Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ?Μαστρομηνά, Πάντο,Γιαννακόδημο και Αρκουλή (ΜΙΤΩΣΙΣ).


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα,

 

επειδή φτάνουν τα Χριστούγεννα και μωρό δεν βλέπω :roll: , σκέφτομαι να αρχίσουμε τα ραντεβού με τον άντρα μου σε γιατρούς για να προχωρήσουμε σε εξωσωματική :roll:

Έχω υπόψιν μου τους: Μαστρομηνά, Πάντο,Γιαννακόδημο και Αρκουλή (ΜΙΤΩΣΙΣ). Εάν έχετε εμπειρία ή γνώμη θα με βοηθούσατε πολύ :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σου προτείνω Γιαννακόδημο με χίλια!!!Εχει επιτυχίες 99% και δεν σε αγχώνει.Είναι λίγο απρόσιτος στην αρχή αλλά είναι άψογος στην δουλειά του.Πριν πας σε εξοσωματική προσπάθησε με σπερματεγχυση.Εγώ πέτυχα με την δέυτερη και σε πολυ μικρό διάστημα.Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

 

Θα σου πρότεινα και τον κ. Αθανασίου Βασίλειο. Πολλές γνωστές μου τον είχαν ως γιατρό, αφού είχαν αποτυχημένες προσπάθειες με άλλους, και τα καταφέραν με αυτόν. Είναι και δικός μου γιατρός, βέβαια εγώ δεν τον χρειάστηκα για εξωσωματική. Έχει και δικό του κέντρο, οπότε αν θές κοίτα και αυτόν.

Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα,

 

επειδή φτάνουν τα Χριστούγεννα και μωρό δεν βλέπω :roll: , σκέφτομαι να αρχίσουμε τα ραντεβού με τον άντρα μου σε γιατρούς για να προχωρήσουμε σε εξωσωματική :roll:

Έχω υπόψιν μου τους: Μαστρομηνά, Πάντο,Γιαννακόδημο και Αρκουλή (ΜΙΤΩΣΙΣ). Εάν έχετε εμπειρία ή γνώμη θα με βοηθούσατε πολύ :lol::lol::lol:

 

Καλημέρα PAVIVI μου. Εγώ ξέρω τον Μαστρομηνά (έκανε η κουμπάρα μου μετά από 3 αποτυχίες και απέκτησε τις διδυμούλες της). Επίσης, μια φίλη μου έκανε πρόσφατα στον Πάντο. Τον Μαστρομηνά τον επισκέφτηκα κι εγώ όταν ψαχνόμουν, είναι καταπληκτικός γιατί σε αντιμετωπίζει πολύ ανθρώπινα. Καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις :D

Qep5p3.pngrWtbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα ο γιατρος μου,ο οποιος ειναι στο Μητερα,μου ειχε προτεινει ή τον Παντο ή τον Γατο.

Πιο πολυ εκλεινε προς τον Παντο.

Δεν προχωρησα ομως καπου για να σου πω εμπειρια γιατι εμεινα εγκυος δυο μηνες πριν απο την εξωσωματικη φυσιολογικα.

FWusp3.png
Link to comment
Share on other sites

ξερω οτι ο παντος και ο μαστρομηνας δεν αναλλαμβανουν οι ιδιοι τα ζευγαρια αλλα οι ομαδες τος.τους αλλους δεν τους ξερω καθολου

μια φιλη μου εκανε στον παντο και εμεινε εγκυος με την πρωτη.

εγω επειδη ειμαι θεσσαλονικη εκανα στον πραπα ο οποιος σε αναλαμβανει προσωπικα εμεινα 100% ευχαριστημενη και εμεινα εγκυος και με την πρωτη!!!

