Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τσιρίζει τα βράδια


giamuridis

Recommended Posts

Γεια χαρα σε όλους... η μικρή μας 7 μηνών είναι εδώ και 2 εβδομάδες που την βάλαμε χώρια μας, στο δωμάτιό της. στην αρχή ξυπνούσε 1 φορά με λίγο κλάμα... εχει εδώ και 6 βράδια ξυπνάει καθε 1 ώρα και ΤΣΙΡΙΖΕΙ!!! ο μόνος τρόπος για να σταματήσει είναι το στήθος της γυναίκας μου...

υπάρχει κάποιος τρόπος να το σταματήσει αυτο;;; και αν ξέρει κάποιος γιατι κλαιει ετσι; τα εχουμε δεί όλα με την γυναικα μου help !!:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μήπως βγάζει δοντάκι; εγώ θα πρότεινα να την κρατήσετε κοντά σας για όσο το χρειάζεται.

η δική μου είναι 7,5 μηνών και αφού έκλεισε τους 6 μετά από λίγα μεσημέρια που κοιμόταν στο δωμάτιό της την βάλαμε και για βράδυ. ενώ κοιμήθηκε μια χαρά για 2 εβδομάδες στο δωμάτιό της το βράδυ, μετά για 3 βράδια είχε αυπνίες και ήθελε αγκαλιά, είχε διάθεση για παιχνίδι, είχε ανησυχία. πήγαμε παιδίατρο και μας ενημέρωσε ότι έβγαλε δύο δόντια μαζί. χαμπάρι οι άκαρδοι γονείς δεν πήραμε.πάνω που λέγαμε "λες να βγάζει δόντι;" απαντούσαμε μόνοι μας "μπα, αποκλείεται, δικαιολογίες...".

Link to comment
Share on other sites

Έχω καταλήξει ότι τσιρίζουν το βράδυ όταν

1. Βγάζουν δόντι

2. Έχουν ωτίτιδα

3. Τα τσιμπάνε κουνούπια

Απλό κλάμα όταν

4. Πεινάνε

5. Κρυώνουν

6. Χάνουν το πανάκι - πιπίλα

7. Έχουν λερωθεί

8. Κακό όνειρο

Τελευταία που μου το έκανε ο μικρός έβγαλε κυνόδοντες. Ξύπναγε κάθε μέρα για μια βδομάδα περίπου, τελικά του έδωσα παυσίπονο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε όλους... η μικρή μας 7 μηνών είναι εδώ και 2 εβδομάδες που την βάλαμε χώρια μας, στο δωμάτιό της. στην αρχή ξυπνούσε 1 φορά με λίγο κλάμα... εχει εδώ και 6 βράδια ξυπνάει καθε 1 ώρα και ΤΣΙΡΙΖΕΙ!!! ο μόνος τρόπος για να σταματήσει είναι το στήθος της γυναίκας μου...

υπάρχει κάποιος τρόπος να το σταματήσει αυτο;;; και αν ξέρει κάποιος γιατι κλαιει ετσι; τα εχουμε δεί όλα με την γυναικα μου help !!:(

 

καλησπερα. τηα σας πω για ενα βιβλιο που μου εκαναν δωρο οταν ο μικρος μου ηταν 7 μηνων και ενω στην αρχη το ειχα βαλη στο ραφι και δεν το διαβασα καθολου απο οταν εγεινε 8 μηνων το κσεκοκαλησα και το εμαθα απ'εξω το λενε "κοιμησου παιδι μου" εκδοσεις πατακης.παιδια θελει υπομονη και να ακολουθεισετε κατα γραμμα αυτα που λεει.απο τοτε το κανω δωρο σε καθε φιλη μου που φερνει στον κοσμο ενα "παιδακι" και επιμενω να το διαβασουν το συντομοτερο.μου εχει λησει το προβλημα εδω και χρονια.ο γιος μου ειναι 4,5 και απο 8 μηνων κοιματε 9:17 καθε βραδυ,χειμονα καλοκαιρι,οτι και να γινετε στο σπιτι μας η φιλοξενουμενοι σε αλλο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...