Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

και θηλάζω... και παχαίνω!!!! -εσείς?


Vicky-Elena

Recommended Posts

Γειά σας κορίτσια,

 

είμαι πρώτη φορά μαμά και έχω ένα κοριτσάκι 5μιση μηνών. Θηλάζω αποκλειστικά από την 1η μέρα που γεννήθηκε και εδώ και μια βδομάδα προστέθηκε ένα γεύμα κρέμα βανίλια ρυζάλευρο.

 

Όσον αφορά στα κιλά μου από τότε που γέννησα αντί να χάνω... βάζω! Γνωρίζω πως με το θηλασμό καίς κάποιες θερμίδες καθημερινά αλλά τι να το κάνεις αν καταναλώνεις 5000 θερμίδες τη μέρα. (Μια ζωή ήμουν αδύνατη και γυμνασμένη) και τώρα είμαι 24 κιλά συν σε σχέση με τη μέρα που έμεινα έγκυος. Κάθε Δευτέρα ξεκινώ δίαιτα και κάθε Τετάρτη την καταργώ.:-( Μα που θα πάει αυτή η ιστορία? Τέτοια πείνα και δίψα δεν έχω ξανασυναντήσει στη ζωή μου (και τέτοια όρεξη για γλυκά ούτε στην εγκυμοσύνη!)

 

Εντωμεταξύ όλες γύρω μου (φίλες και μη) από τότε που γέννησαν είτε θηλάζουν είτε όχι μόνο χάνουν κιλά ενώ εγώ βάζω.... μα τι συμβαίνει? Όπου και να κοιτάξω βλέπω γυναίκες αδύνατες με μωρά μικρότερης ηλικίας από το δικό μου... Και μια φίλη μου λέει 'κι εγώ όταν θήλαζα σε αντίθεση με άλλες δυσκολεύτηκα να χάσω κιλά αλλά με το που σταμάτησα το θηλασμό έχασα αμέσως' και άλλη φίλη μου λέει 'δεν είναι ο θηλασμός απλά κάθεσαι πολλές ώρες και μόλις περπατήσει το μωρό θα τρέχεις και δε θα φτάνεις κτλ'... έχω δεί βέβαια φίλες να πλακώνουν κανταίφια και προφιτερόλ και επειδή θηλάζουν όχι μόνο να μη βάζουν αλλά να χάνουν κιόλας....

 

θα με ενδιέφερε πολύ όποια θέλει να μου πεί και για τη δική της εμπειρία!

;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σου ζήσει το κοριτσακι σου!! Συμφωνω οτι τετοια πεινα και ορεξη για γλυκα δεν ειχα ουτε στην εγκυμοσυνη. Στην αρχη ετρωγα όλη την ωρα αλλά ευτυχως δεν έπαιρνα ειχα μεινει σταθερα, τωρα με λιγο προσπαθεια εχω κοψει το βραδυ κι εχασα 4 κιλα σε 2-3 εβδομαδες.Η αληθεια ειναι οτι μου εχει κοπει λιγο η ορεξη, είναι που εχω αρχισει να βγαινω και με τη μπουμπου εξω (καροτσια τσαντες κ.α.) και δεν πολυ πειναω. Έχεις αδιαθετησει? εχω ακουσει οτι και αυτο παιζει ρολο

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

  

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει και εσένα το κοριτσάκι σου!

 

Εγώ το βράδυ δυστυχώς να το κόψω δεν μπορώ (ποτέ δεν μπόρεσα να κοιμηθώ πεινασμένη) αλλά θα πρέπει να κόψω άλλα όπως τα γλυκά!

