Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναίκα βρέθηκε νεκρή στον Ληθαίο ποταμό των Τρικάλων μαζί με τον 10χρονο γιο της


iro

Recommended Posts

....

 

 

 

Μία 36χρονη γυναίκα, μάνα τριών παιδιών, και ο 10χρονος γιος της -που αντιμετώπιζε πρόβλημα υγείας- βρέθηκαν νεκροί στον Ληθαίο ποταμό των Τρικάλων. Τραγικά πρόσωπα τα δύο παιδιά, 14 και 5 χρονών που άφησε πίσω της.

 

Από τα πρώτα στοιχεία προκύπτει ότι ο θάνατος της 36χρονης και του 10χρονου οφείλεται σε πνιγμό και ότι πρόκειται για αυτοκτονία.

 

Σύμφωνα με πληροφορίες, ο σύζυγος της γυναίκας είχε σκοτωθεί σε τροχαίο, στις αρχές Ιανουαρίου, και το παιδί αντιμετώπιζε πρόβλημα υγείας.

 

Όπως έχει γίνει γνωστό, η γυναίκα έφυγε το απόγευμα της Δευτέρας από το σπίτι της, μαζί με τον γιο της.

 

Το γεγονός ότι καθυστέρησαν να επιστρέψουν ανησύχησε τους γείτονες, οι οποίοι ειδοποίησαν την Αστυνομία.

 

Έπειτα από έρευνες, τα ξημερώματα της Τρίτης οι αρχές εντόπισαν δεμένες μεταξύ τους τις σορούς της γυναίκας και του παιδιού στον ποταμό, σε βάθος μόλις 70 εκατοστών.

 

Newsroom ΔΟΛ : http://news.in.gr/greece/article/?aid=1231074910

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 257
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Οικογενειακή τραγωδία στα Τρίκαλα

Πρώτη καταχώρηση: Τρίτη, 18 Ιανουαρίου 2011, 02:46

 

 

Τις σορούς δύο ατόμων, μίας γυναίκας και ενός παιδιού, ανέσυραν πριν τις 02:00 σήμερα τα ξημερώματα, άνδρες της Πυροσβεστικής, από τον Ληθαίο ποταμό, στα Τρίκαλα. Όπως έγινε γνωστό το δράμα της οικογένειας αυτής ξεκίνησε πριν από περίπου δύο εβδομάδες. Τότε που ο πρώην πολιτευτής της Ν.Δ., Κώστας Καλύβας, έχασε τη ζωή του σε τροχαίο δυστύχημα, στα Τρίκαλα.

 

Ο πόνος για την 37χρονη σύζυγό του, και τα τρία τους παιδιά, ήταν αβάσταχτος, σύμφωνα με πληροφορίες που δημοσίευσε το newsbeast.gr.. Ανήμπορη να ξεπεράσει τον χαμό του συντρόφου της, και παρά την καθημερινή ψυχολογική υποστήριξη από ψυχολόγους, η 37χρονη Βασιλική αποφάσισε να βάλει τέλος στη ζωή της, παίρνοντας στο θάνατο και τον 10χρονο γιο της, τον Χρήστο, που αντιμετώπιζε σοβαρό πρόβλημα υγείας.

 

 

 

Μάνα και γιος πήγαν χθες το απόγευμα στις όχθες του ποταμού Ληθαίου για την καθιερωμένη βόλτα τους. Μέχρι τις 22:00 το βράδυ, όμως, οι δυο τους δεν είχαν επιστρέψει στο σπίτι, κάτι που ανησύχησε τους συγγενείς τους, που ενημέρωσαν και την Αστυνομία. Μετά από δύο ώρες ερευνών, αστυνομικοί των Τρικάλων αντίκρισαν τη μάνα και το παιδί της πνιγμένους, μέσα στον Ληθαίο ποταμό, κάτω από μία γέφυρα. Ήταν δεμένοι από τη μέση, με ένα νάιλον σχοινί.

 

Η Αστυνομία έχει αποκλείσει το ενδεχόμενο της εγκληματικής ενέργειας και έχει καταλήξει στο σενάριο της αυτοκτονίας. Τα άψυχα σώματα της 37χρονης και του 10χρονου Χρήστου μεταφέρθηκαν αρχικά στο νοσοκομείο Τρικάλων και στη συνέχεια στη Λάρισα για τη διενέργεια νεκροψίας - νεκροτομής.

