Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χάραξαν σβάστικα στα χέρια της.


Recommended Posts

Λοιπον πειδη δε θα μπω στο παιχνιδι τι ειπα και τι ειπε ο καθενας θα τονισω οτι ειπα δημοκρατια και ελευθερια εχουμε για να γραφουμε και να λεμε οτι θελουμε. Δεν ειπα οτι εχουμε δημοκρατια για να κανουμε αποτροπεες πραξεις.Ουτε υπερασπιστικε κανεις χαρην της δημοκρατιας τετοιες παρξεις....Και παλι θα πω οτι εχω την ελευθερια να αντιδρω οταν σχετιζονται βουλευτες και κομματα με την εν λογο πραξη. Αυτα για την ιστορια. Ultraviolet θα συμφωνησω απολυτα μαζι σου και ηταν κατι που ηθελα να το πω και εγω.....Ενα παρομοιο περιστατικο εγινε σε κοπελα στη γερμανια που τελικα αποδειχτηκε απο τις αρχες οτι ηταν κατασκευασμενο. Δεν λεω οτι σωνει και ντε συνεβει το ιδιο αλλα μεχρι να δω προσωπα και πραγματα διατηρω επιφυλαξεις....

κοιτα τι κανεις

και το κανεις συχνα

αφήνεις να υπονοηθει οτι : ενα τετοιο θεμα ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ !

 

η πολιτική ταυτηση ή η ηθική αυτουργία ισως οπως εχει αποδηχθει σε πολλες δικες κατα το παρελθον ειναι ακόμα και πολιτικοι αρχηγοι , οργανωσεις, πολιτικά κομματα

το οτι ΕΣΥδεν το δεχεσαι

αυτο δε συμαινει ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ !

 

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ....που ειμαι εγω αυτη που θα στο το πω (γιατι δε με εχεις και σε πολυ εκτίμηση ετσι κι αλλιως)

αυτο που γίνεται εδω τωρα

ειναι να υποβιβάζεις ΕΣΥ το γεγονος

...

 

ότανακροδεξιές οργανώσεις αντιοπροσοπευονται ιδεολογικά (σε πιο αποδεκτή δημοσια αμφίεση ) πολλες φορές απο κόμματα τα οποία ΕΙΝΑΙ στην βουλη

ειναι η συνηρμηκή και λογική σκεψη που σε κανει να συνδεσεις προσωπα και πραγματα....

ηθικοί αυτουργοι (πολλες φορές ΕΠΑΝΑΛΑΒΑΝΩ ) ειναι πολιτικές πεπηθήσεις πολιτικές παραταξεις και οργανωσεις

οι οποιές και δικάζονται !

εκτώς και να δεν νοέις την σημασία της ηθικής αυτουργίας

...

η ηθική αυτουργία ειναι οταν , μια σκέψη που εκφραζεται , μια ψυχολογική πίεση , ενας λόγος , ενας διάλογος παρακινεί εμεσα η αμεσα ενα ατόμο στην διαπραξη ενός εκγλήματος !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 338
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • foulina

    foulina 82 δημοσιεύσεις

  • ol_ko

    ol_ko 79 δημοσιεύσεις

  • UFO

    UFO 57 δημοσιεύσεις

  • vouraikos

    vouraikos 22 δημοσιεύσεις

κοιτα τι κανεις

και το κανεις συχνα

αφήνεις να υπονοηθει οτι : ενα τετοιο θεμα ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΟ !

 

η πολιτική ταυτηση ή η ηθική αυτουργία ισως οπως εχει αποδηχθει σε πολλες δικες κατα το παρελθον ειναι ακόμα και πολιτικοι αρχηγοι , οργανωσεις, πολιτικά κομματα

το οτι ΕΣΥδεν το δεχεσαι

αυτο δε συμαινει ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ !

 

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ....που ειμαι εγω αυτη που θα στο το πω (γιατι δε με εχεις και σε πολυ εκτίμηση ετσι κι αλλιως)

αυτο που γίνεται εδω τωρα

ειναι να υποβιβάζεις ΕΣΥ το γεγονος

...