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

δεν ισχυει ΚΑΘΟΥΛΟΥ οτι δεν σε αναλαμβανει ο μαστρομηνας! και τις δυο φορες ηταν συνεχεια κοντα μας, και στην δευτερη εξωσωματικη που εκανα, ειχα και μια κυστη, μου την αφαιρεσε με κανονικη επεμβαση, και μαλιστα Δεν με χρεωσε! χρεωσε τα ιδια χρηματα με την πρωτη εξωσωματικη, και εμεινα και εγκυος στις διδυμες κορες μου! αυτα, για να μην λεγονται ανακριβιες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πρώτη εξωσωματική την έκανα στον Μαστρομηνά και τον είδα 4 φορές -στο πρώτο ραντεβού, ωοληψία, εμβρυομεταφορά και στο τελευταίο για να μας ενημερώσει γιατί απέτυχε. Κάθε δύο μέρες στις εξετάσεις και στον υπέρηχο έβλεπα και κάποιον διαφορετικό από την ομάδα του. Ενημέρωση από τον ίδιο είχαμε μόνο στο πρώτο και στο τελευταίο ραντεβού.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δυο γιατροί με το όνομα Πάντος, ο Αναστάσιος (ο γιατρός μου) και ο Κων/νος. Και οι δύο στο ΜΗΤΕΡΑ,και οι δύο κάνουν εξίσου επιτυχημένες εξωσωματικές και θεωρούνται κορυφή. Εγώ ευτυχώς δεν έφθασα στην εξωσωματική τη γλύτωσα μετα από αρκετό καιρό προσπαθειών. Για τον Πάντο έχω να σου πω τα καλύτερα μιας και είχα κύηση πολύ υψηλού κινδύνου. Εννοείται ότι ο ίδιος σε αναλαμβάνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

τον Αθανασίου τον γνωρίζω και εγώ...ο Αθανασίου είναι αλήθεια ότι είναι πάρα πολύ καλός τόσο ως γυναικολόγος όσο και σαν άνθρωπος και έχει πιο οικογενειακό περιβάλλον στο Κέντρο του...το θέμα είναι να μπορείς να δέσεις και με τον ιατρό που επιλέγεις ανεξάρτητα απο τα ποσοστά επιτυγχίας του..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μαριαλίνα τώρα είδα μετά από τόσο καιρό το μήνυμα σου... Σε ευχαριστώ που απάντησες. Νόμιζα δεν τον ήξερε κανείς. Εγώ τελικά τον άλλαξα. Έχασα ένα χρόνο μαζί του. Τίποτα άλλο δεν λέω, γιατί δεν θέλω να τα θυμάμαι, τα υπόλοιπα ανήκουν στην ιστορία. Τώρα είμαι στον Πάντο και ετοιμάζομαι για την δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής...

Link to comment
Share on other sites

Μαριαλίνα τώρα είδα μετά από τόσο καιρό το μήνυμα σου... Σε ευχαριστώ που απάντησες. Νόμιζα δεν τον ήξερε κανείς. Εγώ τελικά τον άλλαξα. Έχασα ένα χρόνο μαζί του. Τίποτα άλλο δεν λέω, γιατί δεν θέλω να τα θυμάμαι, τα υπόλοιπα ανήκουν στην ιστορία. Τώρα είμαι στον Πάντο και ετοιμάζομαι για την δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής...

 

Σου ευχομαι καλή επιτυχία. Τώρα είδα τα μνμ σας. Από τον Ονζε έχω την ίδια εμπειρία με την Μαριαλίνα από το ΙΚΑ στο Μαρούσι, και δεν ξαναέκλεισα ραντεβού με αυτόν. Αγενέστατος και καθόλου εξυπηρετικός, λες και του ζήταγα δανεικά, λες και δεν τον πληρώνω στην τελική (έμμεσα). Τώρα ένας τέτοιος κακός άνθρωπος δε κέρδίζει γενικά την εμπιστοσύνη σαν γιατρός.

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΔΑΓΚΩΤΟ! Όσον αφορά για καλούς, πολύ καλούς γυναικολόγους, ανθρώπους (και στις εξωσωματικές απ΄ότι διαπίστωσα). Δεν έκανα εγώ αλλά τελικά ήμουν η μόνη που δεν είχα κάνει απ΄ότι κατάλαβα στο ιατρείο του, μέχρι που έννιωθα και άσχημα!

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον Γιαννακοδημο μιλάτε-μηπως υπάρχει και αλλος-

Ο Γιαννακοδημος που ξεγεναει στο Ελενα-εκει εκανα το 1ο μου γιο με αυτο τον γιατρό...αν μιλάτε για αυτό...δεν ειναι πιά στην ζωή...:cry:

Εκανε με μεγάλη επιτυχία εξωσωματικές...συνεργαζοταν και με κεντρο (ιδιωτικο σε εξωσωματικες...)

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ13 πηγαίνεις ακόμη..? εγώ σήμερα έχω πάλι ραντεβου..συμφωνώ και επαυξάνω ότι είναι ΑΠΙΙΙΙΣΤΕΥΤΟΣ άνθρωπος!!!

 

Δεν έχω ξαναπάει για θέματα ρουτίνας (ΠΑΠ π.χ) λόγω της μεγάλης αναμονής. Πάω σε μια γυναίκα συμβεβλημένη με το ταμείο μου και δεν πληρώνω κιόλας. Εχω καθυστέρηση αυτές τις μέρες αλλα ελπίζω να αδιαθετήσω και να μη χρειαστώ τον Αθανασίου!