 

Τραγικά πρόσωπα τα άλλα δύο παιδιά του ζευγαριού Καλύβα. Τα δύο κοριτσάκια, 8 και 14 ετών, έχασαν μέσα σε ένα μήνα πατέρα, μητέρα και αδελφό.

Link to comment
Share on other sites

ΠΗΡΕ μαζι το παιδι που ειχε πολυ σοβαρο προβλημα υγειας...

τι συγκλονιστικο θεε μου..

εχασε το συζυγο το στηριγμα της και αποφασισε να φυγει..

και τα παιδακια της που τα αφησε...να στηριχτουνε που?

τι αοπφαση πηρε αυτη η κοπελα..τι τριγυρνουσε στο μυαλο της?

Link to comment
Share on other sites

Πόση δυστυχία θα κουβαλούσε αυτή η γυναίκα...κρίμα που δεν μπόρεσε κανείς να τη βοηθήσει όσο ήταν εν ζωή...τώρα, τι να πούμε εμείς? Ο Θεός να αναπαύσει την ταλαιπωρημένη ψυχή της και να της δώσει μια θέση κοντά στο αγγελούδι της.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο Θεός να βοηθήσει τα δύο παιδιά που άφησε πεντάρφανα!!!!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

πηρε μαζι της το παιδι που ειχε προβληματα υγειας αλλα δεν σκεφτηκε οτι με αυτη της την πραξη αφηνει πισω δυο παιδια με προβληματα ψυχικης υγιειας που αν δεν εχουν τωρα σιγουρα θα αποκτησουν.

 

Ο θεος ας αναπαυσει την ψυχη της!:cry:

"Ο φανατισμός είναι η μόνη μορφή θέλησης που μπορεί να διαπνέει τους αδύναμους"

Link to comment
Share on other sites

http://www.tlife.gr/Article/news-tragodia/0-77-11912.html

 

Κι ας ειχε ψυχολογικα...αυτο που εκανε στο παιδι της ηταν .... δεν εχω λογια εχω θυμωσει παρα πολυ . Φανηκε ο κομπλεξισμος της και ο ρατσισμος της για το αυτιστικο παιδι. Συγνωμη για τα λογια μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.tlife.gr/Article/news-tragodia/0-77-11912.html

 

Κι ας ειχε ψυχολογικα...αυτο που εκανε στο παιδι της ηταν .... δεν εχω λογια εχω θυμωσει παρα πολυ . Φανηκε ο κομπλεξισμος της και ο ρατσισμος της για το αυτιστικο παιδι. Συγνωμη για τα λογια μου.

 

Η γυναίκα ήταν ψυχικά άρρωστη. Μην την ακυρώνεις ως μάνα, χωρίς να γνωρίζεις τι πραγματικά συνέβη. Το να κατηγορούμε άλλες μάνες δεν μας κάνει εμάς καλύτερες.

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα ήταν ψυχικά άρρωστη. Μην την ακυρώνεις ως μάνα, χωρίς να γνωρίζεις τι πραγματικά συνέβη. Το να κατηγορούμε άλλες μάνες δεν μας κάνει εμάς καλύτερες.

 

Eιναι η αποψη μου και εννοειται οτι εγω δεν περηφανευομαι οτι ειμαι η καλυτερη μανα του κοσμου

Link to comment
Share on other sites

...η απόσταση της λογικής απο την τρέλα είναι μια λεπτη γραμμη..........

 

...επειδή έχω ζήσει πολύ καλά στο πετσί μου το παραπάνω, είναι το μοναδικο ελαφρυντικό που της δίνω

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πόση δυστυχία θα κουβαλούσε αυτή η γυναίκα...κρίμα που δεν μπόρεσε κανείς να τη βοηθήσει όσο ήταν εν ζωή...τώρα, τι να πούμε εμείς? Ο Θεός να αναπαύσει την ταλαιπωρημένη ψυχή της και να της δώσει μια θέση κοντά στο αγγελούδι της.

 

Πραγματι, ποση δυστυχια, που ουτε τα δυο παιδακια της που αφησε, δεν μπορεσαν να αποτελεσουν γι΄αυτην σανιδα σωτηριας, να την δωσουν νοημα για την ζωη της...