Όχι περίοδος δεν μου έχει έρθει - εσένα? (ο άντρας μου μου λέει ότι σίγουρα αυτό παίζει ρόλο και θα με βοηθήσει να ξεπρηστώ....)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως ετσι συνεβη και σε εμενα..γεννησα περσυ τον ιουλιο...μαραθωνιοι θηλασμου με το εγω να καθομαι συνεχεια και να πειναω συνεχως και ιδιως για γλυκους πειρασμους...ενω ειχα παρει μονο 5 κιλα στην εγκυμοσυνη μετα παρολο που βγηκε ενα μωρο 3150 συν πλακουντα συν αμνιακο....εγω σταθερη και μετα ολο επαιρνα..θηλαζω ακομη και με πολυ κοπο χανω ενα 2 κιλα και τα ξαναπαιρνω αν δεν προσεξω!!με αποτελεσμα να ξαναγυρωαω παλι στα παραπανισια κιλα...πιστευω οτι η φυση αντισταθμιζει τις αναγκες θηλασμου ...και με το τελος του θηλασμου θα ερθουν ολα οπως ηταν πριν.Γιατι κατα την διαρκεια του θηλασμου μειωνεται ο μεταβολισμος και επαναρχεται μετα απο καιρο παλι στο φυσιολογικο!!καλο κουραγιο σε ολες μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να σου ζήσει και εσένα το κοριτσάκι σου!

 

Εγώ το βράδυ δυστυχώς να το κόψω δεν μπορώ (ποτέ δεν μπόρεσα να κοιμηθώ πεινασμένη) αλλά θα πρέπει να κόψω άλλα όπως τα γλυκά!

Όχι περίοδος δεν μου έχει έρθει - εσένα? (ο άντρας μου μου λέει ότι σίγουρα αυτό παίζει ρόλο και θα με βοηθήσει να ξεπρηστώ....)

 

 

Μην το κοψεις απλα προσπαθησε καθε μερα να τρως και κατι λιγοτερο ετσι θα μπορεσεις πιο ανωδυνα να μειωσεις το φαγητο και ενταξει τα γλυκα οχι και τελειως... εγω τσακιζω καθε μερα ενα παγωτο...:oops: έτσι για το καλό... Περίοδος δεν μου εχει ερθει ακομα και πιστευω ότι σιγουρα παιζει κι αυτό καποιο ρολο και θα ξεκπρηστουμε αρκετα... Παντως πολλες φιλες μου ειπαν οτι οσο θηλαζεις δεν χανεις... εδω στο forum διαβαζα τα ακριβως αντιθετα...

Λινακι μου κοιμήσου..... σε παρακαλώ!!!

  

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εδω στο φορουμ αυτο διαβασα και παραξενευτηκα...και στα δυο μου παιδια για να χασω κιλα επρεπε να τελιωσω με το θηλασμο και να αδιαθετησω ασε που αν πηγαινα να κατεβω κατω απο τα 70 κιλα μου μειωνοταν αμεσως το γαλα...ειπα κι εγω σκασε και τρωγε ξενια για να εχεις γαλα....τωρα σε αυτο που ερχεται θα προσπαθησω αυτα που εχω διαβασει εδω και βλεπουμε αν και νομιζω οτι ειναι και στο μεταβολισμο της καθε γυναικας..........:-(

Άγγελος 11/10/2005

Νικόλας 05/04/2008

Μαριλένα 23/08/2010

Εύα 3/05/2013 ;)

Link to comment
Share on other sites

παντως και εγω παχυνα στο θηλασμο αλλα εγω λογω του διαβητη κυησης μολις γεννησα το εριξα για να πω την αληθεια στο φαι για ο,τι μου ειχε λειψει στην εγκυμοσυνη.............

Link to comment
Share on other sites

κι εγω εδω στο φορουμ αυτο διαβασα και παραξενευτηκα...και στα δυο μου παιδια για να χασω κιλα επρεπε να τελιωσω με το θηλασμο και να αδιαθετησω ασε που αν πηγαινα να κατεβω κατω απο τα 70 κιλα μου μειωνοταν αμεσως το γαλα...ειπα κι εγω σκασε και τρωγε ξενια για να εχεις γαλα....τωρα σε αυτο που ερχεται θα προσπαθησω αυτα που εχω διαβασει εδω και βλεπουμε αν και νομιζω οτι ειναι και στο μεταβολισμο της καθε γυναικας..........:-(

 

