Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σε τι τιμές βρίσκετε τα πακέτα για τα βαφτιστικά;;


Zuzunaki

Recommended Posts

Κορίτσια γεια σας,

η μαμά μιας φίλης έχει βιοτεχνία βαφτιστικών και απευθυνθήκαμε σε αυτήν για τα βαφτιστικά του μωρού χωρίς να πολυψάξουμε γιατί δεν έχουμε χρόνο. Η τιμή για όλο το πακέτο είναι 350 ευρώ. Αυτα είναι πολλά ή λίγα;;;; Στην τιμή δεν περιλαμβάνονται τα παπουτσάκια. Μας είπε ότι μας έκανε καλή τιμή λόγω σύστασης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γεια σας,

η μαμά μιας φίλης έχει βιοτεχνία βαφτιστικών και απευθυνθήκαμε σε αυτήν για τα βαφτιστικά του μωρού χωρίς να πολυψάξουμε γιατί δεν έχουμε χρόνο. Η τιμή για όλο το πακέτο είναι 350 ευρώ. Αυτα είναι πολλά ή λίγα;;;; Στην τιμή δεν περιλαμβάνονται τα παπουτσάκια. Μας είπε ότι μας έκανε καλή τιμή λόγω σύστασης

αν η τιμή περιλαμβάνει και λαμπάδα και κουτί, τότε είναι ΟΚ. ούτε ακριβή αλλά ούτε και φτηνή.;)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω βρει και με 250 με τα παπουτσακια ,,,,αλλα ξερεις κατι????

 

μπορεις να κινηθεις και αλλιως οπως κανουν πολλοι για ποιο φθηνα,,,,

 

σε στοκατζιδικο ή σε μαγαζι με κανονικα ρουχα στη περιοδο των εκπτωσεων για φορεμα και παπουτσια και απο εκει και υστερα λαδοπανα σκετα εκτος πακετου βρισκεις και με εικοσι ευρω και λαμπαδα φτηνη αμα ψαξεις και στις εκπτωσεις αμα θες χτυπας και μια βαλιτσουλα να τα βαλεις μεσα και αν σου βγει πολυ φθηνα,,,,,ψαξε ιδεες εδω τριγυρω για οικονομικες βαφτισεις

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Παιζουν πολλα πραγματα ρολο...ετσι απλα να γινεται συγκριση τιμων ειναι λιγο ακυρο.Ακομα και η πολη που ψαχνεις παιζει ρολο.Συνηθως αλλες τιμες συναντας στην Αθηνα και αλλες στην επαρχια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω παντως στα περισσοτερα μαγαζια που ρωτησα ειτε πιο κεντρικα ειτε πιο συνοικιακα βρηκα γυρω στα 250-300 ευρω ολο το πακετο με τα παπουτσακια μεσα.. Ενταξει αν ηθελες τα ρουχα να ειναι μαρκα (Ασλανης, Τσελιος, Guy Laroche κλπ) πηγαινε παραπανω αλλα εμενα δεν με ενδιεφερε κατι τετοιο ετσι κι αλλιως...

 

Αν βεβαια καποια διαθετει το χρονο, μπορει να κανει κι αυτο που λεει η φιλη yasemi με τα μεμονωμενα κομματια, αλλα εγω δυστυχως δεν προλαβαινω καθολου...

 

Μιας και θα το βαφτισει ο αδελφος μου, μου ανεθεσε να τα βρω ολα εγω, οποτε καταλαβαινετε :lol:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλά το κατάλαβα ότι μας ψιλοδούλεψαν αλλά τέλος πάντων δεν θα πω τώρα τίποτα στη νονά γιατί θα τα πάρει....η αλήθεια είναι ότι το φόρεμα είναι τέλειο! δεν είναι σχεδιαστή αλλά είναι φοβερό. Στην τιμή είναι και το κουτί και η λαμπάδα. Τέλος πάντων...τώρα το κλείσαμε...

Link to comment
Share on other sites

εμείς θα αποφύγουμε το "πακέτο" θα πάρουμε τα ρούχα απο κατάστημα ρούχων και όχι βαπτιστικών. Την λαμπάδα θα αγοράσουμε το κερί περίπου 10-20 ευρώ ανάλογα και με υφασμα του στολισμού θα "αντιγράψω" ένα σχέδιο που μας άρεσε και κόστιζε στο κατάστημα να την αγοράσουμε 180 ευρώ !!!! Αν είναι δυνατον για λαμπάδα. αφου ειπα στην πωλήτρια με τέτοιες τιμές θα το κλέισετε το μαγαζί !!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

