

url]

url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Εγώ πάντως που έκανα καισαρική στην 35η εβδομάδα για να μου πάρουν το νεκρό έμβρυο πήρα κανονικά όλα τα επιδόματα σαν να είχα γεννήσει ένα ζωντανό.Αυτό έγινε το 2007.Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι από τότε.

 

Επίδομα τοκετού πριν τις 24 εβδομάδες δεν ισχύει είτε στο ΙΚΑ είτε στον ΟΠΑΔ. Δεν ξέρω στα υπόλοιπα ταμεία τι ισχύει. Επίσης, αν το έμβρυο γεννηθεί νεκρό δεν δικαιούσαι έξοδα κηδείας, παρότι τα καταβάλλεις, αν δεν έχεις ληξιαρχική πράξη θανάτου, που ισχύει πάλι μετά τις 24 εβδομάδες (τουλάχιστον αυτό ισχύει στον ΟΠΑΔ).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ,

ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ 24/9 ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΥΗΣΗΣ ΛΟΓΟ ΧΡΩΜΟΣΩΜΑΤΙΚΩΝ ΑΝΩΜΑΛΙΩΝ ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ Η Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ.ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤΑΡΕΥΣΗΣ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΟΥΤΕ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΥΑΛΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΓΙΑ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΙΚΑ Κ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ Κ ΤΕΤΟΙΑ.ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΗΛ. ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΤΟ ΙΚΑ ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ Κ ΠΟΣΟ Κ ΑΝ ΠΕΡΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΔΟΜΑ.ΗΜΟΥΝ ΣΤΗΝ 23Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ ΚΑΙ Η ΔΙΑΚΟΠΗ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΡΩΙΜΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ,ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΚΑΙ ΤΙ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΑΠΟ ΙΚΑ Κ ΟΑΕΔ??:confused:

ΝΑ ΠΩ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΣ ΜΟΥ,ΜΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΧΑΡΤΙ ΓΙΑ ΑΝΝΑΡΩΤΙΚΗ ΛΟΓΟ ΔΙΑΚΟΠΗΣ ΣΤΗΝ 23Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟ 25/9 ΕΩΣ 3/10 ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΙΣ 14/1Ο.ΕΩΣ ΤΟΤΕ ΤΙ ΚΑΝΩ?ΠΑΩ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ Ή ΟΧΙ???:confused:

ΟΠΟΙΑ ΣΧΕΤΙΚΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΗΣΙΜΗ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω να σε κατατοπησω σχετικα με την αδεια ενιωσα ομως την αναγκη να σου γραψω κ να σου πω οτι λυπαμαι πολυ κ μακαρι ο θεος να σε βοηθησει να μαλακωσει ο πονος σου γλυκια μου εγω ειχα μια αποβολη πριν 2 μηνες σε μικρο μηνα βεβαια αλλα η αισθηση της απωλειας ειναι το ιδιο ανυποφορη εμεις θα ειμαστε εδω σε οτι θελησεις να μας πεις.κ παλι κουραγιο

Link to comment
Share on other sites

Σ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΕΥΧΟΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΣΕ ΣΕΝΑ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΤΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΡΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΕΙΣΑΙ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΜΕΓΑΛΗ Κ ΟΔΥΝΗΡΗ ΑΠ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΚΟΜΑ Κ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΩΝ ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ.

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

κι εγω δεν εχω ιδεα απο τα γραφειοκρατικα (αλλα ειναι απαραδεκτοι ολοι αυτοι) απλα ηθελα να σου εκφρασω την λυπη μου για ολο αυτο που περασες και περνας.

Ευχομαι ν ατο ξεπερασεις το συντομοτερο και να ξαναπροσπαθησεις με υγεια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα.

Σου εύχομαι καλή ανάρρωση και σύντομα ένα γερό μωράκι.

Επί του πρακτικού θέματος, είχα διαβάσει κάπου στο ιντερνετ το είχα δει πρόσφατα ότι σε περίπτωση αποβολής μετά την 24η εβδομάδα νομίζω, δικαιούσαι την άδεια λοχείας.

Το ξανακοίταξα τώρα όμως τώρα και είδα ότι αφορά μόνο δημοσίους υπαλλήλους. Αντίθετα, το ΙΚΑ το αντιμετωπίζει το θέμα με αναρρωτική άδεια. Δυστυχώς δυο μέτρα και δυο σταθμά. Επειδή δεν έχω όμως εμπειρία από το ικα καθόλου, και τώρα πρόχειρα πολύ το έψαξα, έχω και μια επιφύλαξη μήπως έχει αλλάξει κάτι. Ψαξτο περισσότερο.

Πάντως αν δεν δικαιούσαι άδεια λοχείας, θεωρώ ότι πρέπει να πας για δουλειά απ'την ημερομηνία που λήγει η άδεια, ανεξάρτητα από το αν έχεις περάσει επιτροπή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και πραγματικα λυπαμαι για αυτο που σου συνεβει....Ευχομαι να το ξεπερασετε γρηγορα και πολυ συντομα να εισαι με ενα μωρακι στην αγκαλια σου...Λοιπον απο το ΙΚΑ δεν δικαιουσε επιδομα τοκετου αλλα επιδομα ασθενειας...Στην δουλεια πρεπει να πας κανονικα ΔΥΣΤΥΧΩΣ...Πες του γιατρου σου να σου γραψει και αλλη αμα δεν νιωθεις καλα.Εγω παντως που ειμαι στο δημοσιο με διακοπη κυησης 25 εβδομαδα δεν πηρα ουτε μισο ευρω και επρεπε κανονικα να γυρισω στην δουλεια μετα τις 10 μερες....:cry::cry:

Καλο κουραγιο.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λουκουμάκι, ο νόμος γράφει για αποβολή, απλά σκεφτόμουνα αν θα μπορούσε ο γιατρός θα μπορούσε να γράψει αποβολή αντί για διακοπή κύησης. Κι αυτό αν κάποια πίστευει ότι θα της έκανε καλό να κάτσει σπίτι κι όχι να γυρίσει στη δουλειά.

