Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παραγγελία online: γάλα (βρεφικής ηλικίας) σε σκόνη


Recommended Posts

μπορεί να είμαι και εκτός τοπικ αλλά δεν ξέρω που να γράψω...........

υπάρχει κάποια μανούλα που αγοράζει φθηνότερα γάλα από το ιντερνετ???????? συγκεκριμένα το Almiron 1?

Q3V6p3.png

 

Nhh7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 227
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

για το Αλμιρον δυστυχως δεν γνωριζω να σε βοηθησω,αλλα αν τυχον βλεπουν κι αλλες μανουλες ξερω για το Απταμιλ της Μιλουπα το http://www.britsuperstore.co.uk (τα 10 κουτια 900 γρμ νο1 μαζι με τα μεταφορικα περιπου120 ευρω φτηνοτερα απο αναλογη ποσοτητα εδω)και καπου ειχε παρει το ματι μου κι ενα γερμανικο σαιτ με πολυ οικονομικο το humana.

Μολις το θυμηθω θα το γραψω!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα. Αγοράζω εγώ γάλα humana AR από το http://www.babylilk.de. Εδώ κοστίζει 16 ευρώ το κουτί των 400γρ. και από το ιντερνετ το παίρνω περίπου 9 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά και τους φόρους κι έρχεται με κούριερ στην πόρτα σου. Συμφέρει τρελλά. Ό,τι θες ρώτα με!!!!

Ή στραβός είν' ο γιαλός, ή στραβά αρμενίζουμε! ! !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαβαζα αυτα που γραφατε κ χαζευα στο www.babylilk.de μεχρι που επεσα πανω σε αυτο:

http://www.babymilk.de/catalog/index.php?language=en&ad=go-eu

 

 

Germany to these EU countries (European Union) like France, Hungary, Italy, Sweden, Great Britain, Ireland, Poland and other (check system).

We charge

1-10kg = 9,90 Euro, 11-25kg = 18,95 Euro, 26-40 kg = 24,95 Euro, 41-50 kg = 29,95 Euro

 

We charge special prices for Spain, Portugal and Finnland.

We charge

0-15kg = 19 Euro, 16-30kg = 31 Euro, 31-50 kg = 46 Euro

 

We charge for Romania

0-5kg = 19,50 Euro, 6-10kg = 22 Euro, 11-15kg = 25,60 Euro , 16-30kg = 30,40 Euro, 31-50kg = 45,80 Euro

 

We charge special prices for Austria, Denmark, Netherlands, Belgium and Luxemburg:

0-15kg = 8,90 Euro and 16-30kg = 15,90 Euro

 

We charge special prices for Greece :

0-15kg = 57,10 Euro, 16-30kg = 92,80 Euro, 31-50 kg = 150,90 Euro

 

:!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!:

Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα αυτα που γραφατε κ χαζευα στο www.babylilk.de μεχρι που επεσα πανω σε αυτο:

http://www.babymilk.de/catalog/index.php?language=en&ad=go-eu

 

 

Germany to these EU countries (European Union) like France, Hungary, Italy, Sweden, Great Britain, Ireland, Poland and other (check system).

We charge

1-10kg = 9,90 Euro, 11-25kg = 18,95 Euro, 26-40 kg = 24,95 Euro, 41-50 kg = 29,95 Euro

 

We charge special prices for Spain, Portugal and Finnland.

We charge

0-15kg = 19 Euro, 16-30kg = 31 Euro, 31-50 kg = 46 Euro

 

We charge for Romania

0-5kg = 19,50 Euro, 6-10kg = 22 Euro, 11-15kg = 25,60 Euro , 16-30kg = 30,40 Euro, 31-50kg = 45,80 Euro

 

We charge special prices for Austria, Denmark, Netherlands, Belgium and Luxemburg:

0-15kg = 8,90 Euro and 16-30kg = 15,90 Euro

 

We charge special prices for Greece :

0-15kg = 57,10 Euro, 16-30kg = 92,80 Euro, 31-50 kg = 150,90 Euro

 

:!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!::!:

 

Και φαντάσου λοιπόν οτι ακόμα και με αυτή την τριτοκοσμική αντιμετώπιση στα μεταφορικά συμφέρει ΠΟΟΟΛΥΥΥ περισσότερο η τιμή να το εισάγεις από το να το παρεις από εδώ.... Κι αναρωτιέμαι ... ποιοί μας δουλεύουν περισσότερο?????

