Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Recommended Posts

Αφού είχαμε εξαντλήσει όλα τα μασητικά που έχουν τα καταστήματα, βρήκαμε και αυτό!

http://www.tommeetippee.co.uk/product/gummy_teether_early_teething_/

Υπάρχουν αντίστοιχα για όλες τις φάσεις την οδοντοφυίας. Τα βρήκαμε στο Prenatal.

Δεν έχω βρει κάποια άλλη πιπίλα οδοντοφυίας και όταν ζήτησα στα διάφορα φαρμακεία, συνοικιακά και κέντρου, μου έδειχναν τις κλασικές πιπίλες (ορθοδοντικές).

Αν κάποια μανούλα έχει εντοπίσει και άλλες πιπίλες οδοντοφυίας, ας το γράψει εδώ να το δούμε όλοι (μπας και σωθούμε! :lol: )

Επίσης να πω ότι τα ζουζουνάκια μας δεν έχουν χρησιμοποιήσει ποτέ πιπίλα, δεν την δέχθηκαν καν όταν προσπαθήσαμε μια φορά να τους δώσουμε, αλλά αυτό το μαραφέτι καταφέρνουν και το ψιλοκρατάνε στο στόμα παίζοντας. :lol:

kr3fp2.png

Διαφημίσεις

Κι εγώ μιας και πιπίλα δεν πήραμε ποτε, αλλά και τα μασητκά γρήγορα τα βαριόμαστε....κάνει και αν εχει βγάλει δοντάκια? Λογικά ναι... θανκς νικάκι!

eNeap2.pngNziDp2.png

Διαφημίσεις

Oυτε εγω βρηκα στα prenatal, και μαλιστα ο τροπος τους ηταν πολυ ασχημος, χαρακτηριστικα μου ειπαν "Εμεις μονο προιοντα prenatal φερνουμε" Με ειρωνια στο υφος!

Μηπως τις βρηκατε καπου αλλου?

Oυτε εγω βρηκα στα prenatal, και μαλιστα ο τροπος τους ηταν πολυ ασχημος, χαρακτηριστικα μου ειπαν "Εμεις μονο προιοντα prenatal φερνουμε" Με ειρωνια στο υφος!

Μηπως τις βρηκατε καπου αλλου?

και μενα σ'αυτο του συνταγματος με κοιταζαν λες και ειμαι απο τον αρη οτν τα ζητησα....

t605sfybbbgaujm4.png

κοριτσια δεν ηξερα καν οτι υπαρχει τετοιο πραγμα...

ευχαριστω για την πληροφορια....

εχω παρατηρησει τις τελευταιες μερες που ταλαιπωρουμαστε απο τα δοντακια οτι ο μικρος μου φτυνει συνεχεια την πιπιλα του(ορθοδοντικη nuk) γκρινιαζοντας σα να τον ενοχλει (μεχρι προτινως δε μπορουσε να κοιμηθει χωρις πιπιλα).σας εχει συμβει αυτο ?

δωστε τα φωτα σας που θα βρω τετοιες πιπιλες?sossss

HKTLp3.pngNQ8bp3.png

Διαφημίσεις

Διαφημίσεις

Εχει και στην Θεσνικη premaman?

Αν ναι, ξερετε που μηπως?

Γιατι στη βεροια δυσκολα να την βρω!

εχει στα Λητω, μοναστηριου 309, μενεμενη, τηλ 2310-508528

μολις πηρα τα κεντρικα γραφεια premaman στην αθηνα και ρωτησα για τη συγκεκριμενη πιπιλα. μου ειπε οτι την εχουνε, στελνω μια συναδελφο να μου την παρει και για σιγουρα θα σου πω την τριτη

μολις πηρα τα κεντρικα γραφεια premaman στην αθηνα και ρωτησα για τη συγκεκριμενη πιπιλα. μου ειπε οτι την εχουνε, στελνω μια συναδελφο να μου την παρει και για σιγουρα θα σου πω την τριτη

οκ περιμενω

hasmouritsa

nuby εχει μεγαλη ποικιλια το jumbo. Αλλα να σου πω την αληθεια εχω παρει πιπιλεσ και τα ποτηρακια με το καλαμακια που ειναι τελεια για δες

http://www.nuby.platformtwo.com/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=26&Itemid=43〈=en

εχει εδω και 4 μηνες μονο με αυτα πινουμε νερο :D

οκ περιμενω

τη συγκεκριμενη πιπιλα, δεν την εχει. εχει μεν προιοντα premaman αλλα ειναι μονο ρουχα εγκυμοσυνης. ειπανε στην κοπελα οτι αν υπαρχει(βασικα την κοιταζανε περιεργα γιατι της εδωσα εικονα) καποια αλλη να κοιταξει στο ιντερνετ και να το παρει αντικαταβολη. εψαξα ολο το τομεα του λητω και εχει μονο αυτες τις nuby.

κοριτσια απο αθηνα.

μπορειτε να μας πειτε καποιο καταστημα πρεμαμαν στην αθηνα για να το παραγγειλουμε αντικαταβολη?

υπαρχει στον καταλογο του πρεμαμαν η ειναι στο καταστημα γενικως?

• 2 weeks later...

Eπαναφερω το θεμα της πιπιλας απο τα premaman

Στον καταλογο του καταστηματος υπαρχουν οι συγκεκριμενες πιπιλες και μαλιστα ειναι διαφορετικες για καθε σταδιο οδοντοφυιας. Το οτι υπαρχουν στον καταλογο, δεν σημαινει βεβαια οτι το εχουν και στο κατστημα premaman της περιοχης μου...

Μπορειτε να τηλεφωνησετε και να σας πουν διαθεσιμοτητα

Το Σαββατο μαλλον θα παω να τσεκαρω και θα σας πω

.png

Βρε κορίτσια, βοήθεια και σε εμάς στην επαρχία, όποια μπορεί ας πάρει μία και για μένα να μου στείλει με κούριερ έξοδα δικά μου και να της στείλω τα χρήματα, δυστυχώς εδώ δεν την έχουν πουθενά.Όπως καταλαβαίνετε ούτε και εμείς χρησιμοποιούμε πιπίλα, μασητικά για λίγο και οτιδήποτε το χώνουμε στο στόμα, ας δοκιμάσουμε και αυτό.

dBPlp3.png MDOFp3.png