Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανάπτυξη μαστικού αδένα


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.Μολις γυρισα απο τον παιδιατρο,ειχα παει το κοριτσακι μου το οποιο ειναι 9 μηνων,για το εμβολιο του και ο παιδιατρος μου ειπε να παω σε πυρινικο γιατρο να κανω εξετασεις στο κοριτσακι μου διοτι εχει αναπτυξη μαστικου αδενα,δηλαδη το στηθος της ειναι ανεπτυγμενο,οχι απο το παχος,μιλαμε απο μεσα απο τον αδενα,οπως σε ενα κοριτσακι στην πρωιμη εφηβεια,Αυτο μπορει να σημαινει θυροειδη,αλλο ορμονολογικο προβλημα η και τιποτα.Μηπως,αν και δεν το ευχομαι σε κανεναν,γνωριζει καποιος κατι επ'αυτου γιατι θα τρελαθω.Ευχαριστω εκ των προτερων.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα η μικρούλα μου είχε και συνεχίζει να έχει λίγο πρησμένο στήθος και προχτές ανακαλύψαμε ότι έχει και υπερτροφία στο έσω χείλος στο νινάκι της.

Η παιδίατρος και η παιδοχειρούργος που την είδε μου είπαν ότι είναι ορμονικά αλλά τα αξιολογούν μετά τον 1ο χρόνο γιατί τότε στρώνουν οι ορμόνες τους ή και λίγο αργότερα. Στην πλειοψηφία των περιπτώσεων δεν είναι τίποτα.

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μην ειναι τιποτα για τα κοριτσια μας,ζαλαδα με εχει πιασει,θα τρελαθω :!: .Να σου ζησει,ειναι πραγματικα πανεμορφη.Σ'ευχαριστω που απαντησες.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

 

αντίστοιχο θέμα υπάρχει επίσης και εδω:

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=11007&postdays=0&postorder=asc&start=0

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά! Και εγώ έχω ανησυχία αλλά περιμένω. Να χαίρεσαι κι εσύ το κοριτσάκι σου και εύχομαι να μην έχουν τίποτα. Πάντως απ'ότι μου είπαν και οι δυο γατροί είναι πολύ συχνό και σχεδόν ποτέ δεν είναι κάτι και αυτό κάπως με καθησυχάζει...

DoUwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα,κ.Moderator.Ειμαι σιγουρη πως οταν ηρεμησω και διαβασω το θεμα που μου προτεινατε,θα συλλεξω χρησιμες πληροφοριες,Τωρα,που ειμαι ετοιμη να παθω υστερια θα ηθελα να μου απαντησουν κανα δυο χριστιανοι που γνωριζουν,τι πως,που,γιατι απο την μια σελιδα που διαβασα απο το θεμα που μου προτεινατε οι πιο πολλες απαντησεις ηταν απαντησεις μεταξυ φιλων που δινουν κουραγιο και πολυ καλα κανουν,τοσο καιρο επικοινωνουν μεταξυ τους,παρα πραγματικες εμπειρες.Θα μου κανετε αυτη την χαρη,γιατι δεν μπορω να βρω ΤΙΠΟΤΕ στο internet :?: .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :!: .

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

αυτο το προβλημα εμαθα προσφατα το ειχε και η αδερφη μου σα παιδι (λεπτομεριες δεν ξερω) ...το μελος jean στο λινκ που σου εδωσαν ειναι στην διαδηκασια εξετασεων... διαβασε το ! θα δεις και θα καταλαβεις τι συμβαινει .... και βρε παιδι μου ...και να σε πιασει αμοκ καρδια μου τι θα καταφερεις? ηρεμησε διαβασε μελετησε χαλαρωσε !

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,Αρια.Χαλια τα νευρα μου,χαλια.Μα τοσο μικρα παιδακια να παθαινουν τετοια.Γιατι,γμτ :?: .

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπητή φίλη... Πάντως αν σε ηρεμεί, όταν ήμουν κι εγώ νινάκι (τώρα είμαι 29) το είχε κι εγώ αυτό το "πρόβλημα" και απλά με λίγο depon που σύστησε η παιδίατρος τότε στην μάνα μου υποχώρησε το "πρήξιμο". Ισως υποδηλώνει και κάποια "πρόωρη-γρήγορη" ανάπτυξη... Εμένα περίοδος μου ήρθε την τελευταία εβδομάδα της Πέμπτης Δημοτικού και όλο μου σχεδόν το ύψος (τώρα είμαι 1,73) το είχα πάρει μέχρι την Εκτη.... :shock:

Πάντως μην αγχώνεσαι και δυστυχώς υπάρχουν μερικοί παιδίατροι -οι οποίοι αν και είναι εξαίρετοι επιστήμονες- δεν σκαμπάζουν τίποτα απο ψυχολογία και ρίχνουν κάτι βόμβες κι όποιον πάρει ο χάρος.... Αφού τρέξεις σαν τρελός και κάνεις οοοοοοοολες τις εξετάσεις στο έρμο το μωρό και τελικά βγεί (είμαι απολύτος σίγουρη) ότι δεν έχει τίποτα, θα πεί "το ήξερα οτι δεν έχει τίποτα αλλά ήθελα να είμαι 1000% σίγουρος/η"