πάντως και εγώ το παρατήρησα αυτό... με το που ξεκινώ δίαιτα μειώνεται το γάλα... μα πώς γίνεται αυτό? κανονικά η ποσότητα του φαγητού δεν πρέπει να επηρεάζει αλλά μόνο η κατανάλωση υγρών.... (έχω διαβάσει μελέτες που λέγανε ότι είτε κάνεις δίαιτα είτε όχι δεν επηρεάζετεαι ούτε η ποσότητα ούτε η ποιότητα του γάλακτος που παράγεις...)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια,

Όσον αφορά στα κιλά μου από τότε που γέννησα αντί να χάνω... βάζω! Γνωρίζω πως με το θηλασμό καίς κάποιες θερμίδες καθημερινά αλλά τι να το κάνεις αν καταναλώνεις 5000 θερμίδες τη μέρα. (Μια ζωή ήμουν αδύνατη και γυμνασμένη) και τώρα είμαι 24 κιλά συν σε σχέση με τη μέρα που έμεινα έγκυος. Κάθε Δευτέρα ξεκινώ δίαιτα και κάθε Τετάρτη την καταργώ.:-( Μα που θα πάει αυτή η ιστορία? Τέτοια πείνα και δίψα δεν έχω ξανασυναντήσει στη ζωή μου (και τέτοια όρεξη για γλυκά ούτε στην εγκυμοσύνη!)

;)

 

 

Μια απο τα ιδια,ενω στην πρωτη γεννα τα εχασα αμεσως κ ολα παρολο που θηλαζα στην δευτερη γεννα ουτε γραμμαριο,βαζω κιολας!ολο λεω κ γω για διαιτα κ ολο το ακυρωνω,ασε που δεν εχω διαθεσει ουτε να βγω μια βολτα με τα παιδια,ουτε μια θαλασσα,εχω χασει την διαθεση μου για ολα.Εχω απελπιστει ,δεν ξερω τι κανω(μαλλον ξερω αλλα πως???)αλλα τα γλυκα πως τα κοβεις???????

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εγώ που νόμιζα ότι ήμουν η μοναδική!!!!

Στην εγκυμοσύνη μου έβαλα 11 κιλά, γέννησα το κοριτσάκι μου (4.300 κιλά) και όταν γύρισα σπίτι είχα μόνο 4 παραπανίσια κιλά. Με το που αρχίσαμε τον αποκλειστικό θηλασμό πήρα 6 ολόκληρα κιλά σε 2 μήνες. Είχα φρικάρει, γιατί παντού διάβαζα ότι όταν θηλάζεις, χάνεις κιλά.:eek::eek::eek: Η περίοδος, αν και μου ήρθε σχετικά γρήγορα, στους 2,5 μήνες ενώ συνέχιζα κανονικά τον θηλασμό,τα κιλά δεν έφευγαν με τίποτα. Αναγκάστηκα να πάω σε διαιτολόγο και έχασα 10 κιλά, το γάλα μου όμως δεν μειώθηκε καθόλου από την δίαιτα. Θήλασα την μικρή συνολικά 1 χρόνο και τώρα που σταμάτησα, άρχισα να βλέπω διαφορά στο σώμα μου, ξεπρήζομαι και κατέβηκε και η ζυγαριά 2 κιλά χωρίς να κάνω κάτι. Υπομονή λοιπόν κορίτσια και προσπαθήστε τουλάχιστον να καταναλώνετε πολλές σαλάτες που σε φουσκώνουν κιόλας, φρούτα και λιγότερο τα πιο παχυντικά φαγητά. Αλλά και να μην μπορέσετε να αντισταθείτε σε κάποιους πειρασμούς, να έχετε στο μυαλό σας ότι με το θηλασμό προσφέρουμε ότι καλύτερο στα παιδάκια μας που αξίζει κάθε "θυσία".:):):) Όταν αποθηλάσετε, θα επανέλθει το σώμα σας σιγά σιγά:wink::wink:

Qep5p3.pngrWtbp3.png
Link to comment
Share on other sites

εχω το ιδιο θεματακι

μολις το ειπα στον αντρα μου γελασε και μου λεει

γλυκια μου θα πρεπει να συνιθισετε σε νεα κοσμητικα

θωρηκτο, μικρη μου φωκια, γλυκια μου φαλαινιτσα, τανκξουλινι , τζαμπο το ελεφαντακι

 

μου εχουν μεινει 9 κιλα απο τοτε που γεννησα ελπιζω να τα χασω οταν επιστρεψω δουλεια γιατι αν περιμενω μεχρι να κοψω το θηλασμο σωθηκα

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγω ειχα θεμα με τα κιλα μου και τον θηλασμο....

