Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΔΕΙΑ! (ΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΡΑΜΕ?)


Recommended Posts

Αν δεν κάνω λάθος η άδεια είναι 56 μέρες κυοφορίας και 63 μέρες λοχείας. Αν δουλεύεις 5νθημερο η άδεια μετριέται με εργάσιμες??? Η ΠΗΤ μετριέται ή όχι??

Θέλω να δώ πότε πρέπει να πάρω άδεια και πότε πρέπει να γυρίσω στη δουλειά..

Αν κάποια γνωρίζει θα χαρώ πολύ να μου απαντήσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόν, Έκανα λάθος δεν μετράνε οι εργάσιμες μετράνε όλες και αποτι το υπολόγισα βγαίνεις σε άδεια 11 -12 /02 και επιστρέφεις 11/05

Sorry που στο χάλασα, αλλά γράφω γρήγορα γιστι έχω πολύ δουλειά και δεν το σκέφτηκα σωστά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω πιθανή ΠΗΤ 9/4/09, πότε ξεκινά η άδεια μου 23/1/09????

ή μετράω λάθος???

 

Ημερολογιακές μέρες οι άδειες λοχείας και κύησης,όχι εργάσιμες.Θα θέλαμε που λένε...αλλά δυστυχώς.

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Nai πέρνω άδει γύρω στις 12/02/2009 και επιστρέφω περίπου 11/06/2009!

Ευχαριστώ για τη βοήθεια..μα και εμένα κάτι δεν μου πήγαινε καλά στο εργάσιμο...ήταν πάρα πολυ καλό για να είναι αληθινο!

 

Χιλιά Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

γεια σας....θα μπορεσετε να με βοηθησετε ;

 

δουλευω με κυλιομενο ωραριο και δεν εχω σαβ/κα....δηλαδη τα ρεπο μου ειναι καπως ετσι....:

 

ρεπο τρ-τετ ...δουλεια 6ημερο ....

 

ρεπο τετ-πεμ ...δουλεια 6ημερο ....

 

ρεπο πεμ - παρ ....δουλεια 6ημερο....

 

ρεπο παρ-σαβ ...δουλεια 6ημερο.... ΚΑΙ

 

σαβ - κυρ - δευ ....δουλεια 5ημερο....

 

κυρ - δευ - τρ....δουλεια 6ημερο....και

 

φτου και απο την αρχη .....ρεπο τρ- τετ ....

 

με αλλα λογια καθε 6 μερες εργασιας παιρνω 2ημερο ρεπο....και καποια στιγμη εχω 2 τριημερα που αναμεσα τους δουλευω 5 μερες.

 

ΑΠΟΡΙΑ - μπορει να ειναι και χαζη αλλα ...αλλα την εχω αυτην την απορια .... οταν λενε οτι πριν απο την πιθανη ημερομηνια τοκετου ( ΠΗΤ ) σταματας απο την εργασια για 53 μερες ...εννοουν τις εργασιμες η και τα ρεπο ;;;;

 

- 53 μερες ΧΩΡΙΣ τα ρεπο σημαινει οτι σταματαω την εργασια μου στις 24 Φεβρουαριου για να γεννησω στις 10 Μαιου

 

- 53 μερες ΜΕ τα ρεπο σημαινει οτι σταματαω την εργασια μου στις 15 Μαρτιου ( και μαλιστα ειναι μερα ρεπο μου )

 

με συμφερει η πρωτη περιπτωση.

 

γνωριζει καποιος να μου πει ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...