Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Αν και βραχνό το παλικάρι μου, το ζυμαράκι, χθες μίλησε!!!

 

Όχι, δεν πιάσαμε κουβεντούλα, αλλά όλη την ημέρα έλεγε μπα, μπα, μπα, μπα.

 

Το βλέπω, και εδώ η πρωτη λέξη θα είναι "μπαμπά"!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω Μίκα και ο δικός μου ο μικρός 6 μηνών είπε μπα-μπα-μπα και ακόμα αυτό λέει + μα-μα-μα και μπα! (τις σφαίρες δλδ μπάλες, πορτοκάλια, μπαλόνια). Και είναι 15 μηνών.

Οι παιδίατροι δίνουν περιθώριο έως τα δύο... Καταλαβαίνει τα πάντα μα τα πάντα αλλά ... μούγκα. Μουκρίζει για ότι θέλει. Η μεγάλη του αδελφή στην ηλικία του τραγουδούσε παιδικά τραγουδάκια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι καθόλου πότε ξεκίνησε να μιλάει ο μεγάλος. Και να φανταστείτε, έλεγα πως δεν θα ξεχάσω τίποτα.:oops: Και πόσος καιρός πέρασε; Ούτε 1,5 χρόνος.

 

Είναι πολύ αστείο τώρα που ο μεγάλος τον κοροϊδεύει γιατί δεν μπορεί να μιλήσει! :D

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σε απογοητεύσω Μίκα και ο δικός μου ο μικρός 6 μηνών είπε μπα-μπα-μπα και ακόμα αυτό λέει + μα-μα-μα και μπα! (τις σφαίρες δλδ μπάλες, πορτοκάλια, μπαλόνια). Και είναι 15 μηνών.

Οι παιδίατροι δίνουν περιθώριο έως τα δύο... Καταλαβαίνει τα πάντα μα τα πάντα αλλά ... μούγκα. Μουκρίζει για ότι θέλει. Η μεγάλη του αδελφή στην ηλικία του τραγουδούσε παιδικά τραγουδάκια.

 

Χαχαχαχαχα και εμένα η κορούλα μου μόλις 6 μηνών εχθές είπε για πρώτη φορά μπα-μπά και τις δύο τις συλλαβές μαζί μάλιστα και πάθαμε πλάκα!!!Βέβαια της το λέγαμε συνέχεια εμείς εδώ και πολύ καιρό και εχθές μας το είπε μόνη της και δεν σταματούσε,αφού την γράψαμε και με την κάμερα(ψωνάρες χαχαχαχαχαχ!!!!)

[link=/][image noborder]/cache/7c9e28bff8.png[/image][/link]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...