Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΙΒΛΙΑ ΕΥΧΩΝ - φωτογραφίες απο βιβλία ευχών


manoula24

Recommended Posts

το εχεις κολησει που ωραια δεν φαινεται για ερασιτεχνικη δουλεια!!!στο δικο μου εχει μερικα σημεια που η κολα ξεφυγε..εχεις καμια ιδεα για να το κρυψω;αληθεια τι κολλα χρισηποποιησες;

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 745
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οχι τώρα το κόλλησα, στη φωτο έχω απλά ακουμπήσει τα υλικά πάνω στο αλμπουμ για να δω το αποτέλεσμα...άλλωστε φαίνεται αυτό, γιατί η γιρλάντα γύρο απ τη φωτογραφία δεν έφτανε και αγόρασα κι άλλη... θα στείλω φωτο αύριο

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

καλά τι θεικά είναι αυτα που κάνετε. έλεγα οτι πιανει το χερι μου αλλά μπροστα σε αυτα...μπραβο Elsoyrio!τελειο.

θα προσπαθησω και εγω...

φιλακια

 

Eυχαριστώ :oops:

Φιλιώ καλημέρα!!! Σου ξαναλέω ότι τα φτερά με ξετρελαίνουν :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

DSC06197-1.jpg

επιτέλους τα κόλλησα...άλλαξα κ το s σε Σ, έβαλα κ 3 κρισταλακια...και ιδού!

Elsoyrio, ευχαριστώ :oops: ,

Μου άρεσαν όλα τα βιβλία κορίτσια ,πολύ καλή δουλειά...μπράβο!!

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

http://www.slide.com/r/qTb1PLCy4T9jEMqL42LwwuB3DLGVvOiZ?previous_view=mscd_embedded_url&view=original

 

μερικες φωτο και απο το δικο μας βιβλιο!!!φτιαγμενο εξ¨ολοκληρου με τα χερακια μου με ολη μου την αγαπη......

.png
Link to comment
Share on other sites

DSC06197-1.jpg

επιτέλους τα κόλλησα...άλλαξα κ το s σε Σ, έβαλα κ 3 κρισταλακια...και ιδού!

Elsoyrio, ευχαριστώ :oops: ,

Μου άρεσαν όλα τα βιβλία κορίτσια ,πολύ καλή δουλειά...μπράβο!!

 

Φιλιώ το βιβλίο που πήρες ήταν τελείως σκέττο και το έντυσες εσύ και το διακόσμησες έιναι τέλειο παντως λέω να ξεκινήσω και εγώ να κάνω και σιγα σιγά να το φτιάξω ! Το πάνω μέρος που είναι λουλουδάτο είναι ρούχο και το κόλλησες εσύ ? Ή ήταν ντυμένο έτσι ?

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

αν εννοείς τα λευκά λουλουδάκια γύρο απ τη φωτογραφία τα κόλλησα εγώ.. το στόλισα επίσης με κορδέλες ,κρισταλάκια ,γράμματα και τα φτερά..το πράσινο μοτίβο με τα ροζ λουλούδια ήταν από πριν..

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν εννοείς τα λευκά λουλουδάκια γύρο απ τη φωτογραφία τα κόλλησα εγώ.. το στόλισα επίσης με κορδέλες ,κρισταλάκια ,γράμματα και τα φτερά..το πράσινο μοτίβο με τα ροζ λουλούδια ήταν από πριν..

 

Ναι εγώ εννοούσα το πράσινο μοτίβο με τα ροζ λουλούδια. Μπορεις να μου πεις απο που το βρήκες τόσο ωραίο ? Γιατί εγώ νόμιζα ότι εσύ κόλλησες το πράσινο μοτίβο με τα ροζ λουλούδια. Θέλω να κοιτάξω και εγώ να αν βρώ σε αγορίστικο όμως. Αν μπορείς και θυμάσαι από πού το πήρες ??

 

Εγώ σκεφτόμουν να έπερνα ένα σκέττο και να το έντυνα εγώ με ύφασμα ή με χαρτομάντηλα! Αλλά δεν ξέρω νομίζετε θα πετύχει ? Πάντως αν όντως μπορώ να βρώ τόσο ωραιό ντυμένο τότε δεν αξίζει τον κόπο να κάθομαι εγώ να το ντύνω και απλά θα το διακοσμήσω το υπόλοιπο οπως και εσύ Φιλιώ. Αν θυμάσαι πές μας και την τιμη !

