Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χοριακή 68.7 με 13 ημέρες καθυστέρησης και καφέ υγρά.Υπάρχει κίνδυνος αποβολής ? (καφέ, κλειδωμένο)


Maralin

Recommended Posts

21 ώρες πρίν, astrogea είπε:

 Κοριτσια γεια σας!

Γυρισα εχτες στο σπιτι αλλα ακομη ποναω αρκετα.Ακομη και οταν μιλαω.

Eλενακι καλως ηρθες στη παρεσ μας.Εχει δικιο το τζενακι για την σαλπιγγογραφια,μου το εΧουν πει και εμενα!

Maralin,καλυτερα που δεν εκανες χειρουργειο βεβαιωσου ομως οτι θα εισαι ''καθαρη" μεχρι την επομενη προσοαθεια!

Τζενακι με εναν πονο την πεμπτη,

με ενα υγιες μωρακι.

Γρηγορα να γυρισεις σπιτακι σου !

Περαστικα σου κ σε ευχαριστω πολυ...

Καλα τοσο πολυ ποναει η επεμβαση στη χολη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 140
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 ώρες πρίν, astrogea είπε:

 Κοριτσια γεια σας!

Γυρισα εχτες στο σπιτι αλλα ακομη ποναω αρκετα.Ακομη και οταν μιλαω.

Eλενακι καλως ηρθες στη παρεσ μας.Εχει δικιο το τζενακι για την σαλπιγγογραφια,μου το εΧουν πει και εμενα!

Maralin,καλυτερα που δεν εκανες χειρουργειο βεβαιωσου ομως οτι θα εισαι ''καθαρη" μεχρι την επομενη προσοαθεια!

Τζενακι με εναν πονο την πεμπτη,

με ενα υγιες μωρακι.

Γρηγορα να γυρισεις σπιτακι σου !

Περαστικά σου. Θέλει χρόνο η ανάρρωση σου. Σε λίγες μέρες λογικά θα είσαι μια χαρά και θα γίνει και αυτό μια ανάμνηση :-)

Link to comment
Share on other sites

Μιυ ειπαν οτι για 3 με 4 μερες θα ποναω,περιμενω να περασουν οι μερες.

Σημερα πηρα τον Νικα τηλ για να κου πει τα αποτελεσματα της εξετασης

Και με μια γρηγορη ματια δεν τα βλεπει  και τοσο καλα.

Μαλλον θα χρειστει καιρος μεχρι την επομενη εξ.

 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Maralin είπε:

astrogea να ευχηθώ καλή ανάρρωση!Σιδερένια!!!Μη κανεις τιποτα τωρα,απλα ξεκουράσου και όλα θα πανε καλα!Σήμερα θα τον παρω τηλ τον γιατρό να δω αν τελικά θέλει και την τελευταία χοριακή,μιαπου η προηγούμενη έπεσε αρκετά.

Σαλπιγγογραφία ειχα κανει και εγω στο  παρελθόν στα πλαίσια του γιατί δε μένω εγκυος ,μη φοβάσαι ,δεν ειναι τίποτα σαν διαδικασία.Τωρα οσον αφορά τις πιθανότητες έτσι ειχα ακούσει και εγω ,πως μένεις πιο εύκολα εγκυος γιατί με το φάρμακο μένουν ανοικτές οι σάλπιγγες,αλλά δε μου είχε προκύψει εγκυμοσύνη.

Maralin προσπαθείτε καιρό δηλαδή για εγκυμοσύνη και προέκυψε τώρα το εξωμήτριο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Μιυ ειπαν οτι για 3 με 4 μερες θα ποναω,περιμενω να περασουν οι μερες.

Σημερα πηρα τον Νικα τηλ για να κου πει τα αποτελεσματα της εξετασης

Και με μια γρηγορη ματια δεν τα βλεπει  και τοσο καλα.

Μαλλον θα χρειστει καιρος μεχρι την επομενη εξ.

 

Ξερω πωσ ειναι λιγο δυσκολο...αλλα χρειαζεται λιγη υπομονη ακομη..ο γιατροσ σου ξερει καλυτερα..δεν ωφελει να γινει κατι εφοσον δεν υπαρχουν οι καταλληλεσ προυποθεσεισ..

