Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αχ καλή μου πεθερούλα!!


lovely people

Recommended Posts

καλα,μην ορκιζεσαι.... πολλα πραγματα μπορει να τα μαθεις τελευταιος!

 

Ημουν σίγουρος πως κάποια θα τσιμπούσε έτσι πως το έγραψα αλλά δεν περίμενα να ήσουν εσύ. Μιλας εκ πείρας, αλήθεια?

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 934
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρε Πολυξένη μου, θα ήταν καλύτερα αν μιλούσε-αντιδρούσε όταν έβλεπε ή ακουγε κάτι. Πάντα έμενε αμέτοχος!!! Δεν με υποστήριξε ποτέ ακόμη κι όταν είχα δίκιο.

 

Στην αρχή με ήθελαν και μάλιστα ήταν πολύ καλοί μαζί μου. Είχαμε πολύ καλές σχέσεις και δεν σου κρύβω οτι ήμουν πολύ χαρούμενη γι'αυτό γιατί δεν ήθελα να έχω κακές σχέσεις με τα πεθερικά μου. Απο τότε που είπαμε τη μαγική λέξη παντρευόμαστε..... λες και σεληνιάστηκαν!!! Αρχισαν να κάνουν και λένε απίστευτα πράγματα για μένα. Μόνο π.... δεν με βγάλανε!!! Αν μπορούσαν θα το έκαναν κι αυτο. Το ίδιο και η κουνιάδα μου.

 

Τώρα πια δεν τους θέλω καθόλου. Δεν έχουμε επαφές, παρά μόνο στα τυπικά γιορτές και τέτοια. Δεν μιλάω μαζί τους στο τηλέφωνο, με τον άντρα μου μιλάνε μαζί μου όχι. Δεν έχουμε τσακωθεί ποτέ ούτε έχω δείξει μπροστά τους κάτι. Στο γιο τους όμως..... τον πρήζω όταν γίνεται μια βλακεία.

 

Ειλικρινά ρε γμτ... Σαν τρίτος και σοβαρά. Νιώθω πως κάτι λείπει σε αυτή την ιστορία (όπως και σε άλλες τέτοιες ιστορίες). Αυτος ο ξαφνικός σελινιασμος δηλαδη... Τελος παντων δε θέλω να ανοιξω τωρα τετοια κουβέντα αλλά γιαυτό αντιδρώ σε αυτά τα ποστς. Επειδή "καλείται" ο αναγνώστης να κρίνει χωρις να ξέρει τις δυο πλευρές. Και πίστεψέ με ΠΑΡΑ πολλές φορές, όταν ακούσεις την άλλη πλευρά....

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Στο γιο τους όμως..... τον πρήζω όταν γίνεται μια βλακεία.

 

Μέγα σφάλμα!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά ρε γμτ... Σαν τρίτος και σοβαρά. Νιώθω πως κάτι λείπει σε αυτή την ιστορία (όπως και σε άλλες τέτοιες ιστορίες). Αυτος ο ξαφνικός σελινιασμος δηλαδη... Τελος παντων δε θέλω να ανοιξω τωρα τετοια κουβέντα αλλά γιαυτό αντιδρώ σε αυτά τα ποστς. Επειδή "καλείται" ο αναγνώστης να κρίνει χωρις να ξέρει τις δυο πλευρές. Και πίστεψέ με ΠΑΡΑ πολλές φορές, όταν ακούσεις την άλλη πλευρά....

 

 

Καλά αν γνωρίσεις τα πεθερικά μου δεν θα λες τα ίδια μετά.

 

Μέγα σφάλμα!