 

Κριμα... λυπαμαι για τα δυο της παιδακια που ξαφνικα εμειναν πανταρφανα...

 

Ας αναπαυεσει ο Θεος τις ψυχουλες τους.

Link to comment
Share on other sites

μανα= σκοτωνω το παιδι μου κ αφηνω κ τα αλλα 2 χωρις γονεις στο ελεος της μοιρας:evil:

αντε αυτοκτονησε.το οτι σκοτωσε το ιδιο της το παιδι δε σας λεει τιποτα κ την λυπαστε κιολας?τοσες ειδησεις που ακουσαμε για φονους παιδιων γινομαστε εξαλλοι κ σαυτο εδω την λεμε κ καημενη?αδικιολογιτη και δολοφονος:evil::evil:δηλαδη οσοι σκοτωνουν παιδια τους λεμε δολοφονους κ τερατα κ σαυτην την περιπτωση=η καημενη με ψυχικο προβλημα!!!αν ειναι ετσι υπαρχουν κ δολοφονοι παιδιων με ψυχικα προβληματα...οι καημενοι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε Δημητρα ειναι αυτο που εγραψε η φιλη παραπανω...

 

...η απόσταση της λογικής απο την τρέλα είναι μια λεπτη γραμμη..........

Σιγουρα δεν σκεφτηκε λογικα η συγκεκριμενη, αλλα δεν μπορουμε να ξερουμε τι συνεβαινε και στο μυαλο της, τι παιχνιδια της επαιζε ωστε να αποφασιεσει κατι τετοιο, δεν αφηνει μια μανα τα παιδια της ορφανα ετσι απλα και αβασανιστα.

Κανεις δεν την επαινει, απλα προσπαθουμε να δωσουμε "ελαφρυντικα" αν θελεις, στην πραξη της.

Link to comment
Share on other sites

μανα= σκοτωνω το παιδι μου κ αφηνω κ τα αλλα 2 χωρις γονεις στο ελεος της μοιρας:evil:

αντε αυτοκτονησε.το οτι σκοτωσε το ιδιο της το παιδι δε σας λεει τιποτα κ την λυπαστε κιολας?τοσες ειδησεις που ακουσαμε για φονους παιδιων γινομαστε εξαλλοι κ σαυτο εδω την λεμε κ καημενη?αδικιολογιτη και δολοφονος:evil::evil:δηλαδη οσοι σκοτωνουν παιδια τους λεμε δολοφονους κ τερατα κ σαυτην την περιπτωση=η καημενη με ψυχικο προβλημα!!!αν ειναι ετσι υπαρχουν κ δολοφονοι παιδιων με ψυχικα προβληματα...οι καημενοι!!!

 

Συμφωνών 100% και κατι αλλο. Λεμε οτι εχει χασει τα λογικα της το γεγονος οτι διαλεξε το αρρωστο παιδι της και οχι καποιο απο τα 2 ΄΄γερα΄΄ τι σας λεει?

Link to comment
Share on other sites

μανα= σκοτωνω το παιδι μου κ αφηνω κ τα αλλα 2 χωρις γονεις στο ελεος της μοιρας:evil:

αντε αυτοκτονησε.το οτι σκοτωσε το ιδιο της το παιδι δε σας λεει τιποτα κ την λυπαστε κιολας?τοσες ειδησεις που ακουσαμε για φονους παιδιων γινομαστε εξαλλοι κ σαυτο εδω την λεμε κ καημενη?αδικιολογιτη και δολοφονος:evil::evil:δηλαδη οσοι σκοτωνουν παιδια τους λεμε δολοφονους κ τερατα κ σαυτην την περιπτωση=η καημενη με ψυχικο προβλημα!!!αν ειναι ετσι υπαρχουν κ δολοφονοι παιδιων με ψυχικα προβληματα...οι καημενοι!!!

 

το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι διαλεξε να παρει μαζι της το παιδακι που ειχε τα προβληματα υγειας, σκεπτομενη οτι τα αλλα 2 με καποιο τροπο θα βρουν το δρομο τους ενω αυτο αν χρειαζοταν συνεχομενη ιατρικη παρακολουθηση και περιθαλψη το πιο πιθανον ειναι να κατεληγε σε καποιο ιδρυμα μονο του...οτι αυτο δεν θα ειχε τη φυσικη κ πνευματικη δυναμη να τα βγαλει περα μονο του ακομα κ οταν μεγαλωσει...

