Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οικολογικές παιδικές πάνες - Σύγκριση τιμών?


Recommended Posts

Επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι...ψάχνω να βρω φθηνότερα τις οικολογικές παιδικές πάνες MOLTEX OKO. Καποιος η κάποια που να έχει κάνει πρόσφατα σύγκριση τιμών σε καταστήματα η σε online shop & μπορεί να με βοηθήσει? (Αττική) Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σήμερα είναι η τυχερή μου μέρα έπεσα πάνω στο site http://www.panes.gr και βρήκα τις moltex σε πολύ καλή τιμή (το πακέτο 7-18 με τα 42 τεμ 15€) και μάλιστα σου τις στέλνουν αυτοί και χωρίς extra χρέωση.

Άλλαξε συνήθειες... ΟΧΙ πλανήτη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κανονικά πόσο κάνει το πακέτο για να συγκρίνω κι εγω;

Επίσης ποσο φτηνοτερες ειναι περίπου απο το σιτε σε σχέση με τις libero πχ....αμα ξέρει κανεις φυσικά!

Link to comment
Share on other sites

Yogini απο μια προχειρη συγκριση που εκανα τοο 4-9 κοστιζει 0,34 ανα τεμαχιο ενω τα Libero4-8 0,25. Με τα κουπονια δε αστο.... με -3 ευρο ανα κπυπονι 0,15 ανα τεμαχιο. Η διαφορα ειναι αρκετη για την τσεπη μας, αλλα για τον πλανητη μας? Κατι να κανουν να κατεβασουν λιγο ακομα τις τιμες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν παιρνεις για αρχη τις συμβατικες... Θα εχεις να τρεχεις για αρκετα πραγματα μην εχεις και αυτο στο μυαλο σου, και οταν με το καλο περασει λιγο ο καιρος δοκιμαζεις και απο αυτες. Γνωμη μου παντα.

Link to comment
Share on other sites

είναι ίδιες με τις συμβατικές πολύ αποροφητικές μόνο που είναι και βιοδιασπώμενες σε σχέση με τις άλλες που και 500 χρόνια να περάσουν κάθονται και μας κοιτάν (πώς μας θωρείς ακίνητος που τρέχει ο λογισμός σου και τα λοιπά και τα λοιπά).

Οικονομικά όταν το μωρό είναι μικρό δεν συμφέρουν γιατί χρησιμοποιείς 8 με 10 την μέρα αλλά μόλις μεγαλώσει λίγο και χρησιμοποιείς λιγοτέρες 4 άντε 5 την ημέρα κάνεις το καλύτερο για τον πλανήτη και το μωρό σου που είναι το μέλλον αυτού του ρημαδοκόσμου.

Στα μαγαζία κοστίζουν κοντά στα 19.5€

Άλλαξε συνήθειες... ΟΧΙ πλανήτη!!!!

Link to comment
Share on other sites

[

quote="manoli]Επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι...ψάχνω να βρω φθηνότερα τις οικολογικές παιδικές πάνες MOLTEX OKO. Καποιος η κάποια που να έχει κάνει πρόσφατα σύγκριση τιμών σε καταστήματα η σε online shop & μπορεί να με βοηθήσει? (Αττική) Ευχαριστώ.
οικολογικές παιδικές πάνες - Σύγκριση τιμών? Συγνωμη αλλα αυτο το θεμα ανοιγει στις ΜΙΚΡΕΣ ΑΓΓΕΛΙΕΣ :shock::shock::shock:
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αλήθεια είναι ότι με τις οικολογικές πάνες δεν προστατεύουμαι μόνο τον πλανήτη αλλά και τα παιδιά μας από τα χημικά συστατικά που περιέχουν οι συμβατικές πάνες. Το έψαξα το θέμα αρκετά μετά που έμαθα για την ουσία που περιέχουν τα pampers baby dry τα οποία χρησιμοποιούσα, η οποία προκαλεί διαταραχές στο ορμονικό σύστημα των παιδιών - το διάβασα σε κάποιο θέμα εδώ. Επίσης, οι περισσότερες οικολογικές πάνες όπως οι moltex δεν έχουν υποστεί λεύκανση με χλώριο.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι με τις οικολογικές πάνες δεν προστατεύουμαι μόνο τον πλανήτη αλλά και τα παιδιά μας από τα χημικά συστατικά που περιέχουν οι συμβατικές πάνες. Το έψαξα το θέμα αρκετά μετά που έμαθα για την ουσία που περιέχουν τα pampers baby dry τα οποία χρησιμοποιούσα, η οποία προκαλεί διαταραχές στο ορμονικό σύστημα των παιδιών - το διάβασα σε κάποιο θέμα εδώ. Επίσης, οι περισσότερες οικολογικές πάνες όπως οι moltex δεν έχουν υποστεί λεύκανση με χλώριο.

 

ΣΩΣΤΟ!!!

Άλλαξε συνήθειες... ΟΧΙ πλανήτη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πωπω λε κοριτσια τι ακριβά που τις εχουν στην Ελλάδα ...

Εγω παιρνω το νουμερο 3 (4-9κιλά) και τα 44τεμ εχουν 9,90 ευρω ! Τα παμπερς που δεν μου αρεσουν καθολου έχουν 8,90 και οι φτηνες τυπου Lidl 7,50 τα 52 τεμ !

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πωπω λε κοριτσια τι ακριβά που τις εχουν στην Ελλάδα ...

Εγω παιρνω το νουμερο 3 (4-9κιλά) και τα 44τεμ εχουν 9,90 ευρω ! Τα παμπερς που δεν μου αρεσουν καθολου έχουν 8,90 και οι φτηνες τυπου Lidl 7,50 τα 52 τεμ !

 

 

 

:shock::shock: Θα το πάθω το εγκεφαλικο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Οι πιό φθηνές είναι πάντος οι υφασμάτινες οικολογικές πάνες http://www.ecobaby.gr/index.php?cat=36

Τις παίρνεις μιά φορά για πάντα με 100-250 ευρώ (αντί για 2000 ευρώ για τις πάνες μιάς χρήσεως)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...