Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΩΣ ΝΑ ΤΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΩ 3 ΠΑΙΔΙΑ ?


Recommended Posts

ΒΟΗΘΕΙΑ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΑΣ ΠΗΓΕ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΕΝΝΕΤΗΡΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΩΣ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΩ 3 ΠΑΙΔΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ 7ΕΤΩΝ,4 ΕΤΩΝ, ΑΓΟΡΙ 1 ΕΤΟΥΣ.ΔΩΣΤΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ...

Τα σημαντικότερα πλάσματα για μας χρειάζονται το πιο πολυπόθητο αγαθό της ζωής μας.Το χρόνο μας.

http://www.facebook.com/home.php?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δικα σου δεν ειναι τα παιδακια?? Με το μπαμπα τοσο καιρο τι κανατε και ποιο ηταν το προγραμμα σας...πες μας αυτα πρωτα..ωστε να σας γνωριζουμε πιο καλα..και μετα σου λεμε ιδεες

Link to comment
Share on other sites

Να καταρτίσεις ένα πρόγραμμα αρχικά.

 

στις 7 θα φάμε πρωινό....στις 8 θα κάνουμε μια βολτα έξω να ψωνίσουμε, ......

 

για το 7 και το 4 ζωγραφική, χειροτεχνία, ανάγνση παραμυθιών, μαγειρική (πχ. κέικ), βόλτα στην παιδική χαρά, κουκλοθέατρο κλπ.

 

για τον ενός έτους....δεν ξέρω είναι κάπως πιο δύσκολο.

Link to comment
Share on other sites

To 7 παει σιγουρα σχολειο και πιθανον να υπαρχουν και εξωσχολικες δραστηριοτητες...οποτε σιγουρα λειπει τα πρωινα και τ απογευματα αφιερωνονται κυριως στο διαβασμα...

Το 4 μπορει να πηγαινει σχολειο...

Το 1 στην ηλικια αυτη θα εχει ετσι κι αλλιως καποιο προγραμμα...

 

Μου κανει εντυπωση ομως...γιατι δεν ξερω ακριβως τι ζηταει η φιλη μας...

Ποσο ενεργο ρολο εχει ο μπαμπας (ολοι εχουν ..αλλα συνηθως λειπουν τις καθημερινες απ τις 7-6 περιπου)...οποτε αν βαλουμε και τα διαβασματα..αντε να απασχολει τα μικρα..η να διαβαζει το μεγαλο... οποτε γιατι αν πνιγεται σε μια κουταλια νερο...

 

Δλδ εχω 3 παιδια...και να λειψει ο αντρας μου..δεν θα προβληματιστω και πολυ..γιατι λιγο πολυ το ιδιο προγραμμα θα εχουμε παλι..δεν αλλαζει κατι...Γι αυτο λεω οτι σε κατι αλλο ισως θελει την βοηθεια μας...

Link to comment
Share on other sites

Δες πρώτα τι τους αρέσει να κάνουν, συνήθως τα παιδιά στις ηλικείες που αναφέρεις παίζουν με τις ώρες με τα παιγνίδια τους. Δες τι τους αρέσει, ισως είναι μια καλή εποχή να επισκεφτείς ένα παιγνιδάδικο! Καλή υπομονή και καλή διασκέδαση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις σας και για το χρονο σας. διαβαζοντας καταλαβα οτι οντως πνιγομαι σε μια κουταλια νερο. οταν ο μπαμπας ειναι εδω τις περισσοτερες φορες απασχολει το μωρο.... 1 ετους και εγω εχω τα αλλα 2 κοριτσια. τωρα απλα δεν θα κανω τις απογευματινες δουλειες για να μπορω να ασχοληθω και με τα 3. παντος περιμενω και αλλες ιδεες μου ειναι πολυ χρησιμες.ευχαριστω

Τα σημαντικότερα πλάσματα για μας χρειάζονται το πιο πολυπόθητο αγαθό της ζωής μας.Το χρόνο μας.

http://www.facebook.com/home.php?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...