 

ότανακροδεξιές οργανώσεις αντιοπροσοπευονται ιδεολογικά (σε πιο αποδεκτή δημοσια αμφίεση ) πολλες φορές απο κόμματα τα οποία ΕΙΝΑΙ στην βουλη

ειναι η συνηρμηκή και λογική σκεψη που σε κανει να συνδεσεις προσωπα και πραγματα....

ηθικοί αυτουργοι (πολλες φορές ΕΠΑΝΑΛΑΒΑΝΩ ) ειναι πολιτικές πεπηθήσεις πολιτικές παραταξεις και οργανωσεις

οι οποιές και δικάζονται !

εκτώς και να δεν νοέις την σημασία της ηθικής αυτουργίας

...

η ηθική αυτουργία ειναι οταν , μια σκέψη που εκφραζεται , μια ψυχολογική πίεση , ενας λόγος , ενας διάλογος παρακινεί εμεσα η αμεσα ενα ατόμο στην διαπραξη ενός εκγλήματος !

 

θελω απλα να προσθεσω οτι και στη ναζιστικη Γερμανια οταν κυνηγουσαν τους εβραιους παρακρατικοι, υποκινουμενοι απο το κρατος,αλλα οχι φανερα, συνενοχοι ηταν και οι πολιτες που παρακολουθουσαν απαθεις.

 

και η απαθεια ειναι συνενοχη..ποσο μαλλον η αποδοχη

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλα,καλα. Λοιπον κανενα γεγονος δεν υποβιβαζω αλλα μεχρι να δω φωτο που να τεκμηριωνει την καταγγελια κρατω τις επιφυλαξεις μου. Αλλωστε το ιδιο εγινε και με μια κοπελα εδω στην ελλαδα που της ειχανε και καλα χαραξει τον αγκυλωτο σταυρο. Και παλι αποδειχτηκε οτι το ειχε κανει μονη με τον φιλο της. Λοιπον αν ειναι αληθεια το γεγονος δηλωνω την απεχθεια μου για αυτο και σε οποιον το εκανε η κανει αντιστοιχα γεγονοτα. Αν ειναι ψευδες παλι το ιδιο ισχυει με τι διαφορα του οτι ειναι και προβοκατορικο. Το να σε εχω σε εκτιμηση η οχι μονη σου το εβγαλες το συμπερασμα? Δεν μπαινεις στη διαδικασια να σκεφετις οτι δε σε ξερω και οτι μπορει να μη συμβαινει ουτε το ενα ουτε το αλλο?

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θελω απλα να προσθεσω οτι και στη ναζιστικη Γερμανια οταν κυνηγουσαν τους εβραιους παρακρατικοι, υποκινουμενοι απο το κρατος,αλλα οχι φανερα, συνενοχοι ηταν και οι πολιτες που παρακολουθουσαν απαθεις.

 

και η απαθεια ειναι συνενοχη..ποσο μαλλον η αποδοχη

να συμπληρωσω κι εγω

οταν παρακολουθείς εναν βιασμό

δικ'άζεσια για συνεργια

!!!.

πόσο μαλλον εμεις που παρακολουθούμε γεγονότα απο τις τιβι και τα μπλογκ και τα βλεπουμε στην καθημερηνότητα μας....!

και κανουμε την σιωπη των αμνων !

 

συνενοχοι ειμαστε επίσης οτνα θεωρουμε δημοκρατία τις τρομακρατικές πραξεις βίας

αλλα και πραξεις σαν αυτες που βλεπουμε να ΑΜΦΙΣΒΙΤΟΥΝΤΑΙ

φουλινα μου

δεν θελω να σε κανω να πιστεψεις κατι

αλλα οταν βλπεω στη γειτωνία μου και σε αλλες γειτωνίες

τις τελευταίες μερες εθελοντικές οργανωσεις να μαζεύουν μεταναστες στα σπιτια τους , με τον φόβο μην τους κανουν μπλε απο το ξυλο ...

και όλη αυτη η ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ που κυκλοφορει......που τους εχουν κανει να εξαφαναίζονται απο τα φαναρια μετα τις 6

αλλα και ανθρωπους που ενασχολούνται με αυτους τους ανθρωπους να σκευτονται να αλλαξουν δρόμο για την δουλεια τους ....