 

 

Καλώς ή κακώς δεν κρύβω τίποτα απο τον άντρα μου. Θεωρώ λάθος το να κρυβόμαστε μέσα στην ίδια οικογένεια. Ξέρει τα πάντα και ξέρω τα πάντα. Δεν ήθελα ποτέ να τα μαζεύω μέσα μου μέχρι να σκάσω και κάποια στιγμή να κάνω το μπαμ και να μείνει άφωνος. Νομίζω καλύτερα έτσι.Ξέρει οτι τις περισσότερες φορές έχω δίκιο και σε κάποια περιστατικά πολύ χοντρα έφτασε σε σημείο να μου πει πως αν του το ζητούσα δεν θα τους ξαναμιλούσε. Δεν θέλω κάτι τέτοιο γιατί είναι γονείς του. Ομως τελικά ούτε για το παιδί τους δεν νοιάζονται στην πραγματικότητα. Μόνο για να τους κάνει τα θελήματα τον θέλουν κι αυτοί και η αδερφούλα του η καλή!

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει τα πάντα και ξέρω τα πάντα.

 

Ένας από τους λόγους που δεν ανοίγομαι. Εσυ εδώ δε θα εισπράξεις απάντηση

 

καλα,μην ορκιζεσαι.... πολλα πραγματα μπορει να τα μαθεις τελευταιος!

 

(και για τους εξυπνάκιδες ουτε "τελευταία")

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οτι δε σ'αρεσει και καλα και με το ζορι ασχολεισαι?

 

Όχι. Αλλά εγώ προσπαθώ. Αν ασχολιόσασταν κι εσεις θα είχατε λιγότερα θέματα σπίτι σας. (γενικά το λεω όχι στην κοπελιτσα που έκανα quote).

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Αλλά εγώ προσπαθώ. Αν ασχολιόσασταν κι εσεις θα είχατε λιγότερα θέματα σπίτι σας. (γενικά το λεω όχι στην κοπελιτσα που έκανα quote).

 

Αυτό αγαπητέ μου είναι μεγάλο ατόπημα και φαντάζομαι ότι το καταλαβαίνεις και μόνος σου!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς δεν κρύβω τίποτα απο τον άντρα μου. Θεωρώ λάθος το να κρυβόμαστε μέσα στην ίδια οικογένεια. Ξέρει τα πάντα και ξέρω τα πάντα. Δεν ήθελα ποτέ να τα μαζεύω μέσα μου μέχρι να σκάσω και κάποια στιγμή να κάνω το μπαμ και να μείνει άφωνος. Νομίζω καλύτερα έτσι.Ξέρει οτι τις περισσότερες φορές έχω δίκιο και σε κάποια περιστατικά πολύ χοντρα έφτασε σε σημείο να μου πει πως αν του το ζητούσα δεν θα τους ξαναμιλούσε. Δεν θέλω κάτι τέτοιο γιατί είναι γονείς του. Ομως τελικά ούτε για το παιδί τους δεν νοιάζονται στην πραγματικότητα. Μόνο για να τους κάνει τα θελήματα τον θέλουν κι αυτοί και η αδερφούλα του η καλή!

 

Εννοούσα το πρήξιμο ;)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο ξαφνικός σελινιασμος δηλαδη... .

 

Ρε συ Ρασ έλεος, ποιός σεληνιασμός?

Ανοίγεται ένα τόπικ που θέμα έχει "Κακές Πεθερές".

Ρωτάς πως είναι δυνατόν να μαζεύονται και να γράφουν όλες εδώ.

Θα γράψουν οι "παθούσες" στο ανάλογο τόπικ, ποιός θες να γράψει...εγώ που είχα την πεθερά μου 3 μέρες σπίτι και μονο που δεν το έγλυψε η γυναικούλα?

Που τον είδες το ξαφνικό σεληνιασμό?

Που να πάμε/πάνε γράψουμε δηλαδή σε θέμα που ανοίγετε για "κακές πεθερές"? Στις εξωσωματικές?

 

Γενικώς σε έχω παρατηρήσει σε ορισμένα θέματα που σε ενδιαφέρουν για κάποιο λόγο δικό σου να λες συνέχεια, πωπω πως μαζεύεστε τόσες πολλές................που να μαζευτούνε ξαναρωτάω? Στο ανάλογο θέμα θα πάνε αλλιώς θα είναι off topic.