και διαβαζα κι εγω εδω μεσα οτι με τον θηλασμο χανεις.....

εγω τουλαχιστον μεχρι να εδραιωθει ο θηλασμος ηθελα να φαω και τους τοιχους!

τετοια πεινα ουτε κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης! απο κιλα ειχα παρει στην εγκυμοσυνη 14 γεννησα την ευα μου 3κιλα αλλα εχασα μονο 7 κιλα που και αυτα μετα που γυρισα παιζει να πηρα και τα μισα.....

τοφαλακι κανονικο δηλαδη!

μετα απο προτροπη της διαιτολογου μου και αφου δεν εχανα τιποτα οσο θηλαζα τσεκαρα θυρωειδη! η TSH απο 1,8 που ηταν κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης μου και με οριο το 4 αν δεν κανω λαθος ειχε φτασει την φανταστικη τιμη των 18,99!!!!! αερα αναπνεα δηλαδη και γινοταν λιπος!!!! τιποτα δεν εκαιγα!!!!! ο μεταβολισμος μου τα χε παιξει!!!!

συνεχισα τον αποκλειστικο θηλασμο μεχρι που χρονισαμε και μετα απογαλακτιστηκαμε!!!

δεν σας κρυβω οτι λυπηθηκα αλλα μολις ειδα σε ποσο συντομο χρονικο διαστημα το σωμα μου επανηλθε δεν το πιστευα.....

φυσικα ολο το διαστημα πηγαινα γυμναστηριο και εκανα σε ομαδικο βαρβατο προγραμμα (tai bo) αλλα εις ματην....

τωρα εχω πεσει κατω απο τα 14 που ειχα παρει με την εγκυμοσυνη και ο θυρειδης τελευταια φορα που τσεκαρα ηταν 5.....

δεν πειραζει ρε κοριτσια αν δεν επανερχεστε κατευθειαν στα κιλα σας.....

σκεφτειτε το καλο που κανετε στα μωρα σας με το να δινετε το δικο σας γαλατακι!!!!

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αμα εχεις ταση και τρως κιολας αστα να πανε... Και εγω παχυνα κατα τους θηλασμους... Την πρωτη φορα εκανα "υπερτροφια" γιατι ειχα χασει πολυ αιμα. Φυσικα δεν παχυνα απο τις μπριζολες αλλα απο τις τουρτες και τις μακαροναδες.. Τωρα εδειξα λιγο χαρακτηρα αλλα εχω 6 κιλα να χασω.. Παντως ειμαι πιο μαζεμενη απο την πρωτη φορα..

Link to comment
Share on other sites

αρχίζω να πιστεύω πραγματικά πως ο θηλασμός λόγω των ορμονών μας μας έχει σε μία κατάσταση σαν της εγκυμοσύνης... τουλάχιστον αυτό ισχύει για μενα... και πεινάω και έχω τάση προς γλυκά (παγωτά κτλ.) και συγκινούμαι συνέχεια με το μωρό....

νιώθω πραγματικά ότι το να θηλάζεις παρατείνει τη 'λοχεία'....

Link to comment
Share on other sites

επίσης αυτό που γράφεις mmdad μου το'χει πει η κομμωτριά μου ¨-) είχε παρατηρήσει στις πελατισσές της ότι σχεδόν όλες στο πρώτο τους μωρό βάζαν τα περισσότερα κιλά ενώ στο 2ο ήταν πιο συγκρατημένες γιατί μάλλον ξέραν τί τις περιμένει! καλό ε?

Link to comment
Share on other sites

αρχίζω να πιστεύω πραγματικά πως ο θηλασμός λόγω των ορμονών μας μας έχει σε μία κατάσταση σαν της εγκυμοσύνης... τουλάχιστον αυτό ισχύει για μενα... και πεινάω και έχω τάση προς γλυκά (παγωτά κτλ.) και συγκινούμαι συνέχεια με το μωρό....