ε μου κανει καπως !

με το συμπαθειο ε!

 

και μετα ερχομαι εδω και διαβαζω ....ναι αλλα αν δεν το δω δε το πιστευω

κρατω τις (πολιτισμενες) επιφυλαξεις μου ... ε!

 

εχω κάθε δικαίωμα κι εγω

να πω .... οταν φτανουμε στο αλλα εχουμε χασει την μπαλα...!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατι οχι?αυτο θα ητανε το σωστο και το ιδανικο...

κατσε αυτο το χασα....

να παμε σε πόλεμο δλδ?

ιδανικό θα ηταν να παμε σε πολεμο να προυμε την πόλη ! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

ερώτηση κανω ! :-)

Link to comment
Share on other sites

οχι σε πολεμο...να ηταν ιδανικα

να παραδεχοτανε οτι μας τα πηρανε και να τα δινανε πισω

φυσικα δεν θα επρεπε να υπαρχουν συμφεροντα ετσι?αυτο ενοειτε..

καλα εγω στο μυαλο μου ολα ιδανικα τα εχω

Link to comment
Share on other sites

Καλα,καλα. Λοιπον κανενα γεγονος δεν υποβιβαζω αλλα μεχρι να δω φωτο που να τεκμηριωνει την καταγγελια κρατω τις επιφυλαξεις μου. Αλλωστε το ιδιο εγινε και με μια κοπελα εδω στην ελλαδα που της ειχανε και καλα χαραξει τον αγκυλωτο σταυρο.

κι αυτο το χασα...

σορι διαβασες την είδηση ?

τα χανιά δεν ειναι ελλαδα?????!!!! :shock::shock::shock: τι συνηρμός ηταν αυτος?????

σε χασα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οχι σε πολεμο...να ηταν ιδανικα

να παραδεχοτανε οτι μας τα πηρανε και να τα δινανε πισω

φυσικα δεν θα επρεπε να υπαρχουν συμφεροντα ετσι?αυτο ενοειτε..

καλα εγω στο μυαλο μου ολα ιδανικα τα εχω

 

υπαρχουν διεθνεις συνθηκες ,βλ.Συνθηκη της Λωζανης , υπογεγραμμενες απο ολες τις πλευρες και δεν ειναι απλα τα πραγματα.

θα πρεπ να αλλαξει ο παγκοσμιος χαρτης

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites

κι αυτο το χασα...

σορι διαβασες την είδηση ?

τα χανιά δεν ειναι ελλαδα?????!!!! :shock::shock::shock: τι συνηρμός ηταν αυτος?????

σε χασα!

ελα ρε αρια....ειπα πιο πανω για ενα παρομοιο θεμα στη γερμανια και δινω ενα δευτερο εδω στην ελλαδα. Και νομιζω αυτο που λες μονο σε εμενα δε θα επρεπε να πεις....... Αν ειναι η κρητη ελλαδα το ξερω πολυ καλα.....

παραδειγμα αααα......Ενα παρομοιο περιστατικο εγινε σε κοπελα στη γερμανια που τελικα αποδειχτηκε απο τις αρχες οτι ηταν κατασκευασμενο. Δεν λεω οτι σωνει και ντε συνεβει το ιδιο αλλα μεχρι να δω προσωπα και πραγματα διατηρω επιφυλαξεις....

παραδειγμα βου....Αλλωστε το ιδιο εγινε και με μια κοπελα εδω στην ελλαδα που της ειχανε και καλα χαραξει τον αγκυλωτο σταυρο. Και παλι αποδειχτηκε οτι το ειχε κανει μονη με τον φιλο της

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν διεθνεις συνθηκες ,βλ.Συνθηκη της Λωζανης , υπογεγραμμενες απο ολες τις πλευρες και δεν ειναι απλα τα πραγματα.

θα πρεπ να αλλαξει ο παγκοσμιος χαρτης

Και στη συνθηκη της Λωζανης ειναι και τα συνορα νομιζω αλλα με τα Ιμια δεν ειδα κανεις να ανατρεχει στη συνθηκη της Λωζανης ή σε οποιαδηποτε αλλη συνθηκη.....