 

Τώρα όσο για το ότι τα ακούς μονόπλευρα τα θέματα..............να'σαι σίγουρος ότι και τα στεφάνια μας σε κάποιο φόρουμ σουλατσάρουνε και λένε τον πόνο τους.

Άμα μπω εκεί μέσα εγώ, μονόπλευρα θα τα βλέπω.

 

( Ο δικός μου σουλατσαρει στο imperion ................επιτεθείτε του λέμε).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε συ Ρασ έλεος, ποιός σεληνιασμός?

Ανοίγεται ένα τόπικ που θέμα έχει "Κακές Πεθερές".

Ρωτάς πως είναι δυνατόν να μαζεύονται και να γράφουν όλες εδώ.

Θα γράψουν οι "παθούσες" στο ανάλογο τόπικ, ποιός θες να γράψει...εγώ που είχα την πεθερά μου 3 μέρες σπίτι και μονο που δεν το έγλυψε η γυναικούλα?

Που τον είδες το ξαφνικό σεληνιασμό?

Που να πάμε/πάνε γράψουμε δηλαδή σε θέμα που ανοίγετε για "κακές πεθερές"? Στις εξωσωματικές?

 

Γενικώς σε έχω παρατηρήσει σε ορισμένα θέματα που σε ενδιαφέρουν για κάποιο λόγο δικό σου να λες συνέχεια, πωπω πως μαζεύεστε τόσες πολλές................που να μαζευτούνε ξαναρωτάω? Στο ανάλογο θέμα θα πάνε αλλιώς θα είναι off topic.

 

Τώρα όσο για το ότι τα ακούς μονόπλευρα τα θέματα..............να'σαι σίγουρος ότι και τα στεφάνια μας σε κάποιο φόρουμ σουλατσάρουνε και λένε τον πόνο τους.

Άμα μπω εκεί μέσα εγώ, μονόπλευρα θα τα βλέπω.

 

( Ο δικός μου σουλατσαρει στο imperion ................επιτεθείτε του λέμε).

 

 

Τον σεληνιασμό τον ανεφερε η κοπέλα πιο πανω για τα πεθερικά της. Πως "ξαφνικά σεληνιαστικαν".

Απο τότε που είπαμε τη μαγική λέξη παντρευόμαστε..... λες και σεληνιάστηκαν

 

Αυτό σχολίασα. Δεν είπα πως εσεις σεληνιαστικατε. Παρεξηγησες.

 

Μονοπλευρα εννοώ πως όταν ακους τέτοιες ιστορίες με ξαφνικές μεταπτώσεις στη συμπεριφορά κάποιων (στην προκειμενη περίπτωση πεθερικών) καλό είναι να ξέρεις και την άλλη πλευρά.

 

Τωρα αν υπάρχουν αντρες που πανε και κλαίγονται σε φορουμς. Τι να πω... Μου κάνει εντύπωση. Πάντως τα ίδια θα έλεγα και σε κείνους.

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Αυτό αγαπητέ μου είναι μεγάλο ατόπημα και φαντάζομαι ότι το καταλαβαίνεις και μόνος σου!

 

Οι τελευταίες 2 σελίδες είναι γεμάτες πραγματικά ατοπηματα... και οχι απο μενα..

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Τον σεληνιασμό τον ανεφερε η κοπέλα πιο πανω για τα πεθερικά της. Πως "ξαφνικά σεληνιαστικαν".

 

 

Αυτό σχολίασα. Δεν είπα πως εσεις σεληνιαστικατε. Παρεξηγησες.

 

Μονοπλευρα εννοώ πως όταν ακους τέτοιες ιστορίες με ξαφνικές μεταπτώσεις στη συμπεριφορά κάποιων (στην προκειμενη περίπτωση πεθερικών) καλό είναι να ξέρεις και την άλλη πλευρά.

 

Τωρα αν υπάρχουν αντρες που πανε και κλαίγονται σε φορουμς. Τι να πω... Μου κάνει εντύπωση. Πάντως τα ίδια θα έλεγα και σε κείνους.

 

α! οκ δεν το είχα δει.

