Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε μπορεί να γίνει η Β-Χοριακή;


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!Δεύτερη φορά που ανοίγω θέμα.Απλά έχω μερικές απορίες σχετικά με την σύλληψη και την εγκυμοσύνη.Θα πάρω τα πράγματα απο την αρχή.

Αρχικά, είναι η δεύτερη προσπάθεια για παιδάκι.Η πρώτη απέτυχε γιατί έκανα ελεύθερο σε μη γόνιμες μέρες, ελπίζοντας για το αναπάντεχο.(Λάθος μου):rolleyes:

Η Δεύτερη και φυσικά πιο σωστή προσπάθεια έγινε την 14η και την 15η ημέρα (το ημερολόγιο μου έγραφε ότι είχα ωορηξία την 16η ημέρα.. Περίοδο είχα απο τις 9/10 έως τις 13/10..Εγώ έκανα ελεύθερο 22/10 και 23/10).:oops:

Έχω τις εξής ερωτήσεις να σας κάνω και ελπίζω να μου δώσετε τα φώτα σας!

1.Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος;

2.Αν υπάρχει, η σύλληψη πότε γίνεται και πότε η μεταφορά εμβρύου;

3.Είναι πιθανό να υπάρχουν συμπτώματα για τα παραπάνω ή μπορεί και γενικά να μην υπάρχουν;

4.Ποιά θα ήταν η κατάλληλη ημέρα να κάνω τεστ ή β χοριακή;

5.Να παω στον γιατρό μου πριν κάνω όλα τα τεστ ή να περιμένω να τα κάνω και επείτε αναλογα με το αποτέλεσμα ;

Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!

Θα περιμένω απάντηση σας!!! :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!Δεύτερη φορά που ανοίγω θέμα.Απλά έχω μερικές απορίες σχετικά με την σύλληψη και την εγκυμοσύνη.Θα πάρω τα πράγματα απο την αρχή.

Αρχικά, είναι η δεύτερη προσπάθεια για παιδάκι.Η πρώτη απέτυχε γιατί έκανα ελεύθερο σε μη γόνιμες μέρες, ελπίζοντας για το αναπάντεχο.(Λάθος μου):rolleyes:

Η Δεύτερη και φυσικά πιο σωστή προσπάθεια έγινε την 14η και την 15η ημέρα (το ημερολόγιο μου έγραφε ότι είχα ωορηξία την 16η ημέρα.. Περίοδο είχα απο τις 9/10 έως τις 13/10..Εγώ έκανα ελεύθερο 22/10 και 23/10).:oops:

Έχω τις εξής ερωτήσεις να σας κάνω και ελπίζω να μου δώσετε τα φώτα σας!

1.Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος;

2.Αν υπάρχει, η σύλληψη πότε γίνεται και πότε η μεταφορά εμβρύου;

3.Είναι πιθανό να υπάρχουν συμπτώματα για τα παραπάνω ή μπορεί και γενικά να μην υπάρχουν;

4.Ποιά θα ήταν η κατάλληλη ημέρα να κάνω τεστ ή β χοριακή;

5.Να παω στον γιατρό μου πριν κάνω όλα τα τεστ ή να περιμένω να τα κάνω και επείτε αναλογα με το αποτέλεσμα ;

Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!

Θα περιμένω απάντηση σας!!! :P

 

Καλησπέρα!

 

1.Φυσικά και υπάρχει!

2.Τη σύλληψη και εμφύτευση είναι δύσκολο να την υπολογίσεις... Δε σε νοιάζει κιόλας στη προκειμένη!

3.Συμπτώματα για τα παραπάνω μην περιμένεις! Κάποιες γυναίκες αναφέρουν ότι βλέπουν μια δυο σταγόνες καφέ αίμα που είναι της εμφύτευσης. Εγώ δεν είχα... Οι περισσότερες δεν είχαμε... Τα δε συμπτώματα της εγκυμοσύνης εμφανίζονται πολύ πιό μετά... 5η βδομάδα κύησης και αν!

4.Χοριακή (που είναι ακριβής & αλάνθαστη) με το καλό όταν θα έχεις τουλάχιστον 3 μέρες καθυστέρηση...

5. Στο γιατρό μην πας γιατί δεν θα δεις τίποτα τόσο νωρίς! Πρώτα θα πάρεις θετική χοριακή και με βάση την τελευταία περίοδο θα σου πει πότε να πας να δείτε σάκο.