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλιώ έχω ξετρελλαθεί με το βιβλιο ευχών σου πάντως το βλέπω και το ξαναβλέπω συνέχεια. Όπως ξαναδιάβασα σε προηγούμενα σου ποστς κατάλαβα ότι και το όνομα το είχε γραμμένο το βιβλίο απλά εσυ αντεκατέστησες το γράμμα S με δικά σου υλικα σε Σ. Απλά έχω ακόμα μια απορία. Είναι άδειες κόλλες μέσα ή είναι αλπούμ ? Αν μπορείς να μας βάλεις και καμια φωτογραφία από μέσα θα ήταν ωραία. Αλήθεια έχει και με άλλα σχέδια απέξω άλλους χρωματισμούς εννοώ και με διαφορετικά ονόματα ??? Και όπως είπα και πριν από που το πήρες και αν θυμάσαι και τιμή ακόμη καλύτερα !!!

Σε ευχαριστώ πολύ. Ανυπομονώ για απάντηση σου.

Φιλιά και πάλυ μπράβο σου !

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλιώ έχω ξετρελλαθεί με το βιβλιο ευχών σου πάντως το βλέπω και το ξαναβλέπω συνέχεια. Όπως ξαναδιάβασα σε προηγούμενα σου ποστς κατάλαβα ότι και το όνομα το είχε γραμμένο το βιβλίο απλά εσυ αντεκατέστησες το γράμμα S με δικά σου υλικα σε Σ. Απλά έχω ακόμα μια απορία. Είναι άδειες κόλλες μέσα ή είναι αλπούμ ? Αν μπορείς να μας βάλεις και καμια φωτογραφία από μέσα θα ήταν ωραία. Αλήθεια έχει και με άλλα σχέδια απέξω άλλους χρωματισμούς εννοώ και με διαφορετικά ονόματα ??? Και όπως είπα και πριν από που το πήρες και αν θυμάσαι και τιμή ακόμη καλύτερα !!!

Σε ευχαριστώ πολύ. Ανυπομονώ για απάντηση σου.

Φιλιά και πάλυ μπράβο σου !

γεια σου.. θα σου στείλω το site που το αγόρασα.. τα γράμματα τα αγόρασα και τα κόλλησα εγώ, απλά οι χαρακτήρες είναι όλοι Αγγλικοί..abcde :wink:

εσωτερικά δεν μπορώ να στείλω γιατί δεν έχει τελειώσει ακόμα... κανει 40 ε

εσωτερικά εχει λευκές κολες για scrapbooking ..εγω όμως εβαλα χοντρα λευκα φυλλα. στο site θα δεις πολλες επιλογές.. :D

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου.. θα σου στείλω το site που το αγόρασα.. τα γράμματα τα αγόρασα και τα κόλλησα εγώ, απλά οι χαρακτήρες είναι όλοι Αγγλικοί..abcde :wink:

εσωτερικά δεν μπορώ να στείλω γιατί δεν έχει τελειώσει ακόμα... κανει 40 ε

εσωτερικά εχει λευκές κολες για scrapbooking ..εγω όμως εβαλα χοντρα λευκα φυλλα. στο site θα δεις πολλες επιλογές.. :D

 

Σε ευχαριστώ Φιλιώ μου για τις πληροφορίες. Ανυπομονώ να μου στείλεις το site και δεν κρατιέμαι να το κοιτάξω. Ελπίζω να έχει και ωραίες επιλογές για αγοράκια. Φιλιά περιμένω το site.

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνουμε και εμείς βιβλίο ευχών, σε 3 βδομάδες βαφτιζόμαστε!

Φιλιώ, μπορούμε να έχουμε το εν λόγω σάιτ;;;

Το δικό σας είναι υπέροχο, θέλουμε κι εμείειειειεις!!! :D

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Φιλιώ, είμαι καινούρια στο site και μου άρεσε πολύ η ιδέα σου για το βιβλίο των ευχών!!! θα μπορούσες να στείλεις και εμένα το σαιτ!!!

 

Αλήθεια τώρα αυτό το βιβλίο το δίνεις σε φίλους και γνωστούς και σου γράφουν ευχή? η απο μόνη σου γράφεις διάφορα?

 

Έχω διαβάσει όλες σου τις προτάσεις και είσαι καταπληκτική!!!!Μπράβο σου!!!

και εγώ είμαι νέα μαμά και θέλω ότι καλύτερο για τη μικρή μου πριγκίπισσα (Ραφαηλία)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!! :D

Τα παιδιά θέλουν την αγάπη μας!!!!

 

fd1dp2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου και σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.. να σου ζήσει η Ραφαηλία σου ..με το υπέροχο όνομα!!!