Πάντως σε πληροφορώ εκ πείρας ότι πολλές μαμάδες αγοριών "σεληνιάζονται" όταν παντρεύονται οι γοί τους κι έχω άπειρα παραδείγματα.

Το'χω ζήσει και στο πετσί μου από "παρολίγον" πεθερές αλλά προσωπικά είμαι άτομο που αν μου "κουνηθείς" μια φορά είναι και η τελευταία.

Οπότε απορώ με την υπομονή κάποιων κοριτσιών εδώ μέσα

Αντικειμενικά μιλώντας ο πρώην σύζυγος καλό παιδί ήταν (πολύ καλό για την ακρίβεια) και η μαμά του το ίδιο, φωτιά να πέσει να με κάψει αν πω ότι μου φέρθηκε άσχημα. Απλώς δεν καταλάβαινε ότι ο γιός της παντρεύτηκε και έχει δικό του σπίτι και ΔΕΝ πρέπει να της δίνει αναφορά για τα πάντα (δε χώρισα γι'αυτό, απλώς συνέβαλε κι αυτός ο λόγος).

 

 

Επίσης θα ήθελα να σου πω ότι πολλές κοπέλες εδώ μέσα λένε τα οικογενειακά τους (καλώς ή κακώς δεν το κρίνω).................κι εσύ το μόνο που κάνεις είναι να τις κρίνεις ενώ δεν θα έπρεπε γιατί όπως ο ίδιος λες δεν γνωρίζεις και τις 2 πλευρές.

Από τη μια κρίνεις και από τη άλλη όταν σου κάνουν ερωτήσεις για κάποια δικά σου προσωπικά θέματα, λες απλά δεν απαντάω (και καλά κάνεις).

Απλά να ξέρεις ότι αυτό το στυλάκι σε κάνει να φαίνεσαι "κάπως", ενώ μπορεί στ' αλήθεια να μην είσαι.

 

Τα ανωτέρω είναι γενικές παρατηρήσεις και σχόλια επι αντικειμενικής βάσεως (πιστεύω). Μπορείς να τα αγνοήσεις βεβαίως βεβαίως.

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες 2 σελίδες είναι γεμάτες πραγματικά ατοπηματα... και οχι απο μενα..

 

Εν προκειμένω (και είναι κάτι που το κάνεις συνέχεια δυστυχώς και γι' αυτό γίνεσαι στόχος!) κρίνεις από μια παρουσία στο ιντερνετ χωρίς να ξέρεις πως και πόσο ασχολείται η καθεμία με το σπίτι της και τους ανθρώπους της! Και βγάζεις συμπεράσματα που τα εμφανίζεις ως αξιώματα...

 

Πάντως το ανάλογο θα μπορούσαμε να πούμε και για σένα... κάνω λάθος;

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης θα ήθελα να σου πω ότι πολλές κοπέλες εδώ μέσα λένε τα οικογενειακά τους (καλώς ή κακώς δεν το κρίνω).................κι εσύ το μόνο που κάνεις είναι να τις κρίνεις ενώ δεν θα έπρεπε γιατί όπως ο ίδιος λες δεν γνωρίζεις και τις 2 πλευρές.

Από τη μια κρίνεις και από τη άλλη όταν σου κάνουν ερωτήσεις για κάποια δικά σου προσωπικά θέματα, λες απλά δεν απαντάω (και καλά κάνεις).

Απλά να ξέρεις ότι αυτό το στυλάκι σε κάνει να φαίνεσαι "κάπως", ενώ μπορεί στ' αλήθεια να μην είσαι.

 

Τα ανωτέρω είναι γενικές παρατηρήσεις και σχόλια επι αντικειμενικής βάσεως (πιστεύω). Μπορείς να τα αγνοήσεις βεβαίως βεβαίως.

 

Δε θα το αγνοήσω γιατί είναι ενα αξιοπρεπές ποστ. Και επιτελους ενα εδω μεσα που δεν προσπαθει να με προσβαλλει.