 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία! Κι αν δεν κάτσει τώρα μην απογοητευτείς καθόλου! Είστε στην αρχή ακόμα! Με συστηματική προσπάθεια τις γόνιμες μέρες θα έρθει το μπεμπάκι!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Δεύτερη φορά που ανοίγω θέμα.Απλά έχω μερικές απορίες σχετικά με την σύλληψη και την εγκυμοσύνη.Θα πάρω τα πράγματα απο την αρχή.

Αρχικά, είναι η δεύτερη προσπάθεια για παιδάκι.Η πρώτη απέτυχε γιατί έκανα ελεύθερο σε μη γόνιμες μέρες, ελπίζοντας για το αναπάντεχο.(Λάθος μου):rolleyes:

Η Δεύτερη και φυσικά πιο σωστή προσπάθεια έγινε την 14η και την 15η ημέρα (το ημερολόγιο μου έγραφε ότι είχα ωορηξία την 16η ημέρα.. Περίοδο είχα απο τις 9/10 έως τις 13/10..Εγώ έκανα ελεύθερο 22/10 και 23/10).:oops:

Έχω τις εξής ερωτήσεις να σας κάνω και ελπίζω να μου δώσετε τα φώτα σας!

1.Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος;

2.Αν υπάρχει, η σύλληψη πότε γίνεται και πότε η μεταφορά εμβρύου;

3.Είναι πιθανό να υπάρχουν συμπτώματα για τα παραπάνω ή μπορεί και γενικά να μην υπάρχουν;

4.Ποιά θα ήταν η κατάλληλη ημέρα να κάνω τεστ ή β χοριακή;

5.Να παω στον γιατρό μου πριν κάνω όλα τα τεστ ή να περιμένω να τα κάνω και επείτε αναλογα με το αποτέλεσμα ;

Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!

Θα περιμένω απάντηση σας!!! :P

 

Όλα αυτα που τα γράφεις πολυ ωραία ισχύουν αν ειναι να σου έρθει περίοδος στις 6/10 δηλαδη αν εχεις κύκλο 28 ημερών.

1. Αν λοιπόν σου έρχεται ακριβώς καθε 28 μερες η περίοδος υπάρχει περιπτωση να εισαι εγκυος.

2. Χοντρικά 10 μερες μετα την γόνιμη, αλλα αυτό ουτε γιατρός δεν μπορει να στο πει.

3. Την ημέρα που περιμένεις περιοδο.

4. Ο γιατρός αν ελπίζεις, οτι θα πας για να σου πει αν εισαι εγκυος δεν μπορει να δει κάτι τόσο νωρίς.

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου φίλη μου,

Δεν έγραψες το σημαντικότερο, πόσες μέρες είναι ο κύκλος σου.

Εγώ θα διαφωνήσω με τα κορίτσια από πάνω και για την εμφύτευση και για χοριακή. Η μεν εμφύτευση γίνεται από 2 εως 5 μέρες από τη σύλληψη, η δε χοριακή δείχνει 10 μέρες μετά την εμφύτευση, επομένως σε κύκλο 28 ημερών μπορεί να δείξει θετική από την 25η-26η περίπου μέρα (και σίγουρα όχι 3 μέρες μετα την αναμενόμενη περίοδο, εδώ τα τέστ φαρμακείου δείχνουν μια μέρα πριν ή την ίδια). Τώρα συγχωρήστε με αν κάνω λάθος, αυτή την εντύπωση έχω από εμπειρία και απ'όσα έχω διαβάσει.

 

Όσο για συμπτώματα, εγώ κατάλαβα οτι έμεινα έγκυος και στα δύο μου παιδιά. Είχα έντονα τσιμπίματα στην ωοθήκη, τσιμπίματα σε βαθμό πόνου όμως, κι έπειτα είχα ένα πρήξιμο στην κοιλιά που δεν έμοιαζε καθόλου με πόνους περιόδου. Άλλο πράγμα. Αυτό βεβαιώνεται και τώρα που προσπαθούμε για τρίτο παιδί, πάνε 8 μήνες τώρα, και καταλαβαίνω τους πόνους περιόδου κάθε φορά που πλησιάζει. Δε μπαίνω στον κόπο να πάω για χοριακή και περιμένω την περίοδό μου όπως και μου έρχεται. Κάθε περίπτωση βέβαια είναι διαφορετική.

