Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΙΑΤΡΕΙΑ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΙΣΧΥΩΝ


Recommended Posts

Γειά σας..

 

Θα ήθελα τα φώτα σας...προσπάθησα να κλείσω ραντεβού στο Αγλαία Κυριακού για να κάνει η μικρή μου υπέρηχο ισχύων αλλά δεν το σηκώνει κανείς.Στην γραμματεία μου λένε κάθε φορά το ίδιο πράγμα."Δοκιμάστε αύριο".Αυτό πάει εδώ και 10 μέρες.Επομένως είμαι σίγουρη πως μας κοροιδεύουν και πως καλύτερα είναι να κινηθούμε ιδιωτικά.

 

Δεν έχω ιδέα που γίνεται αυτή η εξέταση.Θυμάμαι πως παλιότερα, πολλές απο σας, είχαν αναφερθεί σε ιδιωτικές κλινικές, με κόστος απο 15(!) μέχρι 100 ευρώ.Εμείς μένουμε Κεραμεικό αλλά δεν μας περιορίζει η περιοχή.

 

Αν μπορείτε στείλτε τηλέφωνα, διευθύνσεις ..οτι έχετε τέλος παντων..και αν θυμάστε τιμούλα..θα βοηθήσετε.

 

Να στε καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο γιατρός που εμπιστεύονται όλοι οι παιδίατροι από ότι εχω καταλάβει ειναι ο Παπανικολάου στη Βεντήρη 7 στο Χίλτον (εμεις εκεί κάναμε άλλους υπερήχους ΄νεφρά+ορχεις - 150€) αλλά οι χρόνοι αναμονής μπορεί να φτάσουν και τους 2 μηνες ή πας εκει ως έκτακτο και περιμένεις.

Τον υπέρηχο ισχύων κάναμε στη Βιοιατρική Αμπελοκήπων (η μόνη Βιοιατρική που έχει παιδοακτινολόγο) κόστος 70€.

Γιατί όμως θα κάνετε υπέρηχο ισχύων τώρα? Η γιατρός μου ειχε πει ότι αν διαπιστωθούν σφιχτά ισχύα τους βάζουν 2πλο παμπερς για κάποιους μήνες αλλά μέχρι τον 3ο πρέπει να έχεις ξεκινήσει τη διαδικασία. Εκτός αν έχετε κα΄τι άλλο. Sorry κιολας.

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός που εμπιστεύονται όλοι οι παιδίατροι από ότι εχω καταλάβει ειναι ο Παπανικολάου στη Βεντήρη 7 στο Χίλτον (εμεις εκεί κάναμε άλλους υπερήχους ΄νεφρά+ορχεις - 150€) αλλά οι χρόνοι αναμονής μπορεί να φτάσουν και τους 2 μηνες ή πας εκει ως έκτακτο και περιμένεις.

Τον υπέρηχο ισχύων κάναμε στη Βιοιατρική Αμπελοκήπων (η μόνη Βιοιατρική που έχει παιδοακτινολόγο) κόστος 70€.

Γιατί όμως θα κάνετε υπέρηχο ισχύων τώρα? Η γιατρός μου ειχε πει ότι αν διαπιστωθούν σφιχτά ισχύα τους βάζουν 2πλο παμπερς για κάποιους μήνες αλλά μέχρι τον 3ο πρέπει να έχεις ξεκινήσει τη διαδικασία. Εκτός αν έχετε κα΄τι άλλο. Sorry κιολας.

s-age.pngs-age.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς υπέρηχο κάναμε στο Αγία Σοφία με έναν φοβερό γιατρό από τους καλύτερους στο είδος του χωρίς να πληρώσουμε τίποτα, αν σε ενδιαφέρει στείλε μου μπ να σου στείλω τα στοιχεία του.

glitterfy071816980D37.gif 767d1f5390.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς υπέρηχο κάναμε στο Αγία Σοφία με έναν φοβερό γιατρό από τους καλύτερους στο είδος του χωρίς να πληρώσουμε τίποτα, αν σε ενδιαφέρει στείλε μου μπ να σου στείλω τα στοιχεία του.

 

Στο Αγ.Σοφία, μου είπαν οτι δεν κάνουν εκεί τέτοια εξέταση! :shock:

 

Της έβαζα απο 2 μηνών 2πλη πάνα και η χαζή θέωρησα οτι είχαν φτιάξει τα ισχία, γιατί είχε πολύ καλά ανοίγματα.Δεν ήξερα, οτι τα γόνατα πρέπει να ακουμπάνε κάτω.

 

Άλλαξα παιδίατρο και μου το ανέφερε.Στείλε μου στοιχεία σε παρακαλώ.Να σαι καλά! :wink:

 

Αν κάποια ξέρει και κανένα ιδιωτικό , να κάνουμε σύγκριση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Της έβαζα απο 2 μηνών 2πλη πάνα και η χαζή θέωρησα οτι είχαν φτιάξει τα ισχία, γιατί είχε πολύ καλά ανοίγματα.Δεν ήξερα, οτι τα γόνατα πρέπει να ακουμπάνε κάτω.

 

τι εννοείς με το "τα γόνατα πρέπει να ακουμπάνε κάτω"? μπορεις σε παρακαλω να γίνεις πιο σαφής γιατί και εμείς εχουμε το ίδιο θέμα?

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...