 

Μα δεν κρινω εκτος αν ζητηθεί. Αυτό που έγραψα και αναρωτηθηκα ειναι πως μαζευτηκαν εδω ολες οι πεθεροπληκτες. Αυτο.

 

Σε αλλα ποστς λεω την αποψη μου γιατι πολυ απλα, καποιος που αποφασίζει να φερει το προβλημα του στο διαδικτυο, σημαινει πως ξερει πως θα ακουστουν διαφορες αποψεις.

 

Γιατι να πρεπει να γινει ανταλλαγή δηλαδη? Γιατι πρεπει να αρχισω να λεω τα σωψυχα μου ή οτι αλλο για να μπορω να πω αποψη? Προφανως επιλέγω να μην το κανω και λογω της ιδιαιτεροτητας του συγκεκριμενου τοπου. Δημογραφικως το εννοω. ΚΑι ενας αντρας -ανεξαρτητα αποψεων- ειναι σαν τη μυγα στο γαλα. Και επειδη ειναι ετσι ακριβως, ξερω πως κοσμος μπορει να πιαστει απο κατι που θα πω (εδω πιανονται στα ορθογραφικα μου) και θα το κανουν λαστιχο. Μονο και μονο επειδη ειμαι αντρας...

 

Πρεπει να καταλαβετε ομως κατι. Κατι που γνωριζετε. Πως αντρες και γυναικες δεν εχουν παντα την ιδια προσεγγιση στα θεματα. Και μπορει να σας ξενιζει μια αλλη προσεγγιση (όπως ξενιζει εμενα πολλες φορες η δικη σας).

 

Πρεπει επισης να πω, πως σας χαιρομαι ολες σας οταν υπάρχει καποιο προβλημα υγειας ή μια δυσκολη εγκυμοσυνη σε μια κοπελα. Και χαιρομαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ που πεφτετε ολες να τη βοηθησετε. Και σχεδον παντα το κανετε με μεγαλη επιτυχια!

 

Στα θεματα ομως σχεσεων με τον ανθρωπο σας, του γονεις/πεθερικα κτλ λεγονται πραγματα που πραγματικα με κανουν να τρομαζω για τις γυναικες... Οχι παντα. Απλα καποιες φορες. Τοτε λεω την αποψη μου. Επειδη με ξενιζει το πως σκεφτεστε και προσπαθω να καταλαβω.

 

Το Humor μου δεν αρεσει σε ολον τον κόσμο. Και εμενα δε μου αρεσει το Humor καποιων. Μη ζητατε ομως ειδικη μεταχειρηση. Ειμαστε νομιζω ολοι ενηλικες. Και ολοι ανθρωποι. Οταν μου απευθυνεστε ευγενικα θα απαντησω ευγενικα. ¨Οταν με προσβαλλετε μπορει και να σας προσβαλλω. ΕΤσι ειναι ομως παντου. Και το ξερετε.

 

Υ.Γ. Αερικο λες πως κρινω τους ανθρωπους. Κοιτα πιο πανω πως με "εκριναν". Η sevoula (που εχει αρχισει να γινεται χυδαια πια απεναντι μου), η Niki81 κτλ. Δε με ξερουν και όμως βγαλαν μια χαρα "συμπερασματα".

 

Υ.Γ.2 Επειδή όταν ειπα δεν ασχολείστε καταλαβατε γενικώς, θα διευκρινήσω... Δεν ασχολείστε να ψάξετε λίγο πως σκέφτονται οι άντρες. Ειδικώς το ειπα. Ενα "σκεφτεστε με το κατω κεφαλι" δε φτανει ρε γμτ. Και πριν αναφερθειτε στο avatar σας λεω λοιπον το avatar αυτό το εβαλα με μια δόση ειρωνίας για το τι γραφεται εδω μεσα για τους αντρες... Το "περιεργο" humor μου...

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ το μόνο που θα σου πω είναι οτι μερικές φορές γίνεσαι πολύ "εννοχλητικός" να το πω???? Κρίνεις όλες μας λες και είσαι ο κύριος τέλειος!!

