Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΟΡΗΓΗΣΗ ΑΥΞΗΤΙΚΗΣ ΑΠΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ


Recommended Posts

Κορίτσια γνωρίζετε εάν και τώρα που έχει διαλυθεί το σύστημα υγείας... και είμαστε όλοι στον ΕΟΠΥΥ η χορήγηση της αυξητικής ορμόνης είναι ακόμα δωρεάν?

 

Θα ξεκινήσει το ανηψάκι μου τελικά, έκανε την καμπύλη και είναι τα αποτελέσματα χάλια... (είχα βάλει περσι ένα ποστ που έψαχνε το πρόβημα του ύψους του η ξαδέρφη μου) τελικά τη λύση την βρήκε με την κα. Χαρμ.... (δεν ξέρω αν μπορώ να βάλω το ονομά της) τα έκανε όλα ιδιωτικά, πλήρωσε μια φορά την πρώτη επίσκεψη στην ενδοκρινολόγο και μετά όταν πήγαινε για να δει αποτελέσματα δεν της έπαιρνε χρήματα. Ολη η υπόθεση κράτησε 1 μήνα, με τα αποτελέσματα και όλα μέσα... (στην Βιοιατρική μέσω ΕΟΠΥΥ).

 

Απλά διάβασα σε άλλα ποστς ότι είναι πανάκριβη η αυξητική και αναρωτιέμαι αν ακόμα διατίθεται δωρεάν...

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διατίθεται κανονικά δωρεάν, αφού περάσει επιτροπή θα συνταγογραφείται και θα την παίρνουν απ' το νοσοκομείο. Καλή επιτυχία να έχει το παιδάκι!

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολύ :)

 

Μακάρι να πάνε όλα καλά... αν και μας αγχώνει το πόσο θα παιρνει αυξητική... είναι περίπου σαν τον δικό μου τον μεγάλο, δηλαδή στα 10, μέχρι πότε θα παιρνει... είναι ένα ζήτημα...

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ωστόσο πρέπει να χορηγηθεί συνταγογραφηθεί από δημόσιο νοσοκομείο. Γίνεται αίτηση περνάει επιτροπή και μετά δίνεται έγκριση ανα 6μηνο και το σκεύασμα το παίρνεις δωρεάν από το φαρμακείο του νοσοκομείου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...