Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

6μηνο και παλι εκγυος


Guest ΜΑΡΤΗΑ

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ 6ΜΗΝΗ ΑΔΕΙΑ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 3/5 ΜΗΝΩΝ.ΣΗΜΕΡΑ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΑΔΕΛΦΑΚΙ.ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΑΛΛΑ Κ ΣΥΧΡΟΝΩΣ ΑΝΧΩΜΕΝΗ.ΕΧΩ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΑΠΟ ΙΚΑ Κ ΟΑΕΔ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ?ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ 6 ΜΗΝΩΝ Κ ΦΕΥΓΩ 7.ΘΑ ΕΧΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ??ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΝ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΕΡΧΕΤΑΙ Κ ΔΕΥΤΕΡΟ...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ.ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΡΑΓΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 6ΜΗΜΗ???Ο ΘΕΟΣ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ Κ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!!

 

ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ!!! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ

ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΣΦΙΞΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ.

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΩΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ ΣΤΟ ΤΑΞΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΠΙΣΗΜΩΣ ΣΤΟ ΙΚΑ- ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΤΟ 6ΜΗΝΟ?

 

ΧΘΕΣ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ... ΤΟΤΕ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΣΤΕ ΤΟ 6ΜΗΝΟ?

 

ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΥΤΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ????

 

ΑΝ ΜΑΘΩ ΝΕΩΤΕΡΑ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ... ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

 

ΚΑΛΟ ΠΡΩΙΝΟ!!! (--- SORRY κορίτσια δεν ήξερα σε ποια θεματική ενότητα ταιριάζει η απορεία μου και την έβαλα σε δύο)

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

MAPTHA με το καλο να ερθει και το 2ο μωρακι σου και ολα να πανε καλα.

Ο εργοδοτης λογικα δεν θα τρελαθει απο τηνχαρα του και θα ειναι δυσκολο για σενα να δειξεις περισσοτερο ζηλο με την κουραση που τραβας. Παιζει βεβαια ρολο αν ειναι μεγαλη η εταιρεια ή εξαρτονται αμεσα απο εσενα και μονο.

 

Οπως και να αντιδρασει σκασιλα σου. Εσυ θα κοιτας να εισαι ηρεμη για το μωρο σου και μην σε νοιαζει τιποτα. Εχεις ενα μωρο στην κοιλια σου και ζεις ενα θαυμα. Αν δεν το καταλαβαινει .......

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να χαρείς το μωράκι σου και φυσικά να προσέχεις για αυτό που έρχεται και άσε να λένε.....

 

Πιστεύω ότι δεν χάνεις τίποτα , εκτός την μουρμούρα του προισταμένου σου.... :wink:

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Κοριτσια Γεια σας,

 

Γεννησα πριν απο 6 μηνες.Πηρα ολα τα επιδοματα του ικα και τις αδειες ακομα και την ισοχρονη απο την εταιρεια που δουλευω.Τωρα βγαινω στην αδεια προστασιας μητροτητας του ΟΑΕΔ.Το θεμα ειναι πως ειμαι παλι εγκυος και οταν θα τελειωνει η 6μηνη αδεια του ΟΑΕΔ και θα γυρναω στη δουλεια μου,αν ολα πανε καλα με την εγκυμοσυνη,θα ξαναβγαινω σε αδεια τοκετου! Οι ερωτησεις μου ειναι οι εξης: 1)Μπορουν να με απολυσουν απο την εταιρεια?2)Δικαιουμε επιδοματα απο το ικα? Διαβασα στο site του ικα πως πρεπει να εχεις συμπληρωμενες 200 εργασιμες εως και δυο χρονια πριν τον τοκετο.Λογικα δικαιουμε επιδοματα.Δεν παιζει ρολο ομως, που απο την πρωτη εως τη δευτερη εγκυμοσυνη δεν θα εχω δουλεψει καθολου παραμονο θα εχω τα ενσημα 3,5 μηνων(της ισοχρονης αδειας).Ελπιζω να μη σας μπερδεψα.Αν καποια μπορει να με βοηθησει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καλησπερα σας.Γνωριζει κανεις αν σε περιπτωση που μεινεις εγκυος στο διαστημα που εχεις την αδεια μητροτητας του οαεδ,δικαιουσαι κανονικα τα επιδοματα του ικα και μετεπειτα παλι την αδεια μητροτητας?Ευχαριστω