Εσύ τελικά τι είσαι???? Απεσταλμένος του Θεού και κριτής μας???

Και στο κάτω κάτω εδώ δεν γράφουμε για να μας κρίνει κάποιος. Ανταλλάσουμε απόψεις και εννίοτε όπως αυτό το θέμα λέμε και τον πόνο μας. Πολλές κοπέλες απο εδώ έχουν αναπτύξει φιλία μεταξύ τους, ξέρουν 5 πράγματα παραπάνω η μία για την άλλη και θέλουν και μια συμβουλή. Δεν το παίζουμε δάσκαλοι των άλλων εδώ μέσα.

Νομίζω οτι βρίσκεσαι σε λάθος φόρουμ καλέ μου.....

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος. Δεν κρινω κανεναν. Αν θες κρισεις, δες πιο πανω τα ποστ που ανεφερα. την αποψη μου λεω. Και πραγματικα αν δε σου κανει, μη τη διαβαζεις.

This is a man's world

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάτι φίλε μου???

Εχεις κάτι να πεις για την πεθερά σου???? Αν όχι τότε κακώς γράφεις εδώ. Η κοπέλα που άνοιξε το θέμα δεν το άνοιξε ζητώντας τη συμβουλή μας. Απλώς θέλησε να παραθέσουμε όλες τις προσωπικές μας εμπειρίες. Εχεις εσύ πρωσοπική εμπειρία??? Επειδή προφανώς δεν έχεις..... κι επειδή ποτέ δεν μιλάς για σένα, δεν πας να γράψεις κάπου που να ζητάνε μια συμβουλή....?????

Αντε να βρούμε την υγειά μας.....

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάτι? Είσαι η τελευταία που θα μου πει τι θα κάνω. Και που θα γράφω. Μπορείς να με κάνεις Ignore να μη βλέπεις τα ποστς μου.

 

 

εγω θα σου προτεινα να κανεις ignore ολο το φορουμ... στο συνολο του...

 

αλλα παλι... σου αρεσει η μυρωδια μας, ετσι δεν ειναι? οοοοοολη μερα μαζι μας... YOU'VE GOT TO LOVE US!

Link to comment
Share on other sites

θα σας πω οτι αν δεν ημουν εγω... ουτε που θα εδιναν σημασια..

 

κινησα εγω τις διαδικασιες, και το ψαξαμε το θεμα... βρηκαμε γιατρους και εξειδικευμενα κεντρα και αξιολογησαν τη γυναικα,και τωρα παιρνει φαρμακευτικη αγωγη και μενει -ας πουμε- στασιμη η κατασταση της..

 

αν εξαρτιοταν απο τον αντρα ή το γιο της.... φεξε μου και γλυστρησα...

 

α την έρμη! θυμάμαι τις ιστορίες σου...τελικά είχαν εξήγηση μερικά πράγματα...:roll:

 

εγώ πάλι για την δική μου δεν έχω τίποτα καλό...δυστυχώς, ούτε ένα :mad:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2 σελιδες κρισεις και συγκρισεις ας επαναφερω το θεμα αν μου επιτρεπεται...

 

λοιπον εμενα η πεθερα μου ειναι μια χαρα...

ειναι καλη και ευγενικη μαζι μου, δειχνει να με αγαπαει και πραγματικα μου εχει συμπαρασταθει στα δυσκολα που εχουμε περασει με τον γιοκα της.

ε, φυσικα καπου καπου κατι γινεται και με χαλαει αλλα και εγω μηπως ειμαι τελεια??

το βασικοτερο ομως ειναι οτι δεν ανακατευεται καθολου ομως!!!

φυσικα σε αυτο εχει συμβαλει και ο αντρουλη που της εχει κοψει την φορα πολλα χρονια πριν γνωρισει εμενα ακομα...