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Από την εποχή του μακαρίτη του Σωκράτη υπάρχει κάτι που αποτελεί κοινή αξία πολιτισμού, νοημοσύνης και ανθρώπινης συνύπαρξης: λέγεται Νόμος.

 

Για το θέμα που στα τελευταία posts συζητάτε - και για όσους ενδιαφέρονται να το αξιολογήσουν με επιχειρήματα -, αυτή η έννοια του Νόμου ταυτίζεται με κάτι που είναι επίσης γνωστό ως Διεθνές Δίκαιο.

 

Η Συνθήκη της Λωζάνης από το 1923 αποτελεί σημείο αναφοράς διεθνούς νομιμότητας: εκεί ορίζονται σύνορα και εκτάσεις Ελλάδας και Τουρκίας.

 

Συμπέρασμα: κάθε συζήτηση που αφορά αλλαγές συνόρων είναι αν μη τι άλλο αφελής.

 

Για το περιστατικό της Κρήτης, δεν χρειάζεται καν να συζητήσουμε τα περί νομιμότητας. Εμπλέκεται όχι μόνο το μίσος και η παράνοια, αλλά και ηλιθιότητα.

Κάθε πολίτης που επιλέγει αίμα, πόνο και προσβολή για να καταστήσει σαφές το μήνυμά του είναι συνειδητά ηλίθιος. Εντελώς.

Κυρίως γιατί αποδεικνύει ότι δεν έχει άλλο τρόπο για να πείσει.

 

Φιλικά,

Ηρώ

 

 

«Το μυστικό της Επιτυχίας: Να πηγαίνεις από αποτυχία σε αποτυχία χωρίς να χάνεις το ηθικό σου..»

Link to comment
Share on other sites

Πως το κανεις αυτο και αλλαζεις το θεμα δεν καταλαβαινω.Εγω απαντησα στην Ελενη για το αν θα παρουμε την Πολη και εσυ λες για τα Ιμια.???????

Τα Ιμια ειναι μια ιστορια που ποναει ολους τους Ελληνες εφοσον υπηρξαν νεκροι και φυσικα φταιμε και εμεις για τους χειρισμους μας.Το ιδιο εμενα προσωπικα με ποναει και ο Οτσαλαν.Θες να μιλησουμε για ολα τα θεματα της εξωτερικης πολιτικης?νομιζω θα βγουμε off

hGbPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πως το κανεις αυτο και αλλαζεις το θεμα δεν καταλαβαινω.Εγω απαντησα στην Ελενη για το αν θα παρουμε την Πολη και εσυ λες για τα Ιμια.???????

Τα Ιμια ειναι μια ιστορια που ποναει ολους τους Ελληνες εφοσον υπηρξαν νεκροι και φυσικα φταιμε και εμεις για τους χειρισμους μας.Το ιδιο εμενα προσωπικα με ποναει και ο Οτσαλαν.Θες να μιλησουμε για ολα τα θεματα της εξωτερικης πολιτικης?νομιζω θα βγουμε off

Δεν ειχα σκοπο να αλλαξω την πορεια της σζυτησης. Απλως τα ιμια ηταν μια αναφορα για συνθηκες που ειναι υπογεγραμενες απο τις δυο μεριες αυτο. τιποτε αλλο χωρις σχολια. Το εγραψα γιατι ποτε δεν δηλωσαμε οτι θελουμε να κυριαρχησουμε στη Πολη αντιθετα παρολες τις συνθηκες εγινε το αντιθετο. Αυτο και δεν χρειαζονται περεταιρω σχολια, μην χασουμε και το θεμα.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν καταλαβαινεις, τι λεω που ειναι ακατανοητο. Δεν πηραμε παραμασχαλα την ελληνικη σημαια να παμε σε ενα τουρκικο νησι να βγαλουμε την τουρκικη και να κοτσαρουμε την ελληνικη. Παρολες τις συνθηκες ομως που εχουν υπογρφει δε μας εσωσε απο το κοτσαρισμα της τουρκικης σημαιας στα ιμια.....Αυτο...οι συνθηκες μαλλον ειναι για να σπανε.....στην ιστορια αλλωστε εχει ξαναγινει.... Ελπιζω τωρα να σου εδωσα το σκεπτικο μου, και ξαναλεω δεν το ανεφερα για αλλον λογο παρα μονο για την συνθηκη που γραφτηκε οτι εχει υπογραφει και απο τα δυο μερη. Αυτο και τελος, μην χαλαμε (μαζι και εγω) αλλο το θεμα.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

ωρες ωρες ρε παιδι μου ντρεπομαι για τον εαυτο μου !

