Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποτε να κανω χοριακη?


Recommended Posts

Δ νομιζω να ισχυει γιατί η εμφύτευση μπορεί να μην έχει γινει.πάντως να μην αγχωνεσαι.γιατί οπως ειπες κ συ το άγχος μπορεί να σου χαλάσει τον κυκλο.είμαι στην ίδια φαση π προσπαθούμε με τον σύζυγο μου κ έχει εδώ κ 2μηνες εκεί π περιμένω περίοδο στις 5του μηνός μου έρχεται στις 12.τώρα αυτον τον μηνα είπα να μετρησω 35μερες κύκλου παλι η περιοδος αφαντη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6μερες το πολυ πριν την καθυστερηση κ ειναι δυνατον να μην εχει γν εμφυτευση?μπα χλωμο το βλεπω..ο κυκλος μου ειναι 28με 30 το μαξιμουμ κ τωρα περιμενω την παρασκευη όποτε οπως διαβασα απ ενα γυναικολογο ανιχνευετε 4μερες πριν την αναμενομενη περιοδο.τωρα να ειμαι τοσο ατυχη κ να μην δειξει αλλα κ να μην ειμαι εγκυος δε ξερω.καλα αποτελεσματα κ σε σενα...σ ευχομε να πραγματοποιηθει αυτο που επιθυμεις

Link to comment
Share on other sites

Ρενια συγνωμη.δ ξέρω πως αλλά ήθελα να απαντήσω στο ερώτημα π έλεγε αν φανεί αποτέλεσμα 10μερες μετα την επαφη.Λογικά θα ξέρουν να σε πουν ποτε να πας.εγω εκανα τεστ κ βγήκε θετικό.αύριο θα κάνω κ χοριακη.σου εύχομαι γρήγορα να χεις το αποτέλεσμα π επιθυμείς :D

Link to comment
Share on other sites

Αχ αληθεια??μπραβο συγχαρητηρια.. να μας πεις μολις μαθεις τ αποτελεσμα της χοριακης.. κ για πες ειχες καθυστερηση?ποσο ειναι ο κυκλος?ειχες τπτ συμπτωματα απ νωρις??

Link to comment
Share on other sites

Τα συμπτώματα τα ειχα κατά φαντασίαν εδώ κ 2μηνες..γι αυτό κ πίστευα οτι κ αυτήν την φορά οτι δ θα είμαι είχα κ πονακια περιόδου κ περίμενα να μου ερθει..γιατί είχα κάνει τεστ κ πριν 2μερες κ ειχε βγει αρνητικό.ο κύκλος μου (μετα απο 2αποβολες π είχα) έχει μεγαλωσει..εκεί π μετρουσα 28 μέρες μου ερχόταν στις 35. Οπότε με κυκλο στις 35 κ με 2μερες καθυστέρηση πήρα θετικό τεστ.στις 2πρωτες εγκυμοσύνες τεστ εκανα παντα όταν έβλεπα τα καφέ υγρά. Κ πάντα έβγαινε θετικό.τώρα στην 3η π είχα άγχος εκανα κ πριν τα δω κ ορίστε βγήκε αρνητικό.χτες μόλις είδα ψιλοροζ λέω ας κάνω ενα κ βγήκε το θετικό.οποτε μην αγχωνεσαι.αν είσαι π το εύχομαι θα φανεί σε λιγες μέρες..υπομονή διαφορετικά θα προσπαθησεις τον άλλον μηνα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οχι κοριτσι μ δεν εχω κανει τεστ γτ δ εχω καθυστερηση..15-16περιμενω να αδιαθετησω οποτε σκεφτομουν να κανω χοριακη παρασκευη για να εχω σιγουρα αποτελεσματα...δε μπορω να περιμενω να εχω καθυστερηση,πεφτει κ σαββατοκυριακο κ θα τρελαθω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αχ δε ξέρω τι γίνεται! Χθες το μεσημέρι κατά τη διάρκεια του σεξ είδαμε 1 σταγόνα ροζ.υποθετω ήταν τα προεορτια και σήμερα τίποτα. Συνήθως έχω καφέ πριν τη περίοδο όχι ροζ...ακύρωσα και τον γυναικολόγο που είχα κλείσει για παπ γιατξ λέω θα μου έρθει όπου να ναι και τώρα απλά περιμένω. . :( :(

litsa αν κατάλαβα καλά και οι 2 εγκυμοσύνες σου άρχισαν με καφέ? Είχε σχέση με το ότι απεβαλες?έχω ακούσει από πολλά κορίτσια ότι είχαν καφέ στην αρχή. Με το καλό η χοριακή και η νεα σου εγκυμοσύνη!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I'm in LOVE with two babies I haven't yet met...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..η χοριακη έδειξε 323μοναδες.. Όχι τα καφε δ είχαν καμια σχέση π απέβαλα.η εγκυμοσύνες είχαν προχωρήσει μέχρι 5μηνων..αλλες ηταν οι αιτίες. Οπότε μην αγχωνεστε με τα καφέ.αχ ξέρω πολύ καλά αυτές τις μέρες της αναμονής.αλλά υπομονή το αποτέλεσμα οποίο κ να ναι δ θα αργήσει.κάντε δραστηριότητες π να σας απασχολούν το μυαλό όμορφα για να περναν πιο γρηγορα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mακαρι.αυτή την φορά το χω πάρει χαλαρά.ισως ακομα να μην εχω διαπιστωσει οτι ειμαι.κ περιμένω να έχουμε θετικό αποτέλεσμα.να μην μεινω παλι με χαρτιά απο υπερήχους κ εξετάσεις.σύντομα να μας πείτε κ εσείς τα ευχάριστα κ να πάνε όλα καλά για όλες τις έγκυες του κοσμου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.πηρα το γυναικολογο μου κ τον ρωτησα αν μπορω να κανω χοριακη 3μερες πριν την αναμενομενη περιοδο κ μου ειπε ναι μπορω να την κανω και θα δειξει..οποτε μ εμειναν ακομα 2μερες!!εχω πολυ αγωνια,εσεις τι κανετε??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Ρένια