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ήθελα να ευχαριστήσω και την πεθερά και τον πεθερό μου που για δεύτερη φορά πήγαμε μωρό στο νοσοκομείο και δεν νοιάστηκαν να έρθουν να μας βοηθήσουν ούτε να μας δουν. Από τις 6 το πρωί μέχρι τις 11 που ήρθε ο άνδρας μου δεν είχα πάει τουαλέτα, δεν είχα πιεί νερό, είχα αδιαθετήσει και δεν είχα πάει να αλλάξω γιατί το μωρό έκλαιγε μόνο του και τράβαγε τον ορό. Κατόρθωσε και τον έβγαλε μια φορά.

Είδατε ήθελαν να μας απαλλάξουν με την παρουσία τους.

Την Κυριακή όμως που έχουμε πάρτυ γενεθλίων αυτοκαλέστηκαν πρώτοι και καλύτεροι. Βλέπετε θα εχει φαί η υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν κρινω εκτος αν ζητηθεί. Αυτό που έγραψα και αναρωτηθηκα ειναι πως μαζευτηκαν εδω ολες οι πεθεροπληκτες. Αυτο.

 

Στο συγκεκριμένο τοπικ που το έχουμε βγάλει τελείως εκτός θέματος αμφότεροι δεν ζητήθηκε καμμία γνώμη. Απλώς το επισημαίνω.

 

Γιατι να πρεπει να γινει ανταλλαγή δηλαδη? Γιατι πρεπει να αρχισω να λεω τα σωψυχα μου ή οτι αλλο για να μπορω να πω αποψη? Προφανως επιλέγω να μην το κανω και λογω της ιδιαιτεροτητας του συγκεκριμενου τοπου. Δημογραφικως το εννοω. ΚΑι ενας αντρας -ανεξαρτητα αποψεων- ειναι σαν τη μυγα στο γαλα. Και επειδη ειναι ετσι ακριβως, ξερω πως κοσμος μπορει να πιαστει απο κατι που θα πω (εδω πιανονται στα ορθογραφικα μου) και θα το κανουν λαστιχο. Μονο και μονο επειδη ειμαι αντρας...

 

Ωραία αφού τα λέμε έξω από τα δόντια για πες μου γιατί έπεσε η μύγα μες στο γάλα; Και άλλοι άντρες συμμετέχουν στο φόρουμ σε θέματα που αφορούν εγκυμοσύνη, προσπάθειες για εγκυμοσύνη, παιδιών κ.λπ. αλλά κανείς τους δεν έχει τη συμμετοχή τη δική σου και μάλιστα σε θέματα που όπως λες σε ξενίζουν. Το πρόβλημα δεν είναι ότι είσαι άντρας αλλά ότι η συμμετοχή σου είναι πολύ στοχοποιημένη (με φωτεινές εξαιρέσεις τρία άλλα θέματα). Αν θες το απαντάς με την ίδια ειλικρίνεια που έγραψες τα παραπάνω.

 

Πρεπει να καταλαβετε ομως κατι. Κατι που γνωριζετε. Πως αντρες και γυναικες δεν εχουν παντα την ιδια προσεγγιση στα θεματα. Και μπορει να σας ξενιζει μια αλλη προσεγγιση (όπως ξενιζει εμενα πολλες φορες η δικη σας).

 

Κανένας δεν έχει κρίνει την προσέγγισή σου σε κάποιο θέμα... Έχεις κριθεί για σχολιασμούς επί προσωπικού σε άτομα που συμμετέχουν είτε αυτά είναι σοβαρά είτε πειράγματα. Τα δικαιώματα για το αν σκέφτεσαι ή όχι με το κάτω κεφάλι και πάλι εσύ τα έχεις δώσει σε άλλα threads.

 

Πρεπει επισης να πω, πως σας χαιρομαι ολες σας οταν υπάρχει καποιο προβλημα υγειας ή μια δυσκολη εγκυμοσυνη σε μια κοπελα. Και χαιρομαι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ που πεφτετε ολες να τη βοηθησετε. Και σχεδον παντα το κανετε με μεγαλη επιτυχια!