 

Σου ευχομαι τα καλύτερα και σύντομα ένα θετικό τέστ στα χέρια σου. Και μια συμβουλή, επαφές όχι κάθε μέρα αλλά κάθε δεύτερη (πολλοι λένε και κάθε τρίτη) για περισσότερη ποσότητα σπέρματος.

jcEKp3.png  JKdkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Lucia μου σε ευχατιστώ και εσένα πάρα πολύ για την απάντηση.Έχεις δίκιο δεν έγραψα το σημαντικότερο.Ο κύκλος μου είναι κάθε 29-30 σταθερός.Θα κάνω ενα τεστ αν δεν μου έρθει η περίοδος και ύστερα αν πανε ολα καλα (και δεν μου έχει έρθει η πέριοδος θα κάνω και μια β χοριακή):-D

Link to comment
Share on other sites

Χαρα μου τωρα μου έβγαλε την ανάρτηση σου.

Ποτε έρχονται τα δίδυμο αγοράκια μας?

 

Τον Ιανουάριο κορίτσια!!!!

 

Κάντι στείλε μου μνμ να μου πεις νέα... Σε σκεφτόμουν!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

Κοριτσια μου εκανα χοριακη μια μερα πριν την αναμενομενη περιοδο και βγηκε αρνητικη. Να ξανακανω λετε σε κανα δυο μερες αν δεν εχει ερθει?

 

Νομιζω οτι πρεπει να ξανακανεις αν εχει κσποιες μερες καθυστερηση γιατι υπαρχει παντα η πιθανοτητα της κσθυστερημενης συλληψης

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ FORUM AΛΛΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΤΑΥΤΙΖΟΜΑΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.

1,5 ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΥΡΗΜΑ ΧΑΜΗΛΗ AMY (0.2 KAI EIMAI 34 ETΩΝ). Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΤΡΕΞΕ.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 11/11, ΕΚΑΝΑ ΑΓΩΓΗ ΜΕ SERPAFAR, 3-4 ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ, ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ OVITRELLE ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ 21/11. ΚΑΙ ΠΗΡΑ CYCLACUR, VASCLOR, INNOHEP KAI ENEΣΕΙΣ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗΣ. ΠΡΗΣΤΗΚΕ ΣΤΗΘΟΣ, ΚΟΙΛΙΑ, ΠΟΝΟΥΣ ΧΑΜΗΛΑ.

ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΤΙΣ 5/12 ΚΑΙ ΗΤΑΝ 1. ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΝΩ ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ. Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ 22-26 ΜΕΡΕΣ. ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΛΕΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ FORUM AΛΛΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΤΑΥΤΙΖΟΜΑΙ ΜΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.

1,5 ΧΡΟΝΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΜΕ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΕΥΡΗΜΑ ΧΑΜΗΛΗ AMY (0.2 KAI EIMAI 34 ETΩΝ). Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΤΡΕΞΕ.

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 11/11, ΕΚΑΝΑ ΑΓΩΓΗ ΜΕ SERPAFAR, 3-4 ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ, ΕΚΑΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ OVITRELLE ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ 21/11. ΚΑΙ ΠΗΡΑ CYCLACUR, VASCLOR, INNOHEP KAI ENEΣΕΙΣ ΠΡΟΓΕΣΤΕΡΟΝΗΣ. ΠΡΗΣΤΗΚΕ ΣΤΗΘΟΣ, ΚΟΙΛΙΑ, ΠΟΝΟΥΣ ΧΑΜΗΛΑ.

ΕΚΑΝΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΤΙΣ 5/12 ΚΑΙ ΗΤΑΝ 1. ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΕΝΩ ΕΧΩ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ. Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ 22-26 ΜΕΡΕΣ. ΞΕΡΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ, ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΛΕΤΕ?

 

Καλημέρα, κορίτσι μου. Φαντάζομαι ότι προσπαθείς για το πρώτο παιδάκι.

Νομίζω ότι με χοριακή 1 δεν υπάρχουν πολλές ελπίδες για αυτή τη φορά, αλλά και πάλι εύχομαι η Παναγία να κάνει το θαύμα της και να ανατραπούν τα δεδομένα.

Με χαμηλή ΑΜΗ δε σημαίνει ότι δεν μπορείς να μείνεις έγκυος φυσιολογικά, ωστόσο, απ' ό,τι μου έχουν πει, έχεις πολύ λίγες πιθανότητες, ειδικά αν δεν έχεις ξαναμείνει έγκυος στο παρελθόν.