Παρε τα πανω σου..κανε πραγματα για σενα και τον αντρα σου..χαλαρωσε..κανε κανενα ταξιδακι.. αναρρωσε απο αυτο το χειρουργειο γιατι σου χρειαζεται.. επισησ πρεπει να ξεκουρασεισ και το σωμα και το μυαλο σου..κανε πραγματα που θα σε κανουν να ξεχαστεισ..

και τον επομενο μηνα θα δεισ θα ναι ολα καλυτερα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, tzenaki1982 είπε:

Ξερω πωσ ειναι λιγο δυσκολο...αλλα χρειαζεται λιγη υπομονη ακομη..ο γιατροσ σου ξερει καλυτερα..δεν ωφελει να γινει κατι εφοσον δεν υπαρχουν οι καταλληλεσ προυποθεσεισ..

Παρε τα πανω σου..κανε πραγματα για σενα και τον αντρα σου..χαλαρωσε..κανε κανενα ταξιδακι.. αναρρωσε απο αυτο το χειρουργειο γιατι σου χρειαζεται.. επισησ πρεπει να ξεκουρασεισ και το σωμα και το μυαλο σου..κανε πραγματα που θα σε κανουν να ξεχαστεισ..

και τον επομενο μηνα θα δεισ θα ναι ολα καλυτερα..

Θα συμφωνήσω με το Τζενάκι. Να κάνεις πράγματα για σένα να χαλαρώσεις και να μην έχεις μόνο αυτό στο μυαλό σου αν και ξέρω πώς φαίνεται ακατόρθωτο, αλλά προσπάθησε έστω για λίγο, προσπάθησε να ξεγελάσεις τον εαυτό σου με άλλα πράγματα. Και όλα θα γίνουν στην ώρα τους δεν αργέι, λίγη υπομονή μόνο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 16/10/2017 at 8:32 ΜΜ, Elenaki5186 είπε:

Maralin προσπαθείτε καιρό δηλαδή για εγκυμοσύνη και προέκυψε τώρα το εξωμήτριο?

Nαι ,4 χρόνια περίπου.Να ειμαι ειλικρινής όταν κάποια στιγμή είπα πως  δε περιμένω τίποτα να προκύψει πως δε με νοιάζει και τόσο πια πλεον και ισως να ηταν καλύτερα να μη μου προκύψει,απλά προέκυψε.Δε ξερω ισως τελικά να ισχύει κ  το αγχος που λένε ,αλλά προσωπικά δε πιστεύω πως είναι τόσο σημαντικός παράγοντας.Μπορει και τα ινομυώματα τελικά να ενοχλούν γιατι ειναι και αιτία υπογονιμότητας.Ο γιατρός που το συζητήσαμε ειπε να μη σκέφτομαι τίποτα,να συνεχίσω τη ζωη μου και όλα θα τα φτιάξουμε.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Maralin πως εισαι σημερα.

Πονας ακομα ?

Σημερα εχεις χοριακη καλα θυμαμαι?

Astrogea εχω πονους αραια και που και λιγη ελαφρα αιμοραγια αυτες τις μερες που ποτε διακόπτεται ποτε επανέρχεται.Πηρα τηλ τον γιατρό ,μου ειπε να μην ανυσηχω ειναι επόμενο και μου ειπε να κανω την Παρασκευη τελικα τη χοριακή οποτε και το ανέβαλα για τη προσεχη Παρασκευή.Εσυ καλα εισαι ?Αναρρώνεις ?

Δε θελω να μου στεναχωρίεσαι,όλα θα πανε καλά για όλες μας!Σκεψη θετική!Και οπως λεει και η Τζενακι1982 παιρνουμε το χρόνο μας,κανουμε κατι για εμάς και αλλαγή παραστάσεων μετα απο τοσα που περνάμε θα ηταν καλό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενακι ευχαριατω πολυ κοριτσι μου,οι γλυκιες σας κουβεντες με ανεβαζουν πραγματικα γιατι καποιες φορες πιστευω πως ο θεος με εχει παρατησει στον'' αυτοματο''.....

 

Τζενακι μου η μεγαλη μερα πλησιαζειιιιιιι.........