Και γω στο περίμενε είμαι 18/1 είναι να ξεκινήσει καινούριος κύκλος και τις τελευταίες 2-3 μέρες νιώθω μικροενοχλήσεις χαμηλά στη κοιλιά...για να δούμε πόσες εγκυουλες θα μαζευτούμε τώρα(γιατι μακάρι να μαζευτούμε όλες μας που το θέλουμε!)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα μαθω παρασκευη ελπιζω να μου την βγαλουν την ιδια μερα.ελπιζω να μαθουμε καλα νεα.εσυ θα περιμενεις καθυστερηση η θα κανεις τεστ.-χοριακη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επειδή ειναι ο πρώτος μήνας που ξεκινήσαμε προσπάθειες σκεφτομουν να περιμένω μέχρι τη δευτέρα γιατι λένε οτι με τη 1η προσπαθεια δύσκολα πιάνεις...

Ισχύει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατι ειναι ο πρώτος μήνας και να πω την αλήθεια αγχώνομαι απο τωρα...οσες προσπαθούν και η αναμονή και όλα ειναι ηρωιδες!

 

Τα περισσότερα ζευγάρια σε νορμάλ συνθήκες πετυχαίνουν τους 3 πρώτους μήνες έως και 6! Παρόλα αυτά βοηθάει να ξέρεις το σώμα σου και να στοχεύεις τις επαφές....εγώ χρησιμοποούσα και θερμόμετρο και με βοήθησε πολύ!

bA9gp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!εγώ τελικά αδιαθετησα την Τετάρτη,καθόλου περίεργο...σήμερα θα κάνουμε σπερμοδιαγραμμα και το άγχος απλά με ξεπερνά!εύχομαι να είναι καλύτερα τα αποτελέσματα από ότι πέρσι να φτιάξει η ψυχολογία του αντρουλη μου!μακάρι!μήπως και αφήσουμε λίγο χρόνο ακόμη για την εξωσωματική...καλα αποτελέσματα στις υπόλοιπες της παρέας!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I'm in LOVE with two babies I haven't yet met...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια..ποπη μου ευχομαι γργ το σπορακι σας να ερθει...εγω εκανα εξετασεις κ περιμενω σε 1ωρα να βγει..θα σας πω νεα,αλλα εχω κατι υγρα καφε κουκιδες σε μεγεθος....κ απογοητευτηκα..

Link to comment
Share on other sites

Η χοριακη μ βγηκε αρνητικη.. :( η περιοδος αφαντη. Σημερα αυριο περιμενω,αν δεν ερθει μεχρι δευτερα θα την επαναλαβω,η θερμοκρασια μ ειναι ακομα 37 εχω τσιμπιες χαμηλα κ τα καφε υγρα δε ξανα φανηκαν.. οταν ακουσα τ αρνητικη απογοητευτηκα κοριτσια.στεναχωρηθηκα πολυ :(:confused:

Link to comment
Share on other sites

Η χοριακη μ βγηκε αρνητικη.. :( η περιοδος αφαντη. Σημερα αυριο περιμενω,αν δεν ερθει μεχρι δευτερα θα την επαναλαβω,η θερμοκρασια μ ειναι ακομα 37 εχω τσιμπιες χαμηλα κ τα καφε υγρα δε ξανα φανηκαν.. οταν ακουσα τ αρνητικη απογοητευτηκα κοριτσια.στεναχωρηθηκα πολυ :(:confused:

 

Θα σου έλεγα να μην στεναχωρηθεις γιατί και μια φίλη μου και άλλα κορίτσια στο φόρουμ θα στο πουν είμαι σίγουρη ότι μπορεί η χοριακή να βγει θετική στην 1η μέρα καθυστέρησης!εμείς κάναμε σπερμοδιαγραμμα και είναι καλό! Πολύ καλός αριθμός και μορφολογία αλλά δυστυχώς τα περισσότερα ήταν ακουνητα!από 12% που είχε πέρσι πέσαμε στο 3%!!!33 είπε πρέπει να είναι! Θα πάμε να συζητήσουμε την άλλη εβδομάδα. .το κόψιμο του τσιγάρου έκανε πολύ καλό.ξερετε αν με διατροφή θα φτιάξει η κινητικότητα?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

I'm in LOVE with two babies I haven't yet met...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλησπερα.τι κανετε?επεστρεψα παλι...η ωορηξια μου ηταν 28ιανουαριου κ τωρα περιμενω..ο κυκλος μ ειναι 29ημερων κ αναμενω μεχρι 12του φλεβαρη.σημερα 6-2 οποτε 6μερες ακομα.ελπιζω να πετυχαμε αυτο το μηνα αλλιως τον επομενο.εσεις τι κανετε?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...