Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ζητειται αρρωστο παιδακι για παρεα!!


Recommended Posts

δε κανω πλακα!

 

 

ζηταμε αρρωστο παιδακι, με βρογχιολιτιδα κατα προτιμηση, που να παιρνει αντιβιωση και να κανει εισπνεομενα...

 

για να παιξουμε, ν αγκαλιαστουμε, να φιληθουμε... χωρις να φοβομαστε οτι θα στειλουμε τον αλλο στο ΠΑΙΔΩΝ..

 

δεκτες μυξες και τρελος βηχας!

 

απλο συναχακι δεν θα γινει δεκτο..

αποκλειονται γαστρεντεριτιδες, παιδικες ασθενειες και μυξα λογω δοντιων!!

 

θα δωθει προτεραιοτητα σε τρελαμενες μαναδες, καθως και σε μαναδες με εσπρεσσιερα σπιτι τους..

 

 

 

ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


xα....χα...:D:D

αρε φυστικακι...τι να σε κανω που ειμαστε μακρια.....!!!!!!:-(

και εμεις τα χριστουγεννα τρεχαμε στα νοσοκομεια για να κανουμε εισπνοες...!!!!αν και εχω το μηχανημα στο σπιτι ο γιατρος μου προτεινε να παμε 3 φορες την ημερα στο νοσοκομειο για 3 μερες για να κανουμε τις...μασκουλες μας....!!!!! και τωρα που ο βηχας μαλακωσε λιγακι.... κανουμε συντηρηση στο σπιτι...με το μηχανημα!!!!!

Κριμα ρε.... θα σας κερνουσαμε και καμια αμπουλα aerolin.....!!!!:wink:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα

εσπρεσιέρα εχμε, βήχα έχμε, αερολιν και αεριους πέρνουμε , αύριο θα σου πω άν έχμε και βρογχιολιτιδα

ανοιχτά είμαστε, μπείτε ........:mrgreen::mrgreen:

άντε μωρέ λίγο ακόμα υπομονή στις πόσες μέρες αντιβίωση είστε ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχαχαχα

εσπρεσιέρα εχμε, βήχα έχμε, αερολιν και αεριους πέρνουμε , αύριο θα σου πω άν έχμε και βρογχιολιτιδα

ανοιχτά είμαστε, μπείτε ........:mrgreen::mrgreen:

άντε μωρέ λίγο ακόμα υπομονή στις πόσες μέρες αντιβίωση είστε ???

 

5η μερα αν θυμαμαι καλα, εχω χασει και την αισθηση του χρονου...

 

ελπιζω να μην ειστε πολυ χαλια... αλλα αν ειστε... ΛΟΓΩ ΤΙΜΗΣ ΘΑ ΕΡΘΩ!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω και εγώ να μην είμαστε, βασικά μου ακούγεται καλλίτερα αλλά με προβληματίζει που τόσες μέρες δεν περνάει ο βήχας ελπίζω να την βρω αύριο και να της ρίξει μια ματιά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμείς αύριο φεύγουμε για καρπενήσι όπως ξέρεις...σήμερα την έχει πιάσει τρελός βήχας!!

 

αν δεν φύγουμε κερνάμε καφέ γαλλικό...εσπρεσιέρα γιοκ!!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Εδω εδω καλε !Λιγο μακρια σου πεφτουμε Θεσσαλονικη- Αθηνα αλλα μανα κ κορη αρρωστιαρες ειμαστε !!!Καφε δεν πινουμε συνεπως κ εσπρεσιερα ντεν παιζει αλλα κατι θα κανουμε δεν θα τα χαλασουμε εκει!:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δε κανω πλακα!

 

 

ζηταμε αρρωστο παιδακι, με βρογχιολιτιδα κατα προτιμηση, που να παιρνει αντιβιωση και να κανει εισπνεομενα...

 

για να παιξουμε, ν αγκαλιαστουμε, να φιληθουμε... χωρις να φοβομαστε οτι θα στειλουμε τον αλλο στο ΠΑΙΔΩΝ..

