Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δυο ουρη8ρες???


Recommended Posts

ειναι ποτε δυνατον?

πηγαμε να κανουμε εμβολιο στο φανακι και εκει που το ε3εταζε ανακαλυψε η γιατρος οτι εχει 2 τρυπουλες στο πουλακι του, κλεισαμε ραντεβου σε παιδοχειρουργο τη Δευτερα για να δουμε αν ειναι και οι 2 ουρη8ρες ή αν απλα μια τρυπουλα που πηγαινε για ουρη8ρα αλλα δε σχηματιστικε ποτε, αν ειναι ουρη8ρα πρεπει να κανει χειρουργειο, πες τε μου αν 3ερετε κατι γιατι εχω πανικοβλη8ει

P3Ko.jpgNDT5.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ειναι ποτε δυνατον?

πηγαμε να κανουμε εμβολιο στο φανακι και εκει που το ε3εταζε ανακαλυψε η γιατρος οτι εχει 2 τρυπουλες στο πουλακι του, κλεισαμε ραντεβου σε παιδοχειρουργο τη Δευτερα για να δουμε αν ειναι και οι 2 ουρη8ρες ή αν απλα μια τρυπουλα που πηγαινε για ουρη8ρα αλλα δε σχηματιστικε ποτε, αν ειναι ουρη8ρα πρεπει να κανει χειρουργειο, πες τε μου αν 3ερετε κατι γιατι εχω πανικοβλη8ει

 

Πόσο είναι ο μικρός σου; Μήπως να περιμένετε με τον χειρούργο γιατί ίσως αποκατασταθεί από μόνο του ... στο λέω γιατί και εμάς η μικρή παρουσίασε από τη γέννησή σύμφυση χειλέων αιδοίου αλλά ο παιδίατρος μας συμβούλεψε να περιμένουμε και αν μετά το χρόνο δεν αποκατασταθεί τότε σε παιδοχειρουργο ... πάντως με μασαζάκι που της κάνω με baby oil έχει τεράστια διαφορά και μάλλον θα τον γλιτώσουμε τον παιδοχειρούργο.

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

ειναι ποτε δυνατον?

πηγαμε να κανουμε εμβολιο στο φανακι και εκει που το ε3εταζε ανακαλυψε η γιατρος οτι εχει 2 τρυπουλες στο πουλακι του, κλεισαμε ραντεβου σε παιδοχειρουργο τη Δευτερα για να δουμε αν ειναι και οι 2 ουρη8ρες ή αν απλα μια τρυπουλα που πηγαινε για ουρη8ρα αλλα δε σχηματιστικε ποτε, αν ειναι ουρη8ρα πρεπει να κανει χειρουργειο, πες τε μου αν 3ερετε κατι γιατι εχω πανικοβλη8ει

 

Πόσο είναι ο μικρός σου; Μήπως να περιμένετε με τον χειρούργο γιατί ίσως αποκατασταθεί από μόνο του ... στο λέω γιατί και εμάς η μικρή παρουσίασε από τη γέννησή σύμφυση χειλέων αιδοίου αλλά ο παιδίατρος μας συμβούλεψε να περιμένουμε και αν μετά το χρόνο δεν αποκατασταθεί τότε σε παιδοχειρουργο ... πάντως με μασαζάκι που της κάνω με baby oil έχει τεράστια διαφορά και μάλλον θα τον γλιτώσουμε τον παιδοχειρούργο.

 

to mikro ειναι αγορακι και einai 3 mηνων.

συμφυση χειλεων ειναι που κλεινει η τρυπουλα?η κορη μου τιο ειχε πα8ει αυτο και με μια μπατονετα και βαζελινη μας ειχαν πει να το τριβουμε λιγο λιγο και σιγα σιγα ανοι3ε .

μα αν ειναι δευτερη ουρη8ρα πως 8α κλεισει?η γιατρος μας ειπε οτι αν ειναι 2η ουρη8ρα ειν αι ανωμαλια και πρεποει να αποκαταστα8ει....αχ ρε γμτ εχει δε8ει το στομαχι μου κομπος απο την ωρα που μας το ειπε

P3Ko.jpgNDT5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nαι κάτι τέτοιο σαν της κορούλας σου έχει και η δική μας και όντως με μασαζάκι και baby oil έχει διαφορά.

Εσύ παρατήρησε το πιπί του μικρού όταν κάνει τσίσα του αν βγαίνουν και από εκεί ούρα για να καταλάβεις αν μπορείς τι είναι. Μην αποκλείεις παντως το γεγονός ότι μπορεί μια τρυπίτσα να θρέψει από μονη της. Ίσως να έπαιρνες γνώμη και από έναν άλλο παιδίατρο γιατί συνήθως οι χειρούργοι είναι υπέρ της λύσης του νυστεριού χωρίς πολλά πολλά. Μήπως ταλαπωρηθείτε χωρίς λόγο δηλαδή.

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα κάναμε χειρουργείο αποκαταστασης φίμωσης πριν απο μας είχε μπει χειρουργείο ένα αγοράκι με 2πλή ουρήθρα. Το χειρούργησε και αυτό ο δικός μας γιατρός. Δεν κράτησε πολύ ώρα και το παιδάκι βγήκε μια χαρά. Εντάξει λίγο ταλαιπωρία έχει μετά φαντάζομαι με τα ράμματα όπως είχαμε και εμείς.

Πάντως τον γιατρό που έιχα ρωτήσει τότε γιατί μου έκανε εντύπωση μου είπε οτι είναι συνηθισμένο.

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρόσφατα κάναμε χειρουργείο αποκαταστασης φίμωσης πριν απο μας είχε μπει χειρουργείο ένα αγοράκι με 2πλή ουρήθρα. Το χειρούργησε και αυτό ο δικός μας γιατρός. Δεν κράτησε πολύ ώρα και το παιδάκι βγήκε μια χαρά. Εντάξει λίγο ταλαιπωρία έχει μετά φαντάζομαι με τα ράμματα όπως είχαμε και εμείς.

Πάντως τον γιατρό που έιχα ρωτήσει τότε γιατί μου έκανε εντύπωση μου είπε οτι είναι συνηθισμένο.

 

μωρε με τρομαζει η ναρκωση μιας και ειναι προωρο...

P3Ko.jpgNDT5.jpg

Link to comment
Share on other sites

Koριτσάκι σε καταλαβαίνω απόλυτα... :(

 

Στην αγκαλιά μου τον νάρκωσαν και είναι 4 χρονών και έπαθα πλάκα.

 

Μπορείς να το συζητήσεις με τον γιατρό και αν δεν υπάρχει πρόβλημα ίσως να μπορείς να την κάνεις την επεμβασούλα λίγο αργότερα. 'Αν και αν είναι έτσι τα πράγματα καλό θα είναι να αποκατασταθεί γρήγορα, γιατί νομίζω,δεν έιμαι σίγουρη, να το ρωτήσεις, οτι ίσως να αυξάνονται οι πιθανότητες για ουρολοιμώξεις .

 

Περιμένω νεότερα και μην σε στεναχωριέσαι όλα θα πάνε καλά και ίσως και να μην είναι και τίποτα ε?! και να μην χρειαστεί να κάνετε επεμβαση.

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...