 

Γι'αυτο άλλαξα και την 1η παιδίατρο της κόρης μου.... Είχα αρωστήσει με οξεία αμυγδαλίτιδα -Ιούλη μήνα κι εγώ να χτυπάω 40αρια πυρετό- και λογικά κόλλησα και την 3μηνών κόρη μου.... Την πάω στην παιδίατρο και αρχίζει.... "πρέπει να την πας επειγόντως για εξετάσεις/καλιέργιες κλπ" "να κοιτάς για αιμοραγικά εξανθήματα και άλλες βλακείες" γιατί "μπορεί να έχει μηνιγγιτιδόκοκκο, πνευμονιόκοκκο και άλλα σε ...κοκκο"

Τι να πω έπαθα όχι ΑΜΟΚ... πέθανα και ξαναγύρισα.... Αφού έκανα όλες τις εξετάσεις στη μικρή (τσάμπα εντελώς το ταλαιπώρησα το μωρό αφού σε άλλη παιδίατρο που το πήγα αμέσως μου είπε η γυναίκα οτι το παιδί το κόλλησα εγώ.... :( ) άλλαξα και οριστικά την παιδίατρο!!

 

Τώρα που μένω Καλλιθέα έχω μια εκπληκτική την οποία και η κόρη μου λατρεύει!!! Αφού με ρωτάει πότε θα ξαναπαμε :cool:

 

Σόρυ που ξέφυγα λίγο απο το θέμα αλλά ήθελα να σου δώσω να καταλάβεις οτι δεν πρέπει να ανησυχείς τοοοοοοσο (πίστεψέ το ίδιο έκανα) με κάποιες κουβέντες μερικων γιατρών (όποια ειδικότητα και να έχουν)

 

Ευχομαι να πάνε όλα καλά και να δεις που τσάμπα σε άγχωσε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,Demi μου και σ'ευχαριστω που μου απαντησες.Οχι,ο γιατρος ειναι παρα πολυ καλος,ειναι ο παιδιατρος του συζυγου μου οταν ηταν μωρο.Σ'ευχαριστω για τις ευχες και το κουραγιο που μου δινεις,απο χθες βριζω και χτυπιεμαι που ειναι Σαβ/κο και δεν μπορω να την παω για εξετασεις.Ασε την ταλαιπωρια που θα περασει η δολια,το τοπικ που μου προτεινε ο moderator χθες,διαβασα τι περασε αυτο το κοριτσακι και αυτη η κατακαημενη η μανα.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστω,κουκλα μου,να'σαι παντα καλα.

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,κ.Moderator.Ειμαι σιγουρη πως οταν ηρεμησω και διαβασω το θεμα που μου προτεινατε,θα συλλεξω χρησιμες πληροφοριες,Τωρα,που ειμαι ετοιμη να παθω υστερια θα ηθελα να μου απαντησουν κανα δυο χριστιανοι που γνωριζουν,τι πως,που,γιατι απο την μια σελιδα που διαβασα απο το θεμα που μου προτεινατε οι πιο πολλες απαντησεις ηταν απαντησεις μεταξυ φιλων που δινουν κουραγιο και πολυ καλα κανουν,τοσο καιρο επικοινωνουν μεταξυ τους,παρα πραγματικες εμπειρες.Θα μου κανετε αυτη την χαρη,γιατι δεν μπορω να βρω ΤΙΠΟΤΕ στο internet :?: .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :!: .

έχεις τα χίλια δίκια να είσαι φρικαρισμένη!

πιστευώ όμως πως αν κάνεις παράθεση του θέματός σου στο άλλο τόπικ... τουλάχιστον η jean (που η κορούλα της αντιμετωπίζει ανάλογο προβληματάκι) κάτι θα έχει να σου πει σχετικα :roll: χωρίς να χρειαστεί να διαβάσεις όλες μας τις απαντήσεις!

 

εύχομαι να μην είναι τίποτε και να έχετε καλό τέλος στην ανησυχία σας!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

βρε κριστιανα μην αγχώνεσαι τσάμπα, κι εγώ σε φάση εξετάσεων είμαι για την μεγάλη μου (να δω πότε θα πάμε)ήμουν κι εγώ στο χάλι που είσαι κι εσύ τώρα είχα πεθάνει και κόντεψα να αποβάλλω όταν το έμαθα.

ΑΛΛΑ πήγα σε μια καθηγήτρια αναπτυξιολόγο σε νοσοκομείο και μόλις είδε το παιδί είπε να μην ανησυχώ και οτι ένα στήθος πρησμένο απο μόνο του δε λέει κάτι και οτι μπορεί να είναι πρώιμη θηλαρχή και οτι ακόμη κι αν είναι δεν υπάρχει πρόβλημα διότι διορθώνεται 1ΟΟ%

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...