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Maralin είπε:

Nαι ,4 χρόνια περίπου.Να ειμαι ειλικρινής όταν κάποια στιγμή είπα πως  δε περιμένω τίποτα να προκύψει πως δε με νοιάζει και τόσο πια πλεον και ισως να ηταν καλύτερα να μη μου προκύψει,απλά προέκυψε.Δε ξερω ισως τελικά να ισχύει κ  το αγχος που λένε ,αλλά προσωπικά δε πιστεύω πως είναι τόσο σημαντικός παράγοντας.Μπορει και τα ινομυώματα τελικά να ενοχλούν γιατι ειναι και αιτία υπογονιμότητας.Ο γιατρός που το συζητήσαμε ειπε να μη σκέφτομαι τίποτα,να συνεχίσω τη ζωη μου και όλα θα τα φτιάξουμε.

Αν εχεισ την οικονομικη δυνατοτητα,Η βρεισ γιατρο σε δημοσιο που να κανει λαπαροσκοπηση σε ινωμυωματα θα ελεγα να τα αφαιρεσεισ..

Σου ειπα πωσ στην περιπτωση μου θεωρησαν πωσ μπορει να εφταιγαν για το εξωμητριο..

Επισησ και σε επομενη εγκυμοσυνη μπορει να χα θεμα..αποβολη υπογονιμοτητα..το οτιδηποτε...

Γι αυτο τα αφαιρεσα αν κ υπηρχαν καποιοι που λεγαν πωσ δεν ενοχλουν..

 Ημουν στα 34 και ηθελα παιδακι..και  ηθελα να αποφυγω αποβολεσ κτλ..δεν το διακινδυνευα εφοσον οι μισοι μου λεγαν πωσ μπορει να χα προβλημα μελλοντικα..

Εσυ τι ηλικια εχεισ??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Ελενακι ευχαριατω πολυ κοριτσι μου,οι γλυκιες σας κουβεντες με ανεβαζουν πραγματικα γιατι καποιες φορες πιστευω πως ο θεος με εχει παρατησει στον'' αυτοματο''.....

 

Τζενακι μου η μεγαλη μερα πλησιαζειιιιιιι.........

 

10 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Ελενακι ευχαριατω πολυ κοριτσι μου,οι γλυκιες σας κουβεντες με ανεβαζουν πραγματικα γιατι καποιες φορες πιστευω πως ο θεος με εχει παρατησει στον'' αυτοματο''.....

 

Τζενακι μου η μεγαλη μερα πλησιαζειιιιιιι.........

Ειναι σιγουρο πωσ δεν εχεισ περασει κ λιγα..και εγω οταν ειχα τα δικα μου ζορια ετσι αισθανομουν..ειδικα με το προβλημα υγειασ του πατερα μου που παρακαλουσα καθε μερα και δεν ...ειχα θυμωσει τοσο πολυ..

δεν ηθελα ουτε το σταυρο μου να φοραω..τον εβγαλα και τον αφησα για καιρο..

Γι αυτο καταλαβαινω κ την δικη σου απογοητευση..αλλα πωσ να εξηγησουμε τα ανεξηγητα..

Κοιταω γυρω μου και λεω ευτυχωσ τον εζησα τοσα χρονια..ευτυχωσ αυτοσ προλαβε και μασ μεγαλωσε..

Οτι και να σουβπω ξερω πωσ δεν μπορει να σε ηρεμησει..αλλα πρεπει να λεμε και δοξα το θεο γιατι υπαρχουν κ πολυ χειροτερα..

Οπωσ και να χει τα δικα σου οπωσ και πολλων εδω μεσα αντιμετωπιζονται...και παρα την ταλαιπωρια σε λιγο καιρο θα ερθει και το μωρακι.....υπομονη και αισιοδοξια....

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι σαι καλα τζενακι μου,ευτυχως ξερω οτι θα μου περασει γρηγορα ποσο μαλλον τωρα που τα συζηταμε ολες μαζι!

Φιλακια και περιμενω νεα σου!!

Maralin και εγω συμφωνω με το τζενακι,να βγαλεις το ιννωμοιωμα.

Εχω και εγω ενα απο την πανω πλευρα που δεν ενοχλει μιυ ειπαν.

Τωρα που εκανα λαμπαροσκοπηση για την χολη δεν μπορω, αν ειμουν ομως στη θεση σου θα το εβαζα στο προγραμμα.

Ετσι κι αλλιως νομιζω πως σε 2 με 3 μηνες μπορεις να ξαναπροσπαθησεις παλι.