Καλή επιτυχία στο ραντεβου σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γεια σας! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και θα ήθελα την άποψή σας για τον Πάντο Αναστάσιο.Μου τον σύστησαν ως πολύ καλό και θα ήθελα να ακούσω και την άποψη όποιας κοπέλας τον είχε ή τον έχει γυναικολόγο.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:D

Mdvgp2.png

 

I00Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Γεια σας! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και θα ήθελα την άποψή σας για τον Πάντο Αναστάσιο.Μου τον σύστησαν ως πολύ καλό και θα ήθελα να ακούσω και την άποψη όποιας κοπέλας τον είχε ή τον έχει γυναικολόγο.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:D

 

Είναι γιατρός της αδερφής μου εδώ και 18 χρόνια και δικός μου εδώ και 10 χρόνια!!! Πρίν 30 μέρες έφερε στον κόσμο και τον γιό μου!!! Είναι μοναδικός!!! Άνθρωπος και επιστήμονας! Κάνει πάντα όλες τις έξετάσεις για να έχει το κεφάλι του ήσυχο... και αν και οι τιμές του είναι λίγο τσιμπιμένες... σίγουρα θα είναι το τελευταίο που θα σκέφτεσαι!!! :D

MMEcp3.pngNQasp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Είναι γιατρός της αδερφής μου εδώ και 18 χρόνια και δικός μου εδώ και 10 χρόνια!!! Πρίν 30 μέρες έφερε στον κόσμο και τον γιό μου!!! Είναι μοναδικός!!! Άνθρωπος και επιστήμονας! Κάνει πάντα όλες τις έξετάσεις για να έχει το κεφάλι του ήσυχο... και αν και οι τιμές του είναι λίγο τσιμπιμένες... σίγουρα θα είναι το τελευταίο που θα σκέφτεσαι!!! :D

 

 

γεια σας ειμαι καινουρια εδώ!εχω ακούσει πολλά για τον κ.Πάντο.(καλά)θα μπορούσατε ίσως να μου πειτε πιο πολλά αν γνωρίζετε για σκεπτομαι να έρθω σε επαφή μαζί του!

ευχαρστώ προκαταβολικά!:P

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
γεια σας ειμαι καινουρια εδώ!εχω ακούσει πολλά για τον κ.Πάντο.(καλά)θα μπορούσατε ίσως να μου πειτε πιο πολλά αν γνωρίζετε για σκεπτομαι να έρθω σε επαφή μαζί του!

ευχαρστώ προκαταβολικά!:P

 

Φατσούλα σου έστειλα πμ!!! :P

MMEcp3.pngNQasp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Πώ πω... και σκεφτόμου να έρθω σε επαφή με τον Ονζέ για να γίνει ο γυναικολόγος μου και εξωτερικά, εκτος ΙΚΑ.

 

Γνωρίζετε κάποιον καλό γυναικολόγο στο Μαρούσι που να είναι καλός στις καισαρικές? να κάνει κέντημα!? και οχι τομή λες και είναι χωράφι???

 

Ευχαριστώ

 

 

ΖΙΩΓΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 33(Δεν είναι μαρούσι αλλά είναι γάτα στην καισσαρική και από θέμα τομής και από θέμα ανατομίας και από θέμα ανάρρωσης και δεν θα καταλάβεις τον παραμικρό πόνο-βλέπε εμένα και χιλιάδες άλλες γυναίκες-)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, ψηφίζω Μαστρομηνά δαγκωτό!!Εκτός του ότι είναι άνθρωπος με Α κεφαλαίο, για μένα το πιο σημαντικό είναι η οργάνωση και η μεθοδικότητα του κέντρου, και πιστέψτε με έχω γυρίσει πολλά!Φοβερή τυπικότητα και οργάνωση!Δεν σε αναλαμβάνει ο ίδιος προσωπικά, εννοείται.Αλλά γιατί είναι κακό αυτό?Αν εμπιστεύεσαι τον αρχηγό εμπιστεύεσαι και τους ανθρώπους που έχει επιλέξει για συνεργάτες του.Και επίσης φοβερός είναι ο εμβρυολόγος του, ένας άγγλος, ο οποίος συνεργαζόταν μαζί του από το Λονδίνο ακόμα!Έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από αυτόν και φυσικά τα δύο ζουζούνια μου!Μακάρι να είχα πάει σ΄ αυτόν από την αρχή:-):smile::-)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...