νιώθω πραγματικά ότι το να θηλάζεις παρατείνει τη 'λοχεία'....

ετσι ακριβως!!!και γω πολλες φορες μεχρι και τον 6 μηνα περιπου λεχωνα αισθανομουν τωρα εχω αρχισει και συνερχομαι λιγακι....

καλα εεε ενοιωσα τετοια ανακουφηση αισθανομουν η μονη χοντρη θηλαζουσα μητερα:-D:-D

εγω παλι κοριτσια πηρα 20 κιλα !στην εγκυμοσυνη μου μετ το που γεννησα εχασα τα 8 και μετα ....να φαω και το κοπελι μου απ τη πεινα :-D:grin::-D

εβαζα αντικη μεριδα στο τραπεζι το μεσημερι αλημονο αν επεφτε ενασ κοκος ρυζιου παραπανω στου αντρα μου το πιατο!!!1:oops:τα μοιραζα ακριβως!

ε και με τα πολλα πηρα τα 5 πισω και ειπα στοπ!δε γινεται ..ανοιωθα χαλια

ετσι λοιπον πηγα σε διαιτολογο στον τεταρτο μηνα και ξεκινησα και ασκηση...αχ πεινα πεινα κοριτσια!!!ειχα συνηθησει τη μεριδα του οβελιξ και αυτη μου βαζε του αστεριξ!!το πρωτο καιρο ειχα τρελεθει(την εβριζα και λιγο απο μεασα μου!!ποου εβλεπα τισ μεριδες!! )

μετα σιγα σιγα συνηθησα, το αποτελεσμα....να χανω με το σταγονομετρο!! μισο κιλο το 10ημερο...μεγαλη απελπισια και με ασκηση ε?κολυμπι..

ε εχω χασει 7 κιλα μα εχω αλλα 9 εχω χαλαρωσει και τωρα λιγο κουραστικα μωρε να χανω τοοσο αργα..

η διαιτολογος το στηριζει οτι κανω τρελη κατακρατηση λογο θηλασμου ..τι να πω δεν ξερω....

οταν παντως βλεπω αδυνατες μανουλες αναρωτιεμαι πως τα καταφεραν?και γω τοσο κοοοοοοοπο για λιγα γραμμαρια:-(:-(:-(

χαλαλι του του κοπελιου μου!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω στην εγκυμοσυνη πηρα 23!!!!!:shock::(,κιλα τωρα μονο ξαναγυρισα στα κιλα μου 20 μηνες μετα.

Μετα που θα σας ερθει περιοδος χανονται πιο ευκολα κιλακια,εγω παντως αισθανομαι ακομα ''πρησμενη'' δηλ πιστευω οτι μετα τον αποθηλασμο θα ξεφουσκωσω κι αλλο,(παρολο που ειμαι στα κιλα μου η βερα δεν μου χωραει,τα δακτυλα μου ειναι πρησμενα ισως απο κατακρατηση υγρων??)

Προσεχω λιγο λιγο μη φανταστητε καμια τρελη διαιτα απλως αποφευγω τα γλυκα και γαλακτοκομικα.

Παντως μη περιμενετε και θαυματα βρε παιδια αμα τρωμε και δεν προσεχουμε θα τα παιρνουμε τα κιλα,στην αρχη επαναπαυομουν κι εγω οτι θηλαζω και ετρωγα οσο ετρωγε ο αντρας μου επι δυο,λογικο δεν ειναι μετα που παχαινα??:wink:

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

μετα σιγα σιγα συνηθησα, το αποτελεσμα....να χανω με το σταγονομετρο!! μισο κιλο το 10ημερο...μεγαλη απελπισια και με ασκηση ε?κολυμπι..

 

Μισό κιλό το 10ημερο είναι πολύ ικανοποιητικό και το περισσότερο είναι επικίνδυνο με οποιαδήποτε δίαιτα, γιατί κινδυνεύεις να μην παίρνεις επαρκή θρεπτικά συστατικά. Το πιο εμφανές αποτέλεσμα, όταν χάνεις γρήγορα κιλά, είναι να τα ξαναβάζεις πίσω θεαματικά γρήγορα.