 

δεκτες μυξες και τρελος βηχας!

 

απλο συναχακι δεν θα γινει δεκτο..

αποκλειονται γαστρεντεριτιδες, παιδικες ασθενειες και μυξα λογω δοντιων!!

 

θα δωθει προτεραιοτητα σε τρελαμενες μαναδες, καθως και σε μαναδες με εσπρεσσιερα σπιτι τους..

 

 

 

ευχαριστω :D

 

Ενα ακομη καλο προσον θα ηταν μανες που ξερουν απο ξεματιασμα.

Περαστηκα,Φυς στην πανεμορουλα σου και καλο κουραγιο σε σενα!!!

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Esspresiera εχουμε την κλασσικη.. Σας κανει? Κατα τα αλλα 2 ειναι καπως θα σας καλυψουμε... (α! εχουμε και μηχανακι για εισπνοες οποτε δεν χρειαζεται να φερετε το δικο σας)

Link to comment
Share on other sites

για να μη σας τρωνε και τα δρομολογια μηπως να ανοιγατε εναν παιδοτοπο ΜΟΝΟ για αρρωστα παιδακια? και για να ειστε σιγουροι οτι οι πελατες δεν ειναι υγιεις θα υπαρχει και face control στην πορτα απο παιδιατρο... και φυσικα η απαραιτητη πινακιδα "ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΩ ΤΩΝ 38οC"...

Link to comment
Share on other sites

περαστικά σας φυστικι!!!

ετσι ξεικινησαμε κ μεις προ 15 ημερων,μάσκα flixotide, aerolin Κλπ...βηχας αστα.......

παραμονη χριστουγέννων φευγουμε για γιορτες βορρά στα πεθερικά, ολη μέρα εξω ο μικρός(το ρίσκαρα δε λέω...) θερμοκρασία από 0-3 (αλλά καθαρός υγιήςς καιρός, οχι με τη κ@λο υγρασία εδω κάτω ολο το χρόνο)

μάγουλα κ μυτη κατακοκκινα από το κρυο,

4 μερες after πεντακάθαρος ο μικρός!!!!!

κοινώς πιάσε κανα βουνο με μειον κ θα σωθείς λεμε!!!!

κ πάλι περαστικα σας!!!!!!!!!

xWWzp2.png

675093qccdm00t72.pngEΓΧΡΩΜΗ TV----->ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΖΩΗ...

 

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματίζει η εσπρεσιέρα! Δεν έχουμε :P Φραπέ και ελληνικό έχει το κατάστημα! Όποτε θέτε εδώ είμαστε αλλά μπορούμε και να έρθουμε :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Έχω πιστοποιητικό από το Μητέρα που νοσηλευτήκαμε 4 ημέρες με δύσπνοια λόγω βρογχίτισας (σας έφαγα όλες , τι να μας πουν οι απλές μύξες), μας έβαλαν ορό, υπόθετα κλπ,παίρνουμε όλα τα εισπνεόμενα-αντιβίωση-soldesanil, έχω και krups και κλασική εσπρεσιέρα (ε ρε θύμα του καταναλωτισμού), όσο άπό αντοχή, το έχω περάσει πια αυτό το σημείο, είμαι στο twilight zone.

ΥΓ.1:Τώρα που το σκέφτομαι σε αγαπώ, σε εκτιμώ, αλλά δεν είστε αρκετά άρρωστες για εμάς!

ΥΓ2:Πώς θα κρατήσω το ταλιμπανάκι μου ένα μήνα κλεισμένο στο σπίτι;

ΥΓ3:Και για να γυρίσω και στο αγαπημένο μου (άσχετο) θέμα η πεθερούλα μου με άφησε νηστικιά Χριστουγεννιάτικα και τουλάχιστον δεν έφαγα αλλά ξεσκεπάστηκε η κακία της!

nCE2p3.png

 

Όποιος προτιμά την ασφάλεια έναντι της ελευθερίας δεν του αξίζει να έχει τίποτα από τα δύο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...