 

Πάλι καλά που αναγνωρίζεις τη χρησιμότητά μας στο φόρουμ :lol:

 

Στα θεματα ομως σχεσεων με τον ανθρωπο σας, του γονεις/πεθερικα κτλ λεγονται πραγματα που πραγματικα με κανουν να τρομαζω για τις γυναικες... Οχι παντα. Απλα καποιες φορες. Τοτε λεω την αποψη μου. Επειδη με ξενιζει το πως σκεφτεστε και προσπαθω να καταλαβω.

 

Αυτό που δεν λαμβάνεις υπόψη σου είναι αυτός ο χώρος λειτουργεί ως αγχολυτικό! Έρχεσαι εδώ λες τα απωθημένα σου και παίρνεις δύναμη να τα αντιμετωπίσεις πιο ψύχραιμα (τουλάχιστον για τις περισσότερες από εμάς). Κι εμένα με ξένιζε για πολλά χρόνια το πως σκέφτονται οι άντρες (σε διάφορα φόρουμς που κατά καιρούς σύχναζα) αλλά δεν καθόμουν ούτε να τους αλλάξω μυαλά ούτε να τους κρίνω. Γιατί έχω αποδεχτεί ότι σκεφτόμαστε και αντιδρούμε τελείως διαφορετικά κάτι που εσύ δεν λες να χωνέψεις. Το πρόβλημα είναι σε εσένα όχι σε εμάς.

 

Το Humor μου δεν αρεσει σε ολον τον κόσμο. Και εμενα δε μου αρεσει το Humor καποιων. Μη ζητατε ομως ειδικη μεταχειρηση. Ειμαστε νομιζω ολοι ενηλικες. Και ολοι ανθρωποι. Οταν μου απευθυνεστε ευγενικα θα απαντησω ευγενικα. ¨Οταν με προσβαλλετε μπορει και να σας προσβαλλω. ΕΤσι ειναι ομως παντου. Και το ξερετε.

 

Οφείλεις όμως να σέβεσαι αυτούς που δεν γουστάρουν τα πειράγματά σου και το humor σου και να μην τους το επιβάλλεις ;)

 

Υ.Γ. Αερικο λες πως κρινω τους ανθρωπους. Κοιτα πιο πανω πως με "εκριναν". Η sevoula (που εχει αρχισει να γινεται χυδαια πια απεναντι μου), η Niki81 κτλ. Δε με ξερουν και όμως βγαλαν μια χαρα "συμπερασματα".

 

Η δράση φέρνει αντίδραση. Θεμελιώδης νόμος της φυσικής.

 

Υ.Γ.2 Επειδή όταν ειπα δεν ασχολείστε καταλαβατε γενικώς, θα διευκρινήσω... Δεν ασχολείστε να ψάξετε λίγο πως σκέφτονται οι άντρες. Ειδικώς το ειπα. Ενα "σκεφτεστε με το κατω κεφαλι" δε φτανει ρε γμτ. Και πριν αναφερθειτε στο avatar σας λεω λοιπον το avatar αυτό το εβαλα με μια δόση ειρωνίας για το τι γραφεται εδω μεσα για τους αντρες... Το "περιεργο" humor μου...

 

Το ότι γράφουμε ότι σκέφτεστε με το κάτω κεφάλι ορμόμενες από το avatar σου σε συνδυασμό με την υπογραφή σου :P δεν σημαίνει ότι δεν ψάχνουμε να δουμε πως σκέφτεστε. Είναι το ίδιο με το "πάει η σφουγγαρίστρα ως αξεσουάρ σε μία γυναίκα" και μη μου πεις ότι πιστεύεις ότι η γυναίκα είναι μόνο για τις δουλειες του σπιτιού γιατί δεν θα σε πιστέψω! Όσο για την ειρωνία του avatar αποτελείς και πάλι εξαίρεση... όλοι οι υπόλοιποι επιλέγουμε avatar με βάση τον εαυτό μας... εσύ πάλι με βάση τους άλλους... φταίνε οι άλλοι τελικά ή εσύ;

 

Και συνεχίζεις να κάνεις γενικεύσεις μαμώ το φελέκι μου! Τσουβαλιάζεις τα πάντα!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...