Πολυ χαιρομαι οου δεν θα χρειαστεις αποξεση γιατι μπορει να προκαλεσει διαφορα θεματακια που να φερουν αρνητικες χοριακες μετα οπως σε εμενα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Maralin είπε:

Nαι ,4 χρόνια περίπου.Να ειμαι ειλικρινής όταν κάποια στιγμή είπα πως  δε περιμένω τίποτα να προκύψει πως δε με νοιάζει και τόσο πια πλεον και ισως να ηταν καλύτερα να μη μου προκύψει,απλά προέκυψε.Δε ξερω ισως τελικά να ισχύει κ  το αγχος που λένε ,αλλά προσωπικά δε πιστεύω πως είναι τόσο σημαντικός παράγοντας.Μπορει και τα ινομυώματα τελικά να ενοχλούν γιατι ειναι και αιτία υπογονιμότητας.Ο γιατρός που το συζητήσαμε ειπε να μη σκέφτομαι τίποτα,να συνεχίσω τη ζωη μου και όλα θα τα φτιάξουμε.

Maralin μην υποτιμάς τον παράγοντα άγχος είναι αποδεδειγμένο ότι πολλές φορές εμποδίζει τη σύλληψη. Όλες οι ορμόνες που έχουν σχέση με όλη τη διαδικασία εκρίγνονται απο τον εγκέφαλο, αν ο εγκέφαλος είναι μπλοκαρισμένος τότε δεν λειτουργεί το σύστημα :-) μια γνωστή μου προσπαθουσαν 6 χρόνια είχαν κάνει όλες τις εξετάσεις και ηταν μια χαρά, ανεξήγητη γονιμότητα τους έλεγαν οι γιατροί. Και αποφάσισε να κάνει εξωσωματική αγόρασε και τα φάρμακα και εκει που χαλάρωσε και είπε θα έρθει με την εξωσωματική έμεινε έγκυος φυσιολογικά τον ίδιο μήνα! Οπότε να χαλαρώσεις! Και να σκεφτείς ότι είσαι ενα βήμα πριν! Αφου έμεινες τώρα έγκυος άσχετα αν κατέληξε εξωμήτριο σημάινει θα ξαναμείνεις σύντομα και όλα θα πάνε σωστά αυτή τη φορά :-):-) θα δεις σύντομα θα μας ανακοινώσεις τα ευχάριστά :-)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, tzenaki1982 είπε:

 

Ειναι σιγουρο πωσ δεν εχεισ περασει κ λιγα..και εγω οταν ειχα τα δικα μου ζορια ετσι αισθανομουν..ειδικα με το προβλημα υγειασ του πατερα μου που παρακαλουσα καθε μερα και δεν ...ειχα θυμωσει τοσο πολυ..

δεν ηθελα ουτε το σταυρο μου να φοραω..τον εβγαλα και τον αφησα για καιρο..

Γι αυτο καταλαβαινω κ την δικη σου απογοητευση..αλλα πωσ να εξηγησουμε τα ανεξηγητα..

Κοιταω γυρω μου και λεω ευτυχωσ τον εζησα τοσα χρονια..ευτυχωσ αυτοσ προλαβε και μασ μεγαλωσε..

Οτι και να σουβπω ξερω πωσ δεν μπορει να σε ηρεμησει..αλλα πρεπει να λεμε και δοξα το θεο γιατι υπαρχουν κ πολυ χειροτερα..

Οπωσ και να χει τα δικα σου οπωσ και πολλων εδω μεσα αντιμετωπιζονται...και παρα την ταλαιπωρια σε λιγο καιρο θα ερθει και το μωρακι.....υπομονη και αισιοδοξια....

 

Astrogea ο Θεος μας δοκιμάζει θα μου πεις πόσες δοκιμασίες?? Όσες αντέχουμε μας στέλνει τίποτε παραπάνω. Και πρέπει να έχουμε υπομονή και να Τον δοξολογούμε να μην μιζεριάζουμε διοτι η μιζέρια φέρνει την οργή του Θεου ενω αν έχουμε υπομονή και επιμονή θα μας ανταμείψει. Έίναι λογικό σαν άνθρωποι που είμαστε με αδυναμίες να πέφτουμε κάποτε ψυχολογικά, να μελαγχολούμε. Εξάλλου και ο Ιησους πριν τον συλλάβουν δείλιασε για λίγο είπε στον Πατέρα του αν γίνεται να μην πιει το ποτήρι αυτό της σταυρωσης. Αλλά δεν γινόταν αλλιώς. Μετά όμως ήρθε η Ανάσταση. Αυτό να σκέφτεστε και να ξεφευγετε απο τις σκέψεις και τη μιζέρια. Και εμείς σαν παιδιά Του θα σταυρωθούμε αλλά μετά θα έρθει η Ανάσταση. Τρανό παράδειγμα το Τζενάκι. Τζενάααακιιιιιι με ενα πόνο! Περιμένουμε να μας πεις τα ευχάριστα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Ναι σαι καλα τζενακι μου,ευτυχως ξερω οτι θα μου περασει γρηγορα ποσο μαλλον τωρα που τα συζηταμε ολες μαζι!