Ή στραβός είν' ο γιαλός, ή στραβά αρμενίζουμε! ! !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ναι εγώ αγόρασα το Nobalac IT από τη γερμανία. Είναι το διπλάσιο από ότι εδώ και κοστίζει τα μισά λεφτα. Είναι ακριβως τα ίδια. Πρόσεχε όμως με τις ονομασίες. Το Novalac IT στη γερμανία λέγεται Novalac V. Πριν παραγγείλω πήρα και την εταιρεία που τα φέρνει και της είπα ότι δήθεν πάω γερμανία για να μου πει πως λέγονται εκει. Αμέσως μου απάντησαν και από τότε παραγγέλνω συνέχεια από τη Γερμανία πολλά κουτιά μαζι.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο ειναι ,μια γνωστη μου παραγγελνει το υποαλλεργικο απο Γερμανια, το οποιο εδω εχει 17,00 κ κατι τα 400 γραμ κ εκει το εχουν 10,00 κ κατι το 800!Παραγγελνει αρκετα κουτια κ 10 ευρω τα μεταφορικα,κανουν περιπου 2 βδομαδες να ρθουν αλλα νομιζω αξιξει το κοπο!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν γραφω σωστά εδω αλλα θέλω να ρωτήσω αν κάποια μανούλα προμηθευεται γάλα Humana απο κάποιο site εξωτερικού και κυρίως αν γνωρίζετε αν έχει την ίδια γεύση με αυτό που πωλείται εδω στην Ελλαδα!

 

Πίνουμε το Humana ΑR τώρα και κοστίζει 16 ευρώ και ψαχνω να το βρω απο καπου πιο φθηνα.

 

Αλλα επειδή την πάτησα με το Aptamil 1 (το οποίο το επαιρνα απο την Αγγλία και τωρα το 2 δεν το πίνει με τίποτα) θεωρησα οτι εχει αλλη γεύση και δεν θέλω να παρω 5-6 κουτιά απο εξω και τελικα να μην τα πιει.

 

Οποια γνωρίζει κατι παραπάνω ας μου δωσει τα φωτα της!!!

4Xjop3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εδώ..Νομίζω το έχει..

 

http://www.apo-rot.de/

Εγώ απο εδώ παίρνω τα γάλατα της μικρής μου.Έχει 10? μεταφορικά αλλά έρχονται με κούριερ σπίτι σου..Απο ποιό site έπαιρνες εσύ γιατί εμείς αλλάξαμε και πάμε στο 3 νούμερο λόγω του οτι κλείσαμε χρόνο και δεν βρίσκω στο apo-rot δυστυχώς..

Mjsrp2.pngGuD6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι το εχει!!!!!! με εσωσες κοπελιά!!!!!!! και πολυ φθηνά μεταφορικά!! Εγώ το aptamil 1 το πήρα και απο ebay και μου εστειλνε και μια γνωστή απο Αγγλία.

Εσείς aptamil 3 πίνετε?

4Xjop3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

και εμεις πιναμε το humana ar μεχρι την ηλικια του ενος ετους.εγω το επαιρνα απο το site babymilk.de ειναι γερμανικο site και το ειχε στην μιση τιμη!αν σε ενδιαφερει επανω δεξια στην σελιδα πατα την αγγλικη σημαια και θα μεταφραστει η σελιδα στα αγγλικα.οσο για γευση ηταν η ιδια.μονο η τιμη και το κουτι αλλαζε(οι γερμανοι εστελναν και χαρτινα κουτια εκτος απο τα μεταλλικα)

PRW0p2.pngORfXp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εμεις πιναμε το humana ar μεχρι την ηλικια του ενος ετους.εγω το επαιρνα απο το site babymilk.de ειναι γερμανικο site και το ειχε στην μιση τιμη!αν σε ενδιαφερει επανω δεξια στην σελιδα πατα την αγγλικη σημαια και θα μεταφραστει η σελιδα στα αγγλικα.οσο για γευση ηταν η ιδια.μονο η τιμη και το κουτι αλλαζε(οι γερμανοι εστελναν και χαρτινα κουτια εκτος απο τα μεταλλικα)

Από την ίδια σελίδα παίρνω κι εγώ το γάλα του μικρού. Μέχρι τώρα κι εμείς humana AR και μόλις περάσαμε σε Humana 2. Άψογο, ίδια γεύση, διαλύεται πιο εύκολα από το Ελληνικό και ο μικρός το πίνει του σκοτωμού! Γιωτούλα , πατριώτισα (κατάγομαι από Κρέσταινα), εμένα οι γερμανοί μου έστελναν πάντα ΜΟΝΟ χάρτινα κουτιά και ποτέ μεταλλικά! Εσύ έχεις πάρει μεταλλικό κουτί από το babymilk?

