Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ομοιοπαθητικη για πολυκυστικες


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια.σκεφτομαι απο καιρο να στραφω προς την ομοιοπαθητικη για το συνδρομο των πολυκυστικων ωοθηκων αλλα δεν ξερω απο που να αρχισω και τι να κανω.κατα αρχην, εχει καποια κοπελα εμπειρια απο ομοιοπαθητικη στο συγκεκριμενο προβλημα?την εχει βοηθησει?επισης,ξερει καποιος καλο ομοιοπαθητικο να μου συστησει?εχω κουραστει να παιρνω αντισυλληπτικα και περαν αυτου εχω ιστορικο καρκινου στην οικογενεια οποτε φοβαμαι ακομα περισσοτερο.αν μπορει να με κατευθυνει καποιος θα ημουν ευγνωμων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ξέρω μια κοπέλα που ειχε κύστες και μάλιστα μια μεγάλη. Με την ομοιοπαθητική της μίκρυνε πάρα πολύ αλλά εντέλει χρειάστηκε επέμβαση. Είχε νομιζω πολλά γυναικολογικά θέματα, παρολα αυτά έμεινε έγκυος συνέχισε την ομοιοπαθητική αγωγή και συνεχίζει ακόμα. Γιατρό νομιζω έχει την Δεληκάρη.

Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις και να δεις πως παει. Εγω έπαιρνα χρόνια αντισυλλυπτικά για ακμή και ειχα και κάποιο ορμονικό θεματάκι και μια χαρά πηγα. Γιατρό ειχα τον κ. Δαρδαγιαννόπουλο τότε που ήταν στο γραφείο του κ. Κυβέλλου, ξέρω ομως οτι έχει φύγει και εχει δικό του ιατρείο πλέον.

Προσωπικά θεωρώ τον Κυβέλλο κορυφή σαν γιατρό αλλα δεν με βολευει να πηγαινω στην Άνοιξη που εχει ιατρείο και στον Πειραιά κατεβαίνει μονο μια φορά την εβδομάδα οπότε ειναι λίγο δυσπρόσιτος. Εαν βρεις απο τη λίστα κάποιον κοντά στο σπίτι σου θα σου ελεγα να ξεκινήσεις απο εκει και βλέπεις

Link to comment
Share on other sites

ξέρω μια κοπέλα που ειχε κύστες και μάλιστα μια μεγάλη. Με την ομοιοπαθητική της μίκρυνε πάρα πολύ αλλά εντέλει χρειάστηκε επέμβαση. Είχε νομιζω πολλά γυναικολογικά θέματα, παρολα αυτά έμεινε έγκυος συνέχισε την ομοιοπαθητική αγωγή και συνεχίζει ακόμα. Γιατρό νομιζω έχει την Δεληκάρη.

Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις και να δεις πως παει. Εγω έπαιρνα χρόνια αντισυλλυπτικά για ακμή και ειχα και κάποιο ορμονικό θεματάκι και μια χαρά πηγα. Γιατρό ειχα τον κ. Δαρδαγιαννόπουλο τότε που ήταν στο γραφείο του κ. Κυβέλλου, ξέρω ομως οτι έχει φύγει και εχει δικό του ιατρείο πλέον.

Προσωπικά θεωρώ τον Κυβέλλο κορυφή σαν γιατρό αλλα δεν με βολευει να πηγαινω στην Άνοιξη που εχει ιατρείο και στον Πειραιά κατεβαίνει μονο μια φορά την εβδομάδα οπότε ειναι λίγο δυσπρόσιτος. Εαν βρεις απο τη λίστα κάποιον κοντά στο σπίτι σου θα σου ελεγα να ξεκινήσεις απο εκει και βλέπεις

 

σ ευχαριστω για την απαντηση.και εμενα πιο πολυ με ενδιαφερει η ακμη που προκαλουν οι πολυκυστικες γιατι περιοδο κουτσα στραβα ειχα καθε μηνα.διαβασα για τον κυβελλο πολυ καλα σχολια αλλα σκεφτομαι οτι επειδη εχει τρελο κοσμο θα εχει και μεγαλη αναμονη.παντως θα ηθελα να κανω μια αποπειρα με την ομοιοπαθητικη γιατι περαν των αντισυλληπτικων, που ειναι μια προσωρινη και οχι τοσο αθωα θεραπεια,δεν υπαρχει κατι αλλο στην κλασικη ιατρικη.θα κοιταξω και για την δεληκαρη που μου ειπες.επισης εχω ακουσει και για ενα κεντρο ομοιοπαθητικης που ειναι στο μαρουσι αλλα δεν ξερω κατι παραπανω.εσενα η ακμη σου εφυγε με την ομοιοπαθητικη?σε τι γιατρο να απευθυνθω?σε γυναικολογο η σε γενικο γιατρο?συγνωμη αν σε ζαλιζω αλλα προσπαθω να καταλαβω καποια πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου έφυγε η ακμη εντελως. Δεν ηθελα να παρω τα roacutan και γι' αυτο κατέφυγα στην ομοιοπαθητική.

Στο κέντρο στο Μαρούσι πρέπει να ειναι ο γιατρός που πάω τώρα ο Παπαμεθοδίου και νομίζω μια καλή γιατρός που την εχουν κάτι φίλες και την λένε Τζουλιάνα.

Δεν ειναι ανάγκη να ειναι γυναικολόγος σκέτο ομοιοπαθητικός.

Με βοήθησε ομως πολύ το οτι έκοψα τα αντισυλλυπτικά και την επόμενη μέρα πήρα τα ομοιοπαθητικά οπότε δεν έκανε έξαρση η ακμή.

Link to comment
Share on other sites

α ωραια σε ευχαριστω που μου το ειπες γιατι και γω παιρνω τωρα αντισυλληπτικα και θα τα σταματησω σεπτεμβρη οποτε να παω κατευθειαν σε ομοιπαθητικο.μαλλον θα απευθυνθω στο γιατρο που μας και συ στον παπαμεθοδιου αφου σε εχει βοηθησει.αυτον τον βρισκεις στο κεντρο στο μαρουσι η εχει και δικο του ιατρειο?μηπως μπορεις να μου πεις ποσο παιρνει επισκεψη για να εχω μια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...