Φιλακια και περιμενω νεα σου!!

Maralin και εγω συμφωνω με το τζενακι,να βγαλεις το ιννωμοιωμα.

Εχω και εγω ενα απο την πανω πλευρα που δεν ενοχλει μιυ ειπαν.

Τωρα που εκανα λαμπαροσκοπηση για την χολη δεν μπορω, αν ειμουν ομως στη θεση σου θα το εβαζα στο προγραμμα.

Ετσι κι αλλιως νομιζω πως σε 2 με 3 μηνες μπορεις να ξαναπροσπαθησεις παλι.

Πολυ χαιρομαι οου δεν θα χρειαστεις αποξεση γιατι μπορει να προκαλεσει διαφορα θεματακια που να φερουν αρνητικες χοριακες μετα οπως σε εμενα!

Σε ευχαριστώ astrogea .Και εγω λεω γλιτωσα απο τα πολύ χειρότερα και θα το δρομολογησω το χειρουργείο εκτος κιαν μου δωσει καποια θεραπεία.Θα δουμε σε ενα μηνα περιπου που θα ξαναπάω να με δει στον υπέρηχο ξανα.Και εσυ οταν με το καλο κλεισεις το θεμα με τη χολή ,αν δεις οτι μεγαλώνει βγάλτο γιατι και εμένα μεχρι τον Μαρτιο οτι δεν ενοχλουν μου ελεγαν και ειχα μεινει ύσηχη.Ανεξηγητη υπογονιμοτητα μου ελεγαν και εμενα και για εξωσωματική προοριζόμουν αλλα λόγω μεταθεσης και μετακόμισης όλα πηγαν πίσω. Και τωρα μου μετρησε ενα σωρο  ινομυώματα λες και ξεφυτρωσαν δια μαγείας .Του λεω γιατρέ μου σταμάτα μη μετράς άλλο.Καθε μετρημα με πεθαινε.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Δηλαδη maralin δεν θυμαμαι εκανες υστεροσκοπηση τα εβγαλες και ξαναβγηκαν ή βγηκαν καινουρια?

astrogea οχι δεν εκανα υστεροσκοπηση.Τα ειχε δει σε υπέρηχο ,τοτε ειχα 3 ινομυωματα που μου είπε ο γιατρος δεν ενοχλουν.Απο τον Φεβρουάριο ομως μεχρι τωρα ξαφνικά πολλαπλασιάστηκαν και μεγάλωσαν.Τωρα πιο καθαρη εικόνα σε εναν μηνα που θα ξαναπαω να με δει ο γιατρός για να δουμε τι θα κανουμε.Μου ανεφερε κ για πιθανη θεραπεία,αντι χειρουργείο.Δε ξερω ,ισως κ να υπάρχει καποια θεραπεία.αλλα θα προτιμήσω να τα αφαιρέσω όσα ενοχλούν.

Εσυ πως εισαι ? 

Link to comment
Share on other sites

Εγω ποναω λιγο ακομα,Εχει πρηστει η  κοιλια και το στομαχι μου

Τη δευτερα επιστρεφω στο σχολειο.

Σημερα πηγα στο ικα να κανω διαγραφη και εναρξη στο τιδκυ και μου πηρε 4 ωρες!

Τους ειπα οτι εχω κανει χειρουργειο και οτι δεν μπορω να σταθω πολυ ωρα αλλα.....

Θα την κανεις λαμπαροσκοπικα φανταζομαι.

Μ αυτον τον τροπο θα φυγουν στα σιγουρα.

