Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μουσική για παιδικό πάρτι


Recommended Posts

Την Κυριακή θα κάνουμε το πάρτι του πιτσιρικά μας και δεν ξέρω τι μουσική να έχουμε. Τα παιδιά είναι από 5 μέχρι 7 χρονών. Τα ζουζούνια και τα στρουμφ δεν τα θέλουν ούτε την Πάτι... τι να βάλω :confused::confused::confused:;; έχετε καμιά πρόταση;

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Την Κυριακή θα κάνουμε το πάρτι του πιτσιρικά μας και δεν ξέρω τι μουσική να έχουμε. Τα παιδιά είναι από 5 μέχρι 7 χρονών. Τα ζουζούνια και τα στρουμφ δεν τα θέλουν ούτε την Πάτι... τι να βάλω :confused::confused::confused:;; έχετε καμιά πρόταση;

 

Ο πιτσιρικάς σου τι μουσική ακούει? Γιατί δεν φτιάχνεις μαζί του το μουσικό πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Την Κυριακή θα κάνουμε το πάρτι του πιτσιρικά μας και δεν ξέρω τι μουσική να έχουμε. Τα παιδιά είναι από 5 μέχρι 7 χρονών. Τα ζουζούνια και τα στρουμφ δεν τα θέλουν ούτε την Πάτι... τι να βάλω :confused::confused::confused:;; έχετε καμιά πρόταση;

 

Θές κάτι χαλαρό η κάτι που να μπορούν να χορέψουν;;

Link to comment
Share on other sites

Ακούει ότι κι ο πατέρας του, χαρντ ροκ και χέβι μέταλ... αγαπημένο συγκρότημα... Manowar :shock: :shock: :shock:, οπότε δεν παίζει να κάνουμε μαζί το πρόγραμμα, όπως καταλαβαίνετε... Θέλω κάτι χαλαρό στην αρχή που οι γονείς θα πίνουμε το καφεδάκι μας και τα πιτσιρίκια θα είναι με τον κλόουν (το ΄χω αυτό) και μετά να φάνε τα μεζεδάκια και να χορέψουν - εδώ κολλάω :confused:. Ο Χατζηγιάννης μου ρθε φαεινή αλλά και κάτι άλλο ίσως;:roll: :roll: Εσείς τι λέτε;

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

Για χαλαρο να βρισκες ισως instrumental βερσιονς απο τα τραγουδια που του αρεσουν??? η πχ μεταλικα τη συναυλια με τη συμφωνικη ορχηστρα? σκορπιονς που ειναι πιο λαιτ? (συγκροτημα που σιγουρα ξερουν οι γονεις)....????

και οι manowar εχουν και καποια λιγο πιο λαιτ κομματια.

πχ

manowar

instrumental

instrumental

metallica

instrumental

 

απο οτι καταλαβες ειμαι με το μερος του παιδιου :P

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοίτα, για να καταφέρεις να χορέψουν τα παιδιά θα πρέπει να τους έχεις χορευτική μουσική για να χορέψουν και να τα παρακινήσετε οι γονείς. Εγώ όσα πάρτι και να έκανα ότι μουσική και να έβαλα, μόνο σε ένα χορέψανε. Και ήταν αυτό που χαμήλωσα τον φωτισμό, δυνάμωσα την μουσική και παρακίνησα τους γονείς να πάρουν τα παιδιά τους να χορέψουμε. Σε αυτό το κομμάτι δεν είχα παιδική μουσική αλλά κάποιο party cd από compact disk club αν θυμάμαι καλά.

Βέβαια βάλε και μερικά hard rock, αφού στην τελική το πάρτι είναι για το παιδί σου.

Πες μας σε τι θα καταλήξεις, με ενδιαφέρει και μένα το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

v&a μ' αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι :-). Η ιδέα για metallica και scorpions είναι πολύ καλή γιατί τα cd τους είναι σε κεντρική θέση στη σιντιοθήκη μας. Θα κοιτάξω τι υπάρχει και στο ddl για να το κατεβάσω. Elenatz θα σου πω αναλυτικά,μόλις φτιάξω το πρόγραμμα! Ευχαριστώ για τις ιδέες :wink:

Αγόρια μου είστε οι λατρείες μας!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...