MNlPp3.pngqrelp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα γλυκια μου.Με το καλο το μωρακι σου και να σου ζησει το πρωτο.Ειμαι κι εγω στην ιδια θεση με σενα δηλαδη εμεινα κι εγω εγκυος και δεν εχει τελειωσει ακομη η αδεια μου.πηρα τηλεφωνο στο ικα και μου ειπαν οτι δικαιουμαι τα επειδοματα κανονικα εαν εχω τα δυο τελευταια ετη πριν την πιθανη ημερομηνια τοκετου της τωρινης εγκυμοσυνης ενσημα.Ελπιζω να βοηθησα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας!

Ποιος μπωρει να με βοηθησει, γενησα τον Νοεμβριο '08 βρησκομε στην

εξαμηνη (τον Ιουλιο δουλευω παλι) και ειμαι παλι εκγηος.

Δουλευω 3 φορες την εβδομαδα (24 ωρες) και τωρα θελω να μαθω

αν δικοιουμαι παλι τα επιδοματα του ΙΚΑ

και την 6μηνη του ΟΑΕΔ

η χρειαζοντε παλι 200 ενσημα, οσω ειμαι στον ΟΑΕΔ παιρνω ενζημα;

Ευχαριτο εκ του πρωτερου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Στην ίδια ακριβώς θέση είμαι και γω....το εξάμηνό μου τελειώνει 26ιουλιου και ηδη ειμαι εγκυος στον 3ο μηνα....ξέρει κανεις να μας πεί αν δουλεψω για 3-4 μηνες αν θα πάρω κανονικά και πάλι τα επιδόματα απο το ικα και το εξάμηνο απο ΟΑΕΔ?????

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με το καλό να γεννήσετε! Τηλεφώνησα στο ΙΚΑ και ΟΑΕΔ επειδή και εγώ θέλω να κάνω σύντομα 2ο παιδάκι και μου είπαν ότι για να δικαιούμαστε όλες τις παροχές πρέπει να έχουμε 200 ένσημα τα τελευταία 2 χρόνια πρίν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού.

 

Τα ένσημα του ΟΑΕΔ είναι συντάξιμα και δεν μετράνε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

200 ενσημα αφου γεννησαμε και πριν την ΠΗΤ???? ή μετρανε και τα προηγουμενα αφου ο εργοδοτης ειναι ιδιος?

πως να φανταστείς οτι μπορείς να αγαπήσεις τοοοοσο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καταρχην γεια σας!!

Εχω παρει το εξαμηνο και εδω και 1 μηνα σχεδον εχω επιστρεψει στην δουλεια.Ανακαλυψα προσφατα οτι ειμαι εγκυος και φυσικα δεν εχω τα ενσημα για ανναρωτικες αλλα ουτε και για τα επιδοματα.Καπου εδω μεσα διαβασα οτι τα ενσημα του εξαμηνου μετρανε για τα επιδοματα .Ισχυει αυτο βρε κοριτσια ;;;Στον ΟΑΕΔ μου ειπαν οτι μετρανε μονο στην συνταξη.Αν ξερει καποια ας με κατατοπησει και μενα την δολια που κοντευω να τρελαθω με αυτες τις υπηρεσιες που εχω μπλεξει...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΖΟΕGEO.ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Κ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΣΟΥ ΠΑΡΕ ΣΤΟ ΙΚΑ Κ ΡΩΤΑ ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΟΥΝ Κ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΠΡΙΝ ΤΟ ΕΞΑΜΗΝΟ . ΣΤΗΝ ΑΠΟΛΥΣΗ ΜΕΤΡΑΝΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΙΣΩ ΑΦΑΙΡΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ 6 ΑΥΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΕΤΗ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΑ 200 ΕΝΣΗΜΑ.ΜΗΠΩΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Κ ΕΔΩ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΠΗΓΑΙΝΕ ΟΜΩΣ Κ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΕΙΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ.ΠΑΡΕ Κ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ Κ ΡΩΤΑ ΤΟΥΣ ΓΙ΄ΑΥΤΟ. ΤΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ Η ΑΠΟΛΥΣΗ . ΑΡΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Κ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κ γω μια απο τα ιδια αλλα στισ υπηρεσιεσ δεν βρισκω ακρη γεννησα 22 οκτ 2008 η αδεια μου τελειωσε τελοσ ιουνιου κ τωρα ειμαι παλι εγκυοσ ......τι γινετε τελικα με μασ????