που τις βρισκετε βρε παιδια αυτες τις τιμες?δωστε μου κι εμενα καμια ιδεα που βαφτιζω και δεν θελω να μου παει ο κουκος αηδονι γιατι θα ειναι πολυ "στενου" κυκλου η βαπτιση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με λιγο καλο ψαξιμο θα βρεις πολυ καλες τιμες σε ολα τα ειδη και στα πακετα που προσφερουν οι φωτογραφοι εχουν πεσεο πολυ οι τιμεςτωρα τελευταια

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια βρηκα λαμπαδα με 4-5 ευρω...θα παρω κ τουλια με 0,85 το μετρο...και οπως υπολογιζω θα την φτιαξω με κανα 20ερω το πολυ...θα κοτσαρω κι ενα στολιδι πανω κ τελος...υλικα απο το www.123-mpomponieres.gr Μονο βαση δεν εχω,ουτε θα παρω...απο εκει που θα παω να παρω τα ρουχα θα ζητησω να μου την δανεισουν...ε μα!!!εχουν κατι τιμες σε αχρηστα προιοντα...και για βαλιτσα-κουτι...πολυ τα σκεφτομαι τα 70-80 ευρω που ζητανε...αν βρω κανενα ομορφο κουτι σε διαφορα μαγαζια τυπου ΙΚΕΑ θα κοτσαρω ενα φιογκο παλι με ενα ιδιο στολιδακι με τησ λαμπαδας και τελος!!!

Link to comment
Share on other sites

Δες στο avaptisto. gr (είναι Ν. Ιωνία) και στο κέντρο Αθήνας Αγ. Μάρκου στο bebelena (και λίγο πιο δίπλα άλλο ένα που δεν θυμάμαι το ονομα) με 250 όλο το πακέτο και τα μαρτυρικά. Ψάχνω και εγώ και έχω καταλήξει σ΄συτά λόγω τιμής. Μου είπαν τα κορίτσια εδώ και άλλες διευθύνσεις αλλά ξεφεύγουν πολύ από την πιο πάνω τιμή. Για σταυρό ψάχνω μέχρι 400. Τί βρίσκετε?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ έκλεισα στο bebe-lena (αγίου μάρκου & χρυσοσπηλιωτίσσης 7)το πακέτο για την βάφτιση της μπουμπους το καλοκαίρι στα 250 ευρώ έχει μέσα τα πάντα,φορεματάκι,παπουτσια,μαρτυρικα,λαδοπανα με το όνομα της μικρής ραμμένο,λαδομπούκαλα,κουτί-κουκλόσπιτο διώροφο συν ότι δίνει δώρο και ένα παλτό τύπου βιζόν.Επίσης και στο μαριλέν στην αγ.μάρκου 29 έχει πάλι στα 250€ όλο το πακέτο.

Σταυρό πήρα από τον Λευτέρη στο κερατσίνι και από 700 ευρώ μου το άφησε 460 με πληρωμή με πιστωτική κάρτα,αν σας ενδιαφέρει κάνει και δόσεις μέσω πιστωτικής κάρτας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω κοριτσια!!!ειμαι η νονα και δυστυχως δεν ειμαι απο αθηνα!

στειλτε μου τα λινκ οσες ψωνησατε ηλεκτρονικα!!!!!

 

 

http://www.an-agapas.gr

http://www.vizantinoeshop.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο αν αγαπας και αν τα πάρεις ΟΛΑ απο εκεί και μεμονομένα είναι πανάκριβα, ακόμα και αν διαλέξεις τα φθηνότερα ανα είδος. Βγαίνει πάνω από 350 ?. Επαναλαμβάνω ότι από ολοκληρωμένα πακέτα σε μαγαζί το ακριβότερο θα είναι 250. Και από σταυρό οι νονές τί βρίσκετε και που γιατί ψάχνω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Στο ολοκληρωμένο πακέτο περιλαμβάνονται τα ρούχα και τα παπουτσια; Το περασμένο καλοκαιρι πήρα από κατάστημα γνωστής μου σα νονά πακέτο με ρουχο και παπούτσια 550 ευρώ. (και δεν ήταν επώνυμα) :?

ONLY AUNTIES -can love you like a mom, keep secrets like a sister, behave like a true friend, and kick your butt if needed :D

Link to comment
Share on other sites

και χωρις παππουτσια 350? ειναι παρα πολλα. στα 350 πρεπεινα εχει ολο το πακετο κουτι λαμπαδα λαδοπανα ρουχα και παππουτσια επωνυμα κιολας. αλλιως οχι. ειναι ακριβο πακετο χωρις λογο.. οποια μανουλα θελει μπορει να μου στειλει πμ να την ενημερωσω. δεν μπορω να βαλω εδω λινγκ μη θεωρηθει διαφημηση

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...