Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Έβαψα τα ρούχα στο πλύσιμο


Recommended Posts

Μας έφεραν προχθές μια ροζ μπλούζα δώρο για τη μικρή. Εχθές το βράδυ έβαλα πλυντήριο με δικά της ρούχα, και μες στη νύστα μου, δεν πρόσεξα ότι δεν είχα βγάλει το ταμπελάκι…

Αυτό το ταμπελάκι, λοιπόν, ήταν μπλε σκούρο, το οποίο στο πλύσιμο έλιωσε, βγάζοντας χρώμα σε όλα τα ρούχα του παιδιού!!!! Και κυρίως στην καινούρια μπλούζα. Έγινε άχρηστη!

Αυτά που είχαν γίνει πολύ χάλια, κατευθείαν τα ξαναέπλυνα, αλλά δυστυχώς το κακό είχε γίνει. Καμιά ιδέα πώς μπορώ να διορθώσω τις βλακείες που έκανα και έβαψα τα ρούχα στο πλύσιμο; Υπάρχει καμία ελπίδα να "ξεβάψει το βάψιμο";

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απο το σουπερ μαρκετ Σκλαβ... αν πας στα απορρυπαντικά θα βρεις κάτι μικρές συσκευασίες που λενε απο -χρωματισμο . Εμένα όλα τα ρούχα που βάφτηκαν έγιναν κανονικά....

Το κλειδί είναι όμως να το κάνεις αμέσως να μην μείνουν τα ρούχα πολύ.Εγω το είχα στο ντουλάπι και αμέσως το έβαλα.... Αλλη φορά που δοκίμασα σε πιο παλαιά να δω αν θα έχει επιτυχία δεν έκανε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ!!!! Κι έχω αυτό το σούπερ μάρκετ απέναντι από το σπίτι…

Τώρα είμαι γραφείο, οπότε ό,τι κάνω το απόγευμα. Ελπίζω, επειδή τα έχω αφήσει στο νερό (μήπως και φύγει από μόνο του το βάψιμο….) να πιάσει το αποχρωματιστικό, υπό την έννοια ότι δεν έχω αφήσει τα ρούχα να στεγνώσουν με το βάψιμο.

Σε ευχαριστώ πολύ ferby για την άμεση απάντηση.

Θα μπω να γράψω τα αποτελέσματα για να τα ξέρουν και οι επόμενες που θα την πατήσουν σαν κι εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με νεότερα Κ περισσότερες πληροφορίες

Πήρα ένα προϊόν που λέγεται ξεβαφη

(Φερμπυ δεν ξερω Αν εννοούσες αυτο)

Ειναι ένα φακελάκι μικρο με λευκή σκόνη που διαλύεται σε καυτό νερο

Βυθιζετε μέσα τα ρουχα & τα αφηνετε τουλάχιστον 4 ωρες

Έφυγαν από τη μπλούζα όλοι οι λεκεδες, & από μια αλλη μπλούζα που είχε επίσης βάψει & την εβαλα & αυτή μέσα στη λεκάνη Εφυγε & ένας λεκές που είχε ξεμείνει από φρουτοκρεμα!!!

Απλως μυρίζει πολυ κ άσχημα,Οποτε η εφαρμογή να γίνει καλυτερα σε εξωτερικό χώρο. Τελος,μου φάνηκε οτι ξανοιξε ολο το ρούχο κατά ένα τόνο(Αλλα δε με πειραζει, Απλως το λεω πληροφοριακά)

Ευχαριστω κ παλι Φερμπυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επανέρχομαι με νεότερα Κ περισσότερες πληροφορίες

Πήρα ένα προϊόν που λέγεται ξεβαφη

(Φερμπυ δεν ξερω Αν εννοούσες αυτο)

Ειναι ένα φακελάκι μικρο με λευκή σκόνη που διαλύεται σε καυτό νερο

Βυθιζετε μέσα τα ρουχα & τα αφηνετε τουλάχιστον 4 ωρες

Έφυγαν από τη μπλούζα όλοι οι λεκεδες, & από μια αλλη μπλούζα που είχε επίσης βάψει & την εβαλα & αυτή μέσα στη λεκάνη Εφυγε & ένας λεκές που είχε ξεμείνει από φρουτοκρεμα!!!

Απλως μυρίζει πολυ κ άσχημα,Οποτε η εφαρμογή να γίνει καλυτερα σε εξωτερικό χώρο. Τελος,μου φάνηκε οτι ξανοιξε ολο το ρούχο κατά ένα τόνο(Αλλα δε με πειραζει, Απλως το λεω πληροφοριακά)

Ευχαριστω κ παλι Φερμπυ!

 

Ωραίαααα...οπότε τώρα τα ξαναπλένεις κ ούτε γάτα ούτε ζημιά...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...