η μονη απαντηση που πηρα κ την καταλαβα ειναι οτι τα ενσημα τησ αδειασ ειναι μονο συνταξιμα.....ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ???????????????

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μια απο τα ιδια και χειροτερα γιατι σε ολη την εγκυμοσυνη ημουν με επαπειλουμενη και καπακι πηρα και το εξαμηνο, και μια μερα πριν παω στην δουλεια ανακαλυψα οτι ειμαι εγκυος.Φυσικα δεν δικαιουμαι ανναρωτικη αλλα ουτε και τα επιδοματα εχω μονο 50 ενσημα αφου του εξαμηνου δεν μετρανε. Και εχθες ειχα και λιγο αιμα και δεν ξερω τι να κανω ..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

γεια σας κοριτσια, λοιπον εγω δουλευω σε μια εταιρια απο τις 16-10-06 στις 27-03-08 βγηκα με αδεια ασθενειας λογο επιπλοκων εγκυμοσυνης και πληρονωμουν απο το ικα. μετα πειρα την αδεια του ικα τοκετου-λοχειας, μετα την 6μηνη αδεια μητροτητας και τρεις μηνες αδεια ανεφ αποδοχων απο την δουλεια μου. το προβλημα ειναι οτι τωρα ειμαι παλι εγκυος 6 εβδομαδων και ειδα λιγο αιμα και γιατρος μου μου ζητησε να κατσω σπιτι λογο επιβαρυμενου ιστορικου. αρα εχω να δουλεψω απο της 27-03-08 θα πληρονομαι απο το ικα και παλι? θα εχω τα επιδοαματα απο το ικα και τον οαεδ? την 6μηνη αδεια???? χρειαζομαι βοηθεια αν ξερει καποια ας βοηθησει

mamax4

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια, λοιπον εγω δουλευω σε μια εταιρια απο τις 16-10-06 στις 27-03-08 βγηκα με αδεια ασθενειας λογο επιπλοκων εγκυμοσυνης και πληρονωμουν απο το ικα. μετα πειρα την αδεια του ικα τοκετου-λοχειας, μετα την 6μηνη αδεια μητροτητας και τρεις μηνες αδεια ανεφ αποδοχων απο την δουλεια μου. το προβλημα ειναι οτι τωρα ειμαι παλι εγκυος 6 εβδομαδων και ειδα λιγο αιμα και γιατρος μου μου ζητησε να κατσω σπιτι λογο επιβαρυμενου ιστορικου. αρα εχω να δουλεψω απο της 27-03-08 θα πληρονομαι απο το ικα και παλι? θα εχω τα επιδοαματα απο το ικα και τον οαεδ? την 6μηνη αδεια???? τι γινεται με τα 200 ενσημα? χρειαζομαι βοηθεια αν ξερει καποια ας βοηθησει

mamax4

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ....ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΣΧΕΔΟΝ 8 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΜΗΝΑΣ ΤΟΥ 6ΜΗΝΟΥ ΟΑΕΔ, ΚΑΝΟΝΙΚΑ 1 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΦΟΣΟΝ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ 2ο ...ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΑ ΜΑΣΗΣΑΝ ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΦΤΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΝ ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ ΚΑΤΙ. ΣΤΟ ΙΚΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ 200 ΕΝΣΗΜΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟΚΕΤΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΤΟΥ 6ΜΗΝΟΥ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΝΤΑΙ...ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΑ ΜΑΖΕΥΩ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΘΑ ΔΟΥΜΕ...ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΑ!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δουλευες σε ολη την εγκυμοσυνη τοτε λογικα τα εχεις τα ενσημα και τα δικαιουσε ολα .Αν θελεις πανε μια βολτα στο ΙΚΑ και μετρα τα ενσημα σου για να εισαι καλυμενη.Αν τα εχεις θα δικαιουσε και το εξαμηνο ξανα .Εγω ειμαι στην ιδια φαση δηλ. ξανα εγκυος μετα απο εξαμηνο με την διαφορα οτι στην πρωτη εγκυμοσυνη ημουν με επαπειλουμενη σε ολη την εγκυμοσυνη ,και ετσι δεν τα εχω τα ενσημα και δεν μπορω τωρα να παρω ουτε μια μερα αναρρωτικη.Αστα να πανε!!Πρεπει να δουλεψω μεχρι τον εβδομο για να τα μαζεψω και αυτο γιατι θελω το εξαμηνο παλι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

και τελικα τι ισχυει ρε παιδια????