Θα ρωτησω και εγω το γιατρο μου με αφορμη εσενα για το ενα ινωμυωμα που εχω να δω τι θα μου πει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της χοριακής. Αποτέλεσμα 94.Πέφτει αλλά αργά ειπε ο γοατρός ,άρα απορροφάται είπε.Είπε δεν απέβαλλα.Του ειπα για τους πονους και την αιμορραγία και είπε να μην ανυσηχώ,αλλά θέλει σε μια εβδομάδα αλλημια χοριακή.Θα δω τι θα κανω και αν θα την κάνω γιατι έχω κουραστεί πολύ.Σωματικά δεν ειμαι και τόσο καλά,με τοσες αιμοραγίεςπου μια σταματανε μια ξεκινανε.Το ξερω θα περασει ενα διαστημα και ολα θα επανέλθουν.Έπειτα επειδη εχω πιεστει πολύ ψυχολογικά θα φύγουμε λίγες ημέρες με τον αντρα μου,σε πράγματα και πρόσωπα που αγαπάμε,να τα αφησουμε λιγο πίσω να ξεχαστούμε.Ας πούμε  να ξεχαστούμε γιατι νομιζω πως τωρα που το συνειδητοποιούμε ειναι πιο δύσκολο.Είμαστε δυνατοί όμως,θα το πέρασουμε ,είναι μια δοκιμασία.

Θα εχω το λαπτοπ μαζί μου  θα μπαινω να διαβάζω τα νεα σας.

Σας ευχαριστώ που το μοιραστηκαμε ,που εισασταν εδω ,που ενδιαφερθήκατε....Δε σας ξέρω αλλα σας αγαπώ πολύ κορίτσια μου!όλα θα πανε καλά,κρατάμε την Ελπίδα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, astrogea είπε:

Εγω ποναω λιγο ακομα,Εχει πρηστει η  κοιλια και το στομαχι μου

Τη δευτερα επιστρεφω στο σχολειο.

Σημερα πηγα στο ικα να κανω διαγραφη και εναρξη στο τιδκυ και μου πηρε 4 ωρες!

Τους ειπα οτι εχω κανει χειρουργειο και οτι δεν μπορω να σταθω πολυ ωρα αλλα.....

Θα την κανεις λαμπαροσκοπικα φανταζομαι.

Μ αυτον τον τροπο θα φυγουν στα σιγουρα.

Θα ρωτησω και εγω το γιατρο μου με αφορμη εσενα για το ενα ινωμυωμα που εχω να δω τι θα μου πει.

Καλημέρα astrogea .Λαπαροσκοπικά μου είπε δε γίνεται επειδη εχω μερικά κιλάκια παραπάνω.Ναι ρωτησε και εσυ ,μη το αφηνεις.Μπορει και να μη χρειάζεται αν δεν ειναι μεγάλο.Υπομονη με τους πόνους μας :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα!!! Γεννησα την πεμπτη το πρωι μια μπεμπα με πολλα μαλλια ιδια ο μπαμπασ τησ..

Ειμαι ακομη στο νοσοκομειο..λογικα δευτερα θα βγω...

Γεννησα με καισαρικη..δεν ποναει οσο μου λεγανε..βεβαια με τραβανε αρκετα τα ραμματα οταν περπαταω..δυσκολευομαι να καθισω κλπ..αλλα δεν συγκρινεται με το να χουμε τα μωρακια μασ...

Ακομη δεν το χω συνειδητοποιησει..κ μερα με τη μερα νιωθω να δενομαι ολο και πιο πολυ...

Η μπεμπα γενηθηκε 3250 και απο την πεμπτη μεχρι χτεσ παρακευη εχασε τα 290...σοκ...γιατι αρχικα νομιζα πωσ θα μου κανει καμια αλλη ανακοινωση η μαια κ τρελαθηκα..ολα χανουν...

Δυστυχωσ δεν ακουσα το γιατρο που με συμβουλεψε να  αφηνω να τησ δινουν συμπληρωμα γιατι θα ναι νηστικη και ζητησα αποκλειστικο θηλασμο και τωρα το μετανιωνω

..τεσπα αυτα ειναι μεσ στο προγραμμα..

Εγω απο την αλλη ανεβασα κ πυρετο..κολλησα ιωση..τωρα με τα φαρμακα ειμαι οκ..για το μωρό φοβηθηκα..οχι για μενα..αλλα μου λενε δεν κολλαει..θα φοραω μασκα οταν την φρρνουν...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...