Λοιπόν μέσα το βιβλίο μου έχει πολλές φωτο της μικρής.. με τη σειρά απο νινί μέχρι τώρα... οι φωτο στολίζωνται με πολλα μικρα πραγματάκια απο αυτοκολλητα κ κορδέλες μέχρι κουμπάκια κ δαντέλες (scrabooking)

Πέρα απο τις φωτό όμως θα βάλω και πολλές ευχες απο γιαγιάδες ,παππούδες κ θείους... με άλλα λόγια είναι ένα συνδιασμός απο βιβλίο των ευχών κ scrapbook

δεν στέλνω φωτο εδώ γιατι θα ξεφήγω απο το θέμα.. το οποίο είναι αποκληστηκά κ μόνο gallery των βιβλίων των ευχών..

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια επιτέλους Βρήκα !!!!!!!!!

Βρήκα βιβλίο ευχών!! Τελικά το πήρα από τα jumbo δεν ξέρω ήταν το μόνο που μάρεσει και σε πολύ οικονομική τιμή!! Ειναι spiral και το εξώφυλλο χονδρό με λουλούδια σε διάφορα χρώματα. Το πίσω μέρος του εξωφύλλου είναι φούξια απλά δεν ξέρω αν πήγαινε πιο πολύ για κορίτσι αντί για αγόρι που ήθελα εγώ αλλά μάρεσε γιατί μπροστά βάζεις και φωτογραφία και μέσα είναι άδειες κόλλες με γραμμές που μπορείς να διακοσμήσεις εσύ όπως θες. Επίσης η τιμή του ήταν πολύ καλή 2.99 ευρώ. Θα σας το βγάλω φώτο να το δείτε και να μου πείτε γνώμη. Τώρα σκέφτομαι πως να το διακόσμήσω μέσα και ίσως να βάλω και κάτι έξω θα το ξανασκεφτώ το θέμα. :D

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια!!!!!!

 

Το βιβλίο ευχών μου είναι λίγο μικρό - 20Χ20εκ- και στο εξώφυλλο έχει μείνει λίγος σχετικά χώρος και δεν έχω σκεφτεί πως θα γράψω τα γράμματα. Ότι έχω δει στα δικά σας βιβλία τα γραμματα είναι αρκετά μεγάλα , πάνω από 2-3εκ που στο δικό μου ΔΕΝ χωράει!!!

 

Τι να κάνω να το γράψω με το χέρι αφού δεν βρήσκω κομμένα γράμματα τόσο μικρά???

 

Με τι μαρκαδόρο θα λέγατε ??? Θα ναεβάσω και ημιτελή φωτό για να καταλάβεται τι ενοεί ο ποιητής.....

εχω ενα μπεμπουλινι ομορφο γλυκο κουκλινι!

Link to comment
Share on other sites

marilita εγώ νομίζω καλύτερα θα ήταν να χρησιμοποιήσεις χρυσόσκονη παρά απλό μαρκαδόρο!! Έχει σε διάφορα χρώματα και είναι πολύ πιο εντυπωσιακό. Υπάρχει σε βιβλιοπωλεία και στο jumbo αν θυμάμαι καλά :wink:

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ άρχισα και διακοσμώ το δικό μας βιβλίο !!! :lol:

Ήδη έχω βάλει κάτι στο εξώφυλλο και έχω βάλει και κάτι για σελιδοδείκτη :lol: Και το έχω ξεκινήσει και λίγο μέσα και γίνεται πολύ ωραίο. Απλά μένουν οι φώτος που θέλω να βάλω του μικρού και πρέπει να διακοσμηθεί σε όλες τις σελίδες σήμερα λέω να πάω να κοιτάξω και για περισσότερα διακοσμητικά ή αυτοκόλλητα.

Για γράμματα στο εξώφυλλο δεν έχω κοιτάξει ακόμα γιατί δεν έχουμε αποφασίσει και πως θα τον ονομάσουμε.

Θα βγάλω καμιά φώτο και θα σας βάλω να μου πείτε γνώμες

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα για τα γράμματα τα ελληνικά είναι:

να εκτυπώνετε σε χαρτί με μεγάλα γράμματα bold.

κόβετε τα γράμματα περιμετρικά και έχετε το πατρόν.

Έπειτα, μαρκάρετε σε χοντρό γκρι χαρτόνι και κόβετε προσεκτικά με κοπίδι.

Χαρτόνι χοντρο βρίσκετε σε χαρταποθήκη (Πραξιτέλους για Αθήνα).

επίσης, όταν κόβετε με κοπίδι χοντρό χαρτόνι, μην περιμένετε να κοπεί με την πρώτη.θα έχετε καλύτερα αποτελέσματα αν απλά διατρέχετε περισσότερες φορές την τροχιά του κοψίματος που θέλετε.

 

έπειτα είτε ντύνετε το κάθε γράμμα με χαρτί της αρεσκείας σας ή ότι άλλο θέλετε. (βάψιμο, ύφασμα, κλπ)

 

αυτάααα....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...