ντρεπομαι που συμμετασχω στον εκτροχιασμό ενος θεματος (αναγνωρίζοντας δλδ ανακρίβειες και πεταγομαι σαν την ....αδικοχαμενη διαδηλώτρια ενα πραμα)

και ντρεπομαι που συμμετασχω στον αποπροσανατολισμό (εμεσα) του αναγνωστικού κοινού

αληθεια ντρεπομαι !

φουλινα ανοιξε ενα θεμα με οτι τιτλο γουσταρεις

να κανουμε εκει τις πολιτικές μας τοποθετήσεις και ιδεολογικες

αλλα οταν ενα θεμα ειναι σβαστικα σε δασκαλα

ή ηθεγενεια για ολα τα παιδια

και παμε και λεμε λεμε λεμε.... ασχετα πραγματα ...ειναι καπως

ΕΓΩ ΑΝ ΑΝΟΙΞΕΙς ΘΕΜΑ ΜΕΤΑ ΧΑΡΑς ΝΑ ΕΡΘΩ ΝΑ ΔΙΑΤΡΑΥΡΏΣΩ ΙΠΠΟΤΙΚΑ ΤΟ ΞΥΦΟΣ ΜΟΥ αλλα ας μην αποππρσανατολίζεις αλλο

(το θεμα Οτσαλαν με καιει πολυ κι εμενα παρεπιπτοντως )

Link to comment
Share on other sites

Το περιστατικο ειναι περισσοτερο απο τραγικο.Εδω ομως εχω μια ενσταση. Παρακαλω μπορω να μαθω τι σχεση εχει η επιθεση που δεχθηκε η φιλολογος με τις θεσεις κομματων και βουλευτων? Και θα ηθελα επισης να μαθω ποια ειναι τα ορμητηρια του σαμαρα και του καρατζαφερη. Οποιος εχει αντιθετη αποψη με την ιθαγενεια ειναι φασιστας? Και οσο για το οπλο που ειχε υποψηφιος βουλευτης αυτου του κατασκευασματος θα πω να δειτε με τι οπλα κυκλοφορουν και οι υποστηριζομενοι απο αντιφασιστες και απο αντιρατσιστες. Το επισοδιο με τη φιλολογο ειναι καταδικαστεο δεν εχει σχεση ομως με οποιον ειναι ειναι αντιθετος με το νομοσχεδιο περι ιθαγενειας. Αν της χαραζαν την ελληνικη σημαια ( και μονο με τη σκεψη ανατριχιαζω) τοτε θα ειχατε δικαιο αλλα ο αγκυλωτος σταυρος δεν ειναι το σημα κατατεθεν ουτε του σαμαρα, ουτε του καρατζαφερη. Αυτο μειναι το πρωτο μου ποστ. Το θεμα δεν ηταν μονο η σβαστιγκα, αν ηταν μονο αυτο θα ειχα εκθεσει κα εγω τον αποτροπιασμο μου και θα τελειωνε εκει. Το θεματακι ειχε σαν συνεχεια το να εμπλεξει ατομα πολιτικους και κοματα με το γεγονος. Αυτη η αντιδραση μου και η συνεχεια ηταν αλλων με ερωτησει και ποσταρισματα του τι πρεσβεβουν καποια κοματα. Αν μου πεις τι σχεση εχει το περιστατικο σαν ειδηδη με τον καρατζαφερη το λαος τον πλευρη του σαμαρα και τηςνπλατεια του αγ. παντελεημων να καταλαβω. βεβαια οι αποπροσανατολισμοι ειναι μονο δικο μου φαινομενο. Ευχαριστω για τη συμβουλη να ανοιξω θεμα για τις πολιτικες αντιπαραθεσεις. Ευχαριστω αλλα δεν θα παρω.....Για να θυμηθω παντως σε αναλογο σχολιο μου τι ειχε γινει?