Παρόλο που δεν γνωρίζω πολλά σχετικά με σπερματεγχύσεις και εξωσωματικές, καθώς δεν έχω κάνει ποτέ, αμφιβάλλω αν η σπερματέγχυση ενδείκνυται στην περίπτωσή σου. Οι πιθανότητες να πετύχει είναι λίγο περισσότερες από τη φυσική σύλληψη.

Θα σου μιλήσω σαν να είσαι αδελφή μου: Επειδή το 0,2 είναι πράγματι πολύ χαμηλό και δεν ξέρεις σε πόσο καιρό θα γίνει 0, πήγαινε να ενημερωθείς όσο το δυνατόν συντομότερα για τις δυνατότητες εξωσωματικής. Εγώ στη θέση σου θα διερευνούσα το ενδεχόμενο εξωσωματικής σε φυσικό κύκλο, όπου συλλέγουν κάθε μήνα το επικρατούν ωάριο, αυτό δηλαδή που επιλέγεται από τη φύση, το οποίο είναι το πιο ποιοτικό. Δεν νομίζω ότι έχει νόημα να πας για εξωσωματική με διέγερση ωοθηκών και να παράγεις πολλά ωάρια, τα οποία συνήθως είναι κακής ποιότητας. Βέβαια εδώ στο φόρουμ υπάρχουν κοπέλες που γνωρίζουν πολύ περισσότερα από μένα σχετικά με τις διαδικασίες υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και πιστεύω ότι κάποια θα σε διαφωτίσει λίγο καλύτερα από μένα.

Ό,τι κι αν αποφασίσεις, εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα!

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσι μου. Φαντάζομαι ότι προσπαθείς για το πρώτο παιδάκι.

Νομίζω ότι με χοριακή 1 δεν υπάρχουν πολλές ελπίδες για αυτή τη φορά, αλλά και πάλι εύχομαι η Παναγία να κάνει το θαύμα της και να ανατραπούν τα δεδομένα.

Με χαμηλή ΑΜΗ δε σημαίνει ότι δεν μπορείς να μείνεις έγκυος φυσιολογικά, ωστόσο, απ' ό,τι μου έχουν πει, έχεις πολύ λίγες πιθανότητες, ειδικά αν δεν έχεις ξαναμείνει έγκυος στο παρελθόν.

Παρόλο που δεν γνωρίζω πολλά σχετικά με σπερματεγχύσεις και εξωσωματικές, καθώς δεν έχω κάνει ποτέ, αμφιβάλλω αν η σπερματέγχυση ενδείκνυται στην περίπτωσή σου. Οι πιθανότητες να πετύχει είναι λίγο περισσότερες από τη φυσική σύλληψη.

Θα σου μιλήσω σαν να είσαι αδελφή μου: Επειδή το 0,2 είναι πράγματι πολύ χαμηλό και δεν ξέρεις σε πόσο καιρό θα γίνει 0, πήγαινε να ενημερωθείς όσο το δυνατόν συντομότερα για τις δυνατότητες εξωσωματικής. Εγώ στη θέση σου θα διερευνούσα το ενδεχόμενο εξωσωματικής σε φυσικό κύκλο, όπου συλλέγουν κάθε μήνα το επικρατούν ωάριο, αυτό δηλαδή που επιλέγεται από τη φύση, το οποίο είναι το πιο ποιοτικό. Δεν νομίζω ότι έχει νόημα να πας για εξωσωματική με διέγερση ωοθηκών και να παράγεις πολλά ωάρια, τα οποία συνήθως είναι κακής ποιότητας. Βέβαια εδώ στο φόρουμ υπάρχουν κοπέλες που γνωρίζουν πολύ περισσότερα από μένα σχετικά με τις διαδικασίες υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και πιστεύω ότι κάποια θα σε διαφωτίσει λίγο καλύτερα από μένα.

Ό,τι κι αν αποφασίσεις, εύχομαι το καλύτερο αποτέλεσμα!

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΒ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ROSALI. ΝΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΣ ΑΛΛΑ....ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΕΙΣΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΤΥΧΕΙ. ΑΠΟ ΤΙ ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ. ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ. ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΝΑ? ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ. ΠΩΣ ΞΕΠΕΡΝΙΕΤΑΙ? ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ? ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΝΕ? ΣΥΓΝΩΜΗ ΜΟΝΟΛΟΓΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΩΝΕΨΩ. ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΟΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

Rita μην απογοητευεσε πολλες κοπελες τα εχουν καταφερει με εξωσωματικη με χαμηλη αμη. Αν βιαστεις θα εχεις ενα πολυ καλο αππτελεσμα να εισαι σιγουρη. Εχει δικιο η ροζαλι οτι ο φυσικος κυκλος ειναι προτιμοτερος για χαμηλη αμη. Ο γιατρος σου θα σε καθοδηγησει κ να μην απογοητευεσαι ετοιμασου για το επομενο βημα χωρις με δυναμη θα τα καταφερεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας δείτε εδώ

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=38550

 

δυστυχώς είμαστε αναγκασμένοι να κλειδώνουμε τα θέματα αυτά.