Ή στραβός είν' ο γιαλός, ή στραβά αρμενίζουμε! ! !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

χουρχουρινι πατριωτισσα!!!!!!!!κοιτα να δεις.στα 25 κουτια που ειχα παραγγειλει τα 3 η 4 αν θυμαμαι καλα ηταν μεταλλικα.τα αλλα ολα χαρτινα.εμεις ευτυχως τελειωσαμε με τα γαλατα σε σκονες(προς το παρον δηλαδη.... γιατι σε λιγο καιρο παλι τα ιδια χιχιχιχι)τωρα πινουμε φρεσκο.παντως ελλαντα μεγκαλο κλεφτες με τιμες ε;;;;;;;;;και μετα σου λενε να στηρηξεις την ψωροκωσταινα!!!!αμ πως;;;;;;οταν πληρωνεις το γαλα του παιδιου στην διπλασια τιμη;;;;;;;;;;;

και να φανταστεις οτι οι γερμανοι στην αρχη μου ειχανε στειλει 20 κουτια απο τα 25 που ειχα παραγγειλει.ευτυχως ομως αναγνωρησαν το λαθος τους και χωρις να μου δημιουργησουν κανενα προβλημα εστειλαν και τα υπολοιπα 5.ουτε που το περιμενα!αντε να το παθαινες αυτο στην ελλαδα!που θα ζητουσα το δικιο μου;οεο;;;;;;;;;;

PRW0p2.pngORfXp3.png
Link to comment
Share on other sites

παντως ελλαντα μεγκαλο κλεφτες με τιμες ε;;;;;;;;;και μετα σου λενε να στηρηξεις την ψωροκωσταινα!!!!αμ πως;;;;;;οταν πληρωνεις το γαλα του παιδιου στην διπλασια τιμη;;;;;;;;;;;

Πες τα βρε πατριώτισσα!!!! Σκέψου ότι και οι Γερμανοί ειδικά για Ελλάδα χρεώνουν τη μάνα τους και τον πατέρα τους σε μεταφορικά και πάλι συμφέρει τρελλά η τιμή. Εκεί τρελαίνομαι. Δηλαδή εάν εγώ κάνω μια τόσο μικρή σε μέγεθος εισαγωγή και κερδίζω τόοοοοοοοοοοοοοσα χρήματα τότε οι μεγάλοι εισαγωγείς πόσα βγάζουν Χριστέ μου; Και παραπονιούνται κιόλας οι .... να μην πω τι!!!

Ή στραβός είν' ο γιαλός, ή στραβά αρμενίζουμε! ! !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια προσπάθησα να κάνω παραγγελία στην σελίδα αυτή πριν καμια βδομάδα αλλά δεν έβρισκα πουθενά επιλογή Ελλάδα και τους ρώτησα αν στέλνουν και μου είπαν οχι. Εσείς αγοράσατε πρόσφατα κανονικά?

 

Πάντως έκανα ήδη μια παραγγελία απο το apo-rot που μου πρότεινε η ΤΑΤΗ (να ναι καλα η κοπέλα) και ερχονται με Ups με κοστος 10 ανεξαρτητου βάρους αν καταλαβα καλα. Αρχικα παρήγγειλα 3 μονο κουτιά για να τα δοκιμάσω στην μικρή που ειναι και εκλεκτική!!!

 

Το μονο που με ζορίζει είναι τα γερμανικα. Email που μου εστειλαν οτι δεν ειχαν καποιες κρεμες που ηθελα κλπ ήταν όλα στα γερμανικά και προσπαθούσα να τα μεταφράσω. Αλλά μπροστά στα χρηματα που γλιτωνουμε μικρό το κακό!!!

4Xjop3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

τα ποσα γρ σκονη κανουν 16 ευρω?εδω στη γερμανια τα 400 κανουν περιπου 8 ευρω.http://www.flaschenmilch.de/catalog/humana-humana-c-23_61.html?osCsid=0a91d8c20359deb8847c1df4199fccf9

οριστε ενα σαιτ γερμανικο .δε ξερω αν στελνει ελλαδα θα ψαξω κ θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Το ΑR τα 400γρ κάνουν 16,30 (με την αύξηση του ΦΠΑ).Παρήγγειλα ήδη κάποια απο το apo-rot 6 ευρω και κάτι αν θυμάμαι καλά απλά με δυσκόλεψαν τα γερμανικά!!!! Θα κοιτάξω και αυτό που έγραψες!!!!! Σε ευχαριστώ πάντως!!!

4Xjop3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως απο οτι κοιταξα δεν εχει παραλαβη στην ελλαδα ενω παλια απο οτι ξερω ειχε.για γευση δε ξερω να σου πω αλλα η τιμη που τα βρηκες συμφερει παρα πολυ.γιατι δε παιρνεις 1-2 κουτια κ αν τα πινει τελικα να παραγγειλεις κ αλλα?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...