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια το μονο που εχω να πω ειναι το εξης.Να μας φυλαει ο Θεος ,η τυχη ,η οπουδηποτε αλλου πιστευει ο καθενας και να μην ερθει η ωρα που θα γινουμε φτωχοι και κατατρεγμενοι Μεταναστες σε καποια αλλη χωρα!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τη συμβουλη να ανοιξω θεμα για τις πολιτικες αντιπαραθεσεις. Ευχαριστω αλλα δεν θα παρω.
αληθεια γιατι ?

αφου πολιτική κανεις απο θεμα σε θεμα

γιατι να μην ανοιχτει ενα θεμα ΑΠΟΚΛΗΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ?

επίσης ακου κατι

κι εγω ειδα σε καποιο ποστ σου να συνδεεις ως δεδομενο τους αντιεξουσιαστες και αναρχικούς με τρομοκρατικές ενεργειες

αληθεια ΞΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ των αναρχικών ή ετσι πας και λες και αναμασας ...οτι λαχει !

?

(μαλλον )

γιατι θα ηξερες οτι οι αναρχικοι ειναι ΕΙΡΗΝΗΣΤΕΣ και ουμασττες

με την ιδια τσαντιλα λοιπόν φιλτατη που τα παιρνεις γιατι ΛΕΣ οτι δεν εχουν σχεσεις η ακροδεξία και η δεξια με φασιστικές οργανώσεις

ετσι κι εγω με την ιδια τσαντιλα σου λεω οτι οι αναρχικοί δεν ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΊΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΥς ΤΡΟΜΑΚΡΕςΤΕς...

παμε να τα πουμε αλλου ρε φουλίνα αφου τοσο κοπτεσαι και μην χαλας λεω (ξανα ξανα και ξανα) τα θεματα !

Link to comment
Share on other sites

Μηπως βγηκε κανεις να διαψευσει την εβραικη καταγωγη του?
Μπορείς σας παρακαλώ κάποιος να μου αναλύσει τον όρο εβραική καταγωγή?

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Αν της χαραζαν την ελληνικη σημαια ( και μονο με τη σκεψη ανατριχιαζω) τοτε θα ειχατε δικαιο αλλα ο αγκυλωτος σταυρος δεν ειναι το σημα κατατεθεν ουτε του σαμαρα, ουτε του καρατζαφερη.
αν χαραζαν τηνελληνική σημαια θα μιλαγαμε για βασανιστηρια τυπου αουσβιτσ

και για τατου

(θελει και μπλε λευκό μελανι το θεμα.... ασε που θα καρφανοντουσαν κι ολας ....)

 

η σβαστικα ειναι ευκολοφορετη ...!!!!

η σβαστικα ειναι σημα κατατεθεν φασηστικών ακροδεξιών ομαδων που προαγουν την ΚΑΘΑΡΣΗ ΤΗΣ ΦΥΛΗΣ οποια φυλής ....

φασιτες την χρησιμοποιούν τη σβαστικα κι οχι μονο γερμανοι

 

και ξανα λεω

post count #26

ότανακροδεξιές οργανώσεις αντιοπροσοπευονται ιδεολογικά (σε πιο αποδεκτή δημοσια αμφίεση ) πολλες φορές απο κόμματα τα οποία ΕΙΝΑΙ στην βουλη

ειναι η συνηρμηκή και λογική σκεψη που σε κανει να συνδεσεις προσωπα και πραγματα....

ηθικοί αυτουργοι (πολλες φορές ΕΠΑΝΑΛΑΒΑΝΩ ) ειναι πολιτικές πεπηθήσεις πολιτικές παραταξεις και οργανωσεις

οι οποιές και δικάζονται !

εκτώς και να δεν νοέις την σημασία της ηθικής αυτουργίας

...

η ηθική αυτουργία ειναι οταν , μια σκέψη που εκφραζεται , μια ψυχολογική πίεση , ενας λόγος , ενας διάλογος παρακινεί εμεσα η αμεσα ενα ατόμο στην διαπραξη ενός εκγλήματος !

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...