Δείτε εδώ γιατί :

 

Αγαπητά μέλη,

Η αγωνία για τον ερχομό ενός νέου μέλους στην οικογένεια είναι πάντα πολύ έντονη. Το μοίρασμα αυτών των συναισθημάτων, με αναγνώστες κ μέλη που βιώνουν την ίδια αγωνία, μπορεί να βοηθήσει πολύ στο να περάσουν οι ώρες ή οι μέρες αγωνίας και έντασης όσο δυνατόν πιό ανώδυνα ή και ευχάριστα.

 

Διαβάστε το μήνυμά μας, για το πώς να εκφράσετε αυτά τα συναισθήματα ανενόχλητα, στο σωστό σημείο!

Σας ευχόμαστε σύντομα να έχετε στην αγκαλιά σας το μωράκι σας.

 

-----------------------------------------------------------------

 

Γενικοί κανόνες : http://parents.org.gr/forum/misc.php?do=showrules

 

Το forum της ΕΕΕΓ parents.org.gr (με βάση το καταστατικό της http://parents.org.gr/news/a245), βρίσκεται στην διάθεση των μελών για την τοποθέτηση ενημερωτικών θεμάτων και ερωτημάτων/ανταλλαγής πληροφοριών που θα βοηθήσουν μελλοντικούς αναγνώστες/γονείς.

 

Για θέματα που αφορούν θετικό η αρνητικό τέστ,είμαι έγκυος/δεν είμαι, καθημερινού τύπου επικοινωνία για αποτελέσματα/διαδικασία εξωσωματικής/σπερματέγχυσης, παρακαλούμε κάνετε χρήση του parentscafe.gr και της συγκεκριμένης ενότητας:

 

Θέλουμε να γίνουμε γονείς ! http://parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=169

 

Ειδικά για το θέμα της θρησκείας κ πίστης σε σχέση με την σύλληψη παρακαλούμε επισκεφτείτε το συγκεκριμένο καφέ που ανοίξαμε, στο φόρουμ του parentscafe.gr με τιτλο Σύλληψη: Θρησκεία κ Ελπίδα ! http://parentscafe.gr/showthread.php?t=2921 όπου μπορείτε να καταθέσετε τις ιστορίες σας καθώς και τις ιστορίες ή εμπειρίες άλλων για αυτό το θέμα.

 

Το παρόν θέμα κλειδώνεται και θα μεταφερθεί στο αρχείο.

 

-----------------------------------------------------------------

 

Οδηγίες εγγραφής στο Parentscafe.gr :http://parentscafe.gr/showthread.php?t=234

 

Οδηγίες ανάκτησης κωδικού: http://parents.org.gr/forum/showthre...32#post1397532

 

Σημείωση

 

Αν το θέμα στο οποίο συμμετέχετε κλειδωθεί με την συγκεκριμένη ανακοίνωση παρακαλούμε

 

α]

μην ανοίγετε νέο θέμα ως συνέχεια του θέματος που συμμετείχατε

 

β]

μην ανοίγετε ειδικά νέο θέμα στο parents.org.gr για να ανακοινώσετε την δημιουργία νέου θέματος στο parentscafe.gr.

Μπορείτε αν επιθυμείτε να ενημερώσετε τα υπόλοιπα μέλη με το να τοποθετήσετε την είδηση στην υπογραφή σας ή να κάνετε χρήση των προσωπικών μηνυμάτων.

 

Σε περίπτωση που ανοίξετε νέο θέμα στο parents.org.gr είτε ως συνέχεια κλειδωμένου θέματος είτε με σκοπό την ανακοίνωση νέου θέματος στο parentscafe.gr θα λάβετε κάρτα ειδοποίησης που θα σας ενημερώνει για τους κανόνες του forum της ΕΕΕΓ και ίσως συνοδεύεται από ολιγοήμερη απενεργοποίηση του λογαριασμού σας.

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...