 

αλλοι λενε οτι ειναι συνταξιμα και αλλοι οτι μετρανε τα ενσημα ...

 

θα μαθουμε επιτελους?????

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Ποιος μπωρει να με βοηθησει, γενησα τον Νοεμβριο '08 βρησκομε στην

εξαμηνη (τον Ιουλιο δουλευω παλι) και ειμαι παλι εκγηος.

Δουλευω 3 φορες την εβδομαδα (24 ωρες) και τωρα θελω να μαθω

αν δικοιουμαι παλι τα επιδοματα του ΙΚΑ

και την 6μηνη του ΟΑΕΔ

η χρειαζοντε παλι 200 ενσημα, οσω ειμαι στον ΟΑΕΔ παιρνω ενζημα;

Ευχαριτο εκ του πρωτερου.

 

πως γινεται να γεννησε 11/2008 και να βρισκεσαι στην εξαμηνη τωρα? μηπως γεννησες το 2009?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με το καλό να γεννήσετε! Τηλεφώνησα στο ΙΚΑ και ΟΑΕΔ επειδή και εγώ θέλω να κάνω σύντομα 2ο παιδάκι και μου είπαν ότι για να δικαιούμαστε όλες τις παροχές πρέπει να έχουμε 200 ένσημα τα τελευταία 2 χρόνια πρίν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού.

 

Τα ένσημα του ΟΑΕΔ είναι συντάξιμα και δεν μετράνε.

ακριβως αυτο ισχυει!!! τα δυο χρονια τα υπολογιζεις απο την νεα πιθανη ημερομηνια και πισω και δεν υπολολογιζει το 6 μηνο του ΟΑΕΔ

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την βοήθειά σας, αν γνωρίζετε.

Είμαι εργαζόμενη σε ιδ. εταιρία από τις 10/10/2005. Σταμάτησα με επαπειλούμενη εγκυμοσύνη στις 10/03/09, δεν επέστρεψα καθόλου στην δουλειά και γέννησα στις 31/10/09. Η άδεια λοχείας μου τελειώσε στις 1/1/10 και τώρα κάνω χρήση του εξαμήνου. Μετά θα πάρω κάποιες μέρες άδεια που μου περίσσεψαν από πέρυσι και σχεδόν όλη την φετινή και θα επιστρέψω 1 βδομάδα πριν τον Σεπτέμβρη.

Σε περίπτωση νέας εγκυμοσύνης το καλοκαίρι, θα δικαιούμαι όλα τα επιδόματα και τις παροχές (+ το 6μηνο), αν καθήσω πάλι με επαπειλούμενη ή θα μου λείπουν ένσημα; Με δεδομένο ότι στην αναρρωτική άδεια δεν μπαίνουν ένσημα, απ'όσο γνωρίζω.... Με το εξάμηνο και με την άδεια κυοφορείας-λοχείας τι γίνεται; Παίρνουμε ένσημα; Ρωτάω για να ξέρω να προγραμματίσω. Γιατί ξέρω εκ των προτέρων ότι θα πρέπει να κάτσω με επαπειλούμενη.

Ευχαριστώ!

vxB0.jpgAL6kp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΤΩΡΑ προγραμματιζεις 2 εγκυμοσυνη και αδειες επαπειλουμενες και 10002 αλλα?

μετα φταινε οι κακοι οι εργοδοτες...

ευχομαι να σου πανε ολα καλα και να ερθουν ολα ετσι οπως τα προγραμματιζεις...

εγω και τα στα δυο μου τα παιδια εμεινα ως την τελέυταια μερα στη δουλεια χωρις να λειψω ουτε μια και ας ειχα δυσκολες εγκυμοσυνες....

και ειμαι και ΑΦΕΝΤΙΚΟ!!!!ΤΡΟΜΑΡΑ Μ0Υ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...