Ελπίζω να μη φάνηκα εχθρική προς τους δημόσιους υπαλλήλους (κι εγώ στο Δημόσιο είμαι και μάλιστα σε κλάδο που ζεις και τα υπέρ αλλά βιώνεις εξίσου και τα κατά), αλλά στις περισσότερες περιπτώσεις στον ιδιωτικό τομέα (και στο δημόσιο γίνονται αυτά) δε σέβονται ούτε εγκυμοσύνη, ούτε απώλεια, ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ Κ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΣΑΣ.ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΤΙ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ(ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ)ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΕΠΕΖΗΣΕ ΤΟ ΒΡΕΦΟΣ Η ΟΧΙ.ΑΛΛΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 24 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΤΟΚΕΤΟΣ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΑΠΟΒΟΛΗ Ή ΗΘΕΛΗΜΕΝΗ ΕΚΤΡΩΣΗ Κ ΜΟΝΟ ΑΠΟ 24 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ Κ ΜΕΤΑ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΠΡΩΙΜΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ Κ ΟΤΙ ΛΟΓΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΡΑΥΜΑΤΟΣ ΛΟΓΙΚΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΡΓΑΣΤΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!ΔΗΛΑΔΗ ΠΡΙΝ ΤΙΣ 24 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΝΕΙΣ ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΙΑΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΣΗ ΑΔΕΙΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΡΑΠΩΝ ΙΑΤΡΟΣ ΕΝΩ ΑΠΟ 24 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΠΕΡΝΕΙΣ!!

ΔΗΛΑΔΗ ΣΑ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΜΙΑΣ Κ Η ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΥΗΣΗΣ ΕΓΙΝΕ ΣΤΗΝ 23Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΤΟΚΕΤΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΠΙΠΤΩΣΕΙΣ!!!ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΑΠ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΕΩΣ ΤΗΝ 20Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΑΠΟ 21Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ Κ ΜΕΤΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΙΑΚΟΠΗ ΜΕ ΤΟΚΕΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΟΧΕΣ ΕΝΟΣ ΑΠΟΛΥΤΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ???

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΚΕΤΟΣ(ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ)ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΕΠΕΖΗΣΕ ΤΟ ΒΡΕΦΟΣ Η ΟΧΙ

 

και στην δικη μου φτ ηταν απλα με νεκρο εμβρυο....αλλα και παλι δεν πηρα τιποτα.εγω να σου πω την αληθεια και να δικαιουμουν δεν τα ηθελα...ας εβγαινε καποιος νομος να τα περναμε και εγω ευχαριστως να τα δωσω σε καποιο ιδρυμα η σε καποιο κεντρο που γινεται ερευνα για τις καθεξιν αποβολες πχ..... αδεια καποιες μερες περισσοτερο για να μην παω στην δουλεια τις ηθελα σαν τρελη.....

 

Ν 76 σέυχαριστω για τις ευχες σου παρα πολυ...και με ενα λουκουμακι εγω γλυκαιιιιιιιινομαι ουυυυυυυ!!!!!πολυ πολυ!!!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Loukoumaki! , ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΔΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΑΚΟΜΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΑΠ ΤΗ ΜΙΑ ΛΕΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΤΑ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ! ΓΕΝΙΚΑ Κ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΧΑΛΙΑ Κ ΨΥΧΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ!

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Loukoumaki! , ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΑΔΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΑΚΟΜΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΑΠ ΤΗ ΜΙΑ ΛΕΩ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΜΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΤΑ ΑΣΧΗΜΑ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΑΠ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΜΗ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ ΤΑ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ! ΓΕΝΙΚΑ Κ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΧΑΛΙΑ Κ ΨΥΧΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ!

 

Σε νιωθω.....Και ομως με αυτα τα λεφτα καποιες μας ισως να μπορουσαν να κανουν κατι παραπανω...να πανε να το ψαξουν και σε αλλους γιατρους...να κανουν εξετασεις....αλλα το κρατος μας κοιματε τον υπνο του αδικου!!!!!χιλια δυο μπορει να σου γραψω αλλα δεν ειναι της παρουσης....Για ακομα μια φορα καλο κουραγιο....Ξερω οτι τα λογια ειναι ανουσια σε τετοιες περιπτωσεις....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΤΗΝ 23Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ ΛΟΓΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ(ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΑΠΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ) ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΚΟΠΗ ΚΥΗΣΗΣ.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΜΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ.ΑΠ ΤΟ ΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟΝ 5ο ΜΗΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΕ ΑΠΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΙΚΑ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΑΔΕΙΑ Κ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΝ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ΑΛΛΑ ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΣΕ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ,ΦΑΡΜΑΚΑ,ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ,ΜΑΙΕΥΤΡΑ ΠΡΩΙΜΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ Κ ΓΕΝΙΚΑ ΤΑ ΝΟΣΕΙΛΙΑ ΤΟ ΙΚΑ ΔΕΝ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥΣ???:confused:ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ 2500€ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ, ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΙΚΑ???:confused:

ΜΙΑ ΖΩΗ ΔΗΛΑΔΗ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ Κ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΚΑΛΥΠΤΟΙ ΤΕΛΙΚΑ????:confused:

ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΑΓΓΕΛΕ ΜΟΥ!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...