Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι χρειαζετε ενα καφενειο?


Recommended Posts

θαθελα να μαθω τι χρειαζετε ενα παραδοσιακο καφενειο.απο πλευρας εξοπλισμου εννοω. ποια ειναι τα απαραιτητα πραγματα που θα πρεπε ναχει στον χωρο που θα δουλευει καποιος. πχ το κουζινακι...μετα?

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ψυγείο με βρύση νερού. Για αναψυκτικά, μπύρες αλλά και μεζέδες ούζου και φυσικά για παγωμένο νερό ανά πάσα στιγμή.

 

Καρέκλες, τραπέζια. Τάβλι, τράπουλες και εγώ θα πρότεινα και επιτραπέζια ενηλίκων. Δεν ξέρω σε τι γειτονιά θα το ανοίξετε και τι κόσμο θέλετε να προσεγγίσετε αλλά αν έκανα ένα τέτοιο βήμα σε γειτονιά θα άνοιγα λίγο το target group με δύο τρόπους: πιο "μουράτα" τραπεζοκαθισμάτα και internet.

 

Σίγουρα θα πρέπει να έχει και τηλεόραση με nova για τα αθλητικά events.

 

Τοστιέρα. Βραστήρας για γρήγορο καυτό νερό για ροφήματα (αν δεν τα φτιάχνεις "παραδοσιακά".

 

Αυτά σκέφτομαι αρχικά και επί τροχάδην.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι για μας. με ρωτησε ενας ξαδερφος του αντρα μου να του δωσω ιδεες και ειπα να παρω και τη βοηθεια του κοινου.χαχαχα λοιπον ειναι σε χωριο και οταν λεμε χωριο με ολη την εννοια,οποτε το θελει τελειως παραδοσιακο.nova παντως θαχει!

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

μαντεμενια μασινα οπου θα ψηνει τελεια πυροσκι μεσα και φασολαδα ..(δεν εχεις φαει ξανα τετοιο φαγητο..ενα ονειρο ειναι καμια σχεση με ηλεκ.κουζινα)

τα παππουδια γενικως θελουν περιποιηση περα απο τον καφε και λιγα μεζεδακια και να σκεφτεις οτι θα υπαρχουν ανθρωποι χωρις γυναικα οποτε κατι ψηλα απο κουζινα θα κανει..

ζεστασια απο το μαντεμι μοναδικη και μπορει να διοργανωνει πρωταθληματα ταβλι ...

η καταγωγη μου απο νευροκοπι οποτε φανταζεσαι τι χωριο εχω στο μυαλο μου..λατρευω αυτα τα καφενεια ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαντεμενια μασινα οπου θα ψηνει τελεια πυροσκι μεσα και φασολαδα ..(δεν εχεις φαει ξανα τετοιο φαγητο..ενα ονειρο ειναι καμια σχεση με ηλεκ.κουζινα)

τα παππουδια γενικως θελουν περιποιηση περα απο τον καφε και λιγα μεζεδακια και να σκεφτεις οτι θα υπαρχουν ανθρωποι χωρις γυναικα οποτε κατι ψηλα απο κουζινα θα κανει..

ζεστασια απο το μαντεμι μοναδικη και μπορει να διοργανωνει πρωταθληματα ταβλι ...

η καταγωγη μου απο νευροκοπι οποτε φανταζεσαι τι χωριο εχω στο μυαλο μου..λατρευω αυτα τα καφενεια ..

 

Ναι καιγω στην ουσια μια κουζινα σκεφτομαι απλα σε πιο επαγγελματικο στυλ σε καποια πραγματα χωρις να χανει το κλασικο στυλ..

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

ψυγείο για τρόφιμα

ψυγείο για ποτά

παγομηχανή

ψύκτη νερού

λάτζα ανοξείδωτη

ερμάρια για ποτήρια πιάτα

ερμάριο για τρόφιμα

πλυντήριο πιάτων

δύο μάτια κουζίνας

απορροφητήρα φούσκα

γκαζάκι για καφέ ή χόβολη (τραβάει πολύ ρεύμα)

αν έχει καπουτσίνο μηχανή του καφέ

στίφτη για χυμούς

τοστιέρα

σερβίτσια

τραπεζοκαθίσματα

άδεια λειτουργίας

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...