Οπότε αγαπητή, δεν δικαιούσαι να ομιλείς, μια χαρά τα πας! :lol:

 

Προσωπικά, τον πρώτο χρόνο έτρωγα απίστευτες ποσότητες και σαβούρα και δεν είχα βάλει γραμμάριο (και στην εγκυμοσύνη έβαλα 5 που έφυγαν με τη γέννα). Μετά τον χρόνο, γύρισα στη δουλειά, οι θηλασμοί μειώθηκαν αλλά δεν μειώθηκαν αυτά που έτρωγα, συν ότι είχα μικρότερο έλεγχο στην ποιότητα του φαγητού (σαβούριαζα και από το κυλικείο, συνηθισμένη στις λιγούρες που είχα όλο τον προηγούμενο καιρό) κι έτσι άρχισα να βάζω!

Στο δεύτερο, θα ξέρω :mrgreen:

Όπως είπε η ΜαρίαΧ χρειάζεται λίγη προσοχή και σύστημα και οι περισσότερες μπορούμε να εκμεταλλευτούμε το θηλασμό μια χαρά για "αδυνάτισμα".

Υπάρχουν βέβαια κι οι άτυχες, που πρέπει να προσπαθήσουν λίγο περισσότερο.

Αλλά επειδή όντως είναι επιτακτικές οι λιγούρες λόγω θηλασμού (ίσως και πιο επιτακτικές από της εγκυμοσύνης) έχει περισσότερο νόημα να βελτιώνουμε την ποιότητα της διατροφής μας και μετά την ποσότητα. Η πείνα δεν βοηθά κανέναν ψυχολογικά :cool:

"Θήλαζε και μη ερεύνα!"  Qw1Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς, κι εμείς!!!

Πάντως εγώ και που αδιαθέτησα δεν είδα διαφορά. Όταν δοκίμαζα δε να κάνω δίαιτα, μειωνόταν το γάλα (ίσως γιατί κόβωντας τα γλυκά, μειωνόνταν η ανάγκη για νερό).

16 μήνες μετά και είμαι ακόμα +15κιλά. Από το Φλεβάρη και μετά που κάπως μαζεύτηκα έχασα 5 με πολύυυ αργούς ρυθμούς.

Πάντως χαλάλι του. Η λογική μου είναι ότι δίαιτα θα μπορέσω να κάνω κι ένα χρόνο μετά, αυτόν πόσο θα τον θηλάζω ακόμα;

Link to comment
Share on other sites

παντως και εγω παχυνα στο θηλασμο αλλα εγω λογω του διαβητη κυησης μολις γεννησα το εριξα για να πω την αληθεια στο φαι για ο,τι μου ειχε λειψει στην εγκυμοσυνη.............

Ακριβως το ιδιο συνεβη και σε μενα!!!!Οτι γλυκο δεν εφαγα στην εγκυμοσυνη το εφαγα μολις γεννησα!!!Και τωρα που ειναι τα μωρα 5 μηνων αρχισα διαιτουλα γιατι δεν παει αλλο...Πρεπει να πεσει και η κοιλιτσα γιατι ...εγκυο με νομιζουν παλι..

ry6tp3.png
Link to comment
Share on other sites

επίσης αυτό που γράφεις mmdad μου το'χει πει η κομμωτριά μου ¨-) είχε παρατηρήσει στις πελατισσές της ότι σχεδόν όλες στο πρώτο τους μωρό βάζαν τα περισσότερα κιλά ενώ στο 2ο ήταν πιο συγκρατημένες γιατί μάλλον ξέραν τί τις περιμένει! καλό ε?

 

Τη δευτερη φορα εχεις να κυνηγας ενα παιδι οποτε γυμναζεσαι περισσοτερο...

Παντως εγω και τις δυο φορες στα ιδια κιλα εφτασα. Και εχω το ιδιο βαρος που ειχα πριν 2 χρονια. Ευτυχως τα ρουχα μου ειναι πιο φαρδια (φυσικα δεν εχω καταφερει να μπω ουτε στα φαρδια ρουχα που ειχα πριν μεινω εγκυος)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...