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

α ετσι δηλαδη σκοτωνουμε οποιο παιδι εχει καποιο προβλημα μονο κ μονο γιατι εμας μας εκανε κουκου να την κανουμε!

δε τη δικιολογω ουτε τη λυπαμαι.σκοτωσε το ιδιο της το παιδι!δεν εχει σημασια το κινητρο!το σκοτωσε του στερησε τη ζωη που ειχε ΔΙΚΑΙΩΜΑ το παιδακι!ποιος την κανει υπευθυνο να αποφασιζει για το θανατο του παιδιου της?ειναι φονιας και δεν εδωσε κ δεκαρα για τα αλλα 2.ηταν πολυ εγωιστικο αυτο που εκανε!εδωσε τελος στη ζωη της επειδη Η ΙΔΙΑ δε μπορουσε να αντεξει τον θανατο του αντρα της!δε σκεφτηκε ουτε τα αλλα 2 παιδια που σε ενα μηνα θα εχαναν μανα πατερα αδερφο κ το χειροτερο σκοτωσε τον γιο της!δεν ειναι θεμα ψυχολογικων.μαθανε τωρα ολοι.βιαστες παιδεραστες δολοφονοι ολοι εχουν ψυχολογικα!εγωιστρια ηταν κ φονιας.κ ναι ειμαι σκληρη κ ακαρδη που δε λυπαμαι καποια που σκοτωσε το παιδι της:evil:

Link to comment
Share on other sites

α ετσι δηλαδη σκοτωνουμε οποιο παιδι εχει καποιο προβλημα μονο κ μονο γιατι εμας μας εκανε κουκου να την κανουμε!

δε τη δικιολογω ουτε τη λυπαμαι.σκοτωσε το ιδιο της το παιδι!δεν εχει σημασια το κινητρο!το σκοτωσε του στερησε τη ζωη που ειχε ΔΙΚΑΙΩΜΑ το παιδακι!ποιος την κανει υπευθυνο να αποφασιζει για το θανατο του παιδιου της?ειναι φονιας και δεν εδωσε κ δεκαρα για τα αλλα 2.ηταν πολυ εγωιστικο αυτο που εκανε!εδωσε τελος στη ζωη της επειδη Η ΙΔΙΑ δε μπορουσε να αντεξει τον θανατο του αντρα της!δε σκεφτηκε ουτε τα αλλα 2 παιδια που σε ενα μηνα θα εχαναν μανα πατερα αδερφο κ το χειροτερο σκοτωσε τον γιο της!δεν ειναι θεμα ψυχολογικων.μαθανε τωρα ολοι.βιαστες παιδεραστες δολοφονοι ολοι εχουν ψυχολογικα!εγωιστρια ηταν κ φονιας.κ ναι ειμαι σκληρη κ ακαρδη που δε λυπαμαι καποια που σκοτωσε το παιδι της:evil:

 

Συμφωνώ με την Δήμητρα σε όλα με έχει καλύψει . Δεν μπορουμε ρε παιδια συνεχεια να δινουμε συγχωροχαρτια λογω ψυχικης ασθενειας. Ας πνιγοταν αυτη. Παιρνοτας το αυτιστικο παιδακι μαζι της σημαινε οτι παντα το ξεχωριζε και ενοιωθε κομπλεξ.

Link to comment
Share on other sites

Θελησε μηπως να παρει μαζι της το αδυναμο παιδι της, το απροστατευτο για να μην χρειαστει να "υποφερει" την υπολοιπη ζωη του, χωρις την μανουλα του, να μην χρειαστει να καταληξει σε καπιο ιδρυμκα, ή να αποτελεσει " βαρος" σε καποιο συγγενικο προσωπο, παππουδες π.χ?

 

Νομιζω οτι περισσοτερο ηθελε να το προστατεψει με αυτην της την ενεργεια, παρα να του... στερησει την ζωη, αυτο καθ΄αυτο..

 

Τονιζω, κακως μεν, αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Θελησε μηπως να παρει μαζι της το αδυναμο παιδι της, το απροστατευτο για να μην χρειαστει να "υποφερει" την υπολοιπη ζωη του, χωρις την μανουλα του, να μην χρειαστει να καταληξει σε καπιο ιδρυμκα, ή να αποτελεσει " βαρος" σε καποιο συγγενικο προσωπο, παππουδες π.χ?

 

Νομιζω οτι περισσοτερο ηθελε να το προστατεψει με αυτην της την ενεργεια, παρα να του... στερησει την ζωη, αυτο καθ΄αυτο..

 

Τονιζω, κακως μεν, αλλα...

 

Αζια μου δεν μπορουμε συνεχεια να λεμε ναι μεν αλλα... συνεχεια αυτα τα λαθη κανουμε και παμε κατα διαολου. Εχω συγχιστει τοσο πολυ οσο σκεφτομαι ενα παιδακι 10 ετων δεμενο με σχοινι μεσα σε ενα κρυο ποταμι να πνιγεται ειλικρινα ας την συγχωρεσει ο Θεος γιατι εγω φαινεται ειμαι πολυ αμαρτωλη για να την συγχωρεσω.

Link to comment
Share on other sites

οποιος θελει να προστατεψει τα παιδια του δε τα σκοτωνει.ας μην αυτοκτονουσε να το φροντιζε.επειδη της καρφωθηκε να παει να σουταρει πηρε κ το παιδι μαζι.

ωραια θα ηταν να ζουσα στο ροζ συννεφακι λεγοντας ''η καημενουλα το σκοτωσε γιατι ηθελε να το προστατεψει'' οχι.το σκοτωσε.εκει σταματει η προταση.κ αυτη ειναι η ουσια.σαν τους σπαρτιατες που πεταγαν τα αρρωστα παιδια!!

Link to comment
Share on other sites

α ετσι δηλαδη σκοτωνουμε οποιο παιδι εχει καποιο προβλημα μονο κ μονο γιατι εμας μας εκανε κουκου να την κανουμε!

δε τη δικιολογω ουτε τη λυπαμαι.σκοτωσε το ιδιο της το παιδι!δεν εχει σημασια το κινητρο!το σκοτωσε του στερησε τη ζωη που ειχε ΔΙΚΑΙΩΜΑ το παιδακι!ποιος την κανει υπευθυνο να αποφασιζει για το θανατο του παιδιου της?ειναι φονιας και δεν εδωσε κ δεκαρα για τα αλλα 2.ηταν πολυ εγωιστικο αυτο που εκανε!εδωσε τελος στη ζωη της επειδη Η ΙΔΙΑ δε μπορουσε να αντεξει τον θανατο του αντρα της!δε σκεφτηκε ουτε τα αλλα 2 παιδια που σε ενα μηνα θα εχαναν μανα πατερα αδερφο κ το χειροτερο σκοτωσε τον γιο της!δεν ειναι θεμα ψυχολογικων.μαθανε τωρα ολοι.βιαστες παιδεραστες δολοφονοι ολοι εχουν ψυχολογικα!εγωιστρια ηταν κ φονιας.κ ναι ειμαι σκληρη κ ακαρδη που δε λυπαμαι καποια που σκοτωσε το παιδι της:evil:

συμφωνω με τη δημητρα σε ολα.αυτη η γυναικα μπορει να ηταν πολλα μανα ομως δεν ηταν!!!εχουμε δικαιωμα να δινουμε σε ενα παιδι τη ζωη οχι και να του τη περνουμε!!!αν δε μπορεις να ανταπεξελθεις σα μανα τοτε μη κανεις παιδια!!!ολα μεσα στη ζωη ειναι,δε θα ειμαστε παντα χαρες και πανηγυρια!!!εγω αν εχανα τον αντρα μου(μακρια απο μας)το μονο που θα σκεφτομουν θα ηταν το παιδι μου και πως θα καλυψω την απωλεια,οχι να παω να αυτοκτονησω γιατι δεν αντεχω το χαμο του!χεστηκα δηλαδη για το παιδι μου???που θα παει τι θα γινει και με ποιους θα καταληξει?ε οχι θα ημουν βραχος για το παιδι μου.ασε που στα ματια του θα εβλεπα τον αντρα μου και θα επερνα δυναμη γιατι θα ηταν κομματι απο εκεινον.εγωιστρια ηταν και βολεψακιας!η πιο ευκολη λυση ειναι να πεθανεις.πεθαινει και τελος!το δυσκολο ειναι να αντιμετωπισεις τις δυσκολιες!

qcKmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...